برسی بازی Trials Rising : جذاب و سرگرم کننده برای همه

محمد مهدی برادران نویسنده: محمد مهدی برادران 17 آگوست 2019 ساعت 09:24
نقد و بررسی

Trials Rising ، جز بازی‌هایی است که برای سرگرم کردن مخاطب از المان‌های پیچیده‌ای استفاده نمی‌کند. بلکه با همان المان‌های ساده باعث خلق بهترین تجربه برای مخاطب می‌شود. بازی Trials Rising هم در دسته همین بازی‌ها قرار دارد. Trials Rising به‌عنوان جدیدترین نسخه از سری این مجموعه به‌حساب می‌آید. که با تکرار ویژگی‌های مثبت پیشین و بهبود آن توانسته بازهم تجربه‌ای بهتر و هیجان‌انگیزتر را به مخاطب خود برساند.

سری Trials  که برای شرکت یوبی سافت است. تا به امروز چندین نسخه منتشر کرده است و در بین بازی‌های سنگ موتورسواری هم در بین مخاطبان این نوع بازی‌ها و هم در بین مخاطبان گروه‌های دیگر هم مخاطب خود را پیداکرده است و خود را به‌عنوان یک عضو قدرتمند برای سبک موتورسواری به‌حساب می‌آید. بازی‌های سری Trials  چندین تفاوت عمده با دیگر بازی‌های این سبک دارد. در این سری موتورسواری باید علاوه بر به مقصد رسیدن و مدت‌زمانی که بسیار مهم است. در این‌گونه بازی‌ها ، باید با موانعی که بازی‌سازان با خلاقیت تمام و جذابیت بالا و البته تنوع‌های بالایشان که در مسیر سد راهتان می‌شود. بگذرید تا بتوانید به خط پایان برسید. بازی‌های سری Trials به‌راحتی این اجازه را به شما نمی‌دهند که به خط پایان برسید و رسیدن به خط پایان نیازمند تلاش زیاد است و حال جدیدترین نسخه از سری Trials بانام Trials Rising همچنان با حفظ ویژگی‌های مثبت پیشین و حفظ ساختار همیشگی خود و بردن بازیکن به مراحلی متنوع و جالب و سرگرم کنند و ایجاد حس راحتی در بازی و ایجاد حالتی مفرح و جذابیت برای بازیکنان بدون شک به اثری موفق تبدیل خواهد شد. که رضایت مخاطبین خود و این سری بازی‌ها را در پی خواهد داشت.

بازی Trials Rising با شخصی سازی کاراکتر آغاز می شود.

بازی Trials Rising با بخش شخصی‌سازی کاراکتر آغاز می‌شود. اما در این بخش انتخاب‌های زیادی بر روی میز نیست تا بتوان آن‌ها را انتخاب کرد و شخصیت و کاراکتر خود را آن‌گونه که بایدوشاید و علاقه فرد است شخصی‌سازی کرد.. در این بخش بازی فقط چندین گزینه سازه مانند جنسیت و صدا و رنگ بدن و چند چیز  و غیره قرار دارد و همان‌طور که گفتن بازی در بخش شخصی‌سازی بسیار گزینه‌های کمی دارد. درحالی‌که می‌شد با اضافه کردن چند گزینه و انتخاب دیگر در بخش شخصی‌سازی دست بازیکن را برای خلق کاراکتر دلخواه باز بگذارد و به او حس بهتری را بدهد که بتواند بیشتر با کاراکتر خود در بازی یکی شود. بعد از پست سر گذاشتن گزینه‌های شخصی‌سازی در بازی و خلق کاراکتر خود. شما وارد جهان بازی می‌شوید. که شمارا به مراحل مختلف و جذابی که طراحی‌شده است می‌برد. سبک بازی به‌گونه‌ای است که گیمر باید با گاز و ترمز به‌موقع و هدایت درست موتور و حرکت دادن کاراکتر خود بر روی موتور کاری کند که هم بتواند از روی موانع بپرد و در هم بتواند تعادل خود را در بازی حفظ کند.

یکی از بهترین و البته مهم‌ترین ویژگی‌های سری بازی‌های Trials همیشه طراحی جذاب و خلاقانه‌ی مراحل بازی است. در بازی به چشم می‌بینید که سازندگان تمام تلاش خود را برای طراحی هر چه‌بهتر مراحل به کار گرفتند و مراحل را به‌گونه‌ای خلاقانه و هیجان‌انگیز ساختند. مراحل بازی Trials Rising هم ازنظر محیط بصری و هم ازنظر خلاقیت و البته طراحی جذاب و حرفه‌ای مانع‌ها به‌طوری‌که برای بازیکن هیجان و چالش در بازی ایجاد به‌خوبی طراحی‌شده است و سازندگان در این بخش کار خود را برعکس بخش قبل خوب انجام دادند.

فکر کنم که با توضیحات بالا به‌خوبی فهمیده باشید که در طراحی مراحل بازی از هیچ‌چیزی کم گذاشته نشده است و محیط‌ها در بازی Trials Rising به‌خوبی طراحی شدند. مراحل بازی در سراسر جهان به‌گونه‌ای پراکنده است و در بازی با توجه به منطقه‌ای که در آن در حال بازی هستید. محیط‌های بازی ازنظر طراحی و ساختار باهم فرق می‌کنند و این برای مخاطب بازی را به‌شدت جذاب‌تر می‌کند. که در یک بازی مرحله‌ای با توجه به مناطق مختلف ویژگی مراحل و ساختار کلی آن تغییر می‌کند و باعث تنوع می‌شوند. البته در بعضی از محیط‌ها به علت طراحی بهتر و ایجاد حس بهتر و متنوع‌تر به بازیکن سازندگان از تخیل و اثرهای باستانی برای طراحی مراحل استفاده کرده‌اند.

برای مثال شما دریکی از مراحل در دره‌های کوهستانی قرار دارید که شبیه معبدهای چینی رزمی است. یا دریکی دیگر از مراحل شما در محل قلعه‌ای قدیمی و تاریخی که در بازی For Honor قرار دارد به چالش کشیده می‌شوید و یا در مراحل دیگری هم صحنه‌های مبارزه فضایی به چشم می‌خورد. این نوع طراحی محیطی که با توجه به منطقه بازی تغییر می‌کند. می‌تواند برای مخاطب در هنگام بازی هیجان و حس خوشی را ایجاد کند و همین مورد به‌علاوه حس خوش باعث هرگز تکراری نشده محیط بازی می‌شود. در کل محیط بازی طراحی‌های یکی ندارند. که باعث بهتر شدن بازی می‌شود. همچنین در بازی اینکه سازنده از هیچ‌چیزی کم نگذاشته و تمام توان خود را به کار گرفته تا این محیط را با گرافیک خوب و هنری جذاب بسازد و آن را برای بازیکن بهینه کنید. به چشم می‌خورد ، و می‌توان در این بخش سازندگان بازی را تحسین کرد که چنین بازی‌ای آن‌هم در این سبک و با این مدل ساختند که محیط آن از جذابیت و تنوع خاصی برخوردار است و بازیکن در آن احساس تکراری شدن بازی را هرگز نمی‌کند ( ازلحاظ محیط) و همیشه محیط برای گیمر جذابیت خواهد داشت.

اما یک بازی سری Trials و در کل این مدل از بازی‌ها باید به‌غیراز تنوع محیطی تنوع مراحل هم داشته باشند و مراحلی جذاب داشته باشند. تا اینکه بازیکن از بازی خسته نشود. همه‌ی ما برخی بازی‌ها را در این سبک دیدیم که به علت نداشتن تنوع در مراحل به‌طورکلی ازنظر مخاطب بازی‌ای جذاب به‌حساب نیامدند و بعد از مدتی هم از ذهن همه پاک شدند. بنابراین در این مدل از بازی‌ها که بیشتر بخش‌های جذابیت بازی به طراحی مراحل آن برمی‌گردد. باید سازندگان در بخش مراحل تمام تلاش خود را به‌کارگیرند. چون‌که فقط در این صورت است که می‌توانند مخاطبین بازی را سرگرم کنند و بازی‌ای جذاب و سرگرمم کننده به‌حساب بیایند

نقد بازی Trials Rising

موانعی که در بازی وجود دارد بسیار بر جذابیت بازی اضافه می کند.

سازندگان در تنوع بخشیدن به بازی کمی توانستند موفق ظاهر شوند.

تنوع مراحل در چنین بازی‌هایی به موانع مراحل و نوع طراحی آن‌ها برمی‌گردد و سازندگان به علت محدود بودن این موارد کارشان بسیار سخت می‌شود. در مورد این موارد بازی Trials Rising  توانسته کمی موفق ظاهر شود و سازندگان توانستند برای بازی خود موانعی کمی جذاب‌تر در نظر بگیرند و موانع بازی به‌طور کل به تپه و سرازیری‌ها خلاصه نمی‌شوند و بخش‌های دیگری هم برای جذاب‌تر شدن بازی دارند. سازندگان به علت اینکه نمی‌توانستند در موانع بازی تغییری ایجاد کنند. به سراغ روند کلی بازی رفتند. تا بلکه بتوانند در این بخش جذابیتی خاص را به بازی اضافه کنند. برای مثال در یک مرحله ممکن است که در مرحله‌ای قرار بگیرید که یک ترمز اشتباه همه‌چیز را به باد دهد و یا درجاهایی قرار بگیر‌ند که گاز دادن زیاد معنی جز از دست دادن کنترل موتور نباشد. یا در منطقی‌ای قرار می‌گیرید که باید با سرعت درست و ترمز به‌موقع روی بالابر قرار بگیرید تا بتوانید به ادامه‌ی بازی بپردازید و در مراحل بازی با ایجاد محدودیت‌ها و یا موارد جانبی که در بازی تأثیر می‌گذارند باعث ایجاد تنوع شدند و این‌گونه چالش هر مرحله را به چالشی نو تبدیل کردند. که بازیکن همیشه آماده‌ی دریافت مواردی نو در بازی باشد و از بازی انتظار چیزهای غیرمنتظره را داشته باشد و به این صورت هم از طرف گیمر و هم از طرف سازندگان بازی به‌طوری صورت گرفته که تمام مراحل غیرقابل‌پیش‌بینی باشند و همین مورد هم تا جایی کار بازی را برای اینکه در این بخش به مراحل و موانع بازی ایراد نگیریم. درست کرده است و بازی را از انگشت ، نداشتن چالش‌های متنوع در امان نگه‌داشته است.

خوب البته که بازهم بااین‌همه کار و تلاشی که سازندگان کردن‌اند. به‌هرحال بعد از مدتی بازی به روندی یکنواخت تبدیل می‌شود و کمی از آن حالت اولیه به دور می‌شود. البته خوب با توجه به اینکه تمام مراحل یک هسته اصلی دارد. گاز و ترمز و درکردن موانع و زودتر از بقیه به خط پایان رسیدن. این هسته اصلی مراحل بازی است و به طبع بعد از چند بار باید هم خسته کنند شود. اما آن‌قدر خسته کنند نمی‌شود که دیگر بازی ارزش تکرار کردن را نداشته باشد. بازی درست است کمی یکنواخت می‌شود ولی بازهم می‌تواند برای گیمر لحظات مفرحی را رقم بزند.

اما سازندگان تلاش‌های دیگری هم برای اینکه بازی یکنواخت نباشد کرده‌اند و سعی کردند با افزودن مواردی دیگر به بازی در بین این روند بازی کمی گیمر را از روند بازی خارج کنند. مثلاً در بازی قسمتی مهارت (Skill) باعث می‌شود که بازی به‌طورکلی تغییر پیدا کند. فکر نکنید فقط یک تغییر ساده بلکه تغییری که فرد به‌وضوح می‌تواند آن را حس کند و به‌نوعی کل هسته بازی را در مواردی به کار می‌گیرد که باعث ایجاد تنوع شوند. در این بخش مینی گیم هایی وجود دارد که جذابیت خاص خود رادارند و سرگرمی‌های جدید و شادی را به بازی می‌آورند. مینی گیم هایی مثل پرت کردن موتورسوار برای کسب امتیاز بالاتر. که در این مینی گیم شما با پرتاب کردن موتورسوار باید بتوانید رکوردی جدید را به ثبت برسانید و یا در مینی گیم دیگری باید مسافت‌های طولانی را پشت سر بگذارید. شاید فکر کنید که این مینی گیم چه فرقی با خود مراحل دارد. در این مورد باید به گم که در این مینی گیم سختی بازی به‌نوعی کمی تغییر می‌کند و مهارت شمارا به‌عنوان یک گیمر حرفه‌ای در بازی به چالش می‌کشد. چون‌که در حالت عادی و در مراحل عادی به این‌گونه نیست و شاید شما از یک مانع و یک باخت نجات پیداکرده باشید. اما اینجا این‌طور نیست و به علت مسافت طولانی مسابقه سخت‌تر و برنده شدن و رکورد زدن هم سخت‌تر از قبل می‌شود و یا مینی گیم دیگری که باید خودتان را پرتاب کنید و توپ را بگیرید و در سبد بسکتبال بیندازید.

خوب همین مینی گیم ها باعث ایجاد سرگرمی و ایجاد تنوع باحالت اصلی بازی می‌شود و می‌توانید بعد از مدتی بازی کردن این حالت‌ها و انجام این چالش‌ها دوباره به بازی اصلی برگردید و می‌بینید که خیلی از تکنیک‌هایی که قبلاً بلد بودید را دیگر بلد نیستید و اگر قبلاً یک موتورسوار خبر بودید دیگر به آن اندازه خوب نیستید و دوباره چالش‌های بازی برایتان سخت می‌شود و از طراحی و گیم پلی بازی لذت بیشتری می‌برید. اما خوب این مینی گیم ها هم مشکلاتی در بازی دارند که کمی آزاردهنده است. این مینی گیم ها کمی دیر برایتان باز می‌شود. تا بتوانید از آن‌ها لذت ببرید و برای باز کردن این مینی گیم ها باید مدتی صبر کنید و کلی چالش و مرحله را به پایان برسانید تا بتوانید به این بخش از بازی دسترسی پیدا کنید و این وقفه‌ای که بازی دارد می‌تواند برای گیمر هایی که کمی حرفه‌ای نیستند کمی زیاد به نظر برسد و آن‌ها از حالت اصلی بازی خسته شوند و اگر هم این حالت (مینی گیم) برایشان باز شد. دیگر شاید سراغش نروند و این کمی آزاردهنده است که شما باید برای باز کردن بعضی چالش‌های جدید باید تا نزدیک به ۲۰ سطح لول آپ کنید.

شاید برای کسانی که این نقد و مقاله‌هایی که درباره‌ی بازی Trials Rising می‌خوانند جالب باشد که حتی یک‌بار هم که شده این نسخه از این سری را بازی کنند. اما نکته مهم اینجاست که موضوع به همین راحتی‌ها هم نیست و اگر کسی هستید که تازه با این سری آشنا شدید شاید کمی سردرگم شوید. البته شاید این حرف من را قبول نداشته باشید و با خود در نگاه اول فکر کنید که بازی بسیار راحت و آسان است. اما باید بگویم که کاملاً در اشتباه هستید. در بازی Trials Rising فیزیک موتور بسیار حساس است و یک ترمز اشتباه یا یک گاز نا به‌جا می‌تواند باعث این شود که شما در آخر بازی رتبه پایین‌تری را کسب کنید. اهمیت ترمز و گاز درست ، هدایت موتور ، چگونه موتورسوار هنگام حالت‌های مختلف ، بسیار اهمیت دارد و تمام این موارد درنتیجه نهایی بازی اعمال می‌شود و تأثیر زیادی دارد و اگر هنوز هم قانع نشده‌اید باید بگویم که در بازی تعادل موتور و موتورسوار بسیار اهمیت دارد و این موتور کامل به فیزیک و کنترل موتور شما بستگی دارد. پس اگر شما تکنیک‌ها و مهارت‌های لازم را نداشته باشید و با قوانین بازی آشنا نباشید. به‌سرعت در بازی شکست می‌خورید و بازی را به‌خوبی درک نمی‌کنید. برای همین موضوع در بازی Trials Rising یک بخش آموزشی پیاده‌سازی شده و این بخش هم به‌صورت کامل پیاده شده است و شما که شاید در سری بازی‌های Trials  کمی مبتدی باشید را به یک گیمر حرفه‌ای بازی Trials Rising تبدیل می‌کند.

در بازی هوش مصنوعی قوی برای رقابت با بازیکن قرارگرفته است. که در بازی شمارا به چالش می‌کشند. شاید الآن با خود فکر کنید که هوش مصنوعی بازی Trials Rising هم مانند خیلی از بازی‌های دیگر ضعیف است و به‌خوبی نمی‌تواند چیزی که شما در بازی می‌خواهید را فراهم کند و خوب این مورد هم به علت این شاید در ذهن شما به وجود آمده که در بیشتر بازی‌های این سبک هوش مصنوعی به‌درستی پیاده نشده. یا آن‌قدر هوش مصنوعی ضعیف است که رقابت با آن هیچ جذابتی ندارد و یا آن‌قدر برای شما قوی است. که دیگر حسی خوبی نسبت به بازی ندارید و این مورد هم بیشتر دربازی‌های مسابقه‌ای ماشینی و موتوری به چشم می‌خورد آن‌هم این مدل بازی‌ها که شاید به توان گفت هوش مصنوعی در آن مهم است. چون هوش مصنوعی در بازی می‌تواند باعث شود فرد در بازی هیچ لذتی ببرد و یا حتی باعث شود که بازی او مورد آسیب قرار بگیرد و دیگر نتواند مثل قبل بازی کند و این مورد درنهایت باعث آزار فرد شود. اما در بازی Trials Rising  اصلاً به این صورت نیست و هوش مصنوعی‌هایی که در مقابل شما مسابقه می‌دهند سطح‌بندی شده هستند و با توجه به شما رشد می‌کنند. اما بازی Trials Rising برای افرادی که بازی که فکر می‌کنند که بسیار قوی هستند و هوش مصنوعی بازی جواب گوی آن‌ها نیست هم چاره کار گذاشته. بازی Trials Rising یک بخش آنلاین هم دارد که بازیکنان می‌توانند در آن باهم دیگر رقابت کنند. اما در زمان نوشتن این نقد و مقاله بخش آنلاینش برای من و چند نفر دیگر در دسترس نبود و نمی‌دانم که این مورد به خاطر شرایط ایران است. یا به خاطر اینکه این بخش قرار است بعداً باز شود و یا برای اینکه بازیکنانش تعدادشان کم هستند بخش آنلاین به این صورت است.

بررسی بازی Trials Rising

حالت کو-آپ بازی Trials Rising جذابیت های زیادی دارد و می تواند تجربه ی خوبی را فراهم کند.

بازی Trials Rising دارای حالت کو اپ هم است.

اما بازی یک حالت co-op دارد که می‌تواند بسیار جذاب باشد و افرادی که دوست دارند دونفره بازیکن را راضی کند. در این حالت از بازی شما باید با دودسته به کنسول خود وصل شوید و در این صورت بازی به موتور ۲ نفره را به شما می‌دهد که با آن بازی را پیش ببرید و این موتور کنترل آن دست هر دو نفر است و برای همین هم این بخش خیلی جذابیت بیشتر و هیجان زیادتر و فان بودن بیشتری دارد. البته همان‌طور که گفتم در این حالت از بازی بسیار سخت می‌شود. به‌طوری‌که اگر باهم هماهنگ نباشید در ترمزها و گازها و در سرعت کم‌وزیاد کردن و در کنترل کاراکتر  یا همان موتورسوار به‌احتمال بسیار زیاد و بالا شما به‌صورت کلی از بازی به کنار رفته می‌شود و در بازی می‌بازید و شاید هرگز به خط پایان نرسید. در این حال بازی لحظات بسیار فان و جالبی برای بازیکن رقم می‌خورد که می‌تواند برای او بسیار جذابیت داشته باشد و بااینکه بخش تک‌نفره بازی هم جذابیت خود و تنوع و چالش خود را دارد. اما بخش ۲ نفر بسیار جذاب‌تر از آن است و اگر شما فکر می‌کنید که بازیکن قوی هستید می‌توانید این مورد را تست کنید و بعد بگویید که قوی هستید چون در بیشتر مواقع افرادی که قوی هستید به علت تکنیک‌های خاص خود با هم‌گروهی‌شان به مشکل برمی‌خورند و تعادل موتور را بر هم می‌زنند و این باعث می‌شود که همچنان این بازی جذاب باشد.

با توجه به توضیحاتی که در اول این برسی دادم و گفتم که شخصی‌سازی بازی در ابتدای بازی کمی ضعف دارد. اما به‌مرور زمان در بازی این روند کاملاً تغییر می‌کنید. شما در بازی با جلو رفتن و ارتقا به سطح بالاتر و لول آپ کردن بازی به شما صندوق‌هایی می‌دهد که در آن‌ها آیتم‌های متنوعی قرار دارد و شما می‌توانید از آن‌ها در شخصی‌سازی کاراکتر خود استفاده کنید. در این جعبه‌ها آیتم‌هایی از قبیل لباس و نشانک و قطعات موتور قرار دارد و با توجه به امکانات خوب بازی می‌توان تمام قطعات موتور را آن‌گونه که خوددوست دارید تنظیم کنید و تغییر دهید تا موتور متناسب باعلاقه شما باشد و کلی تغییراتی که می‌توانید با آیتم‌های شخصی‌سازی که در طول بازی به دست می‌آورید. روی موتور و خودتان اعمال کنید و لذت کامل و فانی را از بازی ببرید. همچنین تنوع این آیتم‌ها در بازی بسیار زیاد  است و شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و لذت ببرید. این آیتم‌ها در بعضی مواقع روی گیم پلی بازی تأثیر می‌گذارد و در بعضی موارد هم هیچ تأثیری در گیم پلی بازی ندارد. بیشتر این آیتم‌ها برای ظاهر شخصیت‌ها و موتور در بازی قرار داده‌شده‌اند. همچنین در بازی شما می‌توانید حرکاتی را برای موقعیت‌های مختلف  انتخاب کنید. که بتوانید بهتر از قبل احساسات خود را در بازی بیان کنید. این حرکات می‌توانند برای مواقع پیروزی و شکست شما در بازی باشند. که این مورد هم به‌خودی‌خود جذابیت خود را دارد و می‌تواند برای بسیاری جالب باشد و همچنین برای یکی از جنبه‌های مهم بازی که فان است هم تأثیرگذار است .

اسکرین شات از بازی trials rising

چالش های درون بازی زیاد تنوع خاصی ندارند اما به عنوان یک مانع کار خود را خوب انجام می دهند.

پرداخت‌های درون برنامه‌ای بازی Trials Rising بر روی خود بازی ضرر وارد می‌کند.

بازی Trials Rising دارای پرداخت‌های درون برنامه‌ای است. که این پرداخت‌ها ضرر منفی خود را در بازی دارند و باعث لطمه زدن به بازی می‌شوند. در بازی افراد می‌توانند با پرداخت‌های درون برنامه‌ای آیتم‌های متنوعی را بخرند. که یکی از این آیتم‌ها ، آیتم‌های شخصی‌سازی در بازی است. که برای ظاهر شخصیت‌ها و موتور و حرکات استفاده می‌شود. تا اینجا به نظر می‌آید که همه‌چیز درست است. اما مشکل از آنجایی شروع می‌شود. که بعضی آیتم‌ها در بازی تأثیر دارند و می‌توانند باعث قوی‌تر شدن فرد بشوند و همچنین بعضی از پرداخت‌های درون برنامه‌ای به این صورت است که به شما موتورهایی در بازی می‌دهد که کمی اذیت کنند است. چون‌که فردی می‌تواند با این پرداخت‌های درون برنامه‌ای موتورهایی که بالاتر از سطح او است را بگیرد و این به بازی لطمه می‌زند. شاید پیش خود بگویید چرا به بازی لطمه می‌زند؟. در جواب این سؤال باید بگویم که در اصل پرداخت‌های درون برنامه‌ای مخصوصاً دربازی‌های کنسولی باید به‌گونه‌ای باشد که روی بازی تأثیر نگذارد و بیشتر جنبه زیبایی داشته باشد.

اما خوب بازی‌های هم هستند که با این روش ساخته شدند و هم‌چین پرداخت‌های درون برنامه‌ای رادارند. اما هیچ مشکلی برای آن‌ها ایجاد نشده است. باید بگویم که این جمله درست است. اما موضوع پرداخت‌های درون برنامه‌ای در بازی Trials Rising به همین‌جاها خطم نمی‌شوند. بلکه در بازی آیتم‌هایی قرار دارند که شما علاوه بر سکه‌های درون بازی ، سکه‌های دیگری هم می‌خواهند که این سکه‌ها را فقط می‌شود از راه پرداخت درون برنامه‌ای به دست آورد و این تنها مشکل بازی در بخش پرداخت‌های درون برنامه‌ای است.

بازی Trials Rising تجربه‌ای سراسر از هیجان است و هیجان در بازی به شکل کاملی حس می‌شود. همچنین برای چنین اثری موسیقی‌هایی با ریتم تند بسیار مناسب است و سازندگان هم‌روی این موضوع تمرکز داشته‌اند و موسیقی‌هایی با ریتم تند و البته باکیفیت را برای بازی گذاشتند. تا هیجانی که در بازی است بیش از بیش حس شود و بازیکن از بازی لذت بیشتری ببرد و بتواند از بازی حسی کامل را دریافت کند و این کار به لطف موسیقی بسیار عالی بازی امکان‌پذیر است. همچنین صداگذاری محیط و موتور عالی کارشده است و کاملاً معلوم است که سازندگان روی آن‌وقت گذاشته‌اند و به‌طورکلی می‌توان گفت که بازی Trials Rising در بخش موسیقی بی‌نقص بوده است.

اما درزمینهٔ گرافیک فنی همه‌چیز فرق می‌کند. البته حرفم را به‌اشتباه نگیرید بازی ازنظر گرافیک هیچ مشکلی ندارد و گرافیکی بسیار زیبا هم ازنظر فنی و هم ازنظر هنری دارد. اما بازی درزمینهٔ های فنی کمی مشکل و باگ دارد. به‌طوری‌که در بعضی مراحل در ابتدای بازی تکسچر های بازی لود نمی‌شوند و کیفیت بازی به‌شدت پایین می‌آید و در بعضی مواد هم باگ‌های بازی سبب ایست و توقف در بازی می‌شود. که در این اثری که کاملاً بستگی به‌سرعت دارد بسیار مهم است و باعث باخت گیمر می‌شود. همچنین در بازی ما شاهد افت فریم‌هایی هستیم که به بازی و تجربه‌ی بازیکن لطمه می‌زند.

در کل بازی Trials Rising اثری موفق برای این سری به‌حساب می‌آید و این بازی توانسته است با به‌کارگیری همان الگوهای بازی‌های قبلی این سری موفق عمل کند. بازی Trials Rising ازنظر طراحی به‌شدت عالی کارشده و دارای مراحلی متنوع است. که باعث تنوع در بازی می‌شود. در بازی Trials Rising محیط‌ها به‌خوبی طراحی شدند و ازنظر هنری بسیار زیبا هستند و بازی دارای مراحل زیادی است. که در آن‌ها سازندگان سعی کردند با موانع مختلف و عوض کردن روند بازی ، کمی حس تنوع به بازی ببخشند. اما به‌هرحال بازی بعد از مدتی خسته کنند می‌شود. برای همین موضوع هم سازندگان برای مینی گیم هایی را در نظر گرفتند که در آن‌ها می‌توان لذت برد و حس تنوع را به تجربه‌ی خود از این بازی بخشید. همچنین بازی Trials Rising درست است که فان است ولی فیزیکی بسیار قوی دارد و برای همین موضوع هم یک بخش آموزشی در بازی در نظر گرفته‌شده است. که با آن شما از یک بازیکن مبتدی به یک بازیکن حرفه‌ای تبدیل می‌شوید. همچنین بازی دارای هوش مصنوعی قوی است که شمارا در بازی با توجه به سطحتان به چالش می‌کشد. البته بازی بخش آنلاین هم دارد که در حال این نقد در دسترس نیست و بازی دارای بخش کو اپ هم است که می‌توانید دونفره با یک موتور بازی کنید که کمی جذاب و فان می‌شود. بازی Trials Risingمشکلات گرافیکی نیز کمی دارد ولی آن‌قدر نیست که به تجربه‌ی بازی لطمه وارد کند و موسیقی هم که عالی کارشده است.

 

امتیاز NPCBot: 7.5
ثبت امتیاز: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
میانگین امتیازات کاربران: 0٫00 (0 رای)

نقات قوت

نقات ضعف

تگ ها
منبع: NPCBOT
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)