۱۰ بازی مورد انتظار سال ۲۰۲۰

سال ۲۰۱۹ با تمام خوب و بدی هاش تموم شد و در این سال بازی های ریز و درشتی عرضه شد که بعضی از این بازی ها انتظارات ما را توسنت براورده کنه و بعضی هاش ما را نا امید کرد. حال با امدن سال ۲۰۲۰ داریم وارد نسل جدید خواهیم شد که این  هم میتونه خوب باشه و هم بد!

خوب از این لحاظ که ایده آل ترین بازی های نسل هشتمی را می توانیم تجربه کنیم و بد از این لحاظ که بازی های روز عرضه کنسول های نسل جدید آن طور که باید خوب نیستند، یکی از دلایلش میتونه این باشه که فرصت کافی برای ساخت بازی را نداشته باشند یا برای نشان دادن قدرت کنسول های نسل جدید کیفیت را فدای گرافیک کنند.

مسئله ای که در لانچ کنسول های نسل هشتم به خوبی شاهدش بودیم و امیدواریم در نسل نهم دیگر تکرار نشود.

 

دانلود از یوتیوب

دانلود از آپارات

 

 

شماره ۱۰ بازی مورد انتظار سال ۲۰۲۰ – Marvel’s Avengers

اگر از طرفداران فیلم ها و سریال های دنیای Marvel  باشید نیازی به توضیح اضافی نیست زیرا اسم مجموعه برای مورد انتظار بودن این بازی در این لیست به اندازه ی کافی دلیل عاقلانه ایی به شمار می آید.

چه کسی است که دوست نداشته باشد کنترل ابر قهرمان های مارول نظیر ثور را در دست بگیرد و دشمنان را به خاک و خون بکشد ؟

کیست که دلش برای تونی استارک تنگ نشده باشد ؟

استودیو square enix  در نمایشگاه E3 2019  قول عرضه ی آن در ۲۶ اردیبهشت ۹۹ برای کنسول های PS4 و XBOX ONE  و PC و البته برای گوگل استادیا را داده است. با توجه به همکاری بین دو غول دنیای بازی یعنی Square Enix و کمپانی مارول و همچنین ساخته شدن بازی به وسیله Crystal Dynamics و Eidos Montreal که هر یک قبل از این تجربه‌های درخشانی مانند سری Tomb Raider و  Deus EX  را در کارنامه خود دارند انتظاراتمان از این بازی به خصوص در بخش گیم پلی به شدت بالاست. داستان بازی باز هم به اتفاقات قهرمان های داستان با دشمنانشان می پردازد و برخلاف اسم مجموعه اما قرار است در قسمت هایی از بازی سناریو های هر شخصیت را نیز دنبال کنیم.

در خصوص قهرمان ها هم ما میتوانیم شخصیت هایی نظیر هالک ، ایرون من ، ثور ،کاپیتان آمریکا ، بلک ویدو و میس مارول را کنترل کنیم و در بخش آنتاگونیست ها هم شاهد حضور TASK MASTER   و Abomination  هستم.

با تمام این تفاسیر اگر از علاقه مندان به جهان مارول هستید ، به هیچ وجه marvels avengers  را از دست ندید.

 

 

شماره ۹ بازی مورد انتظار سال ۲۰۲۰ – Godfall

بازی godfall  به صورت انحصاری برای کنسولps5  یا به عبارتی کنسول نسل نهمی سونی تایید شده است. البته باید گفته شود که برای pc  هم برای علاقه مندان در دسترس قرار میگرد .

Godfall قرار است در تابستان ۲۰۲۰ همزمان با عرضه ی کنسول نسل نهمی سونی به عرصه ی رقابت ها پا گذاشته و اثری مبارزه ایی و اکشن با کیفیت و جهانی بسیار عالی مارا همراه کند.

بازی قرار است با آنریل انجین۴ ساخته شود که خود دلیل خوبی برای این است که بدانیم بازی از نظر گرافیکی چیزی کم و کاست ندارد.

کیت لی، کارگردان بازی و مدیرعامل استودیوی Counterplay در قالب بیانیه‌ای گفته: )ما می‌خواهیم با Godfall نوآوری ایجاد کنیم و با ارائه گیم‌پلی مهارت‌محور و درگیرکننده، یک بازی اکشن نقش‌آفرینی جدید بسازیم. برای مثال، ما برای کمک به بازی‌کنندگان جهت پیدا کردن بهترین تجهیزات در ساخت کاراکتر خود، برنامه داریم تا تعداد زیادی لوت و آیتم را در مقابل آن‌ها بگذاریم تا مطمئن شویم که این مهم تاثیر مستقیمی روی گیم‌پلی و نحوه بازی‌ کردن آن‌ها دارد(

به عنوان نکته ی پایانی و تکمیل کننده ی دلیل حضور godfall  در این لیست باید بگویم که تمام اعضای مجموعه counterplay  تقریبا سابقه ی کار روی عناوینی نظیر دیابلو ۳ ، تایتان فال ۲ ، کال او دیوتی و خدای جنگ را دارند .

 

 

 

شماره ۸ بازی مورد انتظار سال ۲۰۲۰ – Halo Infinite

سال هاست که Halo  از اوج فاصله گرفته! نسخه ی پنجم هرچند بازی خوبی بود اما نتوانست نظر طرفداران را به خوبی جلب کند. از این رو استودیو ۳۴۳industries تصمیم گرفت تا به کل تغییرات بنیادی دراین فرانچایز محبوب به وجود بیاورد.

و اکنون halo infinite  اینجاست ! بازی ایی که هرچقدر مورد انتظار ولی همانقدربرای طرفداران نگران کنندس!
 وجود حالت های شخصی سازی و به سمت سبک نقش افرینی رفتن بازی ، باتوجه به عاقبت بازی های این نسل که همین کار را پیش گرفته بودند کمی مارا برای این نسخه نگران میکند ! هرچند که همه ما میدانیم ۳۴۳ قطعا قصد ندارد طرفداران را باری دیگر نا امید کند.

Halo infinite یک سافت ریبوت برای مجموعه به شمار میرود و تنها چیزی که از آن میدانیم این است که باری دیگر قرار است کورتانا و مستر چیف با هم برای نجات دنیا همکاری کنند. انجین گرافیکی جدید و بهره بردن از جهان بزرگتر برای این نسخه و وجود تغییرات جدیدی که اگر به ثمر بشینند مطمئنا باعث بهتر شدن کل فرانچایز می شود ، همه و همه میتواند دلایل زیادی برای قرار گرفتن halo infinite  در لیست مورد انتظار ترین بازی های سال ۲۰۲۰ به شمار بیاید.

این بازی علاوه بر اینکه به عنوان یکی از بازی های روز عرضه ی کنسول نسل نهمی مایکروسافت یعنیxbox series x  پا به خانه های شما میگذارد اما در تعطیلات ۲۰۲۰ برای کنسول xbox one  هم منتشر میشود

پس اگه از طرفداران فرانچایز halo هستید این نسخه رو به هیچ وجه از دست ندید.

 

 

شماره ۷ بازی مورد انتظار سال ۲۰۲۰ –  Watch Dogs Legion

دنیایی متفاوت و پر از کاراکتر واچ داگز لژیون چنان وسوسه کننده و نگران کنندس که سخت میشود بی تفاوت ازش عبور کرد!

نسخه ی جدید از فرانچایز واچ داگز، به طور رسمی در E3 2019  معرفی شد آن هم با یک تریلر ۱۰ دقیقه ایی که مارا با محیط بازی و مکانیسم های جدید آن آشنا میکرد .

قطعا اولین چیزی که در نظر همه عجیب بود این است که بازی یک پروتاگونیست یا همان قهرمان اصلی ندارد و ما در نقش کاراکتر های مختلف قرار است داستانی شاید سیاسی را در پیش بگیریم . داستانی که از مارکوس ، هکری که به گروه Dedsec و اعضای آن میرسد شروع میشود و ۲۰ کارکتری که ما قابلیت کنترل آن هارا داریم ختم میشود . شخصیت هایی حتی به زیبایی یک پیرزن !

ویژگی هر شخصیت هم منحصر به فرد است که خود به تنهایی دلیل بزرگی برای انتظارات ما از ساخته ی جدید یوبی سافت به شمار میرود .

آیا  Watch Dogs Legion میتواند بنیان گذار پایه ایی برای بازی های بدون پروتاگونیست آن هم برای یک بازی اکشن باشد یا قرار است با یکی از نا امیدکننده ترین بازی های سال ۲۰۲۰ طرف شویم ؟آیا شخصیت پردازی و ارتباط با شخصیت ، در این نسخه میتواند مانند اکثر بازی های حال حاضر باشد ؟

 جواب تمام این سئوالات را در ۱۶ اسفند ۹۸ با تجربه ی آن روی pc ، ps4  و xbox one  خواهیم گرفت.

 

 

شماره ۶ بازی مورد انتظار سال ۲۰۲۰ – dying light 2

زندگی برای چیست ؟ به چه امید ؟ خانواده ایی که هر روز داره کوچیک تر میشه ؟ نه این زندگی نیست! این فقط زنده ماندن برای شکار شدن است.

نسخه ی دوم dying light  قراره بار دیگر مارا به the city ، شهر زامبی ها ، شهری بدون امید و بدون ذره ایی زندگی ببرد.

ساخته ی بعدی استودیو techland  به ۱۵ سال پس از اتفاقات نسخه ی اول سری میزند و شخصیت اصلی آن Aiden Caldwell را به ما معرفی میکند.

برای اولین بار در e3 2018  بود که اولین ترلیر گیم پلی ها از بازی بیرون آمد و به وضوح میتوانستیم تغییرات بازی را مشاهده کنیم.

اکنون سیستم پارکور بازی بسیار کارامد تر شده بود.

یکی از مشکلات اصلی نسخه ی قبلی داستان آن بود که خوشبختانه در این نسخه کار دست کاردان افتاده است . نویسنده ی فعلی نسخه ی دوم کسی نیست جز Chris Avellone  یه به عبارتی کسی که نویسندگی عناوینی همچون فال اوت ۲ یا Divinity: Original Sin II را در کارنامه خود دارد .

تمام انتظارات ما میتواند در رفع مشکلات نسخه ی جدید نسبت به نسخه ی قبلی برگردد زیرا هرچند نسخه ی اول dying light  بی نقص نبود، هرچند نمیتوان از آن به عنوان یکی از بهترین بازی های وحشت بقا نام برد ، اما قطعا تجربه ایی منحصر به فرد بود و دور از انتظار نیست که برای نسخه ی بعدی لحظه شماری کنیم فقط کافیست تا بهار ۲۰۲۰ صبر کنید تا بتوانید آن را روی کنسول های خانگی و pc تجربه کنید.

 

شماره ۵ بازی مورد انتظار سال ۲۰۲۰ – Resident Evil 3 Remake

کپکام بعد از موفقیت های RE2  حال تصمیم به بازسازی بازی RE3  دارد!

داستان بازی همان داستان کلاسیک و قدیمی بازی است و همانند Re2  تمام ویژگی های اصیل این بازی حفظ شده است.

هرچند که با توجه به تصاویر باز هم میشود از طراحی نچندان جالب شخصیت ها خصوصا نمسیس ایراد گرفت ، مگر میشود نمسیس دماغ داشته باشد و همینطور ساده از آن بگذزیم ؟ در هر صورت کپ کام نشان داد که با re2  توانایی ساخت بازسازی هایی برای کسب عنوان بهترین بازی سال را هم دارد و نمیشود re3  را به عنوان یکی از مورد انتظار ترین بازی های سال ۲۰۲۰ به حساب نیاورد.

نسخه ی باز سازی رزیدنت اویل ۳ و واضح تر بگویم نمسیس ! قرار است در ۱۲ فروردین ماه سال ۹۹ به خانه های شما بیاید.

 

 

شماره ۴ بازی مورد انتظار سال ۲۰۲۰ – Nioh 2

بازی بعدی اما ، بازی ایی نیست به جز nioh 2  ! نسخه ی اول این بازی در سال ۲۰۱۷ پس از یک دهه ! بعله درست شنیدید پس از یک دهه تولید و توسعه پا به میدان گذاشت و با توجه به شباهت های انکار ناپذیری که به ساخته های کارگردان نابغه یعنی میازاکی با سری دارک سولزداشت اما در نهایت توانست خودش را به عنوان یک بازی مستقل در دل طرفداران جا کند و به هیچ وجه یک کلون از سری سولز به حساب نیاید.

نسخه ی اول nioh  با ترکیب سبک هک اند اسلش و نقش آفرینی توانست مورد توجه اکثر گیمر ها و منتقدان قرار بگیره و همین موضوع باعث میشود که ما برای عرضه ی نسخه ی دوم این سری لحظه شماری بکنیم.

بازی Nioh 2 با حفظ المان‌های اصلی قسمت اول و بهبود گیم پلی و گرافیک بازی، المان‌های جدیدی مثل ساختارهای مبارزه‌ای جدید را اضافه کرده تا تجربه بهتری را برای طرفداران به ارمغان بیاورد.

در نهایت ساخته ی بعدی تیم نینجا قرار است در ۲۳ اسفند ماه برای ps4  منتشر شود

 

 

شماره ۳ بازی مورد انتظار سال ۲۰۲۰ – Ghost of Tsushima

بازی Ghost of Tsushima بزرگترین ساخته استودیو ساکر پانچ به شمار میرود. شبح تسو شیما رو خیلیا با گرافیک بصری چشم نواز آن در نمایش های E3 2018  و  همین اخیرا، در مراسم Game Awards  میشناسند.

از دیگر خصوصیات این بازی میتوان به اکشن ماجراجویی و مخفی کاری بودن آن اشاره کرد که از نگاه سوم شخص دنبال میشه و البته که دارای جهانی آزاد برای کاوش است. نکته ی جالب دیگر آن است که بازی دارای راهنمایی برای پیدا کردن مسیر نیست و از این جهت خیلی شبیه به سری تحسین شده ی دارک سولز ساخته ی میازاکی میباشد.

داستان بازی پیرامون سرزمین تسوشیما و در واقع اولین حمله ی مغول ها به سرزمین ژاپن روایت میشود و در نهایت هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه آن نیست و فقط میدانیم که در تابستان ۲۰۲۰ قراره یک بازی انحصاری دیگر را روی کنسول های نسل هشتمی سونی تجربه کنیم و امیدواریم ، ساکر پانچ پروداکشنز و نیت فاکس در جایگاه کارگردان انتظاراتمان را از بازی براورده کنند.

 

 

شماره ۲ بازی انتظار سال ۲۰۲۰ – cyberpunk 2077

بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ معرفی  ودر سال ۲۰۱۳ اولین تیزر آن به نمایش در آمد.

سی دی پراجکت در طی این سال ها تمرکز خود را روی عرضه ی بازی ویچر ۳ گذاشت تا اینکه در E3 2018  دومین تریلر رسمی بازی را منتشر کرد و تقریبا نشان داد که سازندگان و علاقه مندان به دنیای سایبر پانکی با چه چیزی طرف هستند.

سازندگان قول یک RPG  اول شخص با کامل ترین شخصی سازی نسبت به دیگر بازی های این سبک را دادند و همچنین اشاره کردند که بازی را هرکس با توجه به سلیقه ی خودش میتواند پیش ببرد یا اکشن به طور کامل و یا مخفی کاری! انتخاب با خودتان است.

طبق نمایش های بازی با سیستم انتخاب گسترده ایی روبه رو هستیم و داستان بازی هم قراره برای هرکس به طور کالا متفاوت با توجه به انتخاب هایش روایت شود.

این بازی را برای کنسول های XBOX ONE  و PS4  و PC  در تاریخ ۲۷  شهریور  ۹۹ عرضه خواهد شد.

 

 

شماره ۱ بازی مورد انتظار سال ۲۰۲۰ – The Last of us part 2

نسخه اولین از بازی tlou در آخرین روز های نسل هفتم یعنی در سال ۲۰۱۳ توسط  شرکت دوست داشتنی ناتی داگ  منتشر شد و به تمام صنعت گیم نشان داد که یک بازی چطور می تواند با داستانی تاثیر گذار، شمارا تا مدت ها در انتظار نسخه ی بعدی بگذارد.

The Last of us Part 2  پس از ۶ سال انتظار و مانند نسخه ی قبلی خود، در اخرین نفس های کنسول های نسل هشتمی چنان مارا منتظر خود گذاشته است که سخت میشود آن را در مورد انتظار ترین بازی های ۲۰۲۰ و صد البته به عنوان مورد انتظار ترین بازی سال در نظر نگرفت!

بازی قراره چندین سال پس ازحوادث قسمت اول جریان داشته باشد و الی، همان کودک دوست داشتنی و زجر دیده قسمت اول، حال طبق تریلر ها به ماشین کشتاری برای کلیکر ها و انسان ها تبدیل شده، گرگی که به دنبال شکارش هرکاری خواهد کرد.

طبق نمایش هایی که دیدیم، بازی با تغییرات گسترده ی گیم پلی مواجه است، از سرعت بیشتر گیم پلی بازی به واسطه ی ویژگی های شخصیتی الی گرفته تا سگ هایی که شما را هرجا که بروید دنبال میکنند.

این بازی قرار است در ۹ خرداد ماه ۹۹ به صورت انحصاری برای کنسول PS4  در دسترس گیمر ها قرار بگیرد.

 

 

نظر شما در رابطه با لیست انتحابی ما چیست؟ اگر بازی مورد نظرتون در لیست نیست در بخش نظرات اعلام فرمایید.

 

 

 

 

تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)