دروغی که تمامی فروشندگان بازی میگویند و Repack چیست؟

فروشندگان بازی در ایران به شیوه ای بازی ها را میفروشند که به صورت عمد قیمت آن بسیار بالا و گران باشد.

بازی های کامپیوتری که در ایران به فروش میرسد هر روز گرانتر گرانتر میشوند. آیا واقعاً نمیتوان بازی ها را با قیمت هایی ارزان تر به فروش گذاشت؟ ما امروز به همین بحث میپردازیم.

در سال های اخیر قیمت بازی های کرک شده از ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان به ۵۰ تا ۷۵ هزار تومان رسیده است. دلیل این تغییر قیمت به خاطر تغییر قیمت دلار نیست. دلیل اصلی آن بالا رفتن حجم بازی ها و در نتیجه بالا رفتن تعداد دیسک های مورد نیاز برای نصب بازی است. در نگاه اول منطقی به نظر می آید. این در صورتی است که گزینه ای به اسم REPACK وجود نداشت. REPACK به نسخه های متفاوت بازی میگویند که به شدت فشرده شده است. مثلاً بازی AC Odyssey با حجم ۸۰ گیگابایت به فروش میرسد در صورتی که همین بازی را میتوان با سرعت بالاتر و قوی تر با حجم ۲۳ گیگابایت به صورت REPACK تهیه کرد. اولین نگرانی هر فرد با شنیدن تفاوت حجم این است که آیا بازی با همان قدرت کار خواهد کرد؟ بله، در بیشتر موارد بهتر هم کار میکند چراکه فایل هایی که بی دلیل حجم و cpu مصرف میکنند حذف میشوند، در هیچکدام از موارد فایل های اصلی و مهم بازی حذف نمیشوند. با وجود REPACK قیمت بازی ها از ۷۵ تومان به ۳۰ هزار تومان میرسد. (حالا مطمئناً متوجه شدید که چرا فروشندگان REPACK نمیکنند.) حالا که با دروغ فروشندگان آشنا شدید، وقتش رسیده است تا با گروه های مختلف REPACK و برتری هرکدام از آنها با یکدیگر بپردازیم.

Fitgirl Repacks

این گروه فعال ترین گروه REPACK دنیاست. هر بازی ای که میاد REPACK میکنن. تنها نقطه ضعف این گروه سرعت بسیار پایین نصب ستاپ های آنهاست. با این وجود یکی از بهترین گروه ها برای حجم کم است.

COREPACK Repacks

بهترین گروه REPACK از لحاظ سرعت. این گروه یکی از قدیمی ترین گروه های REPACK تاریخ است. این گروه با وجود ابنکه حجم بیشتری نسبت به نسخه های Fitgirl دارد اما سرعت نصب ستاپ خارق العاده است و حتی شعار Faster, Smaller, Better (سریعتر، کوچیکتر، بهتر) را دارند.

RG Mechanics Repack

این گروه یک گروه روسی هستند و در سال های گذشته بهترین گروه از لحاظ حجم، سرعت و برتری تاریخ عرضه را داشتند اما در سال های اخیر بسیار فعالیت خود را کاهش دادند. اما همچنان هر از چندگاهی چند REPACK منتشر میکنند و همان نسخه ها بهترین نسخه های موجود در بازار میشوند.

BLACKBOX Repack

این گروه بدترین و ضعیف ترین گروه REPACK صنعت بازی هستند. تنها نوع REPACK که برخی فروشندگان ایرانی از آن استفاده میکنند. این گروه بدترین سرعت، بدترین کاهش حجم و تنها نوع ستاپ REPACK است که اِرور فراوان دارد. این گروه تنها ۲ یا ۳ گیگابایت از حجم کلی کم میکنند و جالب توجه است که بدانید بسیاری از اعضای این گروه ایرانی هستند.

امیدواریم که توانسته باشیم که به شما کمک کنیم تا در خرید های خود دقت کنید یا گزینه ی بهتر یعنی دانلود را انتخاب کنید.

تگ ها
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (۱ دیدگاه)
صدرا طاهری | پنج‌شنبه 03 ژانویه 2019

ممنون بابک جان مقاله مفیدی بود

0

0