نقد و برسی بازی Crackdown 3 : گرافیکی بالا اما بازی ضعیف

محمد برادران نویسنده: محمد برادران ۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۳
نقد و بررسی

ما همه منتظر بازی Crackdown3  بوده‌ایم، اما وقتی‌که این بازی منتشر شد نتوانست رضایت کاربران را جلب کند و تبدیل به یکی از بازی‌های کنار افتاده شد.این بازی  در کنار خوبی‌ها  بدی‌ و نواقص بسیاری دارد که به‌طورکلی خوبی‌های آن را از بین برده و باعث شده بازی به یک اثر نه‌چندان خوب تبدیل شود. با NPCBOT و نقد و برسی بازی Crackdown 3  همراه باشید.

همیشه بخش زیادی از موفقیت بازی‌ها به تبلیغاتی که این بازی انجام می‌دهد بستگی دارد. این تبلیغات باعث می‌شوند که گیمر ها هر چه بیشتر با بازی آشنا شوند.  ما بارها در صنعت بازی‌های ویدیو ای شاهد انتشار بازی‌هایی بودیم که یا به دلیل تبلیغاتی و جلب کاربران بسیار زود از زمان مناسب معرفی شدند.  همین باعث می‌شوند که انتظار کاربران از بازی بالا برود.  چون‌که بازی زودتر از زمان مناسب معرفی می‌شود. همیشه کمپانی‌های سازنده تحت‌فشار گیمر ها قرار می‌گیرند  که زودتر بازی را انتشار دهد.  این موضوع می‌تواند باعث انتشار بازی‌های نه‌چندان جذاب و مناسب گردد. چون‌که سازنده‌ها سعی می‌کنند هر چه سریع‌تر بازی را انتشار دهند.  برای همین این کار می‌تواند برای بازی مشکلات بسیاری به وجود بیاورد. البته نباید از حق گذشت.  بازی‌هایی بودند که در زمان مناسب معرفی نشدند ولی توانستند بازی خوبی بشوند.  نمرات خوبی بگیرند و کاربران از آن‌ها لذت ببرند. بازی Crackdown3  یکی از بازی‌هایی بود که در اوایل سال ۲۰۱۴ در کنفرانس مایکروسافت معرفی شد.  قرار بود تحولی عظیم در صنعت بازی‌های ویدیو ای به وجود بیاورد.  قرار بود به یکی از بهترین بازی‌های این صنعت تبدیل شود.  استانداردهای بازی‌های ویدیو ای را جابه‌جا کند. اما الآن که تقریباً ۵ سال از زمان معرفی آن گذشته است. درنهایت بازی Crackdown 3 پس از مدت‌ها تأخیر و جنجال‌هایی که درست کرد منتشر شد. اما بااینکه بازی Crackdown 3 هیجان و جذابیت و گیم پلی خوبی دارد ولی از مشکلات زیادی رنج می‌برد که مانع این شده که بازی به اثری ماندگار تبدیل شود.  مورد استقبال کاربران قرار نگیرد. بازی‌ای  که قرار بود تحولی در صنعت ایجاد کند حتی نتوانست یک اثر بزرگ در این صنعت ایجاد کند. بازی‌ای  که قرار بود استانداردهای بازی‌های ویدیو ای را جابه‌جا کند حالا خود حتی نتوانسته به استانداردهای همین حال حاضر برسد.  بازی‌ای که تخریب پذیر بازی‌های دیگر باشد و خودش در بین برترین‌ها قرار بگیرد. ولی حالا خودش تخریب‌شده و به اثری خوب تبدلی نشده است.

داستان بازی Crackdown 3 کامل نیست.

داستان بازی Crackdown 3 ده سال  پس از نسخه پیشین روایت می‌شود.  جهان بازی موردحمله گروهی به نام ترو نووا قرار می‌گیرد.  هدف این گروه این است که بر این جهان حکومت کنند و کنترل این شهر را دست بگیرند.  در اینجا هست که گروهی به نام The Agency وارد می‌شوند که جلوی ترا نووا و رهبرانشان را بگیرند. شروع  بازی و داستان در Crackdown 3 خوب است . اما  به‌طورکلی ماهیت این نوع داستان‌ها به تعداد دفعات زیادی در انواع بازی‌های ویدیو ای و فیلم‌ها استفاده‌شده است.  دیگر این داستان‌ها کمی کلیشه‌ای شده است.  سوژه چندان جذابی برای بازی به شمار نمی‌رود. ولی بازهم اگر شیوه روایت داستان بازی Crackdown 3 کمی بهتر بود می‌توانست داستانی درگیر کنند تر باشد.  داستان بازی Crackdown 3 بسیار زود و قبل از اینکه بازیکن بتواند به‌درستی داستان و جهان بازی Crackdown 3 را درک کند. بازی به پایان می‌رسد و داستان بازی نمی‌گذارد که بازیکن با آن خو بگیرد و برای همین هم‌داستان بازی هم از طرف روایت و هم خود داستان یک مشکل بزرگ در بازی به‌حساب می‌آید. همان‌طور که اشاره‌شده. به‌نوعی عجله‌ی سازنده در ساخت بازی و داستان آن بسیار به چشم می‌خورد.  کاملاً معلوم است که سازنده فقط می‌خواسته بازی را سریع‌تر بسازد و اهمیت به شیوه روایت و خود داستان نداده است.  حتی اگر سوژه‌ای بهتر هم انتخاب می‌شد می‌توانست بسیار جذاب‌تر باشد. این سوژه آن‌قدر در بازی‌های مختلف تکرار شده است.  در فیلم‌های متنوع به تصویر کشیده شده است که دیگر همه‌ی ما داستان و روایت‌های آن را از برشده‌ایم. این سوژه به‌نوعی اشتباه شده است.  ولی بااینکه سوژه کمی تکراری است. اما هنوز هم موردتوجه خیلی از افراد قرار دارد.  هنوز خیلی از افراد از این نوع داستان‌ها لذت می‌برند. ولی بازهم عجله‌ی سازنده کار را خراب کرده و روایتی کم‌اهمیت و نه‌چندان کامل را عرضه کرده است.

از طرفی شخصیت‌پردازی بازی خوب انجام‌نشده است. به‌نوعی که تیم سازنده فقط ۹ شخصیت منفی را برای بازی در نظر گرفته است.  آن‌ها را بدون هیچ پیش‌زمینه‌ای به بازی معرفی کرده است. برای همین است که شما در بازی اصلاً نمی‌دانید که این ۹ شخصیت چه‌کاره هستند و شما اصلاً چرا دارید این شخصیت‌ها را می‌کشید.  همچنین شما هم در قالب یک کاراکتر از پیش تعین شده به بازی وارد می‌شود.  باید این شخصیت‌ها را از بین ببرید. بازی بسیار ضعیف در این بخش عمل کرده به‌نوعی که می‌توانست باکمی خلاقیت و وقت گذاشتن. تعداد شخصیت‌های منفی را بیشتر کند و برای هرکدام از آن‌ها روایتی داشته باشد. داستان بازی بسیار کم است که حتی برای ۱ شخصیت هم زیاد است چه برسد به ۹ شخصیت. همچنین شما گذشته فرد خود را نمی‌دانید.  بازی شمارا مجبور می‌کند  که وارد بازی شوید.  این شخصیت‌های منفی را بکشید.همین! بازی‌سازان حتی تلاش نکردند که کمی داستان بازی و شخصیت‌پردازی‌ها را غنی‌تر کنند و محتوای بیشتری برای بازی در نظر بگیرد. در حال حاضر حتی بازی‌های کوچک هم دیگر داستان را به گیمر می‌فهمانند و به آن انگیزه‌ای برای پیش بردن داستان به‌نحوی‌که آن‌ها می‌خواهند می‌دهند. ولی شما هیچ هدف و انگیزه‌ای برای پیش بردن داستان ندارید.  صرفاً برای اینکه بازی کنید باید داستان بازی را پیش ببرید.  این واقعاً برای بازی که قرار بود به یکی از بهترین‌ها تبدیل شود بسیار بد است که حتی داستان و شخصیت‌پردازی آن ناقص باشد.  به‌طورکلی می‌توان گفت که ازنظر داستان بازی به‌کلی نابودشده است.  انگار که سازنده‌ها فقط یک روز برای خلق این داستان وقت گذاشتن.  هیچ اهمیتی به آن ندادند. درحالی‌که داستان یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر بازی حساب می‌شود که بازی Crackdown 3 نتوانسته آن را اصلاً خوب پیاده‌سازی کند.

 بازی Crackdown 3

کاراکتر های بازی Crackdown 3 قابلیت های زیادی دارند. که می توان آنها را آزاد کرد یا ارتقا داد

 

قابلیت کاراکترها زیاد است.

بااینکه بازی Crackdown 3 در بخش داستان اصلاً خوب عمل‌نکرده است. اما در گیم پلی همه‌چیز فرق می‌کند.  سازندگان گیم پلی‌ای بسیار عالی را برای بازی Crackdown 3 به وجود آورده‌اند. گیم پلی این نسخه از بازی هم همانند نسخه اولش سراسر از هیجان و جذابیت و  درگیر کنند و پرمحتوا است. سازندگان واقعاً در گیم پلی عالی کار کردن و در تضاد کامل با طراحی داستانشان یک گیم پلی خوب را ساختند که هر بازیکنی آن را دوست خواهد داشت.  دوست دارد آن را تجربه کند. ولی خب گیم پلی زمانی می‌تواند به سطح بالاتری برسید که با محتوای داستان بازی کاملاً ترکیب شود. ولی متاسفانه بازی داستان چندان خوبی ندارد که این عمل صورت بگیرد. بنابراین بسیاری از پتانسیل گیم پلی بازی حیف شده است. .و از آن استفاده‌نشده است. شما در ابتدای بازی می‌توانید شخصیت خود را انتخاب کنید و به بازی بپردازید. یکی از اصلی‌ترین نکاتی که گیم پلی بازی Crackdown 3 را جذاب نشان می‌دهد. سیستم ارتقا و اورب های هستند که شما با پیشروی در بازی به دست می‌آورید.اورب های بازی Crackdown 3 از تنوع زیادی برخوردار هستند.  در دسته‌های متنوعی طبقه‌بندی‌شده‌اند.  هرکدام با توجه به نوع بازی کردن شما به شما پاداش می‌دهد. مثلاً اورب قرمزرنگ زمانی به شما داده می‌شود که از طریق ضربات Melee دشمنان خود را از بین ببرید و یا اورب آبی‌رنگ زمانی به شما داده می‌شود که با سلاح‌های خود دشمنان خود را از بین ببرید.  همین اورب ها حداقل انگیزه‌ای برای جلو دررفتن در بازی به شما می‌دهند و می‌توانند شمارا بسیار بیش‌ازپیش درگیر کنند.

به همین ترتیب رنگ‌های دیگری در بازی در نظر گرفته‌شده است. که شما با جمع‌آوری اورب ها می‌توانید در بخش‌های مختلفی مهارت‌های خودتان را ارتقا دهید.  بازی به نحوی با طراحی مراحل درست و کاربردی سعی می‌کند که شما در هر یک از بخش‌های ارتقا بتوانید به یک سطح خوب و موردنیازی برید تا بتوانید آن مرحله را رد کنید. ارتقاهایی هم که شما می‌توانید با اورب ها انجام دهید و خود را ارتقا دهید. بخش متنوعی دارد و موارد مختلفی را شامل می‌شوند. برای مثال شما می‌توانید در بخش رانندگی شما می‌توانید با ارتقا دادن این بخش کاری کنید که مثلاً ماشین مخصوص شما بتواند به تانک تبدیل شود و شما بتوانید از آن استفاده کنید .همچنین در بخش Agility شما می‌توانید مهارت‌هایی مثل دویدن و Dash  کردن در هوا را ارتقا دهید و همه‌ی این ارتقاها روی بازی تأثیر می‌گذارند و با هر ارتقا استراتژی و تاکتیک‌های شما باید تغییر کن تا بتوانید نهایت استفاده از این مهارت‌ها را ببرید و بتوانید برای خود تاکتیکی منحصربه‌فرد برای بازی کردن خلق کنید.

 بازی Crackdown 3

جهان بازی Crackdown 3 زیبا است و بازی دارای گرافیک جذابی است

 

بازی Crackdown 3 نتوانسته کامل گیمر را سرگرم کند.

استودیو سامو دیجیتال بااینکه تمام تلاش خود را کرده است. که بتواند با توسعه مراحل اصلی و فرعی و مأموریت‌های مختلف و متنوع (ازنظر خودشان) بازیکنان را سرگرم کنند و نتوانسته‌اند به این هدف دست پیدا کنند.جهان بازی Crackdown 3 به‌طورکلی ۳ دسته شخصیت‌های منفی دارد. که هرکدام از یک رئیس و یک یا دو زیردست تشکیل‌شده‌اند و هر دسته ساختار مراحلی خود را دارد. برای مثال مراحل امنیتی مربوط به یک بخش و مراحل مراکز شیمیایی مربوط به یک بخش دیگر می‌شوند. بااینکه بازی از این نظر متنوع است. ولی بعد از مدتی روند بازی تکراری و خسته‌کننده می‌شود و جذابیت خود را از دست می‌دهد و این دقیقاً همان مشکل اصلی بازی در بخش گیم پلی است. بااینکه بازی گیم پلی متنوعی دارد اما مراحل به‌نوعی یکنواخت هستند و پس از چند ساعت تجربه دیگر جذابیتی ندارند برای بازی کردند. ولی به‌هرحال روند بازی به‌طوری است که شما درگیر مراحل مختلفی می‌شود. چه مراحل اصلی و چه مراحل فرعی ولی به‌هرحال بازهم باوجوداین ساختار بازی جذابیت خود را از دست می‌دهد. برای همین بهتر بود که سازندگان بازی چند بار بازی را توسط گیمر های متخلف تست می‌کردند یا به این موضوع پی ببرند و با تغییراتی در بازی حداقل این مورد را رفع کنند. ولی همان‌طور که تا اینجا گفتم انگار که سازندگان خیلی عجله داشتند و یک کار ساده که می‌توانستند انجام دهند را ندادند. که همین کار ساده خرابی‌های بسیاری را در تجربه‌ی بازیکن ایجاد می‌کند و به تجربه‌ی بازیکن صدمه وارد می‌کند. ولی به‌هرحال اگر شما از مراحل خسته شدید . می‌توانید دست از مرحله رفتن بگیرید و در شهربازی بچرخید و از آن لذت ببرید.

همچنین شما ممکن است. در طول گشتن در شهربازی در بعضی از مناطق امن آن گاراژهایی که هستند را پیدا کنید و ماشین‌هایی که در سطح شهر سوار می‌شوید را انتخاب کنید و به‌جای استفاده از سیستم travel بازی در شهر رانندگی بکنید و لذت ببرید. به علت اینکه بازی جهان بازی است و جهان نسبتاً بزرگ و خوبی هم دارد. شما می‌توانید از رانندگی در آن لذت ببرید و از کارهای فرعی در بازی کاری کنید که بازی برایتان متنوع شود. همچنین بازیکنان از یک هم‌چین بازی‌هایی انتظار سیستم شخصی‌سازی رادارند. اما Crackdown 3 به‌جای استفاده از سیستم شخصی‌سازی ترجیح داده است که به شما کاراکترهای مختلفی برای بازی بدهد. در ابتدای بازی فقط چند کاراکتر برای شما در دسترس قرار دارد و شما می‌توانید با پیدا کردن DNA کاراکترهای دیگر از آن‌ها هم در بازی کردن استفاده کند و کل بازی را با یک کاراکتر انجام ندهید. شاید این کار به‌اندازه سیستم شخصی‌سازی جذاب نباشد ولی تجربه‌ای جالب را می‌تواند برای شما به وجود بیاورد.

همچنین باید توجه کنید که هر یک از شخصیت‌ها توانایی خاصی دارند و شما می‌توانند از هرکدام در شرایط ساخت نبردی و بازی‌ای استفاده کنید. تا بتوانید از امکانات و ویژگی‌های آن‌ها نهایت استفاده را ببرید و همین موضوع هم باعث می‌شود که شما در بازی به چلش کشیده شوید. برای مثال ممکن است که شما در جنگیدن با یک کاراکتر خوب باشید ولی باز کاراکتر دیگر اصلاً خوب نباشید و همین موضوع باعث این می‌شود. که شما خود برای خود چالش در بازی درست کنید و یا حداقل فعالیت‌های مختلف را چندین بار و باشخصیت‌های متنوعی انجام دهید.

بازیکنان می‌توانند به‌دلخواه مراحل داستانی بازی را تک‌نفره و یا چندنفره انجام دهند. که شاید بتوانم بگویم که چندنفره انجام دادن خیلی به جذابیت بازی اضافه می‌کند. اینکه شما بتوانید با گروه خود هماهنگ باشید  و در کنار خودتان خود مراحل بازی را انجام دهید لذت خاص خود را دارد. شاید گیم پلی بازی کمی خسته کنند به نظر بیاید بعد از مدتی ولی با انجام دادن آن به‌صورت چند نفر و دوستانتان می‌توانید این خسته‌کننده بودن را از بین ببرید و از بازی لذت بیشتری ببرید. این در حالی است که گیم پلی بازی حد قابل قبولی است و باهم شخصیت‌های متنوعی دارد. بنابراین زمینه برای انجام بازی به‌صورت گروهی فراهم است. همچنین شما می‌توانید از پتانسیل گرافیک و گیم پلی بازی استفاده کرده و از آن برای خود چالش درست کنید و با دوستانتان به رقابت بپردازید تا بتوانید یک هیجان خاصی را به بازی اضافه کنید. برای مثال می‌توانید با دوستان این چالش را ایجاد کنید که مثلاً هر کس توانست زودتر به آنجا برسد برنده این چالش است و در طول این چالش با یکدیگر درگیر شوید و از آن لذت ببرید و یا برای خودتان چالش تعیین کنید که مثلاً فلان مرحله را به این صورت بروید تا جذاب‌تر باشد و هر مرحله را به‌گونه‌ای دیگر بروید و یا از ماشین‌های در بازی استفاده کنید و با ترکیب آن باگیم پلی بازی حسی نو را به بازی اضافه کنید و شما با دوستانتان یک رقابت ماشینی ایجاد کنید و از آن لذت ببرید. گفتم که شاید داستان بازی پتانسیل خوبی نداشته باشد. ولی شما می‌توانید در حلت آنلاین آن با خلاقیت خودکارهای جالبی انجام دهید و با دوستانتان از بازی کردن لذت ببرید.

بازی Crackdown 3

بازی Crackdown 3 دارای چندین کاراکتر است که باعث تنوع و جذابیت بیشتر بازی می شود

 

حالت آنلاین بازی هم مشکل دارد.

از طرفی دیگر زمینه برای این کارها فراهم است. از گیم پلی و مپ بازی بگیرید تا سلاح‌ها و امکانات بازی که به شما می‌دهد. از طرف دیگر هم‌بازی ازنظر اتصال و پینگ در حالت کو-آپ وضعیت خوبی دارد و ای باعث می‌شود که حتی بتوانید در بازی شلوغ‌کاری کنید و در کنار هم انگار که در کنار هم هستید لذت ببرید. خوشبختانه حداقل بازی در حالت کو- آپ پینگ خوبی می‌دهد. که همین تیکه تیکه تفریحات و سرگرمی‌هایی هم که دارد را از بین نبرد.

ولی با طور کل بازی به‌جز حالت داستان یک حالت دیگر به نام حالت آنلاین هم دارد. بخش چندنفره بازی Crackdown 3 تنها شامل دو حالت می‌شود و این خیلی بد است که بازی حالت‌های بیشتری را ندارد. که بتوان در حالت آنلاین از آن بهره برد. ولی به‌هرحال بازی همین دو حالت را دارد. که دریکی از این حالت‌ها که Territories نام دارد و شباهت زیادی هم به ﺣﺎﻟﺖ ﮐﺎﻧﮑﻮﺋﺴﺖ دارد. بازیکنان باید در قالب تیمی باهم مسابقه دهند و  هر تیم نقاطی که روی نقشه مشخص‌شده را از آن خود کند. در آخر هر تیمی که بیشترین امتیاز را داشته باشد برنده است. درسته که خیلی حالت باحالی نیست اما حداقل به لطف نقشه‌ای که در بعضی مواردی که به این بخش هم کمک می‌کند خوب عمل کرده جذابیت‌هایی هم به این حالت اضافه‌شده  است. در حالت دوم که Agent Hunter نام دارد و شبیه Kill Confirm است. بازیکنان در قالب تیم‌هایی قرار می‌گیرند و باید اعضای تیم مقابل را بکشید و نشان روی زمینی که از آن‌ها باقی می‌ماند را جمع کنید و در آخر هر تیمی که به تعداد نشان ۲۵ تا برسد برنده است. درسته که فقط دو حالت است. اما همین دو حالت هم از مدهای خوبی که در معروف هستند. الگوبرداری کرده‌اند و خوب با این کار جای شکرش باقی است. که این حالت‌ها حداقل یک تجربه‌ای را به افراد می‌دهند. که آن‌ها نتوانستند در بخش داستانی از بازی لذت ببرند. حداقل در این بخش از بازی استفاده کنند ولی حتی بخش آنلاین بازی هم از مشکلات متعددی رنج می‌برد. که در اینجا هم باعث خراب شدن تجربه‌ی بازیکن از بازی Kill Confirm می‌شوند.

خوب اولین مشکل بخش چندنفره بازی Crackdown 3 نبود حالت‌های متنوع برای بازی کردن است. بااینکه ماکروسافت در مراحل ساخت بازی این ادعا را می‌کرد که بازی Crackdown 3 می‌تواند ازنظر بخش آنلاین مخاطبین زیادی را به خود جلب کند. اما وقتی حالت چندنفره بازی آن‌قدر کم حالت‌های متنوع دارد و پس از مدتی شمارا خسته می‌کند. دیگر چطور می‌تواند مخاطبین زیادی را به خود جلب کند. بازی واقعاً در این بخش و ساخت حالت‌های متنوع بسیار بدعمل کرده و اصلاً این چیزی نبود که باآن‌همه تعریفی که مایکروسافت از بازی کرده بود و مخصوصاً بخش چند نفر بازی Crackdown 3 را بسیار جذاب می‌دانستند. دربیاید و این‌قدر ازلحاظ تنوع بازی مشکل داشته باشد. آن‌هم بازی‌ای که ۵ سال ساخته‌شدن آن به طول انجامید. از دیگر مشکلات بخش آنلاین بازی Crackdown 3 بالا بودن پینگ ها است که برخلاف سیستم کو-آپ اصلاً خوب نیست و پینگ ها در بازی بسیار بالا هستند و به دو مورد نبود تنبیه برای افرادی که بازی را تر می‌کنند اضافه کنید. برای مثال فکر کنید که وسط بازی هستید و یک‌دفعه  همه‌ی یارانتان از بازی خارج می‌شوند. خوب این چقدر به بازی لطمه می‌تواند وارد و جالب اینجاست که بازیکنان می‌توانند به‌راحتی این کار را انجام دهند و این موضوع تجربه همان چندنفری هم که از حالت آنلاین بازی لذت می‌بردند را هم خراب می‌کند.

بازی Crackdown 3 ازنظر بخش گرافیکی از نقاط قوت و ضعفی برخوردار است. که از نکات مثبت آن می‌توان به نورپردازی عالی و رنگ‌های زنده و بسیار زیبا ، پرده‌های سینمایی بازی ، تنوع بالای مکان‌های مپ ، تنوع بالای سلاح‌ها که شمارا ترغیب می‌کنند که از سلاح‌های مختلفی در بازی استفاده کنید و لیستی از سلاح‌های محبوب خودتان را درست کنید و در زمان نیاز از آن استفاده کنید و همچنین با دارای ماشین‌های متنوعی است. اما نقطه‌ضعف بازی درست در همین‌جا است. به‌طوری‌که فیزیک ماشین‌ها اصلاً خوب نیست و حس یک رانندگی را به بازیکن نمی‌دهد و جذابیت بخش رانندگی را آن‌هم با مپ زیبا و جالب خود کم می‌کند. از سوی دیگر مراحل بازی اگر طراحی بهترین داشتند می‌توانستند باعث این شوند که بازی یکنواخت نباشد. اما به‌هرحال گان پلی بازی و انفجارها و گرافیک خوب بازی باعث شده که بازیکنان لحظاتی بسیار پرهیجان در بازی داشته باشند و از آن لذت ببرند. همچنین نقشه‌ی بازی دارای مناطق متنوعی است. که مراحل در آنجا جریان دارد و بااینکه بازی داری یک نقشه است. ولی در همین یک نقشه هم‌مکان‌های مختلفی از مناطق زیرزمینی جذاب تا مناطقی که شبیه صحرا می‌مانند و تا شهر بزرگ و زیبای بازی جای‌داده شده است. که به بازی جذابیت خاصی را اضافه می‌کنند. در کل بازی در بخش گرافیک فنی خوب عمل کرده و می‌توان آن را در گرافیک فنی تحسین کرده. گرافیک فنی فضایی و روشن و کمی فانتزی بازی بسیار جذاب است و به‌شخصه برای من بسیار جذاب بوده است.

سیستم انتخاب کاراکتر در بازی‌ها بسیار جذاب است.و به صورتی که تیم سازنده از همان ابتدا ۶ شخصیت برای بازی طراحی کرده است. که هرکدام به زیبایی طراحی شدند و هرکدام قابلیت‌های خاصی دارند که می‌شود از آن‌ها در مراحل مختلف و مخصوصاً در بازی‌های آنلاین استفاده کرده. در بخش داستانی تجربه‌ی مراحل مختلف باشخصیت‌های مختلف و قابلیت‌های آن‌ها و در مراحل آنلاین هم‌نبرد در بازی با استفاده از قابلیت‌ها متنوعی که کاراکترها دارد می‌تواند بسیار جذاب باشد و ترکیب گروه از کاراکترهای مختلف که می‌توانید با استفاده از قابلیتی‌هایی که هرکدام دارند در بخش آنلاین تجربه‌ای خوب را داشته باشید. برای همین است که می‌گوییم بازی نباید فقط ۲ حالت در بخش آنلاین داشته باشد و اگر تعداد این بخش‌ها بیشتر بود و به خاطر ۶ کاراکتر مختلف ، بازی به‌شدت متنوع می‌شد و لذت تجربه کردن آن بالا می‌رفت و متاسفانه بازی‌سازان برای این بخشان چنان‌که باید وقت نگذاشتند و طراحی جالبی از خود به‌جا نگذاشتند. درصورتی‌که سیستم ارتقا و شخصیت بندی باهم می‌توانند بسیار خوب باشد. همچنین یادم رفت که به چند تا از کاراکترها اشاره‌کنم. برای مثال کاراکتر ﺟﮑﺴﻮن دای قدر انفجار بالایی است و ضربات قوی‌تری نسبت به دیگر کاراکترها دارد. یا ﮐﺎراﮐﺘﺮ زاﯾﺎ سرعتش و مقدار پریدنش بسیار زیادتر از شخصیت‌های دیگر است و همچنین مهارت رانندگی کردنش هم از بقیه بهتر است. اگر در بازی برای هرکدام از شخصیت‌ها یک سیستم شخصی‌سازی می‌گذاشتند و برای هرکدام مأموریت‌هایی جدا می‌گذاشتن و برای هرکدام یک خط داستانی جدا می‌گذاشتن بسیار بازی جذابیت تر می‌شد. همچنین بازی در بخش صداگذاری از کیفیت خوبی بهره‌مند شده است و صدای شخصیت‌ها جذاب و متنوع است. همچنین صداگذاری محیط به‌خوبی انجام‌شده است و صدای خود بازی هم جذابیت‌های خودش را دارد که نبر  ها و تجربه‌ی شمارا از بازی بسیار بهتر می‌کند.

 در کل بازی در بخش‌هایی مثل صداگذاری و گیم پلی و گرافیک خوب عمل کرده. اما نداشتن داستان جذاب و روایتی نه‌چندان مناسب و شخصیت‌پردازی بد و مشکلات که در گیم پلی دارد باعث می‌شود که این بازی تجربه‌ای کامل نباشد و بازیکنان نتوانند از آن به بیشترین نحوی که می‌شد لذت برد. لذت ببرند. باید بگویم که بازی ازنظر من واقعاً خوب است و گرافیک آن‌من را بسیار شگفت‌زده کرده است و صداگذاری و شخصیت‌های متنوع بازی که هرکدام قابلیت خاص خودشان رادارند من را به وجد آورده است. اما از طرفی داستان بازی کاملاً من را ناامید کرده است و من انتظار بسیار بیشتری از این بازی در بخش داستانی داشتم. همچنین به واضح معلوم است که سازندگان تمام تمرکز خود را ابتدا روی گرافیک و گان پلی گذاشتند و بعد آمدند روی گیم پلی و جهان بازی و  در آخر هم روایت و داستان شخصیت‌پردازی. ولی اگر اهمیت که به گرافیک بازی دادند راکمی به بخش‌های دیگر می‌دادند این بازی الآن خیلی بهتر از این بود.

امتیاز NPCBot: 6
ثبت امتیاز: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
میانگین امتیازات کاربران: 0٫00 (0 رای)

نقات قوت

نقات ضعف

تگ ها
منبع: NPCBOT
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)