نقد و برسی ریمستر بازی Assassin’s Creed III : شکوهی دوباره

محمد برادران نویسنده: محمد برادران ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۹
نقد و بررسی

بازی Assassin’s Creed III یکی از بازی ها ای است که بدون شک همه با آن خاطره های زیادی دارند. حالا ریمستر بازی Assassin’s Creed III با ارتقا هایی که در گرافیک و چند مکانیزم خود داشت دوباره به اثری جذاب برای طرفداران این مجموعه تبدیل شده است. به طوری که هر فردی می تواند از این بازی لذت کامل و هیجان قبلا را روی کنسول های جدید تجربه کند. همراه نقد و برسی بازی Assassin’s Creed III با npcbot همراه باشید.

بازی Assassin’s Creed III در سال ۲۰۱۲ پس از نسخه های قبلی این مجموعه منتشر شد. نسخه های قبلی مجموعه Assassin’s Creed  جز بازی هایی بودند که در زمان خودشان مخاطبین و طرفداران بسیاری داشتند و به نوعی همه ی ما و گیمر ها به شخصیت اتزیو و داستان بازی عادت کرده بود و از این مجموعه خوشمان آمده بود. همچنین این بازی با این شخصیت در ذهن ما گره خورده بود و سازندگان باید برای نسخه ی بعدی بازیشان تمام سعی خود را می کردند که شخصیت و داستان جدید را در همان اندازه ی کیفیت قبل بسازند. با منتشر شدن بازی Assassin’s Creed III همه ی ما فهمیدیم که سازندگان نا امیدمان نکرده اند و بازی را طوری ساختند که موفقیت و محبوبیت نسخه های قبل خود را دوباره تکرار کند. این موضوع با وجود اینکه سازندگان باید شخصیتی جدید با داستانی جدید اما گره خورده با نسخه های قبل تولید می کردند بسیار سخت بود. اما انگار که شخصیت جدید یعنی همان کانر و داستان بازی توسط به اندازه ی قسمت های قبل این مجموعه گیمر ها را سرگرم کند و رضایت آنها را جلب کند. البته با تجربه ی بازی Assassin’s Creed III همه می فهمند که داستان بازی و شخصیت ها و گیم پلی در حدی است که بتواند برای هر کسی که به این سبک بازی ها و مجموعه بازی های Assassin’s Creed  علاقه مند است لذت بخش باشد و در خاطرات همه باقی بماند. و درست کاری که سازندگان کردند هم همین بود و آنها توانستند که بسیار خوب این کار را انجام دهد و این ماموریت را به خوبی برای ما گیمر ها انجام دادند. بازی Assassin’s Creed III شاید یکی از بهترین نسخه های بازی Assassin’s Creed نباشد اما قطعا یکی از محبوب ترین و خاطره انگیز ترین های این سری است. این نسخه از بازی توانست یک تجربه ی بسیار برتر از نسخه های قبل ارائه دهد و همین موضوع آن را به یکی از نسخه های ارزش مند بازی تبدیل کرده است. درست جایی که بعد از نسخه های قبل گرافیک ، گیم پلی ، داستان و خلاصه همه چیز بهبود یافته بود و اثر کامل تر از نسخه های قبل بود. و تمام این موارد با وجود شخصیت جدید و داستانی جدید بسیار مورد خوبی به نظر می رسد. و حال یوبی سافت بعد از ۷ سال نسخه ی ریمستر این بازی را منشتر کرده است تا دوباره بتواند علاقه مندان این بازی را راضی کند و حسی خاطره انگیز و لذت بخش را به آنان بدهد. در ادامه این نگاهی کامل تر و دقیق تری به بازی می اندازیم و شما را با بخش های مختلف بازی بیشتر اشنا می کنیم.

یوبی سافت سال پیش در همین روز ها بود که نسخه ی ریمستر Assassin’s Creed Rogue را منتشر کرد. اما این نسخه نتوانست آن طور که باید و شاید نظر مخاطبان را جلب کند و رضایت آنها را نگهدارد. در ریمستر این بازی مواردی که باید بهبود می یافتند بسیار کم و یا ناقص بهبود یافته بودند و این برای یک بازی ریمستر بسیار بد است که در بخش بهبود ضعف داشته باشد. مهم ترین رکن در بازی ها ای که ریمستر می شوند این است که باید در بازی بهبود هایی اعمال شود تا مناسب مخاطبین و گیمر های اسن نسل شود. اما یوبی سافت برای نسخه روگ اصلا این را به درستی انجام نداد و یک تجربه نچندان خوب را به ما گیمر ها داد. در حالی که در نسخه ی ریمستری که برای بازی روگ عرضه شد چیز هایی که انتظار می رفت به خوبی رعایت نشد و این نسخه تجربه ی چندان خوبی به گیمر ها نداد. به نوعی یوبی سافت با نسخه ی ریمستر بازی روگ نشان داد که در ریمستر کردن نقض دارد و گیمر ها را از ریمستر های بعدی بازی ها کمی ترساند. اما خوش بختانه خبری خوش باید به همه ی گیمر ها بدهم و آن هم این است که سازندگان در این نسخه از ریمستر بازی تلاش بسیار بیشتری کردند و به همه نشان دادن که باید تجربه و خاطره ی بدی که از نسخه ریمستر بازی روگ داشتیم را فراموش کنیم. البته این کار برای گیمر هایی که قصد دارند دوباره تجربه ی خوبی از این بازی داشته باشند و یا اینکه دوست دارند که خاطرات خود را دوباره با این نسخه زنده کنند و یا نسخه ی اصلی بازی را در سال ۲۰۱۲ تجربه نکردند و به دنبال تجربه ی این بازی جذاب می گردند نسخه ی ریمستر بسیار گزینه ی مناسبی برای آنها باشد و بتواند از آن به خوبی لذت ببرند. الته با این توضیحاتی که دادم انتظار یک بازی کامل و عالی در نسل هشتم را نداشته باشید. اولن که اگر سازدگان بخواهند یک بازی را که نزدیک به ۷-۸ سال از زمان انتشار آن می گذرد را ریمستر کنند قطعا بازی کاملی برای نسل جدید به حساب نخواهد آمد. همچنین برای اینکه بتوانند کمی به عالی کردن ریمستر برای نسل جدید نزدیک تر شوند باید در بازی تغییراتی را اعمال کنند که باعث خراب شدن تجربه ی بازی می شود. بنابراین می توان گفت که با توجه به اینکه سازندگان هنوز آن تجربه ی کامل از بازی Assassin’s Creed III را برایمان نگهداشتند و اجرای مختلف بازی را بهبود بخشیدن می توان گفت که ریمستر بازی یک ریمستر خوب به حساب می آید و انتظاراتی که از یک نسخه ی ریمستر داریم را به خوبی بر آورده می کند. شاید ریمستر بازی برای نسل هشتم یک بازی کامل به حساب نیاید اما هنوز هم می تواند باعث لذت گیمر ها شود. التبه یکی از مهم ترین بخش های بازی که بهبود یافته است بعد هنری بازی است که می توان گفت یکی از لذت بخش ترین بخش ها در این ریمستر است و لذت بالایی را به گیمر انتقال می دهد.

Assassin’s Creed III

تفاوت ریمستر بازی را مقایسه کنید.

محتوای کل بازی Assassin’s Creed III به همراه DLC ها در نسخه ی ریمستر وجود دارد.

خب محتوا هایی که در ریمستر بازی Assassin’s Creed III  وجود دارد به نوعی یک محتوای کامل برای بازی  هست و این ریمستر یک نسخه ی کامل از بازی Assassin’s Creed III را به کاربران ارائه می دهد. در نسخه ی ریمستر بازی Assassin’s Creed III نسخه ی اصلی بازی به همراه تمام بسته های الحاقی وجود دارد. که این موضوع باعث این می شود که بازی تجربه ای فوق العاده کامل از Assassin’s Creed III را به هر گیمری ارائه دهد. بنابراین اگر شما جز کسانی بودید که بازی را تجربه نکردید پس باید بگویم که واقعا خوش شانس هستید. چونکه با وجود این بسته های الحاقی یک نسخه ی کامل از بازی Assassin’s Creed III را دارید  و می توانید از این نسخه فوق العاده لذت ببرد. اما اگر فردی هستید که بازی را قبلا تجربه کرده است خب برای شما هم ریمستر بازی گزینه ی خوبی است چونکه می تواند به شما تجربه ی کامل بازی با تمام بسته های الحاقی را بدهد. اما اگر قبلا هم بازی Assassin’s Creed III را با تمام بسته های الحاقی تجربه کردید باید بگویم که این نسخه چیز جدید به غیره از همان بهبود ها برای شما ندارد. به دلیل اینکه در نسخه ی ریمستر بازی Assassin’s Creed III تمام بسته های الحاقی وجود دارد می تواند حداقل داستانی کامل را به گیمر ها ارائه دهد. به علت اینکه بیشتر این بسته های الحاقی روی داستان بازی تاثیر می گذارند و باعث هرچه کامل تر شدن داستان بازی می شود و از آنجایی که نسخه ی  اصلی بازی Assassin’s Creed III دارای یک داستان بسیار خوب بود بنابراین می توان انتظار داشت که حتا نسخه ی ریمستر Assassin’s Creed III فقط به خاطر همین کامل تر شدن داستان بخرید و از داستان بازی لذت کامل را ببرید. اما این نسخه ی  دیگری از ریمستر بازی وجود دارد که در قالب یک باندل عرضه می شود. محتوای این باندل به غیر از نسخه ی اصلی بازی Assassin’s Creed III نسخه ی Liberation هم وجود دارد که شما می توانید در همان ابتدی شروع بازی انتخاب کنید که می خواهید کدام یک را بازی کنید. اما خب فکر نکنید که این باندل چیزی بسیار عجیب است. به علت اینکه نسخه ی اصلی بازی به همراه بسته های الحاقی که در نسخه ی ریمستر معمولی هم وجود دارد و فقط می ماند نسخه ی Liberation که این نسخه شیوه ی روایت داستانش با Assassin’s Creed III فرق دارد. به طوری که در Assassin’s Creed III شخصیت داستان کانر است اما در این نسخه شخصیتی یه اولین کاراکتر می پردازند و داستان وی را روایت می کنند. که این نسخه در همان زمان انتشار هم انچنان که باید و شاید مورد توجه گیمر ها و منتقدین قرار نگرفت و به نوعی یوبی سافت فقط می خواهد در این باندل از آب گل الود ماهی بگیرد و این نسخه هم بفروشد. اما به طور کلی می توان گفت که این باندل مورد توجه خیلی ها قرار نمی گیرد و بهتر است که همان نسخه ی معمولی را بخریم.

خب برویم سراغ همان Assassin’s Creed III؛ داستان بازی Assassin’s Creed III در دوران انقلاب آمریکا روایت می شود. شما بعد از اینکه پا به داستان بازی می گذارید با شخصیتی همراه می شود. اما خب بهتر است که این شخصیت و کارهای وی را ندانید تا بازی برایتان جذابیت بیشتری داشته باشد. به هرحال در ادامه شما با کاراکتری به نام کانر همراه می شود که تاثیر زیادی در انقلاب آمریکا دارد. کانر باید مثل Assassin های بزرگ شود تا بتواند ماموریت خود را به سر انجام برساند. و این شروعی برای یک داستانی عالی است که از همان اول نوید اینکه می خواهد ما را با ماجرا های خود سرگرم کند را می دهد و به ما این پیام را می رساند که داستانی که در پیش رو دارید یک روایت بی نظیر است. داستان بازی به طور کلی در حال حاظر با دزموند جریان دارد و بخش دیگری هم به انقلاب آمریکا بر می گردد که البته می توان گفت که بخش اول انقدر ها هم جذاب نیست ولی بخش دوم جذابیت بیشتری دارد. در تمام نسخه های Assassin’s Creed این نکته به چشم می خورد که بخشی از داستان در زمان حال روایت می شود و در بیشتر آنها هم این روایت زیاد جذاب نیست و بیشتر کامل کننده داستان بازی است. ( منظور از تمام نسخه ها ، بیشتر نسخه ها است) داستان بازی به ما و گیمر ها این شور و شوق و هیجان را می دهد که داستان را دنبال کنیم و با روایت بسیار خوب آن همراه باشیم. و این یکی از مهم ترین چیز هایی است که در بازی Assassin’s Creed III با آن مواجه بودم و حالا در نسخه ی ریمستر بازی هم دوباره می توانیم همان حس را تجربه کنیم و از آن لذت ببریم. اما باید قبول کرد که به طور کلی در بازی Assassin’s Creed و در تمام نسخه ها ماموریت هایی بود که واقعا حوصله سر بر بود و هیچ یک از ما از آنها خوشمان نمی آمد. این موضوع در نسخه ی ریمستر هم تغییر چندانی نمی کند و همچنان همان است. چونکه درد اصل در نسخه های ریمستر به داستان باز کاری ندارد. اما باید این ماموریت ها را انجام داد تا بتوان ادامه بازی را رفت. اما اصلا جذاب نیستند.

ولی باید در کل بگویم که در نسخه ی ریمستر یک بازی چه داستان خوب باشد و چه داستان بد باشد در نتیجه و نمره ی آن تاثیر زیاد نمی گذارد. چونکه این داستان ها در نسخه ی اصلی بازی هم وجود داشت و در بازی های ریمستر صرفا همان چیز تکرار می شود. که باید گفت که قاعده هم همین است. اما به طور کلی برای کسانی که بازی Assassin’s Creed III را تجربه نکردند باید بگوییم داستان بازی فوق العاده است و می توان از آن لذت برد. در داستان بازی مفاهیم دیده می شود که باعث جذابیت بیتشر می شود و این مفاهیم داستان را غنی تر می کنند. و ما در بازی Assassin’s Creed III با یک داستان کامل و جذاب همراه هستیم که می توانیم از آن لذت زیادی بریم. این موضوع در کنار بهبود های بازی بسیار بیشتر به چشم می خورد و حسی کامل تر را برایمان رغم می زند.

بازی Assassin’s Creed III از شخصیت پردازی قوی برخوردار است.

به غیر از داستان خوبی که در نسخه ی ریمستر بازی Assassin’s Creed III شاهد آن هستیم. بازی  از نظر شخصیت پردازی هم بسیار خوب و در سطح عالی کار کرده است. شخصیت پردازی بازی  در دل داستانی جذاب که بازی دارد بسیار جذاب تر و برتر به نظر می رسد. شاید شخصیت پردازی بازی به قدری نیست که بتواند کانر را به اندازه ی شخصیت هایی چون اتزیو محبوب کند. اما به قدری خوب کار کرده است که بتواند یک شخصیت عالی را پیش روی ما برای بازی قرار دهد. تا ما هم در داستان زندگی این شخصیت غرق شویم و از آن لذت ببریم. شخصیت پردازی درست و به نوعی بی نقص داستان باعث این شده است که شخصیت کانر به خوبی در ذهن ما بماند و بتوانیم در کنار شخصیت های دیگر خاطرات خوبی از این شخصیت هم در ذهن خود داشته باشیم. این موضوع می تواند برای کسانی که حتی تا حالا بازی Assassin’s Creed III را تجربه نکردند هم مشکلی به وجود نیاورد و گیمر هایی که شاید به خاطر گذشت زمان از نسخه Assassin’s Creed III این بازی را تجربه نکردند و حالا قصد دارند ریمستر بازی را تهیه کنند و از این موضوع می ترسند که شاید شخصیت بازی به اندازه شخصیت های دیگر خوب نباشد و آنها نتوانند با آن خو بگیرند. اما این ترس الکی است و بازی Assassin’s Creed III دارای شخصیت پردازی خوبی است که باعث این شده است که داستان بازی ما یک شخصیت خوب برای پیش بردن داشته باشد. بنابراین می توانم خیال گیمر ها را از نظر شخصیت پردازی و داستان راحت کنم. چونکه بازی به قدری در این بخش ها خوب کار کرده است که شاید بتواند خیال هر گیمری که به داستان بازی اهمیت می دهد را آسوده کند و به آن بفهماند داستان بازی داستانی کامل با شخصیت پردازی درست است.

نکته ای که دوست داشتم پیش از برسی بخش های فنی و اصلی بازی به آن بپردازم این بود که در داستان بازی طبق گفته های بالا مفاهیم زیادی جا داده شده است. یکی از این مفاهیم که بسیار برتر به نظر می آید و جذابیت بالایی به داستان بازی می دهد ، مفهوم آزادی در بازی است. که این مفهوم در بازی بسیار تاثیر می گذارد و جذابیتی دو چندان را به گیمر می دهد. مفهوم آزادی می تواند در دل جنگ بسیار هیجان آورد باشد. به طوری که در بازی های دیگر شاید فقط به مقاوت و ایستادگی کردن در جنگ و دوران ها اشاره شده است و به مفهومی چون آزادی که بسیار مهم است اشاره نشده است. این موضوع بسیار جذابیت بالاتری به بازی می دهد و داستان را غنی تر می کند.

خب با همه ی این موارد که در داستان بازی در بالا به آن اشاره کردم ولی باز هم مهم ترین نکته و موضوعی که برای برسی یک بازی ریمستر باید مورد توجه قرار گیرد بهبود هایی است در که در بازی اعمال شده است. در برسی یک ریمستر باید به این سوال که آیا نسخه ی جدید بازی که پس از سالها دوباره منتشر شده است و به نوعی بازی را برای نسل جدید بهبود دادند واقعا کیفیت لازم را دارد یا نه؟ این یکی از موارد بسیار مهم در بازی های ریمستر به شمار می آید. به دلیل اینکه در بازی های ریمستر نمی توان به داستان بازی زیاد دست زد و آن را عوض کرد. اما می شود و به نوعی باید گرافیک و گیم پلی بازی به خوبی آپدیت شود. چونکه اگر این کارصورت نگیرد بسیار در تجربه ی یک بازی تاثیر می گذارد. به خصوص بازی هایی که در سبک های ماجراجویی و اکشن قرار دارند و همین طور بازی های ادونچر که باید گرافیک و گیم پلی آنها تغییر کند. بازی های Assassin’s Creed هم که بخش هایی از این سبک ها را در خوب جای دادند و اگر گیم پلی آنها آپدیت نشود می توان گفت که بازی ریمستر به یک بازی بسیار بد تبدیل می شود.اما فکر نکنید که منظور من از اینکه در گیم پلی تغییراتی ایجاد کنند این است که باید گیم پلی را از نو بسازند؛ نه اصلا! تازه اگر هم این کار صورت گیرد و گیم پلی جدیدی برای بازی به وجود آید بسیار روی طرفداران سری تاثیر می گذارد و از این نظر بد می شود. به طوری می توانم بگویم که باید گیم پلی بازی را در حدی ارتقا داد که گیمر ها و بازیکن های جدید مجموعه از ان راضی باشند و همین طور نباید در گیم پلی بازی آنقدر تغییری ایجاد کرد که برای طرفداران سری که قبلا بازی را انجام دادند نا آشنا به نظر بیاید. به خصوص بازی Assassin’s Creed  که تا به حال تعداد زیادی از آن نسخه منتشر شده است و تعداد نسخه هایی که بعد از Assassin’s Creed III هم منتشر شده است کم نبوده است و نسخه ی ریمستر بازی باید کاربرانی را که تازه به این سری بازی علاقه پیدا کردند و چند نسخه ی اخیر را بازی کردند هم جذابیت بالایی داشته باشد و نظر آنها را جلب کند. اما این موضوع اصلا کاری راحت نیست با توجه به همین ۳ گانه بودن بازیکن ها که بخشی از بازیکن ها طرفدار این بازی به حساب می آیند و باید بازی ریمستر برای آنها جذابیت بالایی داشته باشد. بخشی دیگر هم که  شاید  با این مجموعه آشنا نباشند و بخواهند نسخه ریمستر را تهیه کنند. برای این دسته از بازیکن ها باید بازی ریمستر به قدری تغییر کرده باشد که اگر بعد از ریمستر آنها بخواهند نسخه های جدید بازی را تجربه کنند نا هماهنگی ایجاد نشود. همچنین دسته سومی هم وجود دارند. آنهایی که فقط چند نسخه ی آخر بازی را تجربه کردند. برای این دسته هم باید بازی ریمستر به قدری باشد که برای آنها نا اشنا نباشد. در کل می خواستم کمی قبل از شروع برسی های فنی در بخش بهبود ها شما را را این مسائل آشنا کنم که ذهنیت درستی داشته باشید.

جواب اینکه گیم پلی بازی بهبودی اعمال شده است یا نه؟ به طور تمام به شما بستگی دارد.

خب! برای برسی این موضوع که آیا بهبود هایی که برای بازی در بخش گیم پلی اعمال شده است خوب بوده یا نه؟ باید  یک مورد را به خوبی برسی کرد. جواب این سوال بسیار به این موضوع بستگی دارد که یا شما با نسخه های قدیمی Assassin’s Creed هم آشنایی دارید یا نه؟ یا اینکه فقط همین چند نسخه ی اخیر یعنی از اوریجینز به بعد را تجربه کردید. اگر از این دسته از افراد هستید ممکن است که گیم پلی بازی مخصوصا سیستم مبارزات بازی کمی شما را نا امید کند و برخی از المان های بازی برای شما بسیار سطحی به نظر برسد. این موضوع هم به کلی درست است چونکه از همین چند نسخه ی اخیر سیستم مبارزات بازی و گیم پلی بازی پیشرفت بالایی داشته است و بخش هایی جذاب تر و حرفه ای تر به بازی اضافه شده است. سیستم مبارزات بازی Assassin’s Creed III فقط به زمان بندی درست در حملات و ضد حمله ها خلاصه می شود. به طوری که اگر شما با ۲ نفر درگیر شوید می توانید با یک دفاع و بعد ۲ ضربه کار فرد را تمام کنید و این سیستم کمی زیاد ساده است. البته که به علت نوع های قرار گیری و ماموریت ها و تعداد دشمنان کمی بازی چالشی می شود. اما باز هم به آن چیزی که باید  باشد نزدیک نمی شود و باعث این می شود که شما از مبارزات بازی کمی خسته شوید. و باید به این موضوع نکته ای بسیار مهم را اضافه کنید که هوش مصنوعی بازی هم تعریف چندانی ندارد. به طوری که شاید کمی ساده باشد و بسیار شده است که شما در مبارزات چندین بار پشت سر هم یک حرکت را انجام دهد و این از سیستم ضعیف هوش مصنوعی است که تکنیک های مبارزه ای بیشتری برای آن طراحی نشده است. در بازی بعضی وقت ها است که مثلا می بینید در جایی ۵ نفر حضور دارند. اما فقط در زمان مبارزه ۲ نفره آنها حمله می کند و به نوعی با شما مبارزه ای قوی می کنند. در حالی که ۳ نفر دیگر فقط هر از چند گاهی یک ضربه می زنند و تمام. این موضوع شاید خوشاید نباشد که بعضی از سرباز های دشمن فقط به خاطر ترس و عوض کردن استراتژی بازیکن قرار داده شدند. اما در نهایت به عنوان افرادی هستند که باید به راحتی به دست بازیکن کشته شوند. این موضوع به نوعی پیاده شده است که انگار معلوم است بعضی سرباز ها فقط برای کشته شدن حضور دارند و این ماموریت آنها در مراحل است. این موضوع بسیار نا امید کنند است.

البته فکر نکنید که با این توضیحات هوش مصنوعی در بازی هیچ چالشی برای شما ایجاد نمی کند و سیستم مبارزات بازی اصلا خوب نیست. در بازی درست است که المان های مبارزه ای بسیار کم است و حرف زیادی برای گفتن ندارد اما همین که باید زمان بندی ضربات درست باشد مهم است. ممکن است که شما به علت زمان بندی نادرست ضربه ای که می زنید دشمن دفاع کند و حتی این فرصت را به دشمن بدهید  که به شما حمله کند. از آن طرف با یک زمان بندی درست می توانید با یک ضربه کار حریف را تمام کنید. مورد بعدی که باید به ان توجه کرد این است که همان طور که در بالا هم گفتم وقتی مبارزات با تعداد زیاد انجام می شود کمی بعضی از دشمنان انگار که خنگ می شوند و فقط ایستادن و حمله نمی کنند. معمولا مبارزات با یک نفره کمی جذاب تر است تا با چند نفر اما همچنان هم وقتی که در برابر چند نفر قرار می گیرید این چالش را دارید که الان کدام یک حمله می کند و باید به طرف کدام یک حمله کنید. این موارد به خودی خود در بازی جذابیت دارند و می توانند کمی لذت بیشتری به بازی بپردازند. همچنین انیمیشن هایی که برای مبارزات طراحی شدند خوب هستند و جالب اما موضوع اینجاست که بعد از کمی بازی کردن این انیمیشن ها تکراری می شوند و جذابیت خود را به طور کل از دست می دهند. بهتر بود که سازندگان کمی انیمیشن های بیشتری به بازی اضافه می کردند تا از تکراری شدن بازی جلو گیری کنند. همچنین ما در عصری هستیم که انیمیشن های بازی مخصوصا برای بازی هایی مثل Assassin’s Creed بسیار زیاد است و باید تنوع بالایی داشته باشد و این موضوع که در ریمستر انیمیشن ها بد هستند فقط به کار سازندگان بر می گردد و هیچ گزینه ی دیگری باقی نمی ماند. از طرف دیگر بگذارید این هم بگویم که عوض کردن انیمیشن بازی کمی سخت است در نسخه های ریمستر به  علت اینکه با عوض کردن یک انیمیشن ممکن است کلی خطا در بازی به وجود بیاید. اما برای ریمستر باید سازندگان در بخش انیمیشن خیلی خیلی بیشتر کار می کردند.

سازندگان در گیم پلی و بخش مبارزات برای بهبود بازی کار زیادی نکردند.

به طور کلی سازندگان در گیم پلی و بخش مبارزات برای بهبود بازی کار زیادی نکردند.( ولی مبارزات خود بازی جذابیت خود را دارد و لذت بخش است. اما در بهبود ما شاهد تغییرات زیادی نیستیم. سازندگان باید تنوع مکانیزم های نسخه هایی مثل اریجینز را به بازی می دادند که بازی در بخش مبارزات به یک سطح خوب برسد و بشود لذت برد. اما به طور کلی در تا اینجا کار آنچنان خاصی صورت نگرفته است. اما برای کسانی که Assassin’s Creed III را تجربه نکردند می تواند کمی جذاب باشد. البته نه از نظر بهبود بلکه از نظر همان مبارزات Assassin’s Creed III می تواند جذاب باشد. ( شاید تا اینجا نا امید شده باشید اما در ادامه بیشتر به نکات مثبت بازی و تغییرات آن می پردازیم و جنبه های خوب کار سازندگان هم در نظر می گیریم.)

با توضیحاتی که دادم فکر نکنید که نسخه ی ریمستر بازی Assassin’s Creed III از نظر گیم پلی چیزی برای مخاطبین خود ندارد. اصلا این طور نیست و بازی هنوز هم با گذشت این همه سال چیز هایی برای رائه دارد. بعضی از مراحل بازی که مربوط به دریا و کشتی می شوند هوز هم جذابیت زیادی دارند و گیمر را در هنگام بازی کردن به هیجان می آروند. این مراحل با اینکه در نسخه های مختلفی استفاده شدند  و بار ها و بار ها از این سوژه مراحل در بازی های Assassin’s Creed وجود داشت اما همچنان با  این همه تکرار در نسخه های مختلف در ریمستر بازی Assassin’s Creed III جذابیت بالایی دارد و جز مراحل بسیار خوب بازی به شما می رود. همچنین در بازی همچنان هم یکی از رکن های گیم پلی بازی های Assassin’s Creed وجود دارد. یعنی مخفی کاری، مخفی کاری در بازی های Assassin’s Creed بسیار رکن مهمی بود و بخش بسیار بسیار زیادی از بازی را شامل می شد. به طوری که در همه ی مراحل بازی مخفی کاری یکی از مهم ترین کار ها و استراتژیک های بازی بود. در مراحل بازی های Assassin’s Creed ما محیط هایی را شاهد بودیم که پر از سربازان مختلف بود. اما ما به راحتی می توانستیم با مخفی کاری مخصوصا روی سقف های خانه از دست بسیاری از سربازان دور شویم و بتوانیم به راحتی به محل اصلی برسیم و چند سرباز آنجا را بکشیم. این مورد و این استراتژیک یکی از جذابیت های بازی های Assassin’s Creed بود که در بیشترین نسخه ها وجود داشت و حالا هم در نسخه ی ریمستر بازی هم وجود دارد و می توان از آن لذت کافی را برد. مخفی کاری در بازی به صورتی بی نقص طراحی شده است و ریمستر شده است و کمتر اشکالی می توان در آن یافت. اما همچنان سیستم مخفی کاری بازی تحت تاثیر هوش مصنوعی بازی قرار می گیرد و در بعضی مکان ها و جاها بسیار شما را اذیت می کند. به طوری که این هوش مصنوعی در بعضی جاها باعث این می شود که نشود از سیستم مخفی کاری استفاده کرد و یا در بعضی جاها هم خیلی کار را راحت می کند. در کل  هوش مصنوعی روی سیستم مخفی کاری بسیار تاثیر می گذارد ( البته در بعضی جاها). اما در مجموع سیستم مخفی کاری بازی قابل قبول است و هنوز هم جذابیت دارد. البته باید این را هم گفت که در نسخه ی ریمستر سازنگان سیستم مخفی کاری بازی را ارتقا دادن و با بهبود های خود سیستمی کامل تر را به ما ارائه دادند. با این بهبود هایی که در سیستم مخفی کاری بازی اعمال شده است این سیستم بسیار مدرن تر شده است و لذتی بیشتر را به همه ی گیمر و ها و مخاطبین می دهد.

بازی همچنان هسته assassin creed را داراست

یکی دیگر از مواردی که در سیستم مخفی کاری تاثیر می گذارد و سازندگان هم در آن تغییراتی اعمال کردند مینی مپ بازی است. حتما شما هم از اهمیت زیاد مینی مپ بازی در مخفی کاری خبر دارید. اگر مینی مپ نباشد بسیار سخت می شود از مخفی کاری استفاده کرد و به نوعی این سیستم را دچار مشکل می کند. البته که مینی مپ در خود نسخه ی اصلی بازی هم وجود داشت اما این بار  سازندگان با تغییراتی که در آن اعمال کردند بسیار ان را مناسب مخفی کاری کردند. تغییری که سازندگان در مینی مپ اعمال کردند و من هم انقدر رویش تاکید دارم مشخص کردن جهت حرکت دشمنان روی مینی مپ است. شاید فکر کنید که به اندازه ای که من گفتم این مورد مهم نیست و تاثیری ندارد. اما درست اشتباه می کنید. وجود مینی مپی با این قابلیت بسیار به گیمر کمک می کند کم مسیر های درسی را برای رفتن پیدا کند. همچنین در زمان بندی هم به فرد بسیار بسیار کمک می کند. همین طور در صورتی که شما می خواهید راه های فرار را پیدا کنید این بهبود مینی مپ بسیار می تواند به شما کمک کند. در کل شاید این تغییر در رابط کاربری بسیار کوچک به نظر برسد. اما می توانم بگویم که تاثیر زیادی در تجربه ی افراد از بازی دارد.

جدا از این مواردی مثل ساخت و ساز ، شکار کردن و گشت و گذارد در محیط های آن دوران آمریکا بسیار لذت بخش است. این موارد به خودی خود گیم پلی بازی را کامل تر می کنند و باعث بهبودی بیشتر در بازی می شوند. این موارد با اینکه ۷ سال از انتشار بازی Assassin’s Creed III می گذرد هنوز هم آن جذابیت خود را دارد. شاید بازی در ۷ سال پیش منشتر شده باشد و حالا ما با ریمستر آن طرف باشیم اما به طور کلی بازی در آن زمان هم گیم پلی قابل قبول و جذابی داشت و حالا که سازندگان کمی در این گیم پلی تغییراتی ایجاد کردند هنوز هم در برای این نسل گیم پلی قابل قبول است.

اما بعد از گشت این همه موارد  و توضیحات در باره ی بازی و نقد آن به مهمو ترین بخش یک بازی ریمستر می رسیم. در بازی های ریمستر مهم ترین چیزی که وجود دارد بهبودی گرافیک و جلوه های بصری است. این مورد با توجه به اینکه بازی Assassin’s Creed III  هفت سال پیش منتشر شد بسیار بسیار مهم است. چونکه گرافیک بازی در ۷ سال پیش انطور نیست که بتواند راضیت گیمر امروزی را جلب کند و سازندگان هم وقتی می خواهند یک بازی را ریمستر کنند بسیار به این موضوع باید اهمیت بدهد تا مبادا ریمستر بازی از لحاظ گرافیکی بهبود چندانی در جشم مخاطب نبیند. البته که در ابتدا هم اشاره کردم که ریمستر بازی Assassin’s Creed III از لحاظ گرافیکی و بصیری بهبود های زیادی دیده است و سازدگان خوش بختانه روی این موضوع وقت گذاشتند و بازی را با بهبود های خوبی همراه کردند. اما همچان بازی در جست اینکه بهبود هایی هم دیده ضعف هایی هم دارد. که این ضعف ها مثل همیشه در بخش فنی هستند و تاثیر خود را روی بازی و تجربه ای که کاربر باید از بازی بدست بیاورد می گذارد.

ریمستر بازی Assassin’s Creed III دارای رزولوشن مناسبی است.

ریمستر بازی Assassin’s Creed III بر روی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان روی ۱۰۸۰p اجرا می شود. که کیفیت و رزولوشن مناسبی برای یک بازی ریمستر در این نسل به حساب می آید و می توان گفت که سازندگان رزولوشن مناسب و خوبی را به گیمر ها در ریمستر بازی ارائه کردند. بازی روی پلی استیشن ۴ پرو ، ایکس باکس وان ایکس ، پی سی روی رزولوشن ۴k جرا می شود. که این رزولوشن برای بازی ریمستر بسیار مناسب است و می توان گفت که به صورت کلی سازدنگان در بخش رزولشن کار خودشان را خوب انجام دادند. از سوی دیگر بازی از فناوری HDR هم برای بهبود بیشتر گرافیک بازی استفاده می کند. این تغییراتی و تغییرات دیگری که سازدگان در بازی اعمال کردند باعث این شده است که بازی Assassin’s Creed III نسخه ریمسترش بسیار از نظر گرافیکی و بصری عالی باشد و بتواند نظر هر گیمری را در بخش گرافیک جلب کند. که این موضوع خودش یک مزیت بزرگ به حساب می آید. به طوری که خیلی از بازی های ریمستر هستند که گرافیک خوبی را ارئه نمی دهند. اما با وجود اینکه بازی Assassin’s Creed III حدود ۷ سال پیش منتشر شد اما ریمستری که سازنگان از بازی ساختند بسیار کامل در بخش گرافیک و بصری است و حس یک بازی نسل هشتمی را به بازیکنان می کند و این موضوع به علت اینکه در ساخت یک ریمستر بخش گرافیکی بسیار بسیار مهم است. می توان گفت که سازدگان هم در این مورد به خوبی کار کردند و همین موضوع به تنهایی باعث این مورد شده است که امتیاز ریمستر بازی بسیار بالا باشد. گرافیک بازی با رشدی که کرد حالا دیگر محیط هایی از جنگل گرفته تا رودخانه تا محیط های شهری بسیار چشم نواز هستند و جذابیت بسیار بسیار بالایی دارند. از انجایی که خوش بختانه محیط بازی Assassin’s Creed III هم خوب طراحی شده بود این بهبود ها بسیار تاثیر بیشتری بر تجربه ی گیمری دارد. همچنین شاید بازی Assassin’s Creed III یک بازی جهان باز نباشد. اما به بازیکن این قابلیت و امکان را می دهد که خودش هر موقع که خواست به سراغ ادامه ی مراحل برود و اگر نخواست  بتواند در محیط بازی گشت و گذار کند. که این مورد هم بسیار تاثیر خود را می گذارد.

البته درست است که گرافیک بازی بهبود زیادی یافته است اما بعد فنی بازی همچنان حس یک بازی قدیمی را به گیمر می دهد. که این مورد کمی در تضاد با آن همه بهبود گرافیک است. در بازی شما مواردی را می بینید که اصلا به خوبی روی آنها از نظر فنی خوب کار نشده است و بسیار آزار دهنده است. مواردی مانند طراحی چهره ی کاراکتر ها و انیمیشن های صورت و انیمیشن های حرکتی به خوبی طراحی نشدند و حس یک بازی بسیار قدیمی را به گیمر می دهند. البته نباید از حق هم گذشت و باید گفت که نمی شود از یک بازی ریمستر انتظار اینکه بازی ای از نو ساخته شود را داشت. اما خب سازندگان واقعا در بخش فنی خوب عمل نکردند و هیچ جای بحثی باقی نگذاشتند. اگر کمی بیشتر روی این بخش را کار می کردند ریمستر بازی Assassin’s Creed III به یکی از بهترین ریمستر ها تبدیل می شد. اما این موضوع طبق چیزی که همه ی ما گیمر ها می خواستیم پیش نرفت و سازدگان روی گرافیک و بخش های بصری بازی بسیار کار کردند اما در مقابل روی بعد فنی می شود گفت که کار زیادی انجام ندادند و این موضوع کمی هم نمره ی ریمستر بازی را پایین می آورد و هم روی تجربه ای که گیمر ها دارند لطمه وارد می کند.

جدا از موارد بالا که مشکلات بعد فنی بودند هنوز هم مشکلات دیگری از نظر فنی در بازی وجود دارد که باعث این می شود بسیار از دست سازندگان ناراحت شویم. چیزی که یکی مهم است و فکر کنم همه رو آزار می دهد این است که مشکلات بازی در نسخه ی اصلی بدون هیچ تغییری برای برطرف کردن آن به ریمستر بازی Assassin’s Creed III منتقل شدند. باگ هایی که از نسخه ی اصلی بازی به ریمستر آن انتقال یافتند بسیار بد است و خیلی روی تجربه ی کاربری تاثیر می گذارد. باگ هایی مثل باگ بسیار محبوب سری Assassin’s Creed که دیگر همه ی طرفداران می دانند چه باگی است. بله مثل همیشه باگ گیر کردن در محیط بازی که بسیار معمول است. البته شاید با خود بگویید که باگ برای هر بازی ای طبیعی است. خب این حرف بسیار درست و باگ در هر بازی ای وجود دارد. اما مسئله اینجاست که وقتی که از انتشار نسخه ی اصلی بازی ۷ سال می گذرد به طور قطع سازندگان باید متوجه شده باشند که در بازی چه باگ هایی وجود داشت و باید در نسخه ی ریمستر برطرف کنند. البته که خیلی از سازندگان با آپدیت های مختلف باگ های بازی را رفع می کنند. اما به طور معمول ما در سری Assassin’s Creed شاهد همچین چیزی نیستیم. اما حداقل دیگر باید در نسخه ی ریمستر بازی همه چیز درست شود و نباید همان باگ هایی که در نسخه ی اصلی بازی دیده می شد را انجا هم شاهد باشیم. سازندگان بسیار اشتباه کردن که تلاش خود را بیشتر به گرافیک بازی متمرکز کردند در صورتی که اگر بخش از تلاش خود را روی بعد فنی می گذاشتند به هیچ وجع این مشکل پیش نمی امد. اما متاسفانه این کاری که سازندگان نکردند و باعث خدشه دار شدن تجربه ی گیمر ها شدند.

از نظر موسیقی هم بازی جذابیت بالای دارد و رضایت گیمر های را می تواند جلب بکند. صداگزاری های بازی که بسیار خوب و کامل است. موسیقی خود بازی هم با توجه به محیط بسیار عالی است و در هر شرایط حس همان محل را منتقل می کند. که این موضوع برای یک بازی بسیار می تواند از نظر صوتی خوب و عالی باشد.موسیقی هم مخصوصا در نبرد ها باعث به هیجان آوردن گیمر می شود.

در کل ریمستر بازی Assassin’s Creed III به عنوان ریمستر خوب است. و یک تجربه ی کامل از این بازی را در اختیار کاربران قرار می دهد. همچنین گرافیک بازی در حد عالی و به سطح امروزی ارتقا یافته است. از طرفی دیگر مشکلات فنی و باگ ها آنچنان که باید رفع نشده است و این موضوع نا امید کنند است. موسیقی بازی هم تعریف کردی است.

 

امتیاز NPCBot: 8
ثبت امتیاز: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
میانگین امتیازات کاربران: 2٫00 (18 رای)

نقات قوت

نقات ضعف

تگ ها
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)