تمام چیز هایی که ازBattlefield 5 میدانیم!

در این مقاله سعی کردیم تمام اطلاعاتی که از بازی Battlefield V  منتشر شرده به صورت یک مقاله گردآوری کنیم ، با NPCBOT همراه باشید.

موضوع Battlefield 5 چیست؟

بتلفیلد ۵ یک بازی  شوتر اول شخصه که در ان وقایع مربوط به جنگ جهانی دوم روایت میشه  که بازی توسط استدیو DICE در حال ساخت و توسط کمپانی EA منتشر میشه .

اما ایده ی بتل فیلد از کی به وجود آمد؟

درست بعد از ساخته شدن بازی Battlefield 1942 این بازی به شدت بین گیمر ها محبوب شد ، علت اصلی محبوبیت این بازی اول شخص شوتر به خاطر بخش مولتی پلیر وسیع ، نبرد های نزدیک و استفاده از اسلحه و وسایل نقلیه بود.

و اما جدیدترین نسخه ی بتل فیلد یعنی Battlefield 1 تونست کل سری رو به دوره ی جنگ جهانی اول برگردونه ، اما حالا استدیو دایس قصد داره که ما رو به چندین سال بعد یعنی زمان جنگ جهانی دوم برگردونه.

 

تاریخ ریلیز بازی چه زمانیه و برای چه پلترفم هایی قراره عرضه بشه؟

بازی Battlefield 5 قرار است که در تاریخ۲۰نوامبر (۲۹ آبان) برای PS4, XBOX ONE, PC منتشر بشه.

 

چه ورژن هایی از بازی موجود میباشد؟

نسخه ی Deluxe بازی که دارای تعداد قابل توجهی محتوای دانلود میباشد.

 • British Special Air Service (SAS) and German Airborne (Fallschirmjäger) cosmetic sets.

Special Assignments (described below) for both the SAS and Fallschirmjäger.

 • ۲۰ cosmetic items delivered via weekly “Airlifts.”

 

در عوض پیشخرید کردن چه چیزی دریافت میکنید؟

کسانی که این بازی رو پیشخرید کنند به صورت اتوماتیک به Early access بازی دسترسی پیدا میکنند.

اگر نسخه ی Standard  بازی رو پیشخرید کنید فقط به تعدادی از محتوای دانلودی که در بالا ذکر کردیم دسترسی پیدا خواهید کرد:

 • Additional paratrooper cosmetic items.
 • One additional Special Assignment (described below).
 • Five weapons for Battlefield 1.

 

چه اتفاقی برای Premium Pass  قدیمی میوفته؟

هیچ چیزی به نام Premium Pass درکار نیست ، تمام محتویات دانلودی و مپ های جدید برای دارندگان بازی در دسترس خواهند بود.

آیا شاهد لوت باکس در بازی خواهیم بود ؟

همان طور که میدانید بازی قبلی دایس (توسعه دهندگان بازی بتلفیلد) بازی  Star Wars: Battlefront 2 بود که در این بازی دارای لوت باکس و خرید های درون برنامه ای بود که با  اعتراضات شدید بازی‌بازان همراه شد که خوشبختانه در بتلفیلد شاهد هیچ گونه لوت باکسی در بازی نخواهیم بود و این خبر بسیار خوبی است. اما همچنان شاهد یک پول درون بازی که قابل خرید با پول واقی است خواهیم بودکه خوشبختانه  استودیوی DICE قول داده است که این پول درون بازی فقط برای خرید وسایل ظاهری و تزیینی کاربرد خواهد داشت و تاثیری بر روند گیم‌پلی نخواهد گذاشت .

 

آیا کمپین تک نفره در بازی وجود دارد؟

بله ، بتل فیلد ۵ دارای کمپین تکنفره خواهد بود ، و مدل داستانی آن مانند Battlefield 1 خواهد بود ، قسمت War Stories  ، قرار است که داستان هایی از جنگ جهانی دوم رو برای ما تعریف کنند.

اولین داستان Nordlys  نام دارد ، داستان درباره ی دختری جوان و نروژی است که برای نجات جان خانوادش به به گروه مقاومت علیه سربازان نازی میپیوندد.

 

آیا بخش جدیدی به مولتی پلیر اضافه شده؟

طرفدار های بتلفیلد خوشحال میشن که بدونن در این نسخه  علاوه بر بخش های قبلی بازی چندین چندین بخش به مولتی پلیر  بازی اضافه شده است ، از جمله بخش هایی از بتلفیلد ۳ ، بتلفیلد ۴ و بتلفیلد ۱ ، ولی جدا از این ها ، Dice بخش های جدیدی هم تو آستین داره.

اولین بخش Combined Arms نام دارد ، توی این بخش ۴ پلیر با همکاری یکدیگر برای هدف های مختلف درگیر میشوند ، در این حالت شما میتوانید شانس خود را امتحان کنید چرا که آخرین هدف سخت ترین هدف شما خواهد بود ، کل تیم باید با یکدیگر تصمیم بگیرند که میخواهند هدف آخر رو آغاز کنند یا تا همانجا بازی رو تمام کنن.

دومین بخش Grand Operations نام دارد ، یک بخش بزرگ ۶۴ نفره که در آن پلیر ها در ۳ یا ۴ بازی مختلف به درگیری میپردازند ، که معمولا در روز اول پلیر های یک تیم از خود دفاع میکنند و پلیر های تیم دوم حمله میکنند.

Dice اعلام کرده است که در ۵ Battlefield یک بخش بتل رویال وجود خواهد داشت ، البته این مود با بقیه ی بتل رویال ها متفاوت خواهد بود.

 

 

آیا در بازی بخش بتل رویال وجود خواهد داشت ؟

به صورت خلاصه بخواهم بگم بله وجود داره ؛ چرا که از زمان عرضه بتلفیلد ۱ عرضه این مد محبوب تایید شده برای این نسخه بود و برخلاف سایر حالت‌ها و مدها که توسط استودیو EA Dice توسعه داده شده است، حالت بتل رویال بازی که با اسم Firestorm شناخته میشه توسط استودیو (Criterion Games) توسعه داده شده است. نکته قابل توجه اینه این حالت اینه بر خلاف بازی های بتل رویال دیگه ۶۴ نفره هست که به تیم های ۴ نفره تقسین بندی میشوند و طبیعی است که در بازی شاهد مکانیزم های بازی مثل استفاده از سیستم داینامیک بازی و وسایل نقیه و … باشیم

 

کدام مپ ها در هنگام لانچ در دسترس خواهد بود؟

در هنگام لانچ بازی ۸ مپ در دسترس خواهد بود.

 

Hamanda و Aerodrome در شما آفریقا خواهند بود ، اولین نقشه بزرگترین مپ بازی خواهد بود ، دومین نقشه بیشتر حالت نقشه های سنتی بازی رو خواهد داشت و در خرابه های فرودگاه Axis واقع شده است.

Twisted Steel نیز یک مپ سنتی دیگر است که در فرانسه واقع شده است ، یکی دیگر از مپ ها Arras نام دارد که این نقشه نیز در شما فرانسه بین کانال انگلیس و مرز بلقارستان واقع شده است.

مپ بعدی Rotterdam نام دارد که در هلند واقع شده است.

و در نهایت ، دو نقشه ی آخر بازی در نروژ واقع شده اند ، اولین مپ Narik و مپ دوم Fjell 652 نام دارد.

 

بزرگترین تغییرات در گیم پلی بازی چیست؟

قبل از گفتن تغیرات جا داره خدمتتون عرض کنم  اطلاعاتی که در تریلر اول بازی متوجه شدیم را در قالب مقاله اولین نگاه به بتلفیلد ۵ مشاهده کنید که زحمت نوشتنشو پرهام عزیز کشیدند.

در بتلفیلد ۵ تغییرات ریز و درشتی به خود دیده است، برای مثال چه در سینگل پلیر و مولتی پلیر هنگامی که شما اسپان میشوید قرار نیست که مهمات شما کامل باشند ، Dice اعلام کرده است که این بر عهده پلیر هاست که تصمیم بگیرند با مهمات محدود خود به دشمن ها حمله کنند و شانس خود را امتحان کنند ، یا اینکه در همان لحظه ی اول به دنبال گلوله و مهمات باشند.

در این نسخه امکان اسپاون شدن در بخش مولتی پلیر امکان پذیر نیست مگر اینکه در یک اسکواد (تیم ۴ نفره) باشید ، البته امکان انتخاب اسکواد برای پلیر ها وجود دارد ، و حتی اگر رهبر یک اسکواد از بازی خارج شود ، امکان رهبر شدن برای اعضای یک اسکواد وجود دارد.

روی سیستم دوربین بازی دوباره کاری شده است و در صورت مرگ پلیر یک نقش حیاتی دارد.

وقتی که صدمه ی جدی به شما وارد شده باشد ، دوربین رو سرباز یا ماشینی که شما را کشته زوم میشود ، و شما از اونجا سرباز خودتون رو میبینید که روی زمین افتاده ، همچنین سرباز شما برای یک پزشک داد فریاد میزند واینکه خود شما تصمیم میگیرید که زودتر بمیرید و اسپان شوید یا صبر کنید تا یک دکتر به شما کمک کند.

بعد از مرگ ، دوربین شما به سرعت روی یکی از اعضای اسکوادتون سویچ میشود و میتونید تصمیم بگیرید که در کنار کدام یک از اعضای اسکواد اسپان شوید.

هنگامی که یک اسکواد به طور کامل از بین برود ، آن ها باید به سختی مناطقی که از دست داده اند را پس بگیرند.

سیستم پزشکی بازی نیز دوباره سازی شده است ، در بتلفیلد ۵ همه ی پلیر ها توانایی ریوایو کردن اعضای اسکواد خود را دارند ، فقط پزشک ها قابلیت ریوایو کردن یک سرباز با سلامتی کامل را دارند.

بتلفیلد ۵ دارای محیطی به شدت تخریب پذیر میباشد ، اسلحه و ماشین آلات درون بازی قابلیت خراب کردن محیط بازی را دارند.

همه ی پلیر های داخل بازی با یک Toolkit اسپان خواهند شد ، و با استفاده از منابع ، پلیر ها میتوانند سنگر درست کنند یا حتی اسلحه ها را جایگزین کنند ، البته ساخت و ساز بازی فقط به یک سری نقاط خاص خلاصه میشوند و البته مانند محیط بازی ، تخریب پذیر خواهند بود.

 

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Battlefield V:

 • سیستم عامل: نسخه ۶۴ بیتی ویندوز ۷، ویندوز ۸٫۱ و ویندوز ۱۰
 • پردازنده (AMD): AMD FX-6350
 • پردازنده (اینتل): Core i5 6600K
 • حافظه‌ی رم: ۸ گیگابایت
 • کارت گرافیک (AMD): AMD Radeon™ HD 7850 2GB
 • کارت گرافیک (انویدیا): nVidia GeForce® GTX 660 2GB
 • دایرکت‌ایکس: نسخه ۱۱٫۰ و سازگار با کارت صدا
 • سرعت اتصال به اینترنت: ۵۱۲ کیلوبایت بر ثانیه یا سریعتر از آن
 • فضای خالی مورد نیاز: ۵۰ گیگابایت فضای خالی بر روی هارد دیسک

امیدواریم از مقاله خوشتون امده باشه .

جا داره از بهراد سعیدی بابت همکاری نوشتن مقاله تشکر ویژه کنیم

نظر شما در رابطه با اخرین سری بتلفیلد چیست؟ ایا میتونه انتظارات هواداران براورده کنه؟

 

تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)