تمام اطلاعاتی که از پلی استیشن ۵ داریم.

سونی بعد از مدت ها آخر به واسطه انتشار مقاله ای توسط Wired نخستین اطلاعات را راجب کنسول بعدیشان (پلی استیشن ۵)با دیگران در میان گذاشتند.

 

کنسول بعدی با هارد های SSD خواهند آمد. سرعت نوری را تجربه کنید.

سونی به تازگی در مصاحبه ای اطلاعات کاملی را دریاره ی کنسول بعدی خود (به احتمال بالا پلی استیشن ۵) ارائه کردند. سونی اعلام کرد  که که ساخت  این کنسول ها آغاز شده است. ولی قرار نیست در سال ۲۰۱۹ منتشز شود.

همچنین سونی اشاره کرده که کنسول بعدیشان از قابلیت گرافیکی Ray Tracing  و هارد های SSD استفاده خواهد کرد. که این به معنی این است که درگر باید در انتظار سرعت بالا در اجرای بازی ها باشیم.

همچنین سونی اعلام کرد که این کنسول قرار نیست مانند کنسول های میان نسلی PS4 Pro , Xbox one s , Xbox one x باشد.و صرفا یک کنسول ارتقا یافته ی دیگر مشابه ی کنسول پلی استیشن ۴ باشد.

لازم به ذکر است که نویسنده وب سایت wired که در کنفرانس سری سونی حضور داشه و اطلاعات کاملی را به مخاطبان عرضه می کند.

 

 

پلی استیشن ۵ کنسول ارتقا یافته نیست. فراتر از این حرف هاست.

هنوز هم هیچ کس نمی داند که به طور دقیق نام کنسول بعدی سونی چه خواهد. شاید تنها اسمی که به ذهنتان برسد. پلی استیشن ۵ باشد. و مارک سونی در مقابل خبرنگاران که از نام بعدی این کنسول جویا شدند. حرفی نزد و فقط از عبارت کنسول نسل بعدی استفاده کرد. همچنین او گفته که آنها کار را روی کنسول نسل بعدی خود آغاز کرده اند.و سونی نیز به تازگی دست به ساخت کیت های بازی سازی خود کرده است. تا بازیسازان فرصت لازم برای آشنایی با قابلیت های مختلف پلی استیشن بعدی داشته باشند.

همچنین او گفت که قرار نیست یک کنسول ارتقا یافته روانه بازار شود.و قصد دارد چیزی را روانه بازار کند. که هم برای دارندگان پلی استیشن ۴ و هم برای بازیکنان جدید محصولی انقلابی باشد.او همچنین تاکید داشت که این کنسول قرار نیست در سال ۲۰۱۹ وارد بازار شود.

 

 

چه چیزهایی انتظار داریم از کنسول بعدی سونی.

اگر یک کنسول بازی بخواهد ارتقا بیابد و نسلی نو را شروع کند. نیاز دارد که از نظر قدرت CPU و GPU ارتقای کامل ببیند. تا بتواند گرافیک های خیره کننده تر و افکت های خاص تری را  که کنسول ها تا به این لحظه توان اجرای آن را داشتند اجرا کنند و تجربه ای جدید تر به بازیکنان بدهد. و همچنین کنسول های جدید باید از نظر میزان حافظه و سرعت هارد افزایش یابند(که طبق گفته ها این اتفاق می افتد). ولی خوب با توجه به این که بازی ها هم از نظر حجم، حجیم تر می شوند تا هم محتوای بیشتر و بهتری را به کاربر ارائه دهد و بتوانند کاربر را به راحتی سرگرم تر از گذشته کنند. همچنین به احتمال بالا بازی های بعدی کنسول پلی استیشن روی چند دیسک عرضه شوند یا به صورت دانلودی فقط در دسترس قرار گیرند چون با این ارتقا های کنسول و ارتقا هایی که بازی ها به خواهند یافت. نمی تواند انتظار داشت که بازی روی ۱ دیسک عرضه شود.

 

 

 چه چیز هایی ارتقا پیدا می کنند.

CPU  پلی استیشن بعدی از نسل سوم پردازنده های هشت هسته ای Ryzen و با بهره بردازی از چیپ هی میکروسکوپیک و ۷ نانومتری Zen 2 ساخته خواهد شد. و چیپ مرکزی آن هم ساخته شرکت AMD است. همچنین پردازنده گرافیکی آن هم نسخه ی شخصی سازی شده از GPU های خانواده ی محصولات Radeon’s Navi است و از فناوری Ray Tracing پشتیبانی می کند. این فناوری برای طراحی برترین جلوه های ممکن ویدیو ای هست. و کسی فکرش را نمی کند که این فناوری در یک کنسول بازی نسبتا ارزان استفاده شود. و تا کنون هیچ کس ادعای استفاده از را در کنسول هایش نکرده است.

همچنین اسن فناوری با تاثییر هایی که روی نور  و  بازتابنده و شکستگی نور می گذارد می توان کمک شایانی به تمام استودیو های بازی سازی در ساخت گرافیکی فوق طبیعی تر کمک کند.

 

 

 

صدا ها حس غرق شدن در دنیای بازی ها را خواهد داد.

چیپ خلق شده توسط AMD برای این کنسول یک واحد اختصاصی برای تولید صدای سه بعدی دارد. و می تواند صدا ها را با کیفیت و  حس بهتری به بازیکن منتقل کند. برای مثال کیفیت صدا ها افزایش خواهد یافت. و شما می تواند فقط با گوش کردن به صدای بازی آن ها با بالنگو ها ی تلویزیون کاملا درک کنید که صدا از کدام طرف می آید. و به کامل صدا را در محیط سه بعدی و از تمام جهات به گوش شما می رساند. البته که با استفاده از هدفون تجربه ای فراتر از ذهن خواهید داشت.

 

 

کاربران عزیز اطلاعاتی که منتشر شده بسیار زیاد است. و بنده باید آن ها را هم برسی کنم. تا بتوانم به شما عرضه کنم.برای همین ادامه این اطلاعات را برای مقاله ی بعدی خواهم گذاشت.

 

 

 

 

 

تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (۴ دیدگاه)
میلاد شاه بابایی | یکشنبه 21 آوریل 2019

مطلب مفیدی بود، خسته نباشید

0

0
محمد ریاحی | پنج‌شنبه 16 می 2019

برادران بابا چطور هستی من ریاحی ام

0

0
دانیال مهدی پور | دوشنبه 24 ژوئن 2019

البته چون ماکروسافت خودش تو سفارش سازی (بخشی از معماری تولید را خودش سفارشی میکند ) دست داره به خاطر همین
احتمال اینکه ایکس باکس قوی تر باشه خیلی زیاده
ولی سونی فقط گفته گرافیک nuva و پردازنده Ryzen رو ترکیب کنه و تبدیل به APU کنه
ولی ماکروسافت خودش با مهندسان تیم قرمز همکاری کرده تا قدرت بیشتری رو به همراه داشته باشه
مطلب خیلی خوبی بود

0

0