درایو های SSD نقطه ی عطف نسل ۹ خواهد بود(کرای تک)

شاید بتوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های صنعت ویدیو گیم را کنسول‌های بازی دانست. در این روزهای که مدت‌زمان زیادی به شروع نسل ۹ نمانده است شاید چیزی حدود به ۱ سال مانده باشد تا شروع نسل ۹ خیلی از افراد هیجان‌زده هستند تا بدانند که ویژگی‌های کنسول‌های نسل ۹ ماکروسافت و سونی چه خواهد و چه کنسول‌هایی منتشر خواهد.

در حال حاضر نه اطلاعات خیلی زیادی از این کنسول‌ها بیرون آمده است نه درست‌وحسابی تاریخ انتشار این کنسول‌ها مشخص است و دقیقاً هیچ‌کسی به‌درستی نمی‌داند که این کنسول‌های جدید چه ویژگی‌هایی دارد و دقیقاً این کنسول‌ها در چه تاریخی قرار است منتشر شود.

اما طبق سیاستی که این شرکت‌ها دارند قبل از انتشار خود کنسول کیت‌های بازی‌سازی آن‌ها را منتشر می‌کنند تا بازی‌سازان و شرکت‌های بازی بتوانند بازی‌های خود را بسازند و برای نسل ۹ همزمان با انتشار این کنسول‌ها بازی‌های زیادی هم با این کیت‌ها ساخته شد باشد و منتشر شود. به همین دلیل است که تا به الآن خیلی از گیمر ها چشم به صفحه‌های اینستاگرام و توییتر افراد و کمپانی‌های بازی‌سازی دوخته‌اند تا بتوانند نظرات آن‌ها را درباره‌ی این کنسول‌های بازی‌سازی بدانند. درست است که خیلی از این افراد حتی خودشان هم نمی‌دانند این کنسول‌های نسل ۹ دقیقاً چه ویژگی‌هایی خواهد داشت اما با توجه به اینکه خیلی کیت‌های بازی‌سازی با نسخه‌ی نهایی کنسولی که عرضه می‌شود ازلحاظ مشخصات فرق نمی‌کند می‌تواند از نظرات شرکت‌های بازی‌سازی و افراد بازی‌ساز چیزهای خوبی درباره‌ی کنسول‌های نسل بعدی دانست.

تا به الآن شرکت‌های سونی و ماکروسافت خیلی اطلاعات زیادی از نسل ۹ خود منتشر نکردند و خیلی هنوز هیچ‌کس نمی‌داند که قرار است نسل ۹ با چه کنسول‌هایی روبه‌رو باشیم. اما همین اطلاعاتی هم که از کنسول‌ها بیرون آمده است نوید این را می‌دهد که در نسل ۹ شاهد رشدهای فوق‌العاده‌ای در صنعت بازی‌سازی و ویدیو گیم خواهیم بود و باید خود را برای موارد جذاب و جدید آماده کنیم.

 

چه اطلاعاتی از کنسول های نسل ۹ داریم؟

این کنسول‌های نسل بعدی تا به الآن قرار است تا در پاییز سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر شوند و طرفداران می‌تواند در این تاریخ اقدام به دریافت این کنسول‌های نسل ۹ کنند. تا به الآن بیشتر اطلاعاتی که ما از بازی داریم و اطلاعات بسیار مهمی هستند که می‌دانیم این است که کنسول‌های نسل بعدی از یک پردازنده‌ی Zen2 استفاده می‌کنند و باقدرت پردازگی خود سعی دارند تا کیفیت ۴k را با نرخ فریم ۱۲۰ به گیمر ها بدهند. که با این اطلاعات ما می‌دانیم که کنسول‌های نسل بعدی قرار است ما را با گرافیک و سرعت‌های خود شگفت زنده کنند و با نرخ فریم بالا خود دیگر باید غرق در تجربه‌ی بازی کردن بشویم و کلاً همه‌چیز را فراموش کنیم. همچنین از دیگر مواردی که از کنسول‌های نسل ۹ می‌دانیم این است که این کنسول‌های قرار است تا از یک درایو SSD بهره‌مند شوند و بااین‌وجود سرعت در انجام بازی و بارگذاری بازی به‌شدت بالا می‌رود.

همچنین به‌تازگی وب‌سایت Wccftech نزدیکی از شرکت‌های بزرگ بازی‌سازی یعنی کرای تک رفته تا  به دلیل مدت‌زمان کمی که به عرضه نهایی بازی  Hunt: Showdown  مانده با آن‌ها مصاحبه‌ای داشته باشد. در این مصاحبه هم سؤالی از این استودیو پرسیده می‌شود که آیا می‌توان این انتظار را داشت که کنسول‌های نسل بعد یک انقلاب فوق‌العاده را به وجود بیاورند یا نه؟

شرکت کرای تک هم در پاسخ به این موضوع بیان کرده است:

اگر با همین سرعتی که بازی‌های امروزی داند پیشرفت می‌کنند ادامه بدهیم قطعاً درایوهای SSD که قرار است نزد ما بگذارند با سرعت‌بالای خود می‌تواند تنها و بزرگ‌ترین نقطه‌ی عطف نسل بعدی باشد. این هارد ها می‌توانند سرعت بارگذاری و لود بازی‌ها را به‌شدت کاهش دهند و با این روند می‌تواند انتظار اجرای بازی‌های گرافیکی‌تر و فوق‌العاده‌تری را داشت. البته که هنوز به دستی نمی‌دانیم که چه استفاده‌های بی‌نظیری می‌شود از این هارد ها کرد اما بدون شک این موضوع می‌تواند هیجان‌انگیز باشد.

استودیو کرای تک نظرش این است که درایوهای SSD یکی از نقطه‌های عطف نسل بعدی خواهد بود. باید منظر باشیم و ببینیم که این درایو SSD چقدر می‌تواند در ساخت بازی‌های چیز فوق‌العاده‌ترین را خلق کند.

 

 

منبع
https://gamingbolt.com/ps5-and-next-xbox-ssd-will-be-game-changer-says-crytek
https://wccftech.com/crytek-ps5-next-xbox-ssd-will-be-the-real-game-changer/
[collapse]

تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)