بازگشت با شکوه: بررسی بازی Crash Team Racing: Nitro-Fueled

محمد مهدی برادران نویسنده: محمد مهدی برادران 4 جولای 2019 ساعت 16:00
نقد و بررسی

بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled یک بازی است که در آن نسخه ی اصلی بازی که ۲۰ سال پیش ساخته شده است بازسازی شده است. بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled درواقع یک بازیسازی از نسخه ی اصلی این مجموعه است که جذابیت ها و زیبایی های خود را دارد. این بازی نمونه فوق العاده یک بازی سازی است و می تواند از آن به خوبی یاد کرد. با نقد و برسی این بازی با NPCBOT همراه باشید.

شرکت اکتیویژن ابتدا با بازسازی کراش بندیکو توانست نظر تمام بازیکنان قدیمی این بازی را جلب کند و حتی با این اثر بازسازی توانست نظر افراد جدید و گیمر های تازه را به خود جلت کند و آن‌ها را با دنیای زیبای این روباه آشنا کند و دوباره بتواند یک تجربه‌ی لذت بخش را از این مجموعه برای گیمر ها و علاقه مندان قدیمی این بازی ها به وجود بیاورد. بعد از این بازسازی و این موفقیت عظیم این شرکت و علاقه بازی کنان دوباره به این بازی این شرکت تصمیم گرفت تا Crash Team Racing را بازسازی کند و آن را با عنوان Crash Team Racing Nitro-Fueled منتشر کند.  این بازی یک بازی مسابقه ای ماشینی است از سری مجموعه ی کراش که بسیار هم مورد توجه قرار گرفته است و یکی از زیباترین تجربه های بازی های مجموعه‌ی کراش را این بازی دوست داشتی ماشینی و مسابقه ای برای همه‌ی گیمر ها به وجود آورده است. بازی کراش مسابقه‌ی ماشینی یک بازی فوق العاده بود که در سبک ماشینی و از مجموعه‌ی کراش منتشر شده و توانست نظر خیلی از افراد را به خود جلب کند. این بازی در سال ۱۹۹۹ میلادی منتشر شد و از آن زمان به بعد هم همچنان مورد توجه خیلی ها قرار گرفته است و خیلی از افراد همین الآن دارند همان بازی قدیمی را بازی می کنند. بازی کراش ماشینی یک بازی فوق العاده در این سبک بود که به دور از گرافیک بالا و خیلی خفن و محیط های خیلی بزرگ توانست با سادگی و جذابیت یک تجربه‌ی جذاب را برای ما به وجود بیاورد و همچنان خیلی از افراد دوست دارند تا این بازی را دوباره تجربه کنند. و حالا شرکت اکتیویژن با انتشار بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled توانست یک بازسازی فوق العاده از این بازی قدیمی داشته باشد و دوباره همه را به این بازی علاقه مند کنند و لذت اینکه یک بازی مسابقه ای ماشینی آن هم با این گرافیک و سادگی تا چقدر می تواند برای یک گیمر جذاب باشد و لذت گیم و بازی را به او بدهد و دوباره فرد را به این بازی وابسته کند. زمانی که این بازی منتشر شده بود در همان سال های قدیم بسیار از افراد خیلی با این بازی یکی شدند و دیگر نتوانستند این تجربه‌ی لذت بخش را از یاد ببرند تا اینکه به دلایل مختلفی مجبور شدند تا این بازی را کنار بگذارند.

 

نقد و برسی بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled

شروع بازی با گرافیک جذاب بازی واقعا همان حس و حال قدیمی را می دهد.

 

همه ی طرفداران می توانند دوباره آن حس بازی کراش را با بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled بدست بیاورند.

اما حالا و در یا نسل و با انتشار بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled دوباره همه‌ی افراد نظرشان به این بازی جلب شده است و خوشحال هستند که می توانند دوباره تجربه ی این بازی را به دست بیاورند. خوشبختانه هم که شرکت اکتیویژن یک بازی را از بیس و از ابتدا بازسازی می کند. بازی بازسازی شده از اول اول و از ریز ترین بخش ها از مکانیزم ها تا گرافیک و اشیا و موسیقی و تا پایه ترین چیز های بازی ویرایش شده است و دوباره بازسازی شده است و توانست از آن بازی قدیمی کراش ماشینی مسابقه ای را دوباره با گرافیکی زیبا و نسل امروزی منتشر کند و با این بازسازی که توانست انجام دهد این بازی را به قدر فوق العاده ای رشد دارد و با بهبود و رشد هر بخش حتی تجربه‌ی این بازی را خیلی از قبل هم بهبود داده است. حتی بازسازی یک بازی که شاید ۱۰ سال قبل منتشر شده است هم کار خیلی سختی برای شرکت ها باشد که بتوانند یک بازی را که ۱۰ سال گذشته است با همان جذابیت و زیبایی اما امروزی منتشر کنند. حالا دیگر چه برسد که بتوانند یک بازی را که ۲۰ سال قبل منتشر شده است را دوباره بازسازی کنند. آن‌هم یک بازی مثل کراش که اگر خطایی در این بازسازی صورت بگیرد کل تجربه‌ی بازی را برهم می زند و دیگر حس و حال یک کراش را نمی دهد و به‌خصوص که دیگر خیلی از بازی سازان به ساخت بازی های ماشینی با گرافیک روی آورده اند و دیگر ساخت این نوع بازی ها را فراموش کردند پس بنابراین خیلی از بازی سازان نمی توانند در بازی هایی به این نوع مثل کراش به خوبی بازسازی انجام دهد. اما با همه‌ی این حرف هایی که زدم قصد این را داشتم که به شما بگویم که بازسازی یک بازی آن هم بازی که در ۲۰ سال قبل منتشر شده است و در سبک ماشینی است و آن هم یک بازی مثل کراش خیلی سخت است و بازی این نوع بازی ها واقعاً زحمت و تجربه ی زیادی می خواهد. اما این شرکت توانسته است به خوبی این بازی را بازسازی کند و یک تجربه ی زیبا را از این بازی به نمایش بگذارد. حالا ما همه‌ی افرادی که به این بازی کراش ماشینی علاقه داریم که تعدادشان هم کم نیست باید از این شرکت ممنون باشیم که توانسته است بازسازی به این قدرت را انجام دهد و بازی که خیلی از ما از کوچک تا بزرگ با آن خاطره داریم را به این خوبی بازسازی کند و دوباره همان تجربه و لذت بازی را به گیمر های مورد علاقه آن برساند. اگر این بازسازی توسط خیلی از افراد دیگر انجام می شد باید بگویم خیلی بد می شد و می توانست این بازی را به صورت کلی نابود کند اما حالا و خوشبختانه این بازی توسط این کمپانی بازسازی شد و یک بازی فوق العاده را تحت عنوان Crash Team Racing Nitro-Fueled روانه ی بازار کرد و به  خوبی در این نسل یک بازی فوق العاده را به  افراد علاقه مند این سبک داد.

پس از اینکه وارد دنیای بازی می شوید در کنار حالت های مسابقه ای و رقابتی با حالت داستانی و ماجراجویی هم همراه هستید که به خودی خود یک جذابیت خیلی بالایی برای شما می تواند داشته باشد. حالت داستانی بازی خودش به تنهایی می تواند برای هر کسی که به این بازی ها علاقه مند است مدت های زیادی سرگرمی ایجاد کند و با ایجاد این سرگرمی های جذاب در داخل بازی باعث این شود که فرد از این حالت تک نفره بسیار لذت ببرد و از آن حالت تک نفره به خوبی بتواند یک چالش و ماجراجویی خوبی داشته باشد. در ابتدای ورود به بازی شما صحنه های سینمایی از کاراکتر شرور بازی را مشاهده می کنید که از شما می خواهد وارد مسابقه ی او شوید و اگر وارد مسابقه ی او نشوید سرزمین شما را با خاک یکسان می کند و شما را با این پیش زمینه ی استانی وارد بازی می کند. یکی از جذابیت های فوق العاده ی بخش تک نفره و داستانی بازی این است که به معنای واقعی کلمه در آن ماجراجویی وجود دارد و یکی از ویژگی ها که در این ماجراجویی ها باعث این شده است که بازی و بخش داستانی آن برای خیلی ها جذاب باشد. باس های بازی است که در بازی هر کدام از باس های موجود یک ویژگی خاص دارند که می توانند با این قدرتی که دارند برای هر گیمری که به این بازی علاقه مند باشد یک تجربه‌ی فوق العاده را رقم بزند. قدرت های باس های بازی که به صورت خیلی جالبی با گرافیک و طراحی زیبای بازی به خوبی به تصویر کشیده شدند هر کدام با باس خود برای اینکه تجربه ی تک نفره ی بازی جذاب تر شود به بازی کمک می کنند و باعث رشد بیشتر بازی می شوند.

نقد و برسی بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled- موارد جذاب بازی

در هر مپ بازی موارد زیادی وجود دارد که چالش های خوبی را ایجاد می کنند و جلوی تکراری شدن بازی را می گیرند.

صداگذاری یک بخش خیلی مهم است که فوق العاده کار شده است.

بگذارید که از همین اول درباره ی یکی از جذاب ترین بخش های بازی های کراش صحبت کنم که صداگذارید فوق العاده ی  بازی است. صدا گزاری با حتی در نسخه ی قدیمی هم جذاب بود و اگر همان صدا ها را دوباره استفاده می کردند هم تجربه ی بازی فوق العاده بود اما در بازسازی بازی بسیار بخش صداگذاری بازی رشد کرده است و با صدا های بهبود یافته و بازسازی شده در بازی توانستند به خوبی تجربه ی لذت بخش و زیبای این کراش را دوباره زنده کنند. در بازی صدای همه ی شخصیت ها می توانم بگویم که بازسازی شده است و به کیفیت خوبی رسیده است. صداگذاری بازی به جز صداگذاری شخصیت ها در بخش جزیات بازی هم رشد کرده است. هنوز صحبت ها در بازی به صورت نوشته است و ما  صدایی را از کاراکتر ها نمی شنویم البته به جز مربیانی که در بازی وجود دارند صدای بقیه‌ی کاراکتر های بازی و صحبت های آن ها باهم بیشتر به صورت یک صوت و صدا است نه به صورت حرف زدن و این هنوز هم آن تجربه ی لذت بخش با آن صدا های آوا مانند کاراکتر ها در بازی وجود دارد.

از صداگذاری ها که بگذریم می رسیم به محتوای بازی در بخش داستانی و ماجراجویی بازی و به آن می پردازیم. محتوای بازی در بخش داستانی بازی فقط فقط مسابقات بازی نیست و سازنده ی بازی برای اینکه بتواند بازی را جذاب تر کند و حس تکراری بودن بازی را از بین ببرد بعد از هر مرحله محیطی را برای شما باز می کند که شما باید در آن به دنبال کریستال باشید و این بخش به قدری اعتیادآور است که می تواند برای مدت زیادی شما را سرگرم کنند. این بخش شاید خیلی چیز قوی و حرفه ای نداشته باشد اما با چالش ها و جذابیت هایی که دارد برای همه ی گیمر ها که این بازی را بازی می کنند جذاب می باشد و برای آن‌ها تجربه ای سراسر از لذت را همراه می کند.

سازندگان به غیر از اینکه محتوای خود بازی را بازسازی کردند چندین محتوای دیگر هم به بازی اضافه کردند که بازی را جذاب تر کنند. یکی از این محتوا هایی که در بازی اضافه شده است بخش شخصی سازی بازی است. بخش شخصی سازی بازی از قبل وجود نداشت و تازه اضافه شده است و شما می توانید در آن بخش های مختلف را شخصی سازی کنید از خود کاراکتر تا ماشین خودتان را می توانید با وسایل زیادی شخصی سازی کنید اما نکته ای که وجود دارد و این شخصی سازی ها را به یک ضعف برای بازی تبدیل می کند این است که شخصی سازی های بازی به هیچ عنوان در هیچ بخش بازی تأثیر ندارد و گیم پلی بازی به نوعی هیچ وابستگی به این شخصی سازی های بازی ندارد. در بازی عملکرد اتومبیل شما به ۳ عامل بستگی دارد که عبارت اند از سرعت و چرخش و شتاب که در خود گیم پلی بازی تأثیر می گذارند. متاسفانه باید بگویم که این موارد با شخصی سازی های بازی هیچ تغییر نمی کند و هیچ چیزی در این موارد عوض نمی شود و این مورد خیلی خیلی در بازی تأثیر منفی می گذارد و باعث این می شود که این مورد و محتوای اضافه شده در بازی بی ارزش باشد. شما تنها می تواند با تغییر کاراکتر این عوامل را تغییر دهد و این مورد شاید کمی برای هر گیمری که این بازی را می کند و به این بازی علاقه دارد جذاب نباشد.

از همه ی اینها که گذر کنیم می رسیم به آیتم های فوق العاده ی تزئینی که در بازی وجود دارد و برای یک بازی به این سبک وجود آیتم های تزئینی می تواند خیلی جذاب باشد و برای هر کسی ایجاد انگیزه کند که این بازی را با این آیتم های تزئینی ادامه دهد و از آن‌ها لذت کافی را ببرد. یکی از مواردی که من در آیتم های تزئینی بازی دیدم و خیلی هم از آن لذت بردن این است که شما می توانید آن کراش قدیمی که به صورت پیکسلی است را به بازی بیاورید و از آن در مسابقه ها استفاده کنید که خود هم جذاب است و هم سرگرم کنند که باعث می شود فرد از بازی لذت بیشتر ببرد. همچنین در بازی کاراکتر های جدیدی هم اضافه شده است که اگر از حق نگذریم باید بگویم که بعضی از آن‌ها حتی از کاراکتر های اصلی بازی هم بهتر هستند و زیبای خیلی زیادی دارند. می توانم به طور کلی بگویم که این بازی بازسازی شده از نظر صداگذاری ها و گرافیکی یک جذابیت خاصی را به همراه دارد که نمی توانم آن را بیان کنم و این هنر سازنده است که بازی را به حد امروزی رسانده است و آن را به خوبی گسترش داده است و باعث این شده است که بازی  گرافیکی و ترکیبی از صداگذاری در دل این گرافیک های جذاب خیلی عالی به نظر بیاید و این خود از حرفه ای بودن افرادی که بازی را بازسازی کردند می گوید.

چند نکته که باید قبل از اینکه به بقیه موارد بپردازیم باید بگویم این است که آیتم هایی که برای شخصی سازی در بازی وجود دارند همه ی آن‌ها از همان اول در دسترس نیست و باید برای بدست آوردن آن‌ها در بعضی موارد باس های مختلف بازی را شکست دهید یا اینکه مراحل را بروید و پس از اینکه سکه ی مورد نیاز را جمع کردید آن ها را بخرید. این موارد همه باعث این می شوند بازی از تکراری بودن دربیاید و باعث این شود که دیگر بازی برای گیمر ها تکراری نشود و این موردی بود که سازندگان در نسخه ی بازسازی خیلی روی آن تمرکز داشتند و از هر بخش چیز های مختلفی را به بازی اضافه کردند که باعث این شود بازی تکراری نشود و تمام این موارد به خودی خود به بهبود بازی کمک فراوانی کرده است.

یکی از بخش ها و محتواهای دیگری که برای بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled وجود دارد حالت آنلاین بازی است که شاید بتوانم بگویم این حالت می تواند پس از حالت ماجراجویی بازی خیلی برای رشد بازی کمک کننده باشد و بتواند باعث این شود که افراد مدت زیادی را در بخش آنلاین بازی سپری کنند.

 

 Crash Team Racing برنده شدن در بازی.

نمایی از اتمام مسابقه در بازی که هنوز هم با انیمیشن های جذابش می تواند هر کسی را سرگرم کند.

همه ی مکانیزم های بازی در اصل باعث رشد و سرگرم کننده تر شدن بازی می شوند.

در بازی مکانیزم های زیادی وجود دارد و همه‌ی این مکانیزم ها باعث این شدند که بازی رشد کند و حتی در همان نسخه قدیمی هم مکانیزم های زیادی در بازی وجود داشت که تجربه‌ی این مکانیزم ها لذت بخش بود. حالا هم استودیو سازنده وقت خیلی زیادی را روی این گذاشته است که مکانیزم های بازی را به صورت فوق العاده رشد دهد و با بهبود مکانیزم های داخل بازی باعث این شدند که بازی حتی از قبل هم جذاب تر باشد. مکانیزم های درون بازی درست است که زیاد نیستند اما خیلی به هم پیوسته هستند و این پیوسته بودن مکانیزم های بازی خیلی جذاب تر بازی را می کند که شما می توانید از چندین مکانیزم مختلف به صورت پشت سرهم استفاده کنید و این مکانیزم های بازی خیلی گیم پلی بازی را کامل تر می کند به خصوص اینکه استودیو سازنده با بازسازی بازی در بخش مکانیزم ها خیلی از آن‌ها را رشد داده و خیلی تغییرات زیادی را در آن به وجود آورده است که مکانیزم های بازی فوق العاده جذاب تر شوند. یکی از مکانیزم هایی که در بازی وجود دارد پرش به جلو است که شما می توانید به پرش به جلو به ماشین خود سرعت دهید و این مورد در پیچ های بازی خیلی بیشتر به چشم می آید که شما پس از پرش کوتاه سرعت زیادی بگیرد و این سرعت اضافه می توانست باعث برنده شدن یک فرد در بازی شود. البته که استفاده کردن از مکانیزم های بازی در جای درست بسیار در بازی تأثیر دارد و باعث این می شود که یک فرد برنده شود و این مکانیزم های موجود در بازی با اینکه کم هستند اما خیلی خوب توانستند بازی را برای هر کسی جذاب کنند.

مسیر هایی که دربازی وجود دارند واقعاً زیبایی خود را دارند و حتی همان موقع هم از تنوع این مسیر های بازی خیلی از افراد لذت می بردند و حالا و باشد گرافیک بازی در تمام این مسیر ها خیلی خیلی بازی جذاب تر شده است و خیلی تجربه ی لذت بخش تری را به گیمر می دهد. مسیر های بازی بسیار مختلف هستند و برای هر فردی می تواند جذاب باشد و تمام این مسیر ها با این تنوع زیادی که دارند می توانند باعث این شوند که روند تکراری بازی کمتر شود و همچنان لذت در بازی باقی بماند. البته این را هم فراموش نکنید که در مسیر های بازی موارد زیادی تأثیر می گذارد و هر مسیر با مسیر دیگری فرق دارند و رانندگی و مسابقه در هر مسیر متفاوت است و فرد باید با یک استراتژی جدید وارد این مسیر ها بشود تا بتواند از بردن در این مسیر ها اطمینان بیشتر حاصل کند. برای مثال شما در یک مسیر می تواند خیلی وقت ها برنده باشید اما در مسیر دیگر حتی شاید با تمام تلاش خود هم نتوانید حتی یک بار برنده شوند و این مورد که هر مسیر شیوه ی رانندگی خود را می خواهد بسیار جذاب است و این مورد هم می تواند یک چالش جذاب برای هر گیمری که این بازی را می کند باشد.

در بازی بخش چند نفره هم وجود دارد که می تواند برای هر فردی که می توانید با افراد دیگری بازی کند لذت زیادی را به همراه داشته باشد. در این بخش ۷ حالت مختلف وجود دارد که شما می توانید با این ۷ حالت مختلف در این بخش مدت ها سرگرم شوید و حتی یکی از این حالت های داخل بازی می تواند برای شما و برای لذت بردن از این بازی به صورت چند نفره کافی باشد و شما می تواند حتی از یکی از این حالت ها هم از بازی لذت ببرید چه برسد به ۶ حالت دیگر بازی که وجود دارند و می توانند این بخش را برای شما خیلی خیلی جذاب تر کنند.

اگر بخواهم یک جمع بندی کلی از بازی داشته باشم باید بگویم که بازی به خوبی و خیلی عالی بازسازی شده است و این بازسازی به معنای واقعی کلمه یک شاهکار است و این بازسازی می تواند برای هر گیمری که به بازی و مخصوصاً این سبک از بازی ها علاقه دارد جذاب باشد. شرکت اکتیویژن و تیم سازنده هم به خوبی کار خود را انجام داده و تجربه ای لذت بخش را برای ما به همراه داشته است.

امتیاز NPCBot: 9
ثبت امتیاز: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
میانگین امتیازات کاربران: 10٫00 (1 رای)

نقات قوت

نقات ضعف

تگ ها
منبع: NPCBOT
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)