بررسی بازی Days Gone : موتور سواری در جهان زامبی

محمد مهدی برادران نویسنده: محمد مهدی برادران 22 جولای 2019 ساعت 09:00
نقد و بررسی

Days Gone بازی‌ای جدید که جز جدیدترین بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن ۴ است. بازی Days Gone یک بازی آخرالزمانی، زامبی محور و ساخته Bend Studio هست. با NPCBOT و نقد و برسی بازی Days Gone با ما همراه باشید.

بازی Days Gone یک اثر اکشن و ادونچر جهان باز، با جهانی زیبا، ترسناک و شامل جنگل، صحرا، شهرهای مدرن که به حیات‌وحش وحشتناکی تبدیل شدند. این محیط می‌تواند برای یک بازیکن سبک اکشن و آخرالزمان بسیار موردتوجه قرار بگیرد. جهان بازی در شمال غربی اقیانوس آرام واقع‌شده است. بازی شمارا به گشت‌وگذار در محیط و موقعیت‌های مختلف دعوت می‌کند تا تجربه‌ای ناب و ترسناک را برای بازیکنان رقم بزند.

شخصیت بازی دیکن سینت جان، یک رانند حرفه‌ای موتورسیکلت و جایزه‌بگیر و اهل رقابت است. که دنیای امنی که انسان‌های دیگر در بازی برای خود ساختند هیچ اعتمادی ندارد و ترجیح می‌دهد در محیط پسا – آخرالزمان از اردوگاهی به اردوگاهی دیگر سفر کند.  روز خود را با کشتن چند Freaker (نامی که ساکنان بازی Days Gone با آن زامبی‌ها را صدا می‌زنند) بگذراند. او از درون جاده‌ها، شهرها، جنگل‌ها، و محیط‌های خطرناک عمر خود را سپری می‌کند.  این دنیا را به آن دنیای امن ساختگی انسان‌های دیگر ترجیح می‌دهد.

داستان بازی دو سال بعد از شیوع نوعی بیماری که بیشتر انسان‌ها را از انسان خارج کرده و آن‌ها را به Freaker ها تبدیل کرده است. موجوداتی وحشی که هیچ فرقی با حیوان ندارند و با سرعت‌بالا و قدرت زیادشان و تکامل‌پذیری بالایشان و تعداد بسیار زیاد جهان را به جاهی مسموم‌تر از همیشه برای انسان‌های باقی‌مانده که خود را از چنگان حیوانی نجات دادند شروع می‌شود. در این نسخه ما فقط ۲ نوع از زامبی‌ها را می‌بینیم. اولی که نامشان Newt است. سرعتی تند دارند و کوچک‌تر از بقیه هستند و در سایه مخفی می‌شوند تا هر زمان که بهتر بود به شما حمله کنند و یک مبارزه وحشیانه با شما به راه بیندازند.دومین نوع زامبی‌ها ، گله‌ها (Hordes)  هستند که در گروه‌های با تعداد بالای ۱۰۰ نفر به شما حمله می‌کنند و  درجاهایی مخصوصاً بزرگراه‌ها برای پیدا کردن گشت و غذا جمع می‌شوند. به‌طوری‌که عبور از آن‌ها به‌طوری غیرممکن به نظر می‌رسد.ولی دیکن که انگار هفت‌جان دارد و مقاومت او در نمردن در بازی و در بین مردمان دیگر بازی هم مشهور است. به‌طوری‌که از همان اول وقتی شما محیط بازی را می‌بینید و باکمی از داستان بازی آشنا می‌شوید کاملاً این به این صفت که برازنده دیکن است پی می‌برید.

بازی Days Gone

بازی Days Gone دارای محیطی بسیار زیبا است

کاری که استدیو Bend Studio  تا به حال آن را انجام نداده است. Days Gone اثر از امید و نا امیدی!

شاید در حال حاضر که کل بازی‌های برتر را بازی‌های آنلاین و رقابتی پرکرده‌اند. فقط یک بازی انحصاری و داستانی می‌تواند معانی بازی را برگرداند و شکوه داستان دربازی‌ها را دوباره به یاد همه بیندازد. در حال حاضر بازی‌های برتر صنعت گیم جز بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن ۴ هستند. که در کنار این‌همه بازی‌های آنلاین دوباره بازی را برای گیمر ها زنده می‌کنند و به بازیکنان دلیلی واضح می‌دهند که به‌صورت تک نفر غرق در دنیای و داستان بازی Days Gone شوند تا دوباره به یک تجربه بی‌نقص و رؤیایی در ذهنشان دست پیدا کنند.  حتی مدیر استودیوهای جهانی سونی هم تأیید می‌کند که Days Gone یک اثر با تمرکز روی داستان است و از روایت و داستان‌سرایی بی‌نقصش همه را شگفت‌زده می‌کند.  خوب وقتی هر گیمری این حرف‌ها را بشنود بدون شک پی می‌برد که چه بازی‌ای ساخته‌شده است و به صنعت گیم وارد می‌شود. قصه دیکن قصه عشق و وابستگی‌هایش به سارا ویتاکر قصه ترس و وحشت در دنیا و قصه‌ی حس نو برای زندگی درکردن است.

Days Gone محصول استودیو bend استودیو ای که تجربه‌ی ساخت بازی‌هایی عظیم و بزرگ را ندارد و پیش از ساخت بازی Days Gone سال‌ها قبل‌تر با ساخت بازی Syphon Filter کمی شناخته شدند و بعدها با ساخت بازی‌هایی دیگری ازجمله Uncharted: Fight for Fortune و Uncharted: Golden Abyss در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ برای پلی‌استیشن ویتا، اسمشان را بیشتر روی زبان‌ها انداختند. ولی بعد از انتشار این بازی‌ها استودیو  Bend Studio تصمیم گرفتند که ساخت بازی‌های معمولی را کنار بگذارند و تصمیم به ساخت بازی‌ای کردند که بتوانند با آن نام خود را به نام استودیوهای برتر ثبت کنند.  یک اثر برتر از خود در صنعت گیم به‌جا بگذارند. آن‌ها تصمیم گرفتن که پروژه‌ای ۷ ساله را برای ساخت بازی‌ای که می‌خواهند با آن خود را ثابت کنند. کلید بزنند و شروع کنند به خلق آثار بزرگ. اما ماجرا به همین‌جا خطم نمی‌شود. شاید استودیوهای زیادی دست به ساخت آثار بزرگ بزنند و بخواهند که نام خود را بالا بکشند. اما مسئله این‌طور نیست.  وقتی می‌خواهی بازی‌ای بزرگ بسازی باید در همان اندازی بزرگ کارکنی و توان ساخت چنین بازی‌ای را داشته باشی. چون در ساخت آثار بزرگ خواست‌های گیمر ها و بازیکن‌ها با خواسته‌هایی که قبلاً از شما داشتند بسیار فرق می‌کند.  برای ساخت چنین آثاری باید بتوانی به همان اندازی بزگی، خوب هم کارکنی. چیزی که استودیو Bend Studio به‌طور کامل ثابت کرد.  با نظراتی که رسانه‌هایی که دموی بازی را تست کردند و همچنین نظر مدیر استودیو های جهانی سونی همه فهمیده‌ایم که استودیو Bend Studio توانسته خوب عمل کند.  توانست بازی Days Gone را در سطح قابل قبولی ایجاد کند.

داستانی در خلاف اما در عمق آن عشق!

قصه‌ی Days Gone ماجرای شخصی است که در دنیای خود در حومه‌ی ایالت اورگان را به‌عنوان خانه‌ی خود می‌شناسد. او عضو گروه موتورسوارهای خلاف‌کار با  اسم  Mongrels MC  است.  از این کارش هم لذت می ببرد. گروهی که راندن در جاده‌های مختلف و همراه بودن باخشم و ضرب و شتم اصلی‌ترین کارهای آن‌هاست. اما نقطه‌ای در زندگی دیکن بود که زندگی او را تغییر داد آن‌هم علاقه‌مند شدن به سارا بود. دختری گیاه‌شناس و اهل شهر سیاتل که به‌طور تصادفی دیکن را در جاده می‌بیند و دیگر از هم جدا نمی‌شوند. تا زمانی که زمان ترک شهر توسط هردوی آنان بود.  موقع ورودشان به مرحله بعدی است رابطه به‌عنوان زن و شوتر بود.

همه‌ی ما با خواندن و دیدن تریلرهای و عکس‌هایی که از بازی منتشرشده به‌راحتی می‌فهمیم که عشق سارا و دیکن از مدت‌ها قبل از نابودی دنیا شروع‌شده است.  بازی برای این‌که این داستان را به‌صورت کامل‌تری به بازیکنان انتقال دهد احتمالان به سراغ صحنه‌های سینمایی و فلش بک‌هایی خواهد رفت. که در این فلش بک‌ها و پرده‌های سینمایی خاطرات و لحظه‌هایی شیرین و تلخ را به نمایش می‌گذارد. می‌توان گفت که دیکن در بازی با رنج زیاد از دست دادن عزیزانش همیشه همراه است و این سارا هست که بتواند بیشتر از هر شخصیت دیگری با او ارتباط برقرار کند. ما می‌دانیم که دیکن در طول بازی باشخصیت‌های متنوع زیادی ارتباط برقرار می‌کند.  ما هم ممکن است در هر یک از مراحل و پیش رفتن بازی و مأموریت‌ها  حس دیکن را به‌خوبی درک کنیم و بتوانیم با او ارتباط حسی بهتری برقرار کنیم.  بتوانیم با او و مسیر زندگی‌اش به‌خوبی آشنا شویم. سازندگان بازی خود به‌خوبی گفتند که در طراحی محیط بازی از عواملی مانند فیلم World War Z ، بازی the last of us و جهان the walking dead  الهام گرفتند.  بازی‌شان را به‌نوعی طرح کردند که هر بازیکنی نسبت به واکش های خود با شرایط سخت زندگی کمی به فکر فرو برود. بازی Days Gone شامل دوستی ، انتقام ، تلاش برای زنده ماندن ، ناامیدی ، عشق ، احساس هست که همه‌ی این‌ها را به‌نوعی فوق‌العاده باهم ترکیب کرده و به بازیکن منتقل کرده است.

باید بگوییم که با این عنوان می‌توان بازی Days Gone را بازی‌ای خوب دانست. چون سازندگان بازی در صحبت‌هایشان گفتند که قصد دارند محتویاتی را به‌مرور به بازی اضافه کنند.  محتویاتی که تابه‌حال توسط استودیو سازنده تأییدشده عبارت‌اند از : وجود یک بسته الحاقی و داستانی فوق‌العاده کامل برای آن و همچنین DLC نسبتاً بزرگی که درواقع روی شخصیت‌پردازی‌ها کار می‌کند و گذشته هرکدام را مشخص می‌کند و به این صورت این شخصیت‌ها بیش از نسخه اولیه بازی در داستان نقش خواهند داشت و بعد از انتشار این DLC  شخصیت‌ها اهمیت بیشتری پیدا خواهند کرد.  هرکدامشان کامل‌تر خواهد شد. درواقع به‌طورکلی استودیو سازنده می‌خواهد به ما بفهماند که بازی قرار است چه داستان‌سرایی کامل داشته باشد و ما قرار است با یکی از بهترین داستان‌سرایی‌ها روبه‌رو خواهیم شد.

بازی Days Gone دارای محیط هایی فوق العاده است!

شاید بازی Days Gone دنیای بزرگی داشته باشد و البته سازندگان هم‌دست شمارا برای گشت زدن در این محیط‌ها باز گذاشتند و باید این را بدانید که زنده ماندن در این محیط‌ها بسیار سخت است.  یک‌لحظه غافل بودن در بازی موجب می‌شود تا شما در بازی گشته شوید و موردحمله تعداد زیادی فریکر ها قرار بگیرید. ماندن و استراحت‌های طولی نکردن یکی تکنیک‌های مؤثر بازی برای زنده ماندن شما است.  همچنین گیمر ها باید محیط را به‌خوبی بشناسند و هرچقدر که روی محیط کار کنند می‌توانند به شکل بهتری از مزیت‌های آن استفاده کنند.برای مثال از شما در طول بازی محل قرارگیری مواد منفجره را بشناسید به‌راحتی می‌توانید در زمان حمله‌ی فریکر ها با نشانه‌گیری دقیق و به هدف زدن تعداد بسیار زیادی از آن‌ها را نابود کنید. یا اگر وقت زیادتری برای پیدا کردن مکان‌های امن بگذارید  که بتوانید مدتی در آن استراحت کنید تا اینکه بتوانید مواد زیادتری را پیدا کنید و از آن استفاده کنید.  یا اینکه شما دست‌به‌کار شوید و مناطق مختلف را که اهمیت زیادی در بازی دارند پاک‌سازی کنید تا اینکه بتوانید کمی از خطرات احتمالی روبه‌رو شدن با تعدادی زیادی فریکر ها جلوگیری کنید و بتوانید از جان خود  محافظ کنید. در کل پیدا کردن آیتم‌های مختلف در بازی و شناخت درست مکان‌ها بسیار مهم است. زیرا اگر شما آیتم‌هایی مثله تجهیزات پزشکی نداشته باشید به‌سرعت در جهان بازی می‌میرید و یا اگر در هرجایی که با آن آشنایی ندارید به چالش می آفتید و همچنین اگر در محیط‌هایی که هیچ اطلاعی از شرایط آن‌ها ندارید استراحت کنید ممکن است بعد از گذشت مدتی ببینید که در مقابل شما تعداد زیادی فریکر قرار دارد و شما به‌سختی می‌توانید از دست آنان فرار کنید.

معادن تاریک و وحشتناک، ایستگاه‌های متروکه ، محل قرارگیری غارتگران درون کوهستان‌ها ، محیط‌های دارای مواد مذاب ، ناهمواری‌ها و محیط‌هایی با دره‌های عمیق که می‌تواند موجب شوند دیکن با موتورش سقوط کند. رودهایی که نمی‌شود به‌راحتی از آن عبور کرد ، جنگل‌هایی که هرلحظه پر از ترش هستند ، کوهستان‌های خالی که جایگاهی برای پناه گیری در مواقع خاص ندارند. تک‌تک این موارد یا به‌صورت طبیعی و یا به‌صورت غیرطبیعی گیم پلی بازی را سخت‌تر از قبل می‌کنند.  به هیجان بازی اضافه می‌کنند. در بازی Days Gone انگار تک‌تک اجزا دست‌به‌دست هم داده تا کامل جهان را نابود کند و جهان را به‌جایی وحشی تبدیل کنند.  فقط دیکن هست که به‌تنهایی ایستاده است.  نمی‌خواهد این جهان را این‌گونه قبول کند. همچنین باید بدانید که تمام این محیط‌ها همیشه به‌عنوان دشمن به‌حساب نمی‌آیند و گاهی هم شما مجبورید برای زنده ماندن بیشتر با این محیط‌ها دوست شوید.  شرایط آن به‌نوعی خلاقانه استفاده کنید تا سدی محکم در برابر فریکر ها بسازید.  یا با استفاده از آیتم‌های درون این محیط‌ها زندمان ماندن خود را طولانی‌تر کنید.  همه‌چیز بستگی به شما و استراتژی شما داد. دنیای بازی از شما می‌خواهد که گشت‌وگذار کنید و شمارا به‌سوی جلو می‌کشاند و در مقابل آن دشمنانی سرسخت را در مقابل شما می‌گذارد و این تضاد  در بازی بسیار زیباست.

 بازی Days Gone

موتور شما در بازی Days Gone بسیار مهم است

موتور سیکلت رکن مهمی در بازی Days Gone

یکی از مواردی که باعث متنوع شدن گیم پلی بازی Days Gone می‌شود موتورسیکلت دیکن است. که رفته‌رفته و باگذشت زمان در بازی شما به این موضوع به‌طور کامل پی می‌برید که موتورسیکلت شما بهترین دوست شماست در طول بازی است.  به‌نوعی جز شخصیت دیکن است.  یکی از رکن‌های اصلی بازی به شمار می‌رود. موتورسیکلت دیکن می‌تواند مثل خود او از جنبه‌های متفاوتی آپدیت شود.  قدرت آن را افزایش داد. چون‌که به‌طورقطع موتورسیکلت شما در بازی نقش دستیار شمارا بازی می‌کند و بسیاری مواقع به شما کمک می‌کند.  شما هر چه امکانات آن را آپگرید کنید می‌توانید بهتر از آن استفاده کنید. برای مثال یکی نکات حساس در موتورسیکلت شما میزان باک بنزین شما است. اگر شما مخصوصاً در شب در وسط جاده و کوهستان‌ها باک بنزینتان تمام شود. به‌طور خلاصه مرده‌اید چون راهی ندارید که بخواهید زنده بمانید. یا برای مثال برای مسافت‌های طولانی سفر کردن ولی شما بک بنزین موتورسیکلتان تمام شود دیگر نمی‌توانید به مقصد برسید و پناه بگیرید و خواهید مرد. یا اگر بخواهید از دست زامبی‌ها فرار کنید. می‌توانید با موتورسیکلت این کار را به‌خوبی انجام دهید اما اگر باک آن تمام شود.  یا یکی از مثال‌های کامل دراین‌باره این است که وقتی شما در مقابل گروهی از فیکر ها قرار می‌گیرید راهی جز رفتن از بین آن‌ها با موتورسیکلت ندارید چون پیاده رفتن مساوی با مرگ است. پس می‌توان با آپگرید کردن باک بنزین کمی آمار مرگ خود را پایین بیاورید و کمی بازی را برای خود جذاب‌تر کنید.

یکی دیگر از مواردی که هم‌روی گیم پلی تأثیر می‌گذارد و هم باعث بهتر شدن تجربه بصیری شما می‌شود. محیط و نقشه بازی است. نقشه بازی در شمال غرب آمریکا است و از طرفی به اقیانوس آرام و از طرف دیگر به رشته‌کوه راکی متصل است.  این باعث می‌شود که در جهان بازی Days Gone که بی‌اندازه بزرگ است. بتوانید تجربه‌ای برتر داشته باشید. همچنین شرایط جوی هم بسیار متنوع است از باران و آفتاب و سرما گرفته تا برف و آب‌وهوای های دیگر. البته فقط این تغییر آب و هوایی به‌صورت نمادین نیست بلکه روی تک‌تک اجزای بازی تأثیر می‌گذارد.این آب‌وهواها علاوه که محیط بازی را زیباتر می‌کنند روی گیم پلی به‌شدت تأثیر می‌گذارند.شما وقتی زمین گلی می‌شود راندن موتورسیکلت برایتان سخت‌تر می‌شود. وقتی‌که روز است با فریکر های ضعیف‌تری روبه‌رو هستید و راحت‌تر می‌توانید آن‌ها را شکست دهید اما در شب‌ها نه. وقتی هوا بارانی است گشتن در محیط سخت‌تر می‌شود. یا وقتی محیطی برفی است. فریکر ها شمارا بیشتر از همیشه اذیت می‌کنند. یا وقت باران است. شما راحت‌تر می‌توانید با انسان‌ها مبارزه کنید. چون به‌راحتی می‌توانید رد پای آن‌ها را دور بزنید و با آن‌ها درگیر نشوید.یکی دیگر از چیزی‌هایی که در نقشه بازی توجه شمارا جلب می‌کند. وسعت زیاد بازی است. البته این وسعت همین‌طوری به وجود نیامده بلکه با جزیات به وجود آمده و روی بخش‌های مختلف آن کارشده و شما علاوه بر این‌که با محیطی بزرگ سروکار دارید بلکه این محیط ازلحاظ گرافیکی بسیار زیباست و شما از زیبایی آن لذت می ببرید. زیبایی که در آخرالزمان دنیا با آن روبه‌رو هستید. یک زیبایی بی‌حد فوق‌العاده است. البته در لابه لایه این زیبایی لایه‌هایی از ترس وجود دارد. که وحشت بر شما می‌اندازد و همین موضوع است که محیط بازی Days Gone را جذاب‌تر می‌کند. یکی دیگر از جذابیت بازی بر محیط ساختمان‌ها و مکان‌هایی است که در بازی وجود دارد. در بازی شما به هر نقطه‌ای که در دید خود می‌بینید می‌توانید به آنجا بروید.  همچنین  هر ساختمان ، شهر ، خانه‌ای که می‌بینید می‌توانید داخل آن بروید و داخل آن را بگردید و یا در آن پناه بگیرید و یا در آن به دنبال آیتم‌های متنوع بگردید.  این نشان می‌دهد که سازه‌های بازی Days Gone فقط همین‌طوری و برای پر کردن مپ بازی نیامده است.  هرکدام تأثیری در بازی دارند.

بازی Days Gone

فریکر های بازی تعدادشان زیاد است

فریکر ها بازی Days Gone به چهار دسته تقسیم می شوند.

در بازی Days Gone فریکر ها به چهار دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شوند. گروه اول Swarmaer ها هستند  که همان ابتدای مقاله درباره آن‌ها نوشتم.  آن‌ها بیشترین جمعیت فریکر ها را شامل می‌شوند و به‌صورت گروهی به شما حمله می‌کنند که به‌سختی باید با آن‌ها مبارزه کرد.  عملاً مبارزه کردن ایده خوبی به نظر نمی‌رسد.

گروه دوم Newt نامیده می‌شوند. آن‌ها طبق چیزهایی که گفته‌شده از تبدیل‌شدن انسان‌های جوان به فریکر به وجود آمدند.  کوچک‌تر و سریع‌تر از فریکر های دیگر هستند.  باید اضافه کنم که آن‌ها به غیره از این موارد فقط در شرایطی که به آن‌ها حمله کنید یا دیکن سطح سلامتی پایینی داشته باشد به شما حمله می‌کند. گروه‌های سوم و چهارم به ترتیب Screamer و Breaker ها نامیده می‌شوند. دسته اول با صدای جیغ بلندشان به شما حمله می‌کنند.  با این صدای جیغ بلند بقیه فریکر ها را به‌طرف شما جمع می‌کنند. دسته دو هم سلامتی و جون زیادی دارند و بیشترین آسیب را به شما می‌زنند.

به‌طورکلی می‌توان گفت مبارزه با Swarmaer ها به‌نوعی غیره ممکن است مگر اینکه سلاحی خیلی قدرتمند داشته باشید.  یا باید با موتورسیکلتان از کنارشان عبور کنید. چون‌که دیگر با سلاح معمولی به معنی ساده یعنی خودکشی. در مبارزه با Newt ها هم بهتر است اگر جونتان کامل است به آن‌ها حمله کنید و سریع نابودشان کنید.  برای مبارزه با Screamer ها مخفی‌کاری بهترین گزینه است. چون‌که با جیغ زدن دیگر باید کلی فرار کنید تا بتوانید از دست همه‌ی فریکر ها در امان بمانید. بنابراین تا زمانی که با اصول مخفی‌کاری بازی به‌خوبی آشنا نشدیم بهتر است با آن‌ها نجنگیم.  در آخر هم مبارزه با Breaker ها که تنها راه و البته بهترین راه کشتنشان با سلاح‌های سنگین و قدرتمند است. بااین‌همه جزیات که بازی در پیش دارد باید انتظار یک گیم پلی آخرالزمانی و بسیار سخت را در پیش داشته باشیم.

به علت اینکه در بازی Days Gone کمبود غذا و منابع به‌شدت احساس می‌شود. قتل و خشونت کارهای اصلی و جز هسته بازی به‌حساب می‌آیند.که البته باعث کم شدن دشمنانتان می‌شود. که هرچقدر هم که شده دشمنانتان بیشتر نابود شوند به  سود شما است. به همین خاطر به شما پیشنهاد می‌شود وقتی‌که لانه‌های فریکر ها را پیدا کردید به‌سرعت همه را نابود کنید. البته این کار فقط با اسلحه‌ی سنگین امکان‌پذیر است.  اگر اسلحه ندارید می‌توانید با کشتن انسان‌های دیگر این اسلحه را به دست آورید. ولی اکثر سلاح‌هایی که روی زمین پیدا می‌شوند از قدرت لازم برخوردار نیستند و بهترین راه برای به دست آوردن سلاح‌های قوی این است که آن‌ها را در اردوگاه‌ها بخرید.

همچنین سازندگان بازی Days Gone ادعا کردند که گیم پلی بازی کاملاً غیرخطی است.  با توجه به شیوه بازی کردن گیمر جلو می‌رود. هم‌چنین دشمنان در بازی هوش مصنوعی پویایی دارند و این نتیجه‌ای جز دشمنان سخت ندارد. به خاطر همین حملات هوشمندانه در تعقیب و گریز فریکر ها شمارا مستقیم دنبال نمی‌کنند.  شما تعدادی از آن‌ها را می‌بینید که با جدا شدن از گروشان قصد گیر انداختن شما از طرف دیگری رادارند. شباهت این زامبی‌ها به حیوان کم نیست. به‌طوری‌که اگر در زمان‌های مشخصی از مکان‌هایی عبور کنید. فریکر ها را می‌بینید که دارند آب می‌خوردن و یا خوابیده‌اند.

از دیگر کارهایی که گیمر ها در بازی Days Gone انجام می‌دهد شمال خرید مواد موردنیاز از فروشنده‌ها ، ساخت آیتم‌ها ، شخصی‌سازی اسلحه ، استفاده از بمب‌ها ، نارنجک و انواع سلاح‌های مختلف که تنوع زیادی هم در بازی دارند. هم‌چنین با توجه با سخنان سازنده  که در این بازی تعداد زیادی از گله‌ها وجود دارند. که با تعداد زیادی به شما حمله می‌کنند.  بنا بر گفته‌های همین سازنده‌ها اگر در بازی دسته‌ای حدوداً ۳۰۰ تایی از زامبی‌ها  را دیدید اصلاً نباید تعجب کنید. چون‌که این تعداد در بازی Days Gone دسته‌ای کوچک به‌حساب می‌آیند.

تمام عناصر بازی Days Gone به‌خوبی به هم خوردن از گیم پلی تا محیط تا آب‌وهوا و غیره که همه‌ی این‌ها باعث ساخت تجربه‌ای بهتر برای گیمر ها می‌شود. ما در بعضی بازی‌ها شاهد این هستیم که عناصر بازی باهم هماهنگ نیستند.  به بازی لطمه وارد می‌کنند. اما در بازی Days Gone تمام عناصر به هم وصل هستند و همین باعث ساخت تجربه‌ای بهتر و غنی‌تر می‌شود. به‌طوری‌که شما احساس می‌کنید دارید با جهانی کامل بازی می‌کنید.  در این جهان همه‌چیز به هم وصل است و هر اتفاقی باعث تشکیل اتفاق‌های دیگر می‌شوند. برای مثال شما با تک‌تک اجزای بازی تعامل برقرار می‌توانید بکنید و می‌توانید از آن‌ها هم در جهت منفی و هم در جهت مثبت استفاده کنید.  این اجرا به‌طوری باهم هماهنگ است.  باعث می‌شوند که بازیکن در بازی خلاقیت داشته باشد.

همین‌طور بازی عادلانه عمل کرده و با سخت‌تر شدن و وحشی‌تر شدن دنیا بازیکن هم مقاوم‌تر می‌شود. شما می‌توانید با کسب امتیاز قابلیت‌های مختلف بازیکن را در بازی بازکنید و از آن استفاده کنید. برای مثال  قابلیتی به اسم Focus را می‌توانید فعال کنید که زمان را آهسته‌تر می‌کند و به بازیکن اجازه می‌دهد به شلیک‌های دقیق‌تری داشته باشد. یا برای مثال می‌توانید خورجین موتورسیکلت را ارتقا دهید تا با استفاده از آن بتوانید سلاح‌های بیشتری با خود حمل کنید و در مبارزات از آن استفاده کنید.

در بیشتر بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن ۴ همواره پس از گذشت چند هفته از زمان انتشار بازی یک حالت به نام photo mode به بازی اضافه می‌شود. اما بازی Days Gone از همان روز اول این قابلیت را دارد. به‌این‌علت که سازندگان نمی‌خواهند بازی‌ای که بااین‌همه جزیات و زیبایی برای بازیکنان طراحی کردند. بازیکنان نتوانند از لحظه‌های برتر آن عکس‌برداری کنند و آن را برای خود به‌عنوان عکسی از خاطره ترس و زیبایی و عشق را در کنار هم داشته باشند. بازی در همان روز اول و باعرضه اولین آپدیت در همان روز فضایی تقریباً معادل ۶۷ گیگابایت را روی ps4  اشغال کرد که فضای قابل‌توجه ای است. ( برای مثال  جی تی ای وی ۶۵ گیگ است ) و طبق قولی که سازندگان بازی دادند در بازی با هیچ صحنه‌ی لودینگی روبه‌رو نخواهم شد.

همچنین اگر جز گیمرهای حرفه‌ای هستید باید بدانید که فریم ریت بازی Days Gone هم‌روی پلی‌استیشن ۴ و هم‌روی پلی‌استیشن ۴ پرو روی ۳۰ قفل است.  حتی در شلوغ‌ترین صحنه‌های گرافیکی هم فرم ریت آن‌چنان تغییر نمی‌کند. علت این موضوع هم این است که بازی Days Gone با موتور آنریل انجین ۴ ساخته‌شده است.  از همان روز اول روی ارائه گرافیک واقع‌گرایانه ، نورپردازی خوب ، رندر بالا ، پشتیبانی طولانی‌مدت بازی و … در طول هفت سال کارکردند و برای قفل شدن این فریم ریت تغییراتی هم در بازی اعمال کردند که بازی به این صورت دربیاید..

 

 

 

 

امتیاز NPCBot: 8
ثبت امتیاز: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
میانگین امتیازات کاربران: 8٫55 (11 رای)

نقات قوت

نقات ضعف

تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)