نقد و برسی بازی Sekiro: Shadows Die Twice : نینجایی قدیمی

محمد مهدی برادران نویسنده: محمد مهدی برادران 21 می 2019 ساعت 13:29
نقد و بررسی

بازی Sekiro: Shadows Die Twice اثری جدید از فرام سافتور است. که تفاوت‌های زیادی با ساخته‌های قبلی این استودیو دارد. اما با تمام این تفاوت‌ها این بازی برای دسته‌ای خاص از مخاطبان هنوز سرگرم کنند است.  برای گیمر ها می‌تواند جذاب باشد. با NPCBOT و نقد و برسی بازی Sekiro: Shadows Die Twice همراه باشید.

شاید ندانید که فرام سافتور چه استودیو است.  آن را نشناسید. فرام سافتور استودیو سازنده مجموعه دارک سولز است. که در این مجموعه شیوه بازی‌سازی این استودیو ساخت بازی‌هایی سخت است. که اگر در آن موفق به رد کردن یک مرحله شوید. بسیار برایتان لذت‌بخش‌تر است. زیرا احساس می‌کنید که انگار یک کار بسیار سخت را به پایان رسانده‌اید. در مجموعه‌ی دارک سولز کشتن هر باس ، حس کشتن غول مرحله آخر خیلی از بازی‌ها را دارد. درحالی‌که در بازی دارک سولز شما تازه مراحل اول هستید.  هنوز خیلی کار دارد تا به مراحل بالاتر برسید. فرام سافتور با ساخت چنین بازی‌هایی به‌خوبی تجربه‌ای در بازی‌سازی کسب کرده است.  موفقیت‌های زیادی را پشت سر گذاشت. اما از زمان معرفی بازی Sekiro: Shadows Die Twice و به نمایش گذاشتن گیم پلی این بازی خیلی از گیمر ها فهمیدند که دیگر استودیو فرام سافتور در ساختن بازی جدید خود تغییرات زیادی را انجام داده است.  قرار است در این اثر با ساخته‌ای کاملاً جدید ازنظر گیم پلی ، داستان و روایت طرف باشیم. بازی Sekiro: Shadows Die Twice هنوز هم دارای المان‌هایی از تجربه‌های قبلی این استودیو است. اما به‌نوعی کاملاً تغییر کرده است.  ما می‌خواهیم در این نقد و برسی به این سؤال جواب بدهیم که آیا این تغییرات خوب بوده است یا نه؟ و استودیو فرام سافتور توانسته است در ساخت بازی کاملاً جدید با روندی جدید موفق ظاهر شود؟

داستان بازی روایتی فوق‌العاده دارد

داستان بازی Sekiro: Shadows Die Twice  یک داستان فوق‌العاده از روایتی جنگجویی و عشق و انتقام است. داستان بازی به‌نوعی کامل طراحی‌شده است.  حس یک  داستان فوق‌العاده یک جنگجوی ژاپنی را به شما می‌دهد. داستان بازی در زمان سنگوکو ژاپن روایت می‌شود.  وقتی‌که به‌خودی‌خود نام ژاپن در داستان یک بازی می‌آید باید انتظار داستانی حماسی را داشته باشیم. که قرار است بهترین لحظات را برای گیمر فراهم کند.  گیمر قرار است آن‌چنان با بازی خو بگیرد که طمع واقعی داستانی اصیل را تجربه کند.  داستان بازی Sekiro: Shadows Die Twice هم دقیقاً دارای همین ویژگی‌ها است.

داستان بازی از جایی شروع می‌شود که کودکی دراین‌بین از وسط جنگ هست که دارد آموزش می‌بیند تا به یکی از حرفه‌ای‌ترین جنگجویان شینوبی تبدیل شود. ادامه‌ی روایت داستان به‌طوری است که روزی پدرخوانده‌ی شخصیت اصلی بازی به او مأموریت می‌دهد. که از اربابی حفاظت کند. اما او در این کار شکست می‌خورد و به جر اینکه دست خود را از دست می‌دهد. اتفاق‌های دردناک دیگری هم برایش رخ می‌دهد. داستان بازی روایتی کامل از ۳ رکن بزرگ دنیا است. عشق و نفرت و انتقام و بازی در تک‌تک لحظه‌های خود این احساسات به را به شما منتقل می‌کند.  با ترکیب بی‌نظیر این احساسات در طول بازی گیمر را به اعماق وجود داستانی جذاب می‌کشاند. شاید ترکیبی که در داستان این بازی می‌توان دید در کمتر بازی‌های بزرگ ببینیم. که چنین ترکیب‌های بزرگی به وجود می‌آید.  این‌گونه با تک‌تک ساختار بازی همراه می‌شود.  این دقیقاً هنر سازندگان است. که توانستند یک هم‌چین چیزی را در بازی پیاده کنند.

داستان بازی Sekiro: Shadows Die Twice بسیار با بازی‌های قبلی این استودیو فرق می‌کند. در بازی Sekiro: Shadows Die Twice ما شاهد این هستیم که استودیو سازنده کاراکتری از قبل برای بازیکن انتخاب کرده است.  این کاراکتر روایتی و سرگذشتی کامل دارد.  این به‌طور کامل با ساخته‌های قبلی این استودیو فرق می‌کند. همچنین در بازی NPC هایی وجود دارد که هرکدام داستان مربوط به خود رادارند.  هرکدام سرگذشتی عجیب و جذاب دارند. این NPC ها هم در بازی تأثیر دارند و هم تأثیر ندارند.  کاملاً این مورد در بازی به چشم می‌خورد و سازنده تعادلی کامل را رعایت کرده و این‌گونه نبوده است که به‌شدت روی داستان تأثیر بگذارند و یا اصلاً نگذارند. سازنده با این کاری که کرده به این NPC ها اهمیت بخشیده است.  این اهمیت را به‌نوعی در بازی وارد کرده است که در بازی داستان حفظ شود و به‌راحتی گیمر نتواند تأثیر و ادامه‌ی داستان را حدس بزند.  به‌نوعی همیشه برای گیمر جذابیت داشته باشد.  داستانی تازه را به گیمر ارائه دهد.

 همچنین در بازی دیالوگ‌های زیادی وجود دارد. که به‌راحتی ارتباط شمارا با محیط بیرون و کاراکتر اصلی برقرار می‌کند.  این دیالوگ‌ها باعث شناخت بهتر می‌شوند. شخصیت اصلی داستان بازی گرگ یکدست شناخته می‌شود.  با توجه به همین دیالوگ‌ها در بازی او رفته‌رفته شخصیتی جذاب‌تر پیدا می‌کند. به در بازی انگار که او هویتی جدید پیدا می‌کند.  دارند برای خودش هویت می‌سازد.  تمام این موارد روی‌هم جذابیتی بیشتر به داستان بازی می‌دهند. به‌نوعی که گیمر نمی‌تواند داستان را حدس بزند و تمام‌کارهایی که می‌کند می‌تواند روی بازی تأثیر داشته باشد.  یا تأثیر نداشته باشد. ( منظور از کارها همان NPC ها هستند) و بازیکن با داستانی که از نوعی کاراکتری برای خود دارد و آن کاراکتر داستانی از پیش دارد.  کاراکتر ما در بازی داستانی دارد سراسر از جذابیت سراسر از عشق و نفرت.  اتفاقاتی که هر بار به‌نوعی برای این شخصیت می‌افتند و او را به چالش می‌کشد. اما او مقاومت می‌کند.  سعی می‌کند تا اعتباری که ازدست‌رفته را به دست آورد.  دوباره اعتباری به‌عنوان یک نینجا داشته باشد.

بازی Sekiro: Shadows Die Twice شروع خوبی دارد.  در اول یک داستان خوب را برای شما روایت می‌کند.  بعد با کامل کردن این داستان ، داستانی غنی‌تر و با محتواتر را به بازیکن منتقل می‌کند. البته یکی دیگر از مواردی گه در داستان بازی بسیار جذاب است. تأثیرگذاری کارهای مختلف روی داستان بازی است. در بالا به این مورداشاره کردیم که در بازی NPC هایی وجود دارد که بعضی از آن‌ها روی بازی تأثیر می‌گذارد و بعضی دیگر روی بازی تأثیر نمی‌گذارد. به‌غیراز NPC ها در بازی تمام آیتم‌ها و کارهایی که می‌کنید در پایان بازی مخصوصاً تأثیر زیادی دارد. بازی Sekiro: Shadows Die Twice دارای ۴ پایان متفاوت است. که همین موضوع تمیز به ما می‌فهماند که بازیکن خود می‌تواند باکارهای خود مسیر داستان را عضو کند.  این عضو شدن  فقط ظاهری نیست. برای مثال ما در خیلی از بازی‌ها می‌بینیم که کارهای بازیکن روی داستان بازی تأثیر می‌گذارد. اما پایان بازی همان چیزی است که قبل و با انجام کارهای دیگر به آن می‌رسیدیم.  به‌طوری می‌توان گفت که فقط ظاهر داستان فرق می‌کند. ولی در باطن همه‌چیز یکی است.۳ اما در بازی Sekiro: Shadows Die Twice دیگر این‌طور نیست.  تصمیم‌ها باعث ایجاد ۴ نوع پایان متفاوت می‌شوند.

بازی Sekiro: Shadows Die Twice

در بازی شما با قلاب می توانید کار های جالبی بکنید

گیم پلی بازی بسیار عالی است و روی بخش‌های مختلف بازی تأثیر می‌گذارد.

ولی موردی که باعث شد تا بازی Sekiro: Shadows Die Twice به یکی از بهترین ساخته‌های استودیو سازنده تبدیل شود. فقط داستان پرمحتوا و غنی‌اش نبوده است. بلکه در بازی گیم پلی تأثیر بسیار زیادی دارد.  در بازی ما باگیم پلی کاملاً نو و جذاب طرف هستیم. به‌طوری‌که چون گیم پلی هسته اصلی بازی است. این بازی خیلی خوب‌روی آن کارکرده است.  با ترکیب کردن گیم پلی و داستان باهم ، توانست یک گیم پلی متفاوت را به بازیکن خود ارائه دهد.

 در بازی سیستم‌های مبارزه و ارتقای شخصیت بسیار عالی و کامل هستند.  به‌نوعی هستند که از این استودیو انتظار این‌چنین سیستم‌هایی در گیم پلی نداشتیم. همان‌طور که در بالا اشاره‌کرده‌ام داستان به‌خوبی باگیم پلی ترکیب‌شده است.  یکی از این موارد را می‌توانید در قطع بودن دست شخصیت اصلی ببینیم. که این قطع بودن دست او باعث شده است که فرد یکدست مصنوعی داشته باشد.  این دست مصنوعی بسیار مکانیزم های مختلفی را وارد بازی می‌کند. برای مثال یکی از این مکانیزم ها که این دست به بازی اضافه می‌کند. مکانیزم قلاب است. که شما با آن می‌توانید به‌راحتی از درخت‌ها و ساختمان‌ها بالا بروید. به‌طوری‌که حتی کسی متوجه شما نشود. که این مورد در سیستم مخفی‌کاری بسیار تأثیر می‌گذارد. شما می‌توانید با استفاده از این مکانیزم به‌نوعی با استفاده از مخفی‌کاری به دشمن نزدیک شوید و بعد حساب آن را برسید.  یا می‌توانید بدون دیده شدن به راه خود ادامه دهید. برای مثال اگر جون شما کم است.  شما نمی‌توانید درگیر شوید می‌توانید با استفاده از این قابلیت در بازی و کمی دقت به مسیر خود در بازی ادامه دهید. به‌طوری‌که هیچ درگیری در بازی پیش نیاید. البته فکر نکنید که به‌راحتی می‌توانید کل مراحل داستان بازی این‌گونه سری کنید. چون‌که نیاز به‌دقت بالایی دارد.  شما ممکن است درجایی به‌راحتی بتوانید با استفاده از این مکانیزم عبور کنید. اما درجایی دیگر به‌سختی می‌توانید مقداری جلو بروید. به‌طورکلی این مورد باعث می‌شود که مکانیزم مخفی‌کاری در بازی بسیار قدرتمند ظاهر شود.  تبدیل به یکی از رکن‌های بازی شود.  شما در هر مأموریتی از آن استفاده کنید.  با آن بتوانید تاکتیک‌های خاصی برای خود در مواجه با دشمن بریزید.

می‌توانم بگویم که این مکانیزم به‌قدری خودکار شده که می‌توانیم مدت‌ها بنشینم و درباره‌ی آن صحبت بکنم. اما به علت اینکه بازی بخش‌های زیادی دارد. به‌سرعت از روی این بخش می‌گذرم. ولی بدانید که در بازی مکانیزم مخفی‌کاری عالی کارشده است. می‌توانید بسیاری تاکتیک‌های متفاوتی در بازی پیاده کنید.  از این تاکتیک‌ها در بیشتر بخش‌های بازی استفاده کنید.  این‌گونه لذتی که بازی به شما می‌دهد بسیار زیاد است.  این لذت می‌تواند بسیار به شما کمک کند.  شمارا در بازی همراهی کند.

اگر عاشق مبارزه‌های یک‌به‌یک و یا دسته‌جمعی هستید. بازی Sekiro: Shadows Die Twice می‌تواند برای شما گزینه‌ی مناسبی باشد.  شما در بازی به چالش کشیده خواهید شد. اگر با تفکر اینکه در این بازی هم می‌توانید از شیوه‌هایی که در سری سولز بود استفاده کنید.  با دور زدن باس ها بسیاری از مراحل را انجام دهید. می‌توانم بگویم که شما کاملاً اشتباه می‌کنید. چون‌که در بازی Sekiro: Shadows Die Twice باید دقت بیشتر در مسابقات داشته باشید.  بسیار حساب‌شده‌تر عمل کنید. در بازی مکانیزم های مبارزه‌ای بسیاری هم وجود دارد که می‌توانید از این مکانیزم ها استفاده کنید. برای مثال قابلیت دفاع و پری کردن ضربات دشمن در بازی بسیار عالی است. همچنین در بازی یک نواری وجود دارد که سیستم استقرار نام دارد. که شما باید با استفاده از این نوار و مکانیزم های دفاعی در بازی مبارزات را جلو ببرید. برای مثال شما می‌توانید با دشمن کلی بازی کنید.  وقتی‌که سیستم دفاع دشمن شکست به او حمله کنید.  به معنی واقعی کلمه با یک ضربه کار دشمن را یکسره کنید.  خوب این موضوع برای شما هم وجود دارد و اگر خط دفاع شما شکسته شود. خیلی سری احتمال مردن شما در بازی بالا است. بنابراین سیستم‌هایی که در بخش مبارزات وجود دارند بسیار با بازی‌های قبلی فرق دارد.  این سیستم جدید که سازندگان پیاده کردند. بسیار جذاب‌تر از بازی‌های قبلی است.  جذابیتی که بازی دارد به‌نوعی عالی است.  سیستم مبارزات آن کامل و بسیار حرفه‌ای طراحی‌شده است.

برای همین شما در بازی Sekiro: Shadows Die Twice بسیار باید دقیق عمل کنید.  تمام‌کارهای خود را با برنامه جلو ببرید. در بازی باید به‌موقع دفاع کنید.  این موضوع بسیار مهم است. همچنین جاخالی دادن شما باید دقیق باشد.  اگر کوچک‌ترین اشتباهی در جاخالی دادن شما پیش بیاید یا زمان نامناسبی این کار را انجام دهید. عملاً کاری که می‌خواهید بکنید را به‌درستی نمی‌توانید انجام دهید. همچنین شما باید در طول بازی بر روی پریدن و ضربه زدن هم کارکنید. تا بتوانید در بخش محله هم به‌خوبی عمل کنید. اگر به همه‌ی این‌ها توجه کنید و به‌خوبی تکنیک‌های بازی را در پیش بگیرید می‌توانید مبارزات خود را در بازی هوشمندانه‌تر کنید.  تمام این‌ها این مورد را ثابت می‌کنند که سیستم مبارزات بازی چقدر کامل است.  شما می‌توانید با استفاده از سیستم مبارزات بازی برای خودتان لحظات بسیار شیرینی را در بازی رقم بزنید. سیستم مبارزات بازی با تکنیک‌های زیادی که دارد.  البته مکانیزم های مختلف خود که در این نقد و برسی من فقط به تعدادی از آن‌ها اشاره کردم. باعث ایجاد مبارزات فوق‌العاده‌تری در بازی شده است.  کار را در بازی کمی پیچیده‌تر کرده.

 

می‌توانید در بازی قابلیت‌های جدیدی به دست آورید.

همچنین در بازی سیستم ارتقای کاراکتر وجود دارد که شما با آن می‌توانید کاراکتر خود را ارتقا دهید.  او را رشد دهید. تا بتوانید در بازی کمی حرفه‌ای‌تر  ساده‌تر بازی کنید.  از بازی لذت ببرید. شما می‌توانید در بازی میزان سلامتی خود را ارتقا دهید. همچنین می‌توانید میزان آسیب‌رسانی خود را نیز ارتقا دهید. شما در بازی با کشتن مینی باس ها می‌توانید آیتمی به دست آورید که با آن می‌توانید سلامتی خود را ارتقا دهید.  با کشتن باس های اصلی بازی می‌توانید میزان آسیب‌رسانی خود را بالا ببرید. که تمام این موارد باعث شده که بازی بی‌نهایت در بخش گیم پلی و در بخش مبارزات کامل باشد. همچنین فکر نکنم که وجود این‌همه مکانیزم و تکنیک‌های مختلف در بخش مبارزات و سیستم ارتقای شخصیت بازی تکراری شود. به‌نوعی بازی همیشه چیز جدیدی برای نمایش دارد.  این موارد برای یک بازی کافی است تا بتوانید از آن لذت ببرید و با آن حسابی کیف کنید. همچنین در بازی سیستم قابلیت‌های کاراکتر هم وجود دارد که در آن قابلیت‌های متنوعی هست.  شما می‌توانید از این قابلیت‌ها استفاده کنید. تا بتوانید در بازی بسیار بهتر پیش بروید. سیستم درخت مهارتی که در بازی قرار داده‌شده است. به قدرتی کامل است. که شمارا در بازی بسیار کمک می‌کند.  به شما می‌توانید در هر شرایطی قابلیتی که خواستید و دقیقاً به آن احتیاج دارید را پیدا کنید و دقیقاً هم همان را ارتقا دهید. برای ارتقای قابلیت‌ها و آزاد کردن قابلیت‌های جدید شما باید به دنبال جمع‌آوری xp در بازی باشید با استفاده از آن بتوانید قابلیت‌ها خود را ارتقا دهید.

در بازی بازوی مصنوعی شما نیز قابلیت ارتقا دارد. شما می‌توانید با ارتقا دادن بازی مصنوعی خود در بازی باعث بهبود عمل کرد آن در بخش‌های مختلف شوید. همچنین در بازی شما می‌توانید با گشت‌وگذار در بازی، آیتم‌های مختلفی مانند ساطور و نیزه و شورکن را به دست بیاورید.  از آن روی بازی خود استفاده کنید. که این شما کمک می‌کند که بتوانید راحت‌تر شیوه مبارزه‌ی خود را در پیش بگیرید. همچنین وقتی‌که این موارد  را پیدا کردید. در بازی مواردی جدید و سیستم‌های جدیدی و مهارت‌های جدید باز می‌شود. که باعث این می‌شوند در بازی تنوع بیشتری حاکم باشد.  وقتی‌که این آیتم‌ها به دست شما رسید شما باید شیوه مبارزه‌ی خود را به‌طور کامل با نوع وسایلی که در بازوی روباتیک خوددارید. وقف دهید. به‌این‌علت که شما وقتی آیتم جدیدی به دست می‌آورید. کل تکنیک‌هایی که شما از قبل داشتید به هم می‌خورد.  شما باید برای وسایل جدید تکنیک‌های جدید پیاده کنید. که این به‌خودی‌خود در بازی چالش به‌حساب می‌آید.  این مورد باعث می‌شود که شما در بخش مبارزات و سلاح‌های خود همیشه هم تنوع و هم چالش داشته باشید. تمام این موارد در کنار هم سیستم مبارزات بازی Sekiro: Shadows Die Twice را به‌قدری کامل و متنوع کرده است. که هر بازیکن و گیمری بتواند از آن لذت ببرد. همچنین سیستم مبارزات بازی تقریباً کامل است و گیمر در آن احساس کمبود نمی‌کند و همه‌چیز برای تجربه‌ی بهتر گیمر فراهم‌شده است. شما در بازی برای اینکه بخواهید قدرت‌های بازوی رباتیک خود را بهبود ببخشید باید با پیدا کردن متریال های لارم و به دست آوردن مقدار موردنیاز پول بازی بازوی خود را ارتقا دهید.

به‌طورکلی سیستم مبارزات بازی ترکیبی از مبارزات و ارتقا و قابلیت و مخفی‌کاری است. که در بازی هرکدام به‌خوبی پیاده شدند.  همه‌ی این‌ها باهم سیستم مبارزات بازی را تشکیل می‌دهد. که می‌توانم بگویم که واقعاً به معنای واقعی کلمه سیستم مبارزات کامل است در بازی ، و هرکسی به‌طوری‌که بخواهد می‌تواند از سیستم مبارزات بازی استفاده کند. برای مثال فردی می‌خواهد که به شیوه پله کانی بالا بیاید و ابتدا به جمع‌آوری آیتم و ارتقای خودکار کند و بعد به جهان بازی بفهماند که او قوی است.  برود سراغ تک‌تک دشمنان. یا نه فردی می‌خواهد از همان ابتدا فقط حمله کند و مبارزات بازی لذت ببرد.  یا فردی می‌خواهد که در کنار ارتقا از سیستم مخفی‌کاری هم استفاده کند تا بتواند در بازی به شیوه‌ی بهتری عمل کند. در کل می‌توانم بگویم که مبارزات بازی با بخش‌های متنوعی که دارد می‌تواند برای هر بازیکنی جذاب باشد.  لذت مبارزات بی‌نقص را به هر گیمری بدهد.

بازی Sekiro: Shadows Die Twice

در بازی باس های سختی وجود دارد که بازی را چالشی تر می کند

 

بازی تا حد ممکن چالشی است.

فرام سافتور با تمام مکانیزم هایی که در بازی قرار داده است. سعی کرده است تا بازی را تا حد ممکن چالشی کند.  خب این کار را با ساخت سیستم مبارزات کامل و گیم پلی عالی بسیار خوب کرده است. در بازی Sekiro: Shadows Die Twice شما با چالش‌های زیادی در بازی روبه‌رو می‌شوید.  چون‌که بازی از تنوع بالایی برخوردار‌است این چالش‌ها هم بسیار زیاد هستند. اما چالش اصلی شما از زمانی آغاز می‌شود که بخواهید از مرگ فرار کنید. مرگ در بازی Sekiro: Shadows Die Twice بسیار مجازات سنگینی دارد . زیرا هر بار که شما می‌میرید اگر قابلیت مرگ دوم شما کامل و فعال باشد. می‌توانید دوباره زنده شوید وگرنه در غیر این صورت دیگر باید با بازی خداحافظی کنید. همچنین با مردن هرچقدر که پول و آیتم و ایکس پی دارید نصف می‌شود. همچنین وقتی‌که دوباره زنده می‌شوید. به‌نوعی نمی‌توانید با بسیاری از کاراکترهای داخل بازی ارتباط برقرار کنید. که همه‌ی این‌ها به واقعاً برای مردن مجازات سنگینی است. همچنین برای اینکه بتوانید دوباره زنده شوید. باید قابلیت زنده شدن دوباره برای شما فعال باشد. که این مورد در ابتدا فعال است.  اگر شما یک‌بار بمیرید و دوباره زنده شوید. دیگر این قابلیت فعال نیست.  شما باید با کشتن باس  های متفاوت بازی دوباره این قابلیت را فعال کنید. البته فکر نکنید که فعال کردن دوباره‌ی این قابلیت کاری ساده است. زیرا اصلاً می‌توانم بگویم که ساده نیست.  باس ها و دشمنانی که با شما مبارزه می‌کنند تا دوباره بتوانید این قابلیت را فعال کنید. دشمنان ساده‌ای نیستند و مقابله کردن با آن‌ها بسیار سخت است.

می‌توانم بگویم که یکی از بهترین کارهایی که سازنده برای بازی انجام داده است همین قابلیت است. که وقتی شما می‌میرید برای شما مجازاتی وجود دارد. زیرا به‌شخصه در خیلی از بازی‌ها دیدم که گیمر بازی را رها می‌کند و یا اصلاً برایش مهم نیست که بمیرد. این افراد به‌سرعت بازی را در هر مکانی سیو می‌گیرند و خیالشان راحت است زیرا اگر هم بمیرند. چند قدم قبل بازی را سیو کرده‌اند.  حتی من دیده‌ام که افراد وقتی‌که یک‌راهی را مثلاً برای رسیدن به یک دشمن طی می‌کنید.  به یک دوراهی می‌رسند در اینجا بازی را سیو می‌گیرند.  می‌روند جلو و اگر راهی که رفتند درست نبود. دوباره از سیو قبلی بازی را میاورند و راه جدید را امتحان می‌کنند. می‌دانم که چیزی مه گفتم زیاد ربطی نداشت. من فقط خواستم به شما بگویم که سو استفاده‌هایی از سیستم مردن و سیو می‌شود.  این بسیار بد است. زیرا در بازی به‌نوعی تقلب محسوب می‌شود.

بازی Sekiro: Shadows Die Twice یک بازی تک‌نفره است.  به‌هیچ‌عنوان حالتی به نام حالت آنلاین یا کو اپ ندارد. اما شما در بازی نینجوتسو هایی را پیدا می‌کنید. که می‌توانند جای خالی این مورد را در بازی پر کنند. برای مثال یکی از همین موارد به شما این امکان را می‌دهد. که افرادی که از پشت می‌کشید را به‌عنوان یار استفاده کنید.  این مورد به جذابیت بازی در بخش گیم پلی اضافه می‌کند.  موجب هرچه جذاب‌تر شدن بازی می‌شود.

بازی Sekiro: Shadows Die Twice

بازی دارای مکان های مختلفی است که هر کدام جذابیت خود را دارد

 

گرافیک فنی بازی کمی بد است و روی بازی تأثیر می‌گذارد.

خب اگر از گیم پلی بازی Sekiro: Shadows Die Twice بگذریم. چون‌که دیگر فکر نکنم بحثی در خوب بودن و کامل بودن گیم پلی بازی داشته باشید.  بعد از گیم پلی بازی به طراحی و گرافیک فنی بازی می‌رسیم.

طراحی و گرافیک فنی بازی به‌خوبی انجام‌نشده است.  در این بخش بازی ضعف‌های بسیاری را دارد. که این ضعف‌ها به بازی آسیب می‌زنند. همچنین در بخش گیم پلی هم در بعضی موارد تأثیر می‌گذارند که بسیار مورد بدی هستند.  همین موردها در گرافیک فنی هستند که باعث می‌شوند بازی Sekiro: Shadows Die Twice از یک اثر بی‌نقص فاصله بگیرد. یکی از مواردی که در گرافیک فنی خیلی مهم است بخش هوش مصنوعی است. که سازندگان نتوانستند هوش مصنوعی خوب را به بازی Sekiro: Shadows Die Twice بیاورند.  در طراحی هوش مصنوعی ناکام ماندند. در بازی Sekiro: Shadows Die Twice هوش مصنوعی خیلی ضعیف است. برای مثال وقتی در مبارزات گروهی هستید. چند نفر با شما درگیر می‌شوند و چند نفر دیگر اصلاً انگار شمارا ندیدند. یا وقتی‌که دارید از مکانیزم مخفی‌کاری بازی استفاده می‌کنید این مورد بسیار بیشتر به چشم می‌خورد. که در این مورد چند نفر به‌سوی شما می‌آیند به‌طوری‌که شمارا دیدند. اما چند نفر دیگر همان‌طور آنجا ایستاده هستند.  این‌ها همه ضعف گرافیکی است. که متاسفانه خیلی در تجربه‌ی بازی تأثیر می‌گذارد و باعث بد شدن تجربه‌ی گیمر از بازی می‌شود. کاشکی سازندگان کمی بیشتر به  گرافیک بازی توجه می‌کردند. که ما در بازی نقص‌های فنی نداشته باشیم. همچنین کیفیت گرافیکی بازی آن‌چنان خوب نیست. البته فکر نکنید که کیفیت بدی دارد. اصلاً!!! کیفیت در بازی بالاست اما چیزی  که باید باشد نیست.  به‌طورکلی می‌توانم بگویم که بازی فقط در بخش فنی و گرافیکی ضعف دارد.  در بیشتر بخش‌های دیگر نه‌تنها ضعف ندارد و بی‌نقص است. بلکه بسیار بیشتر ازآنچه که ما از آن انتظار داشتیم را به گیمر ارائه کرده است.

 

Sekiro: Shadows Die Twice

 به‌طورکلی بازی Sekiro: Shadows Die Twice یک بازی با رویکردی متفاوت است. برخلاف تمام ساخته‌های تابه‌حال سازنده.  در بازی داستان به‌خوبی قرارگرفته است.  داستان بازی ترکیبی از عشق و هیجان و نفرت و دوستی و انتقام است. که این مورد داستان را جذاب‌تر کرده است. همچنین توی بخش گیم پلی بازی چیزی کامل را ارائه داده است. ولی در بخش گرافیک ضعف‌هایی دارد. که به بازی لطمه وارد می‌کند.  موسیقی نسبتاً خوبی دارد.

 

 

امتیاز NPCBot: 9
ثبت امتیاز: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
میانگین امتیازات کاربران: 2٫00 (2 رای)

نقات قوت

نقات ضعف

تگ ها
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)