ایکس باکس گیم پس برای پلتفرم های دیگر هم توسعه می یابد

در جریان خبرهای جدید و مصاحبه‌های مختلفی که به‌تازگی ها آمده است مثل‌اینکه به نظر می‌آید قرار است ماکروسافت سرویس ایکس باکس گیم پس را برای سایر پلتفرم‌ها عرضه کند.

در این جریان اخباری که دارد صورت می‌گیرد خبری منتشرشده است که شرکت ماکروسافت پس از عرضه‌ی ایکس باکس گیم پس قصد دارد تا این سرویس را برای سایر پلتفرم‌ها توسعه دهد به‌نوعی که سایر پلتفرم‌ها هم این سرویس را داشته باشند و بتوانند از این سرویس استفاده کنند.

اما چرا ما این حرف را می‌زنیم و از کجا این را می‌دانیم که ایکس باکس گیم پس قرار است برای پلتفرم های دیگر هم بیاید؟

باید بگویم که مدیران ایکس باکس و ماکروسافت در مصاحبه‌های خود با وب‌سایت Gamereactor از برنامه‌های آینده‌ی خود گفتند و به موارد جالبی هم اشاره کردند. یکی از موارد جالبی که این افراد درباره‌ی آن صحبت کردند توسعه سرویس ایکس باکس گیم پس و توسعه آن برای شرکت‌ها دیگر تا اینکه همه‌ی این شرکت‌ها بتوانند از این سرویس برخوردار بشوند و بتوانند آن را داشته باشند.

این افراد گفتند که ایکس باکس گیم پس یکی از بهترین سرویس‌هایی بود که عرضه شد و توانست موارد خوب و جدیدی را برای ایکس باکس به وجود بیاورد. همچنین آن‌ها گفتند که عرضه این سرویس برای رایانه‌های شخصی هم اقدامی خوب بوده است و می‌تواند مورد خوبی برای گیمر های رایانه‌های شخصی باشد.(اشاره به این موضوع داشته است) همچنین آن‌ها گفتند که دوست داند این سرویس را توسعه دهند و در سایر پلتفرم‌ها هم شاهد این سرویس باشند و دوست دارند که این سرویس توسعه پیدا کند اما هیچ برنامه‌ی خاصی برای این موضوع ندارد و هیچ ایده هم ندارند و در حال حاضر هم قصد تمرکز بر روی ان را ندارند.

این موضوع کاملاً مشخص است که به دلیل اینکه ماکروسافت بیشتر قصد دارد تا تمرکز بیشتر خود را بر روی کنسول بعدی خود بگذارد و فعلاً به این موضوع فکر نمی‌کند. اما وقتی‌که مدیران از این موارد حرف زدند می‌توان این انتظار را داشت که مایکروسافت بعد از عرضه‌ی این کنسول به سراغ این ایده برود.

همچنین به دلیل اینکه پروژه گوگل درزمینهٔ ی بازی‌های بر روی بستر آنلاین هم دارد رونمایی‌های بیشتری از آن می‌شود و پروژه‌های جدید ماکروسافت در این زمینه و اینکه قصد دارد تا بازی‌ها را در هر پلتفرمی امکان‌پذیر کند می‌توانند باعث کندی این موضوع بشود و باعث شود که اتفاق‌های دیگری اتفاق بی افتد.

همچنین افراد و طرفداران از این موضوع برداشت‌ها و نظرات مختلفی داشتند. بعضی از آن‌ها فکر می‌کردند که این موضوع می‌تواند به ایکس باکس صدمه بزند و این سرویس که یک سرویس فوق‌العاده است یکی از برگ برنده‌های ایکس باکس است و با انتشار آن برای پلتفرم‌های دیگر کمی از برگ برنده‌های ایکس باکس کم می‌شود و این مورد واقعاً برای طرفداران دو آتیشه ایکس باکس کمی ناراحت‌کننده است. از طرفی هم بعضی افراد و گیمر ها گفتند که اتفاق خوبی است تا این سرویس فوق‌العاده برای پلتفرم‌های دیگر عرضه شود  و همه بتوانند از این سرویس فوق‌العاده سود ببرند.

حال باید ببینیم که چه اتفاقی می‌افتد و چه خواهد. نظر شما درباره‌ی این موضوع چیست؟

منبع
https://www.gamesradar.com/uk/xbox-gaming-services-boss-would-like-to-see-game-pass-on-all-platforms/
با الهام از https://www.nintendoenthusiast.com/2019/08/23/microsoft-reaffirms-that-they-want-game-pass-on-other-platforms/
[collapse]

تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)