پنج چیز که ما درباره بازی های ویدیویی متنفریم

بازیهای ویدیوی اثرات خارق العاده ای هستند که ما را به دنیاهای جدید خیالی می آورند و اجازه میدهند تا دشمنان قدرتمندی را شکست دهیم و  اوقات فراغت روزانه خود را سپری کنیم.

آنها همچنین بسیار پرطرفدارند، تخمین زده شده که صنعت بازی ویدیویی حدود یکصد میلیارد دلار درسال است.این توصیف عشق کامل نسبت به سخت افزار و نرم افزاری است که مردم سرتاسر جهان را سرگرم میکند اما به همان اندازه ای که آنها باور کردنی نیستند، بی عیب و نقص هم نیستند.

بازی هم مانند چیز های دیگر پر از ناامیدی های بزرگ و کوچک است.در زیر بعضی از چیزهایی که گیمرها در مورد بازیهای ویدیویی تنفر دارند، آورده شده است:

 

۱) وقتیکه یک کنسول را قبل از اعلام یک مدل جدید خریداری کرده باشید

زمانیکه یک کنسول رو خریداری میکنید دوست دارید آخرین و بهترین مدل باشه.
در گذشته سازندگان کنسول در کل مدل جدید و باریکتر از سخت افزار خود را در طول چرخه عمر کنسول ارائه میدادند.این کار به آنها اجازه داد تا پول خود را در بخش های جدیدتر پس انداز کنند و در عین حال به لطف طراحی جدید افزایش فروش را از سود مجدد کسب کنند.به طور معمول سخت افزار تازه از نظر عملکرد یکسان بود ولی این دردناک بود که یک کنسولی را بخرید آن هم درست قبل از اینکه سازنده کنسول جدید را اعلام کند.
مشکل تولید این کنسول حتی بدتر شد. سونی پلی استیشن ۴ پرو را منتشر کرد. نسخه بسیار قدرتمند از سیستم که قادر به اجرای بازیها در نرخ های فریم صاف تر بوده و آنهارا در رزولوشن ۴k به نمایش میگذارد (یا اینکه حداقل آن را بخوبی دستکاری می‌کنند) مایکروسافت اعلام کرده است که در پایان سال ۲۰۱۷ Xbox one scorpio را عرضه خواهد کرد و این امکان به وجود می آید که قدرت Xbox one را افزایش دهد.

متاسفانه گیمرهای بیچاره یک کنسول اصلی را درست قبل از اینکه شرکت همان را با سخت افزار جدیدتر و بهتر اعلام کند، خریداری می‌کند.

 

۲) بروزرسانی اجباری

آپدیت بازیها میتونه حسابی وقتتونو بگیره.
شما از سرکار خسته و کوفته برای شیرجه زدن به دنیای دیجیتال منتخب خودتان به خانه برمیگردید. کنسول خود را روشن میکنید و بازی را راه اندازی میکنید.
تنها باید با یک اعلان مورد استقبال قرار بگیرید،اینکه نمیتوانید بازی کنید آن هم تا زمانیکه یک بروزرسانی عظیمی را دانلود و نصب کنید(که چندین ساعت طول میکشد)به نظر میرسد که امشب را باید با کار دیگری بگذرانید چون این بازی تا فردا هم آماده نمیشود.
به طور کلی بروزرسانی های بازی خوب هستند. در روزهای گذشته اگر یک گیم را همراه با باگ بازی میکردید.مشتریان مجبور بودند از هر چیزی که باعث و بانی آن بود جلوگیری کنند وگرنه ممکن است ده ها ساعت پیشرفت را از دست بدهند.درحال حاضر سازندگان بازی میتوانند پچ ها و آپدیت هایی برای رفع باگ ارسال کنند وحالت های جدید و محتواهای دیگر را نیز اضافه کنند.اما هیچ یک از این مسائل مهم نیست آن هم تا زمانیکه شما نتوانید بازی خودتان را انجام دهید به این دلیل که نیاز به آپدیت دارد.اگر همه بازیها به شما اجازه بروزرسانی بعدا را میدادند دیگر مسئله ای نبود.

 

۳) زمانی که شخصیت مورد علاقه شما، سلاح یا توانایی شما را تغییرمی‌دهند

پیدا کردن سلاح های موردعلاقه آزاردهندست.
بازیهای رقابتی آنلاین میتوانند صدها(یا هزاران)ساعت سرگرمی را به بازیکنان ارائه دهند.به طور اجتناب ناپذیری گیمرها به یک شخصیت یا سلاح و یا توانایی مورد علاقه شان تکیه میکردند تا در گرمای نبرد به موفقیت برسند.
اما این روزها توسعه دهندگان به طور مداوم از داده های موجود در بازی آنلاین استفاده میکنند و برای حفظ تعادل بازی، تغییراتی ایجاد می کنند.اگر آنها مشخص کنند یک سلاح بیش از حد خاص شده است، معمولا تنظیماتی را مثل آسیب رساندن یا بارگذاری مجدد در آن ایجاد میکنند تا قدرت آنرا کمتر کنند.این “نرفینگ” نامیده میشود و هر زمان میتواند مورد ضربه قرار بگیرد.
بنابراین اگر شما وارد مبارزه شوید و روش های قدیمی خود را پیدا کنید به همان اندازه ای که به یاد دارید موثر نیستند.احتمالا درست است که بگویید بازی نرف (به تغییر در بازی که برای ضعیف کردن یک آیتم، تاکتیک، توانایی یا شخصیت برای متعادل کردن بکار میرود) شده است.

 

۴) از دست رفتن پیشرفت

هیچ چیز بدتر از این نیست که داده های ذخیره شدت رو از دست بدی.
زمانیکه نوبت به بازی میرسد چیزهای کمتری هستند که باعث ناراحتی شما نسبت به از دست دادن پیشرفت باشند چون فراموش کردید که آنرا ذخیره کنید یا به این دلیل که چِکپوینت بازی بیش از حد فاصله دارد.این به ویژه زمانی آزاردهنده میشود که یک مرحله بسیار چالش برانگیز را رد کرده اید و باید آنرا دوباره بازی کنید.
درست است که از نظر از دست دادن پیشرفت اکنون در جایگاهی بهتر از قبل هستیم.چون در گذشته اگر فراموش میکردید که بازی را ذخیره کنید و میباختید یا اینکه مجبور بودید که کنسول خود را خاموش کنید، ساعتها پیشرفت بازی را از دست میدادید.این روزها تقریبا همه بازیها از ویژگی ذخیره خودکار برخوردارند اگرچه هنوز هم دقیقا همانطوری نیست که میخواهیم.
در هر صورت بازی کردن مراحلی که قبلا مورد ضرب و شتم قرار گرفتیم معمولا یک اجبار و زور است

۵) زمانیکه باتری شما تمام می‌شود

فرار از باتری ها میتونه از بازی کردنتون جلوگیری کنه.
درحالیکه دسته های پلی استیشن ۴ با باتری های قابل شارژ ساخته شده اند اما دسته های ایکس باکس وان این کار را انجام نمیدهند شما میتوانید یک بسته باتری قابل شارژ بخرید اما خیلی از مردم به آسانی AAS را ذخیره میکنند تا دسته ها را در حالت اجرا نگه دارند.اما هر چند وقت یکبار دسته خاموش میشود و مجبورید به دنبال باتری باشید،واقعا که روز بدی میشود
بدترین قسمت اینجاست که هیچ کس به جز خودتان مقصر نیست حالا باید تصمیم بگیرید که میخواهید به فروشگاه بروید یا وقت خود را به روش دیگری سپری کنید.اگر فقط ۶۰ دلار برای بازی را کنار بگذارید از بازی کردن هیجان زده میشویدو این تصمیمی نیست هر گیمری بخواهد انجام دهد.

 

 

 

منبع

تگ ها
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)