نقد و برسی بازی Sekiro: Shadows Die Twice : نینجایی قدیمی

محمد برادران نویسنده: محمد برادران ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۹
نقد و بررسی

بازی Sekiro: Shadows Die Twice اثری جدید از فرام سافتور است. که تفاوت های زیادی با ساخته های قبلی این استودیو دارد. اما با تمام این تفاوت ها این بازی برای دسته ای خاص از مخاطبان هنوز سرگرم کنند است.  برای گیمر ها می تواند جذاب باشد. با NPCBOT و نقد و برسی بازی Sekiro: Shadows Die Twice همراه باشید.

شاید ندانید که فرام سافتور چه استودیو است.  آن را نشناسید. فرام سافتور استودیو سازنده مجموعه دارک سولز است. که در این مجموعه شیوه بازی سازی این استودیو ساخت بازی هایی سخت است. که اگر در آن موفق به رد کردن یک مرحله شوید. بسیار برای یتان لذت بخش تر است. زیرا احساس می کنید که انگار یک کار بسیار سخت را به پایان رسانده اید. در مجموعه ی دارک سولز کشتن هر باس ، حس کشتن غول مرحله آخر خیلی از بازی ها را دارد. در حالی که در بازی دارک سولز شما تازه مراحل اول هستید.  هنوز خیلی کار دارد تا به مراحل بالا تر برسید. فرام سافتور با ساخت چنین بازی هایی به خوبی تجربه ای در بازی سازی کسب کرده است.  موفقیت های زیادی را پشت سر گذاشت. اما از زمان معرفی بازی Sekiro: Shadows Die Twice و به نمایش گذاشتن گیم پلی این بازی خیلی از گیمر ها فهمیدند که دیگر استودیو فرام سافتور در ساختن بازی جدید خود تغییرات زیادی را انجام داده است.  قرار است در این اثر با ساخته ای کاملا جدید از نظر گیم پلی ، داستان و روایت طرف باشیم. بازی Sekiro: Shadows Die Twice هنوز هم دارای المان هایی از تجربه های قبلی این استودیو است. اما به نوعی کاملا تغییر کرده است.  ما می خواهیم در این نقد و برسی به این سوال جواب بدهیم که آیا این تغییرات خوب بوده است یا نه؟ و استودیو فرام سافتور توانسته است در ساخت بازی کاملا جدید با روندی جدید موفق ظاهر شود؟

داستان بازی روایتی فوق فوق العاده دارد

داستان بازی Sekiro: Shadows Die Twice  یک داستان فوق العاده از روایتی جنگویی و عشق و انتقام است. داستان بازی به نوعی کامل طراحی شده است.  حس یک  داستان فوق العاده یک جنگجوی ژاپنی را به شما می دهد. داستان بازی در زمان سنگوکو ژاپن روایت می شود.  وقتی که به خودی خود نام ژاپن در داستان یک بازی می آید باید انتظار داستانی حماسی را داشته باشیم. که قرار است بهترین لحظات را برای گیمر فراهم کند.  گیمر قرار است آنچنان با بازی خو بگیرد که طمع واقعی داستانی اصیل را تجربه کند.  داستان بازی Sekiro: Shadows Die Twice هم دقیقا دارای همین ویژگی ها است.

داستان بازی از جایی شروع می شود که کودکی در این بین از وسط جنگ هست که دارد آموزش می بیند تا به یکی از حرفه ای ترین جنگجویان شینوبی تبدیل شود. ادامه ی روایت داستان به طوری است که روزی پدر خوانده ی شخصیت اصلی بازی به او ماموریت می دهد. که از اربابی حفاظت کند. اما او در این کار شکست می خورد و به جر اینکه دست خود را از دست می دهد. اتفاق های دردناک دیگری هم برایش رخ می دهد. داستان بازی روایتی کامل از ۳ رکن بزرگ دنیا است. عشق و نفرت و انتقام و بازی در تک تک لحظه های خود این احساسات به را به شما منتقل می کند.  با ترکیب بی نظیر این احساسات در طول بازی گیمر را به اعماق وجود داستانی جذاب می کشاند. شاید ترکیبی که در داستان این بازی می توان دید در کمتر بازی های بزرگ ببینیم. که چنین ترکیب های بزرگی به وجود می آید.  اینگونه با تک تک ساختار بازی همراه می شود.  این دقیقا هنر سازندگان است. که توانستند یک همچین چیزی را در بازی پیاده کنند.

داستان بازی Sekiro: Shadows Die Twice بسیار با بازی های قبلی این استودیو فرق می کند. در بازی Sekiro: Shadows Die Twice ما شاهد این هستیم که استودیو سازنده کاراکتری از قبل برای بازیکن انتخاب کرده است.  این کاراکتر روایتی و سرگذشتی کامل دارد.  این به طور کامل با ساخته های قبلی این استودیو فرق می کند. همچنین در بازی NPC هایی وجود دارد که هر کدام داستان مربوط به خود را دارند.  هر کدام سرگذشتی عجیب و جذاب دارند. این NPC ها هم در بازی تاثیر دارند و هم تاثیر ندارند.  کاملا این مورد در بازی به چشم می خورد و سازنده تعادلی کامل را رعایت کرده و اینگونه نبوده است که به شدت روی داستان تاثیر بگذارند و یا اصلا نگذارند. سازنده با این کاری که کرده به این NPC ها اهمیت بخشیده است.  این اهمیت را به نوعی در بازی وارد کرده است که در بازی داستان حفظ شود و به راحتی گیمر نتواند تاثیر و ادامه ی داستان را حدس بزند.  به نوعی همیشه برای گیمر جذابیت داشته باشد.  داستانی تازه را به گیمر ارائه دهد.

 همچنین در بازی دیالوگ های زیادی وجود دارد. که به راحتی ارتباط شما را با محیط بیرون و کاراکتر اصلی برقرار می کند.  این دیالوگ ها باعث شناخت بهتر می شوند. شخصیت اصلی داستان بازی گرگ یک دست شناخته می شود.  با توجه به همین دیالوگ ها در بازی او رفته رفته شخصیتی جذاب تر پیدا می کند. به در بازی انگار که او هویتی جدید پیدا می کند.  دارند برای خودش هویت می سازد.  تمام این موارد روی هم جذابیتی بیشتر به داستان بازی می دهند. به نوعی که گیمر نمی تواند داستان را حدس بزند و تمام کار هایی که می کند می تواند روی بازی تاثیر داشته باشد.  یا تاثیر نداشته باشد. ( منظور از کار ها همان NPC ها هستند) و بازیکن با داستانی که از نوعی کاراکتری برای خود دارد و آن کاراکتر داستانی از پیش دارد.  کاراکتر ما در بازی داستانی دارد سراسر از جذابیت سراسر از عشق و نفرت.  اتفاقاتی که هر بار به نوعی برای این شخصیت می افتند و او را به چالش می کشد. اما او مقاومت می کند.  سعی می کند تا اعتباری که از دست رفته را به دست آورد.  دوباره ارتباری به عنوان یک نینجا داشته باشد.

بازی Sekiro: Shadows Die Twice شروع خوبی دارد.  در اول یک داستان خوب را برای شما روایت می کند.  بعد با کامل کردن این داستان ، داستانی غنی تر و با محتوا تر را به بازیکن منتقل می کند. البته یکی دیگر از مواردی گه در داستان بازی بسیار جذاب است. تاثیر گذاری کار های مختلف روی داستان بازی است. در بالا به این مورد اشاره کردیم که در بازی NPC هایی وجود دارد که بعضی از انها روی بازی تاثیر می گذارد و بعضی دیگر روی بازی تاثیر نمی گذارد. به غیر از NPC ها در بازی تمام آیتم ها و کارهایی که می کنید در پایان بازی مخصوصا تاثیر زیادی دارد. بازی Sekiro: Shadows Die Twice دارای ۴ پایان متفاوت است. که همین موضوع تمیز به ما می فهماند که بازیکن خود می تواند با کارهای خود مسیر داستان را عضو کند.  این عضو شدن  فقط ظاهری نیست. برای مثال ما در خیلی از بازی ها می بینیم که کار های بازیکن روی داستان بازی تاثیر می گذارد. اما پایان بازی همان چیزی است که قبل و با انجام کار های دیگر به آن می رسیدیم.  به طوری می توان گفت که فقط ظاهر داستان فرق می کند. ولی در باطن همه چیز یکی است.۳ اما در بازی Sekiro: Shadows Die Twice دیگر اینطور نیست.  تصمیم ها باعث ایجاد ۴ نوع پایان متفاوت می شوند.

بازی Sekiro: Shadows Die Twice

در بازی شما با قلاب می توانید کار های جالبی بکنید

گیم پلی بازی بسیار عالی است و روی بخش های مختلف بازی تاثیر می گذارد.

ولی موردی که باعث شد تا بازی Sekiro: Shadows Die Twice به یکی از بهترین ساخته های استودیو سازنده تبدیل شود. فقط داستان پر محتوا و غنیش نبوده است. بلکه در بازی گیم پلی تاثیر بسیار زیادی دارد.  در بازی ما با گیم پلی کاملا نو و جذاب طرف هستیم. به طوری که چون گیم پلی هسته اصلی بازی است. این بازی خیلی خوب روی آن کار کرده است.  با ترکیب کردن گیم پلی و داستان با هم ، توانست یک گیم پلی متفاوت را به بازیکن خود ارائه دهد.

 در بازی سیستم های مبارزه و ارتقای شخصیت بسیار عالی و کامل هستند.  به نوعی هستند که از این استودیو انتظار همچین سیستم هایی در گیم پلی نداشتیم. همان طور که در بالا اشاره کرده ام داستان به خوبی با گیم پلی ترکیب شده است.  یکی از این موارد را می توانید در قطع بودن دست شخصیت اصلی ببینیم. که این قطع بودن دست او باعث شده است که فرد یک دست مصنوعی داشته باشد.  این دست مصنوعی بسیار مکانیزم های مختلفی را وارد بازی می کند. برای مثال یکی از این مکانیزم ها که این دست به بازی اضافه می کند. مکانیزم قلاب است. که شما با آن می توانید به راحتی از درخت ها و ساختمان ها بالا بروید. به طوری که حتا کسی متوجه شما نشود. که این مورد در سیستم مخفی کاری بسیار تاثیر می گذارد. شما می توانید با استفاده از این مکانیزم به نوعی با استفاده از مخفی کاری به دشمن نزدیک شوید و بعد حساب آن را برسید.  یا می توانید بدون دیده شدن به راه خود ادامه دهید. برای مثال اگر جون شما کم است.  شما نمی توانید درگیر شوید می توانید با استفاده از این قابلیت در بازی و کمی دقت به مسیر خود در بازی ادامه دهید. به طوری که هیچ درگیری در بازی پیش نیاید. البته فکر نکنیدکه به راجتی می توانید کل مراحل داستان بازی اینگونه سری کنید. چونکه نیاز به دقت بالایی دارد.  شما ممکن است در جایی به راحتی بتوانید با استفاده از این مکانیزم عبور کنید. اما در جایی دیگر به سختی می توانید مقداری جلو بروید. به طور کلی این مورد باعث می شود که مکانیزم مخفی کاری در بازی بسیار قدرت مند ظاهر شود.  تبدیل به یکی از رکن های بازی شود.  شما در هر ماموریتی از آن استفاده کنید.  با آن بتوانید تاکتیک های خاصی برای خود در مواجه با دشمن بریزید.

می توانم بگویم که این مکانیزم به قدری خود کار شده که می توانیم مدت ها بنشینم و درباره ی آن صحبت بکنم. اما به علت اینکه بازی بخش های زیادی دارد. به سرعت از روی این بخش می گذرم. ولی بدانید که در بازی مکانیزم مخفی کاری عالی کار شده است. می توانید بسیاری تاکتیک های متفاوتی در بازی پیاده کنید.  از این تاکتیک ها در بیشتر بخش های بازی استفاده کنید.  اینگونه لذتی که بازی به شما می دهد بسیار زیاد است.  این لذت می تواند بسیار به شما کمک کند.  شما را در بازی همراهی کند.

اگر عاشق مبارزه های یک به یک و یا دسته جمعی هستید. بازی Sekiro: Shadows Die Twice می تواند برای شما گزینه ی مناسبی باشد.  شما در بازی به چالش کشیده خواهید شد. اگر با تفکر اینکه در این بازی هم می توانید از شیوه هایی که در سری سولز بود استفاده کنید.  با دور زدن باس ها بسیاری از مراحل را انجام دهید. می توانم بگویم که شما کاملا اشتباه می کنید. چون که در بازی Sekiro: Shadows Die Twice باید دقت بیشتر در مسابقات داشته باشید.  بسیار حساب شده تر عمل کنید. در بازی مکانیزم های مبارزه ای بسیاری هم وجود دارد که می توانید از این مکانیزم ها استفاده کنید. برای مثال قابلیت دفاع و پری کردن ضربات دشمن در بازی بسیار عالی است. همچنین در بازی یک نواری وجود دارد که سیستم استقرار نام دارد. که شما باید با استفاده از این نوار و مکانیزم های دفاعی در بازی مبارزات را جلو ببرید. برای مثال شما می توانید با دشمن کلی بازی کنید.  وقتی که سیستم دفاع دشمن شکست به او حمله کنید.  به معنی واقعی کلمه با یک ضربه کار دشمن را یک سره کنید.  خوب این موضوع برای شما هم وجود دارد و اگر خط دفاع شما شکسته شود. خیلی سری احتمال مردن شما در بازی بالا است. بنابراین سیستم هایی که در بخش مبارزات وجود دارند بسیار با بازی های قبلی فرق دارد.  این سیستم جدید که سازندگان پیاده کردند. بسیار جذاب تر از بازی های قبلی است.  جذابیتی که بازی دارد به نوعی عالی است.  سیستم مبارزات آن کامل و بسیار حرفه ای طراحی شده است.

برای همین شما در بازی Sekiro: Shadows Die Twice بسیار باید دقیق عمل کنید.  تمام کار های خود را با برنامه جلو ببرید. در بازی باید به موقع دفاع کنید.  این موضوع بسیار مهم است. همچنین جاخالی دادن شما باید دقیق باشد.  اگر کوچک ترین اشتباهی در جاخالی دادن شما پیش بیاید یا زمان نامناسبی این کار را انجام دهید. عملا کاری که می خواهید بکنید را به درستی نمی توانید انجام دهید. همچنین شما باید در طول بازی بر روی پریدن و ضربه زدن هم کار کنید. تا بتوانید در بخش محله هم به خوبی عمل کنید. اگر به همه ی اینها توجه کنید و به خوبی تکنیک های بازی را در پیش بگیرید می توانید مبارزات خود را در بازی هوشمندانه تر کنید.  تمام اینها این مورد را ثابت می کنند که سیستم مبارزات بازی چقدر کامل است.  شما می توانید با استفاده از سیستم مبارزات بازی برای خودتان لحظات بسیار شیرینی را در بازی رقم بزنید. سیستم مبارزات بازی با تکنیک های زیادی که دارد.  البته مکانیزم های مختلف خود که در این نقد و برسی من فقط به تعدادی از آنها اشاره کردم. باعث ایجاد مبارزات فوق العاده  تری در بازی شده است.  کار را در بازی کمی پیچیده تر کرده.

 

می توانید در بازی قابلیت های جدیدی بدست آورید.

همچنین در بازی سیستم ارتقای کاراکتر وجود دارد که شما با ان می توانید کاراکتر خود را ارتقا دهید.  او را رشد دهید. تا بتوانید در بازی کمی حرفه ای تر  ساده تر بازی کنید.  از بازی لذت ببرید. شما می توانید در بازی میزان سلامتی خود را ارتقا دهید. همچنین می توانید میزان آسیب رسانی خود را نیز ارتقا دهید. شما در بازی با کشتن مینی باس ها می توانید آیتمی بدست آورید که با آن می توانید سلامتی خود را ازتقا دهید.  با کشتن باس های اصلی بازی می توانید میزان آسیب رسانی خود را بالا ببرید. که تمام این موارد باعث شده که بازی بی نهایت در بخش گیم پلی و در بخش مبارزات کامل باشد. همچنین فکر نکنم که وجود این همه مکانیزم و تکنیک های مختلف در بخش مبارزات و سیستم ارتقای شخصیت بازی تکراری شود. به نوعی بازی همیشه چیز جدیدی برای نمایش دارد.  این موارد برای یک بازی کافی است تا بتوانید از آن لذت ببرید و با آن حسابی کیف کنید. همچنین در بازی سیستم قابلیت های کاراکتر هم وجود دارد که در آن قابلیت های متنوعی هست.  شما می توانید از این قابلیت ها استفاده کنید. تا بتوانید در بازی بسیار بهتر پیش بروید. سیستم درخت مهارتی که در بازی قرار داده شده است. به قدرتی کامل است. که شما را در بازی بسیار کمک می کند.  به شما می توانید در هر شرایطی قابلیتی که خواستید و دقیقا به آن احتیاج دارید را پیدا کنید و دقیقا هم همان را ارتقا دهید. برای ارتقای قابلیت ها و آزاد کردن قابلیت های جدید شما باید به دنبال جمع آوری xp در بازی باشید با استفاده از آن بتوانید قابلیت ها خود را ارتقا دهید.

در بازی بازوی مصنوعی شما نیز قابلیت ارتقا دارد. شما می توانید با ارتقا دادن بازی مصنوعی خود در بازی باعث بهبود عمل کرد آن در بخش های مختلف شوید. همچنین در بازی شما میی توانید با گشت و گذار در بازی، آیتم های مختلفی مانند ساطور و نیزه و شورکن را بدست بیاورید.  از آن روی بازی خود استفاده کنید. که این شما کمک می کند که بتوانید راحت تر شیوه مبارزه ی خود را در پیش بگیرید. همچنین وقتی که این موارد  را پیدا کردید. در بازی مواردی جدید و سیستم های جدیدی و مهارت های جدید باز می شود. که باعث این می شوند در بازی تنوع بیشتری حاکم باشد.  وقتی که این آیتم ها به دست شما رسید شما باید شیوه مبارزه ی خود را به طور کامل با نوع وسایلی که در بازوی روباتیک خود دارید. وقف دهید. به این علت که شما وقتی آیتم جدیدی به دست می آورید. کل تکنیک هایی که شما از قبل داشتید به هم می خورد.  شما باید برای وسایل جدید تکنیک های جدید پیاده کنید. که این به خودی خود در بازی چالش به حساب می آید.  این مورد باعث می شود که شما در بخش مبارزات و سلاح های خود همیشه هم تنوع و هم چالش داشته باشید. تمام این موارد در کنار هم سیستم مبارزات بازی Sekiro: Shadows Die Twice را بقدری کامل و متنوع کرده است. که هر بازیکن و گیمری بتواند از آن لذت ببرد. همچنین سیستم مبارزات بازی تقریبا کامل است و گیمر در آن احساس کمبود نمی کند و همه چیز برای تجربه ی بهتر گیمر فراهم شده است. شما در بازی برای اینکه بخواهید قدرت های بازوی رباتیک خود را بهبود ببخشید باید با پیدا کردن متریال های لارم و به دست آوردن مقدار مورد نیاز پول بازی بازوی خود را ارتقا دهید.

به طور کلی سیستم مبارزات بازی ترکیبی از مبارزات و ارتقا و قابلیت و مخفی کاری است. که در بازی هر کدام به خوبی پیاده شدند.  همه ی اینها با هم سیستم مبارزات بازی را تشکیل می دهد. که می توانم بگویم که واقعا به معنای واقعی کلمه سیستم مبارزات کامل است در بازی ، و هر کسی به طوری که بخواهد می تواند از سیستم مبارزات بازی استفاده کند. برای مثال فردی می خواهد که به شیوه پله کانی بالا بیاید و ابتدا به جمع آوری آیتم و ارتقا ی خود کار کند و بعد به جهان بازی بفهماند که او قوی است.  برود سراغ تک تک دشمنان. یا نه فردی می خواهد از همان ابتدا فقط حمله کند و مبارزات بازی لذت ببرد.  یا فردی می خواهد که در کنار ارتقا از سیستم مخفی کاری هم استفاده کند تا بتواند در بازی به شیوه ی بهتری عمل کند. در کل می توانم بگویم که مبارزات بازی با بخش های متنوعی که دارد می تواند برای هر بازیکنی جذاب باشد.  لذت مبارزات بی نقص را به هر گیمری بدهد.

بازی Sekiro: Shadows Die Twice

در بازی باس های سختی وجود دارد که بازی را چالشی تر می کند

بازی تا حد ممکن چالشی است.

فرام سافتور با تمام مکانیز هایی که در بازی قرار داده است. سعی کرده است تا بازی را تا حد ممکن چالشی کند.  خب این کار را با ساخت سیستم مبارزات کامل و گیم پلی عالی بسیار خوب کرده است. در بازی Sekiro: Shadows Die Twice شما با چالش های زیادی در بازی رو به رو می شوید.  چونکه بازی از تنوع بالایی بر خوردار است این چالش ها هم بسیار زیاد هستند. اما چالش اصلی شما از زمانی آغاز می شود که بخواهید از مرگ فرار کنید. مرگ در بازی Sekiro: Shadows Die Twice بسیار مجازات سنگینی دارد . زیرا هر بار که شما می میرید اگر قابلیت مرگ دوم شما کامل و فعال باشد. می توانید دوباره زنده شوید وگرنه در غیر این صورت دیگر باید با بازی خدا حافظی کنید. همچنین با مردن هر چقدر که پول و آیتم و ایکس پی دارید نصف می شود. همچنین وقتی که دوباره زنده می شوید. به نوعی نمی توانید با بسیاری از کاراکتر های داخل بازی ارتباط برقرار کنید. که همه ی اینها به واقعا برای مردن مجازات سنگینی است. همچنین برای اینکه بتوانید دوباره زنده شوید. باید قابلیت زنده شدن دوباره برای شما فعال باشد. که این مورد در ابتدا فعال است.  اگر شما یک بار بمیرید و دوباره زنده شوید. دیگر این قابلیت فعال نیست.  شما باید با کشتن باس  های متفاوت بازی دوباره این قابلیت را فعال کنید. البته فکر نکنید که فعال کردن دوباره ی این قابلیت کاری ساده است. زیرا اصلا می توانم بگویم که ساده نیست.  باس ها و دشمنانی که با شما مبارزه می کنند تا دوباره بتوانید این قابلیت را فعال کنید. دشمنان ساده ای نیستند و مقابله کردن با آنها بسیار سخت است.

می توانم بگویم که یکی از بهترین کار هایی که سازنده برای بازی انجام داده است همین قابلیت است. که وقتی شما می میرید برای شما مجازاتی وجود دارد. زیرا به شخصه در خیلی از بازی ها دیدم که گیمر بازی را رها می کند و یا اصلا برایش مهم نیست که بمیرد. این افراد به سرعت بازی را در هر مکانی سیو می گیرند و خیالشان راحت است زیرا اگر هم بمیرند. چند قدم قبل بازی را سیو کرده اند.  حتا من دیده ام که افراد وقتی که یک راهی را مثلا برای رسیدن به یک دشمن طی می کنید.  به یک دوراهی می رسند در اینجا بازی را سیود می گیرند.  می روند جلو و اگر راهی که رفتند درست نبود. دوباره از سیو قبلی بازی را میاورند و راه جدید را امتحان می کنند. می دانم که چیزی مه گفتم زیاد ربطی نداشت. من فقط خواستم به شما بگویم که سو اتفاده هایی از سیستم مردن و سیو می شود.  این بسیار بد است. زیرا در بازی به نوعی تقلب محسوب می شود.

بازی Sekiro: Shadows Die Twice یک بازی تک نفره است.  به هیچ عنوان حالتی به نام حالت انلاین یا کو اپ ندارد. اما شما در بازی نینجوتسو هایی را پیدا می کنید. که می توانند جای خالی این مورد را در بازی پر کنند. برای مثال یکی از همین موارد به شما این امکان را می دهد. که افرادی که از پشت می کشید را به عنوان یار استفاده کنید.  این مورد به جذابیت بازی در بخش گیم پلی اضافه می کند.  موجب هرچه جذاب تر شدن بازی می شود.

بازی Sekiro: Shadows Die Twice

بازی دارای مکان های مختلفی است که هر کدام جذابیت خود را دارد

گرافیک فنی بازی کمی بد است و روی بازی تاثیر می گذارد.

خب اگر از گیم پلی بازی Sekiro: Shadows Die Twice بگذریم. چون که دیگر فکر نکنم بحثی در خوب بودن و کامل بودن گیم پلی بازی داشته باشید.  بعد از گیم پلی بازی به طراحی و گرافیک فنی بازی می رسیم.

طرای و گرافیک فنی بازی به خوبی انجام نشده است.  در این بخش بازی ضعف های بسیاری را دارد. که این ضعف ها به بازی اسیب می زنند. همچنین در بخش گیم پلی هم در بعضی موارد تاثیر می گذارند که بسیار مورد بدی هستند.  همین مورد ها در گرافیک فنی هستند که باعث می شوند بازی Sekiro: Shadows Die Twice از یک اثر بی نقص فاصله بگیرد. یکی از مواردی که در گرافیک فنی خیلی مهم است بخش هوش مصنوعی است. که سازندگان نتوانستند هوش مصنوعی خوب را به بازی Sekiro: Shadows Die Twice بیاورند.  در طراحی هوش مصنوعی ناکام ماندند. در بازی Sekiro: Shadows Die Twice هوش مصنوعی خیلی ضعیف است. برای مثال وقتی در مبارزات گروهی هستید. چند نفر با شما درگیر می شوند و چند نفر دیگر اصلا انگار شما را ندیدند. یا وقتی که دارید از مکانیزم مخفی کاری بازی استفاده می کنید این مورد بسیار بیشتر به چشم می خورد. که در این مورد چند نفر به سوی شما می آیند به طوری که شما را دیدند. اما چند نفر دیگر همان طور آنجا ایستاده هستند.  این ها همه ضعف گرافیکی است. که متاسفا خیلی در تجربه ی بازی تاثیر می گذارد و باعث بد شدن تجربه ی گیمر از بازی می شود. کاشکی سازندگان کمی بیشتر به  گرافیک بازی توجه می کردند. که ما در بازی نقص های فنی نداشته باشیم. همچنین کیفیت گرافیکی بازی آنچنان خوب نیست. البته فکر نکنید که کیفیت بدی دارد. اصلا!!! کیفیت در بازی بالاست اما چیزی  که باید باشد نیست.  به طور کلی می توانم بگویم که بازی فقط در بخش فنی و گرافیکی ضعف دارد.  در بیشتر بخش های دیگر نه تنها ضعف ندارد و بی نقص است. بلکه بسیار بیشتر از آنچه که ما از آن انتظار داشتیم را به گیمر ارائه کرده است.

 

Sekiro: Shadows Die Twice

 به طور کلی بازی Sekiro: Shadows Die Twice یک بازی با رویکردی متفاوت است. بر خلاف تمام ساخته های تا بحال سازنده.  در بازی داستان به خوبی قرار گرفته است.  داستان بازی ترکیبی از عشق و هیجان و نفرت و دوستی و انتقام است. که این مورد داستان را جذاب تر کرده است. همچنین توی بخش گیم پلی بازی چیزی کامل را ارائه داده است. ولی در بخش گرافیک ضعف هایی دارد. که به بازی لطمه وارد می کند.  موسیقی نسبتا خوبی دارد.

 

 

امتیاز NPCBot: 8
ثبت امتیاز: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
میانگین امتیازات کاربران: 3٫00 (1 رای)

نقات قوت

نقات ضعف

تگ ها
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)