تکنولوژی جدید مایکروسافت برای استریم کردن بازی

بازی های Xbox One قرار است در سال ۲۰۱۹ به فضای ابری هزاران دستگاه انتقال داده شوند ؛ امروز پروژه xCloud توسط مایکروسافت معرفی شد ، این پروژه مربوط به بخش “تکنولوژی جهانی استریم کردن بازی ها” میباشد ؛ که به کاربران اجازه بازی کردن گیم های کنسول و PC به روی گوشی های خود را میدهد.

هدف مایکروسافت با Project xCloud فراهم کردن تجربه ی مشابه Xbox و PC بر روی گوشی میباشد. بزرگترین دشواری این پروزه درست مانند بقیه پروژه های استریم کردن “کاهش میزان لگ” تا حد ممکن میباشد ؛ در حالی که کمپانی همچنان روی این قضیه کار میکند ، مایکروسافت اعلام کرد که قصد دارد با روشی کنترلر ایکس باکس را روی گوشی موبایل شبیه سازی کند.

در حال حاظر پروزه ی xCloud اینترنت ۴G و ۵G را ساپورت میکند و از سیستم ابری Microsoft Azure استفاده میکند ، این پروزه در تاریخی نامعلوم در سال ۲۰۱۹ ، وارد بتای عمومی خواهد شد ، این سرویس خیلی شبیه به سرویس استریم Google که بتای آن در ماه اکتبر شروع خواهد شد میباشد.

هرچند که Project xCloud در E3 2018 رونمایی شده بود ولی اطلاعات زیادی از آن ارائه نشده بود ، فیل اسپنسر مدیر بخش سرگرمی مایکروسافت نیز در سال ۲۰۱۷ درباره ی سرویس های استریمینگ صحبتی داشته بود.

 

تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)