سادگی و سرگرمی هنوز هم پیروزند: بررسی بازی Super Mario Maker 2

محمد مهدی برادران نویسنده: محمد مهدی برادران 15 جولای 2019 ساعت 15:00
معرفی

بازی Super Mario Maker 2 عنوان جدید است که از این سری منتشرشده است و هنوز هم لذت‌های بی‌پایانی را روانه هر گیمری می‌کند و هرکسی از کوچک تا بزرگ می‌توانند از این عنوان لذت کامل را ببرند. این بازی ۷ تیر ۹۸ منتشرشده است و امروز ما می‌خواهیم باهم به‌نقد و برسی بازی Super Mario Maker 2  و دنیای فوق‌العاده جذاب و دوست داشتی‌اش بپردازیم. با npcbot همراه باشید.

سری سوپر ماریو همیشه جز عناوینی بوده که وقتی منتشرشده کسی را ناراضی نگذاشته و برای همه جذابیتی بی‌کران را به وجود آورده است. این سری به‌خوبی و به‌روشنی به هرکسی نشان می‌دهد که گرافیک بالا و مسائل خیلی پیچیده‌ای برای اینکه یک بازی جذاب و دوست‌داشتنی باشد و موردتوجه قرار بگیرد لازم نیست. بلکه نشان داده است تنها چیزی که در هر عنوان بازی‌ای موردنیاز است و باید در هر عنوانی وجود داشته باشد خلاقیت و سرگرمی است. سرگرمی در هر عنوانی جذابیت‌های زیادی را به وجود می‌آورد و حالا و در این عصر ما شاهدبازی‌هایی هستیم که خلاقیت در آن‌ها مرده و دیگر چیزی به‌عنوان سرگرمی در آن‌ها وجود ندارد و همه‌ی موارد در بازی‌ها به گرافیک و اکشن رسیده است و دیگر این ۲ المان اصلی بازی به‌طورکلی فراموش‌شده است.

من می‌خواهم قبل اینکه به دنیای Super Mario Maker 2 سفری داشته باشیم و درباره آن حرف بزنیم و به‌نقد و برسی بپردازیم کمی از این موضوع برای شما در این نقد بگویم که شاید به تواند اوج ناراحتی را به همراه داشته باشد. امروز دیگر  وقتی به بعضی از افراد که تازه به دنیای گیم پا گذاشته‌اند می‌گویم عناوین ماریو برترین عناوین در دنیای هستند همه می‌خندند و کسی به شما توجه نمی‌کند. متاسفانه خیلی از افراد ماریو و بازی‌های جذابش را نمی‌شناسند و همین‌طوری با چیزی که از گذشته با آن ماریوها به خاطر دارند بازی‌های جدید این سری را قضاوت می‌کنند. نمی‌خواهم بگویم که عنوان ان دوره‌ی ماریو بد بوده است. بازی سوپر ماریو بروس جز بازی‌های پرفروش تاریخ بوده است و خیلی از افراد با این عنوان خاطره‌های بی‌نظیری دارند. اما این سری به علت اینکه زیاد در بخش گرافیک‌های فنی خود را خیلی قوی نکرده و خیلی افکت‌های جذاب اکشنی در خود ندارد توسط خیلی از افراد نادیده گرفته می‌شود و این دقیقاً چیزی است که می‌تواند قبل یک گیمر واقعی را به درد بیاورد. خیلی از افراد امروزی فقط به گرافیک بسنده می‌کنند و وقتی‌که می‌بینند یک باز گرافیکی ندارد از آن ناامید می‌شوند و به آن اهمیت زیادی نمی‌دهند. نمی‌خواهم خیلی زیاد درباره‌ی این موضوع صحبت کنم و وقت زیادی را از شما بگیرم. اما این را بدانید که هیچ بازی را با گرافیک و جلوه‌های اکشنی خود قضاوت نکنید و در هر بازی اولویت اول خود را بر روی سرگرمی بگذارید. این دقیقاً چیزی است که خیلی از افراد از آن قابل هستند و دقیقاً نمی‌دانند که چیز اصلی که در یک عنوان می‌تواند مهم باشد سرگرمی و سرگرمی و سرگرمی است و هیچ‌چیزی دیگری تا به ابد نمی‌تواند جای این عنصر را در بازی‌های ویدیو ای بگیرد.

نقد بازی Super Mario Maker 2

شما می توانید در بازی مراحلی با هر چیزی که دوست دارید بسازید و این خلاقیت شما است که جلوی شما را می گیرد.

عنوان ماریو دقیقا هیچگاه به گرافیک بالا اهمیت نداده است.

عنوان ماریو دقیقاً همان چیزی است که‌ این سنت قدیمی را در صنعت گیم حفظ کرده است و هیچ‌گاه به گرافیک‌های بالا اهمیت نداده است و چیزی که همیشه در این عناوین به‌درستی به چشم می‌خورد همین ایجاد حس سرگرمی است که توانسته است تا به حالا و با این تعداد نسخه‌ی زیادی که از ماریو منتشرشده است هنوز هم این سری را سرپا نگه دارد و این سری را به یکی از بهترین بازی‌ها در هرزمانی تبدیل کند. هر عنوان جدیدی که از این سری می‌آید جذابیت‌های خاص خود را دارد و هر عنوان هیچ‌گاه تکراری نیست و با عنوان‌های قدیمی تفاوت بسیاری می‌کند. همچنین هر عنوان در این سری با توجه به اینکه تمام تمرکز خود را روی سرگرمی گذاشته است به‌راحتی هرچه‌تمام‌تر می‌تواند هر گیمری را ساعت‌های بی‌شماری سرگرم کند و این حس را تا آخر بازی داشته باشد. همچنین یکی از موارد خیلی جذاب بازی‌های ماریو این است که هیچ‌گاه تنوع آن‌ها از بین نمی‌رود و همیشه این سری تا آخر خود توانسته است به‌خوبی تنوع را در بازی به وجود بیاورد و هیچ‌گاه کسی از بازی زده نشود.

اما بیایید کمی دقیق‌تر به‌عنوان Super Mario Maker 2 نگاهی بی اندازیم و بیشتر فوکوس خود را روی این بازی متمرکز کنیم. بازی Super Mario Maker 2 ویژگی‌های خیلی زیادی را از بازی Super Mario 3D World گرفته است و توانسته است با ایجاد نوعی نوع در این ویژگی‌ها جذابیت‌های زیادی را برای خود به وجود بیاورد. Super Mario Maker 2 ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای را از این عنوان که خودش هم عنوانی شاهکار بود گرفته است و توانسته است خود را به غول سرگرمی در این عصر تبدیل کند و به یکی از جذاب‌ترین گزینه‌ها برای گیمر هایی که عاشق سوپر ماریو هستند تبدیل شود. اما چیزی که شاید این بار خیلی از افراد را به‌خوبی بتواند شگفت‌زده کند این است که یک ویژگی جدید در بازی Super Mario Maker 2 وجود دارد که به‌راحتی می‌تواند هزاران ساعت برای شما سرگرمی بی‌پایان درست کند و این‌یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های بازی است که در طول این نقد به آن‌هم می‌پردازیم و درباره‌ی آن صحبت‌های زیادی می‌کنیم.

عنوان ماریو همیشه همراه نینتندو بوده است و همیشه توانسته است کنسول‌های این شرکت را به موفقیت زیادی برساند. نمی‌دانم که می‌دانید یا نه اما ماریو یکی از برگ‌های برنده کنسول‌های نینتندو است و همیشه هم خیلی از افراد فقط برای بازی کردن نسخه‌ی جدید این سری این کنسول‌ها را تهیه می‌کنند. به‌نوعی این دو  عضو جدانشدنی از هم هستند و همین هم برای ما گیمر ها خیلی خوب است. تصور کند که این بازی برای پلی‌استیشن بود آن‌وقت بود که باید انتظار یک بازی سه بندی اول‌شخص مثل کال اف بیوتی را از این عنوان داشته باشیم که هرکسی را می‌تواند از خود برنجاند.

پیشنهاد می کنم تا مقاله ی ۶ بازی برتر پرفروش دنیا را بخوانید تا بفهمید که همین ماریو توانسته است چه رکورد هایی را در تاریخ صنعت گیم جابه جا کند.

عنوان Super Mario Maker 2 داستان ساده ای را دنبال می کند.

اما بازی Super Mario Maker 2 از کجا شروع می‌شود و به چه چیزی می‌انجامد. بازی Super Mario Maker 2 طبق چیزی که همیشه در بازی‌های ماریو وجود داشته است یک داستان ساده را به همراه دارد. داستانی که شاید بتوانم بگویم که جذابیت خاصی ندارد اما می‌تواند برای این بازی کافی باشد چون طبق همان چیزی که گفتم بازی‌های ماریو المانی به نام سرگرمی تمام را در اختیار خوددارند که دیگر نیازی به این موارد ندارد. داستان بازی Super Mario Maker 2 درست از جایی شروع می‌شود که ماریو و دوستانش قصر ملکه را می‌سازند و یک قصر خیلی باشکوه و جذاب را بنا می‌کنند. اما بعدازاین همه کاری که ماریو و دوستانش انجام دادند بر اساس یک حادثه و منفجرشدن موشکی که توسط یک سگ بوده قصر ملکه نابود می‌شود و حالا دوباره‌کار ماریو و دوستانش است که در بازی به آن‌طرف و این‌طرف بروند و با جمع‌کردن سکه در هر مرحله بتوانند قصر ملکه را دوباره بسازند. اما این کار راحت نیست و شما باید هر مرحله از این بازی را بگذرانید و از هر چالش این بازی عبور کنید تا بتوانید سکه‌های موردنیاز را جمع‌آوری کنید. اما فکر کنم دیگر همه‌ی ماریو بازها می‌دانند که داستان برای بازی ماریو چیزی نیست که بخواهند به آن توجه کنند و بیشتر داستان فقط به این منظور در بازی گنجانده‌شده است که شمارا به مراحل بازی در دنیای فوق‌العاده و زیبایی ماریو بکشاند و شما بتوانید نهایت لذت خود را ببرید و با سرگرم شدن در بازی پیش بروید. بخش داستانی بازی شامل ۱۰۰ مرحله‌ی مختلف است که گذراندن هر یک از این مراحل سختی خود را دارد و شما باید در هر مرحله از بازی با موارد زیادی دست‌وپنجه نرم کنید و این دقیقاً به این معنی است که مراحل بازی بااینکه زیاد هستند خیلی ساده طراحی نشدند و هرکدام می‌توانند به مدت زیای شمارا سرگرم کنند و شمارا با بازی آشنا کنند. مراحل بازی Super Mario Maker 2 از عنوانی‌های مختلف سری ماریو Super Mario Bros ,New Super Mario Bros و Super Mario 3D World تشکیل‌شده است که هرکدام از این عناوین جذابیت‌های خود را داشتند و در هرزمانی جز برترین بازی‌ها بودند که ترکیب مراحل دنیای این بازی‌ها باهم می‌تواند یک بازی فوق‌العاده را از این سری به وجود بیاورد و نتیجه آن‌هم به‌درستی معلوم است که عنوانی شاهکار مثل Super Mario Maker 2 به وجود آمده است. پس می‌توانیم با این تعاریفی که کردم به این نتیجه برسیم که بخش مراحل بازی با توجه به اینکه در دنیاهای این بازی‌ها در جریان است فوق‌العاده جذاب است و خیالمان بایت لذت بردن تمام از مراحل بازی باید راحت باشد.

اما بگذارید کمی بیشتر به مراحل بازی هم ورود کنیم. اینکه مراحل بازی در دنیای این بازی‌ها جریان دارد دلیل این نمی‌شود که برای کسی که این عنوان‌ها را بازی کرده است جذابیت نداشته باشد بلکه در عنوان Super Mario Maker 2 توسط سازندگان ماریو میکر ۲ دوباره ساخته شدند و به چیزی جذاب و فوق‌العاده تبدیل شدند. بنابراین این موارد به‌راحتی می‌تواند حس کاملی را از بازی به شما دهد که از آن لذت ببرید. در ساخت دوباره‌ی هر مرحله خلاقیت زیادی خرج شده است و موارد جذاب زیادی هم در هر عنوان به وجود آمده است. اما فقط خلاقیت در مراحل بازی نیست که به‌خوبی نمایان شده است بلکه در ساخت هر مرحله به‌جز خلاقیت سازندگان از مکانیزم ساخت مرحله هم استفاده‌شده است تا فرد بتواند از بازی لذت ببرد و در کنار آن‌هم با این مکانیزم آشنا شود و از جذابیت‌ها پنهان بازی هم به‌خوبی بتواند استفاده کند. بعضی از مراحل بازی حس کاملاً متفاوتی با نسخه‌های دیگر دارند و بعضی از مراحل هم نه کاملاً آن حس  قدیمی و نوستالژی را به همراه دارند و بعضی‌ها هم حس تکه‌تکه‌ای از عنوان دیگر ماریو را به همراه دارد. اما درنهایت بااینکه بخش داستانی با ۱۰۰ مرحله تنها چیز کوچکی از جذابیت‌ها و محتوای Super Mario Maker 2 است اما فوق‌العاده در آن کارشده است و می‌تواند شمارا تا ساعت‌های طولانی سرگرم کند. همچنین بااینکه در شماره‌ی اول بازی چیز زیادی در این بخش وجود نداشت اما در Super Mario Maker 2 موارد زیادی حتی در بخش داستانی بازی برای لذت بردن وجود دارد.

نقد بازی Super Mario Maker 2

مکانیزم ساخت و ساز در مرحله یکی از عوامل توسعه این بازی بوده است.

یکی از دلایل مهم توسعه بازی و ساخت شماره‌ی دوم آن توسط نینتندو یکی از مکانیزم های فوق‌العاده بازی بود که شاید بتوانم بگویم گل سرسبد این نسخه هم به شمار می‌رود. مکانیزم ساخت مرحله در بازی به‌صورت فوق‌العاده کارشده است و تبدیل به یکی از جذاب‌ترین وبرترین مکانیزم های بازی در این سری شده است.  این مکانیزم ساخت مرحله دقیقاً همان چیزی بود که نسخه‌ی اول بازی را زنده نگه داشت و دقیقاً الآن هم در نسخه‌ی دوم به یکی از قدرتمندترین مکانیزم های بازی تبدیل‌شده است و می‌تواند این نسخه را هم زنده نگه دارد. حالا و در Super Mario Maker 2 این مکانیزم پیشرفته‌تر شده است و تبدیل به چیزی شده است که نتیجه‌ی جذاب‌ترین در بازی داده است. در این نسخه دقیقاً همان مکانیزم قرار داده‌شده است اما خیلی از مشکلات آن برطرف شده و خیلی از محدودیت‌های مکانیزم نسخه‌ی اول هم برداشته‌شده است تا گیمر بتواند نهایت لذت را از این مکانیزم ببرد. حال دیگر گیمر می‌تواند با نهایت خلاقیت به ساخت مراحل بپردازد و مراحل فوق‌العاده‌ای را در بازی طراحی کند. حالا هم به لطف برطرف ساختن این محدودیت‌ها در نسخه‌ی دوم فرد می‌تواند برای ساخت مرحله دنیاهای بیشتری باقابلیت‌های بیشتر و با المان‌های بیشتر بسازد تا بتواند لذت زیادی ببرد. اما در نسخه‌ی دوم یک بخش آموزشی کامل هم برای بازی در نظر گرفته‌شده است که افراد بتوانند از استفاده کنند و با این کار با تمام قابلیت‌های این مکانیزم آشنا شوند و بتوانند مراحل بهتر و جذاب‌تری را طراحی کنند. حال دیگر تنها چیزی که می‌تواند جلوی شما رو بگیرد خلاقیت شما است و شما می‌تواند هر چیزی که در ذهن و رؤیا خود در ساخت مرحله‌دارید را به یک مرحله در بازی Super Mario Maker 2 تبدیل کنید.

شما حالا می‌توانید اگر می‌خواهید مراحل نسخه‌ی سوپر ماریو بروس را بازسازی کنید و در بازی چیزی شبیه ان بسازید و یا هر مرحله‌ی دیگر که دلتان می‌خواهد را در بازی طراحی کنید. چیزی در این مکانیزم جلوی شمارا نمی‌گیرد و شما می‌توانید با خیال راحت به ساخت مرحله ادامه دهید. همچنین باید بگویم که شما می‌توانید مرحله‌ای که ساخته‌اید را با دیگران به اشتراک بگذارید و یا حتی می‌توانید مراحل دیگر افراد را هم‌بازی کنید که این مورد خود می‌تواند جذابیت فوق‌العاده بالایی داشته باشد و باعث این شود که شما تا مدت‌ها از بازی لذت ببرد. فرض کنید با توجه به اینکه بازی Super Mario Maker 2 تعداد زیادی کاربر دارد و کاربران مراحل زیادی بسازند چقدر محتوا می‌تواند در دسترس باشد و حتی اگر شما تمام‌وقت خود را هم بگذارید و بازی کنید شاید تمام نشوند البته که الآن شاید زیاد مرحله نباشد اما در آینده می‌تواند مراحل بسیار بیشتری را در بازی ، بازی کنیم. همچنین یک سیستم جستجوی پیشرفته هم در بازی وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آن در بین مراحل بازی به جستجو بپردازید و آن را بازی کنید و حتی پس از بازی برای سازنده مرحله  پیام بگذارید و ضعف‌های مرحله را بگویید و یا از او تشکر کنید. همچنین شما می‌توانید در بازی با استفاده از سیستمی در جستجو مراحلی که خیلی محبوب‌تر هستند را پیدا کنید و به بازی آن‌ها بپردازید.

می توانید به حالت کو-آپ و انلاین هم بازی کند.

به‌جز مورد بالا بخش آنلاین هم در بازی در نظر گرفته‌شده است که ما می‌توانید به‌صورت چندنفره در بازی به رقابت باهم بپردازید که این خود نیز یک جذابیت برای بازی به شمار می‌رود. همچنین وجود این قابلیت که بتوانید به‌صورت کو-اپ مراحلی که دیگران ساختند را بازی کنید یکی از خوبی‌های بازی Super Mario Maker 2 به شمار می‌رود که می‌توانید از این بخش لذت زیادی را ببرید. این بخش می‌تواند برای شما به مدت فوق‌العاده زیاد یکی بخش آنلاین بی‌پایان به شمار بیاید که شما می‌توانید دران هر وقت که آمدید یک مرحله جدید ساخته‌شده را در نظر بگیرید و از آن لذت ببرید و همیشه با این مکانیزم بازی برای شما تنوع زیادی دارد و این وجود تنوع بالا آن‌هم در این تعداد مرحله می‌تواند برای هر گیمری جذاب باشد که ساعت‌ها از کنار بازی کنار نرود و مدام بازی کند. اما مشکلاتی هم در بخش آنلاین بازی وجود دارد که شاید جذاب نباشد و بتواند به‌راحتی به تجربه‌ی گیمر آسیب زیادی وارد کند که این موضوع بسیار می‌تواند بد به نظر بیاید. یکی از مشکلات فوق‌العاده بد بازی که درجاهای زیادی از بازی هم شاهد آن هستیم مشکلات اتصال به سرور برای بازی است که به یک مشکل فوق‌العاده مهم تبدیل‌شده است و هرکسی می‌تواند از آن رنج ببرد. شما گاهی اوقات اصلاً به سرور وصل هم نمی‌توانید شوید و این موضوع می‌تواند ناراحت کنند باشد و جلوی تجربه‌ی خوب شمارا بگیرد. همچنین در بازی در بخش آنلاین شاهد لگ های زیادی هستیم که برای همین مشکلات سرور بازی است که در هنگام بازی شما با کندی و لگ زیادی مواجه می‌شوید که می‌تواند راحت کننده باشد.

در بخش بصری بازی هم چیز آن‌چنان جذابی نیست که بخواهیم درباره‌ی آن صحبت کنیم و موارد زیادی نیستند که توجه شمارا بتوانند جلب کنند و این را نمی‌شود به‌عنوان یک مشکل به‌حساب آورد چون‌که همیشه سری ماریو در این بخش سادگی به پیچیده بودن ترجیح داده و همیشه هم در حد قابل قبولی است و می‌تواند برای شما رضایت را به همراه داشته باشد. البته این را هم بگویم که جذابیت‌های زیادی در این بخش همراه شما است. شاید ازنظر گرافیک فنی جذابیت زیادی وجود نداشته باشد اما ازنظر گرافیک هنری فوق‌العاده در بازی کارشده است و در هر بخش بازی شما موارد جذاب را می‌بینید. چه آن مراحل پیکسلی که بازهم جذابیت‌های و گرافیک هنری و نوستالژی خود رادارند و چه مراحل دیگر بازی که از گرافیک هنری پرشده‌اند و فوق‌العاده زیبایی به همراه دارند. همچنین بازی همیشه به‌صورت پایدار نمایش داده می‌شود و همیشه هم به‌خوبی روی کنسول شما می‌توانید آن را تجربه کنید. در حال کنسول داک شما بازی را با ۱۰۸۰p می‌توانید داشته باشید و در حالت دستی هم شما تا ۹۰۰p می‌توانید بازی کنید.

خیلی بخش‌های بصری بازی توسعه زیادی نیافته است و بیشتر از همان عناوین قبلی به اینجا آمده است و خیلی موارد زیادی را ما نمی‌توانیم ببینیم اما سازندگان کمی گرافیک‌های هنری را افزایش دادند و پس‌زمینه‌های بازی هم‌تغییر دادند که بازی کمی جذابیت‌های بیشتر را به همراه خود داشته باشد. خیلی از محیط‌ها مثل محیط مراحل سوپر ماریو بروس دقیقاً انگار که از همان سال‌ها به این نسخه از بازی هم آمده‌اند و تغییر زیادی نکرده‌اند البته که رزولوشن بازی افزایش زیادی پیداکرده است. صداگذاری بازی هم همچنان ساده و شیرین است و بیشتر هم از همان عنوان‌های قدیمی Super Mario 3D World و New Super Mario Bros. U  و Super Mario Bros گرفته‌شده است تا آن حس بازی‌های را بتواند به‌خوبی منتقل کند و یک حس کامل را برای هرکسی بتواند به همراه داشته باشد و هرکسی بتواند از بازی لذت کامل را ببرد. به‌نوعی ایجاد حس کامل را با گرفتن موارد زیادی از هرکدام از این چند عنوان توانسته‌اند به وجود بیاورند.

نقد بازی Super Mario Maker 2

طراحی مراحل می شود در ۲ محیط کاملا متفاوت انجام شود و این یکی از مواردی است که باعث تنوع زیادی در بازی شده است.

جمع بنید کل نقد و برسی Super Mario Maker 2 :

در کل باید بگویم که Super Mario Maker 2 یکی از جذاب‌ترین بازی‌های سری ماریو به‌حساب می‌آید که دوباره مشتی بر اینکه سادگی اما سرگرمی می‌تواند پیروز شود می‌زد و این به‌خوبی نشان از جذابیت‌های بالای این می‌دهد. بخش داستانی بازی Super Mario Maker 2 شامل ۱۰۰ مرحله مختلف الهام گرفته از بازی‌های دیگر این سری است و تمام مراحل دوباره و با خلاقیت سازنده ساخته شدند تا جذابیتی چند برابر برای گیمر داشته باشد. همچنین باید بگویم که بخش داستانی تنهای بخش کوچکی از بازی Super Mario Maker 2 است و موارد زیادتری هم در بازی وجود دارد. شما می‌توانید در بازی مرحله‌های دلخواه خود را با مکانیزم مرحله سازی بازی بسازید و از هرکدام از آن‌ها لذت ببرید. دیگر مکانیزم مرحله سازی مثل سری اول محدودیت ندارد و تنها چیزی که در مکانیزم مرحله سازی Super Mario Maker 2 می‌تواند برای شما محدودیت ایجاد کند خلاقیت شما است که شما می‌توانید از موارد زیادی مثل دنیاهای متفاوت و المان‌های مختلف مرحله‌ی خود را بسازید و با ساخت هر مرحله‌ی جذاب می‌توانید آن را حتی با دیگران هم به اشتراک بگذارید. همچنین خودتان هم می‌توانید مراحلی که دیگران ساختند را بازی کنید و این یعنی یک منبع بزرگی برای سرگرمی در بازی که می‌توانید به‌خوبی آن را تجربه کنید. همچنین بخش کو- اپ هم در نظر گرفته‌شده است که شما بتوانید به‌راحتی در بخش آنلاین بازی لذت ببرید.البته که سرورهای بد بازی کمی مشکل‌ساز هستند. اما بازهم نمی‌توانند لطمه‌ی خیلی زیادی به بازی وارد کنند. موسیقی هم که هنوز حس نوستالژی خود را به همراه دارد.

امتیاز NPCBot: 9
ثبت امتیاز: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
میانگین امتیازات کاربران: 0٫00 (0 رای)

نقات قوت

نقات ضعف

تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)