۱۱ بازی برتر واقعیت مجازی برای تجربه ای لذت بخش : تجربه ای از جنس واقعیت

واقعیت مجازی تکنولوژی جدیدی است که چند سالی روی زبان‌ها آمده است و تجربه‌ی نابی را برای افراد به‌خصوص علاقه‌مند به بازی ایجاد کرده است. در همین راستا ماهم تصمیم گرفتیم به معرفی ۱۲ بازی برتر واقعیت مجازی بپردازیم. با npcbot  و ۱۱ بازی جذاب واقعیت مجازی همراه باشید.

شاید بتوان گفت که سال‌های زیادی از معرفی واقعیت مجازی نمی‌گذرد و در همین سال‌های کم این تکنولوژی بسیار پیشرفت داشته است و خیلی برای عموم مردم این تکنولوژی شناخته‌شده‌تر است. یکی از دسته مخاطب‌هایی که بسیار با آمدن واقعیت مجازی خوش‌حال شدند و برایشان این تکنولوژی جذاب بوده است گیمرها بودند. این تکنولوژی می‌تواند شمارا غرق در دنیای یک بازی ویدیو ای بکند و شمارا با تک‌تک اجزای آن محیط بازی درگیرتر بکند. خوشبختانه هم‌بازی‌های زیادی برای واقعیت مجازی عرضه‌شده است که در میان آن‌ها بازی‌های فوق‌العاده‌ای هم قرار دارد که می‌تواند تجربه‌ی آن‌ها برای هرکسی جذاب و سراسر لذت و هیجان باشد. در ادامه فهرستی از بهترین بازی‌های واقعیت مجازی را معرفی می‌کنیم و قطعاً اگر شما دستگاه واقعیت مجازی داشته باشید تجربه هرکدام از این بازی‌ها می‌تواند برای شما یک تجربه‌ی لذت‌بخش را به همراه داشته باشد.

 

Beat Saber

 

بازی واقعیت مجازی Beat Saber

 

بازی Beat Saber یکی از بازی‌های بسیار سرگرم‌کننده است که برای واقعیت مجازی منتشرشده است. این بازی بااینکه بسیار ساده است و چیز زیادی برای گفتن ندارد اما در واقعیت مجازی به یکی از بهترین تجربه‌های برای این تکنولوژی تبدیل‌شده است و تجربه‌ی این برای هرکسی که به واقعیت مجازی و حس و حال گیم علاقه دارد بسیار می‌تواند جذاب باشد.

بازی Beat Saber دقیقاً بازی است که علاقه‌مندان به موسیقی‌های هیجان‌انگیز می‌توانند اوج هیجان و لذت را در این بازی تجربه کنند. شما با دو شمشیر نورانی و در محیطی بسیار جذاب باید همراه با ریتم پخش موزیک مکعب‌های کوچکی که به سمتتان می‌آید را از وسط نصف کنید و این نصب کردن وقتی در این محیط با گرافیک جذاب خود باشد همراه با ریتم یک موزیک هیجانی می‌تواند برای هر کس تجربه‌ی لذت‌بخشی را به همراه داشته باشد. این بازی برای بیشتر پلتفرم‌های واقعیت مجازی منتشرشده است و از زمان انتشار تا به حالا با محبوبیت زیادی همراه شده است. پس اگر می‌خواهید تجربه‌ی هیجانی در دنیای واقعیت مجازی داشته باشید همیشه پیشنهاد اول بازی Beat Saber هست.

 

Astro Bot: Rescue Bot

 

بازی واقعیت مجازی Astro Bot: Rescue Bot

 

قطعاً بازی Astro Bot: Rescue Bot برای هرکسی که هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن را داشته باشد یک تجربه ناب و لذت‌بخش را به همراه دارد. بدون شک می‌توان گفت که یکی از بهترین بازی‌های واقعیت مجازی برای هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن وی آر همین Astro Bot: Rescue Bot است که همواره تجربه‌ای لذت‌بخش را برای گیمر های علاقه‌مند فراهم کرده است. شما در بازی Astro Bot: Rescue Bot در دنیای جذاب و دوست‌داشتنی ربات‌ها با چالش‌های مختلفی روبه‌رو می‌شوید و حل کردن این چالش‌ها در واقعیت مجازی لذتی بی‌حد را برای شما فراهم می‌کند که قطعاً می‌تواند به‌عنوان تجربه‌ی اول در واقعیت مجازی برای شما جذاب و سرگرم‌کننده باشد. گرافیک دنیای بازی بسیار حالت شاد و هنری دارد و ازآنجایی‌که دنیای بازی یکی از بهترین دنیای های سه‌بعدی در واقعیت مجازی است این گرافیک می‌تواند برای مدت‌ها به دل شما بنشیند و یک لذت خاصی را همراه باگیم پلی جذاب آن‌هم در دنیای واقعیت مجازی برای شما به همراه داشته باشد.

در دنیای پلی‌استیشن وی آر برای اینکه این هدست واقعیت مجازی قطعاً به دلیل اینکه برای کنسول پلی‌استیشن ساخته‌شده است بازی‌های زیاد و جذابی را خواهد داشت اما قدر گرافیکی کم این هدست باعث این شده است که زیاد نتوان از گرافیک بازی‌ها لذت برد در همین راستا هم گرافیکی که دنیای Astro Bot: Rescue Bot دارد و آن هنر زیبایی که در این بازی به نمایش کشیده شده است می‌تواند در این هدست واقعیت مجازی برای هرکسی که به دنیای واقعیت مجازی علاقه‌مند است جذابیت‌های بالایی را به همراه داشته باشد.

 

The Climb

 

بازی The Climb

 

بازی The Climb یکی دیگر از بازی‌های جذاب منتشرشده برای واقعیت مجازی است که یک تجربه‌ی متفاوت می‌تواند برای هرکسی باشد. کار شما در بازی بیشتر به گشت و بالا رفتن از صخره‌ها خلاصه می‌شود که شاید در نگاه اول فکر کنید که جذابیتی ندارد و ارزش تجربه کردن را ندارد. اما در واقعیت مجازی همیشه چیزی که جذابیت ندارد در این دنیا جذابیت خاصی دارد. شاید کار اصلی شما جذاب نباشد از دید گیمری اما اگر شما به‌طور واقعی از یک صخره بالا بروید هیچ هیجانی ندارد البته که این دنیای بازی است و می‌تواند بسیار جذابیت‌های پنهانی در کمین شما در طول مسیر باشد. شما در این بازی دقیقاً حس صخره‌نوردی را تجربه خواهید کرد و این دقیقاً چیزی است که این بازی می‌خواهد به شما نشان دهد.

نکته‌ی جذاب درباره‌ی این بازی این است که دنیای بازی واقعاً جزو جذاب‌ترین‌ها وبرترین دنیاهایی است که هرکسی تابه‌حال با خود دید است. ازآنجایی‌که این بازی با موتور بازی‌سازی کرای انجین ساخته‌شده قطعاً گرافیکی که بازی دارد باید مثال‌زدنی باشد! و این گرافیک می‌تواند در دنیای واقعیت مجازی تجربه‌ای خیلی واقعی‌تر را برای شما به همراه داشته باشد که این خودش یکی دیگر از مزیت‌های این بازی نسبت به خیلی از بازی‌های دیگر است. فقط گرافیک بازی نیست که بسیار باکیفیت است بلکه خود جهان بازی هم بسیار جذاب و دوست‌داشتنی ساخته‌شده است و دیدن آن می‌تواند حس عجیبی را به همراه داشته باشد. دنیای بازی چیزی شبیه بازی فار کرای ۳ است اما با گرافیک فوق‌العاده بالاتر و در دنیای واقعیت مجازی که هر لذت کوچکی در این دنیای واقعیت مجازی می‌تواند کوهی از سرگرمی را برای هر گیمری ایجاد کند.

 

Resident Evil 7 Biohazard

 

بازی واقعیت مجازی Resident Evil 7 Biohazard

 

در دنیای گیم دیگر نام Resident Evil  برای هرکسی شناخته‌شده است و می‌توان با شنیدن نام این بازی فهمید که قرار است با چیزی روبه‌رو باشیم که تا سرحد مرگ قرار است ما را بترساند. نسخه‌ی Resident Evil 7 Biohazard این سری بازی عنوان‌های قبلی فرق زیادی داشته  و ربط آن‌چنانی به این سری نداشت اما یکی از تغییرات خیلی مهمی که این عنوان با عنوان‌های قبلی کرده بود این بود که بازی در حالت اول‌شخص بود و دربازی‌های ترسناک بودن یک بازی در حالت اول‌شخص آن‌هم وقتی‌که پای سازندگان Resident Evil به وسط بیاید یعنی دیگر باید بدانیم که قرار است ترس را از دیدی جدید و با حسی نو تجربه کنیم. اما نسخه‌ی واقعیت مجازی Resident Evil 7 Biohazard دقیقاً چیزی است که در دنیای بازی‌های واقعیت مجازی کم بوده است و حس ترس را می‌تواند به‌خوبی به هرکسی منتقل کند.

کافی است فقط سری به ویدیوهای درون یوتیوب بزنید تا بفهمید که مردم در هنگام تجربه‌ی این بازی تا به چه اندازه می‌توانند ترس را لمس کنند. اگر می‌خواهید یک تجربه‌ی متفاوت را داشته باشید قطعاً و حتماً عنوان Resident Evil 7 Biohazard را در واقعیت مجازی تجربه کنید و لذت ترس را در دنیای مخوف این بازی بچشید. همچنین بگویم که حس ترس در دنیای واقعیت مجازی چیزی است که هرکسی که می‌خواهد بازی‌های واقعیت مجازی را بازی کند باید یک بازی ترسناک در این دنیا بازی کند. چون‌که فقط این حس است که در دنیای واقعی و در حالت معمولی هم لرزه به تن هر فردی می‌اندازد و وای به حال اینکه یک بازی ترس ناک را در دنیای واقعیت مجازی تجربه کنیم که یک حس را هزاران برابر می‌کند. در ایجاد حس ترس هم چه بازی بهتر از Resident Evil 7 Biohazard که هم سازندگانش شهرت خاصی در ساخت چیزی دارد که ترس را به وجود گیمر فروکند و هم اینکه در این نسخه اول‌شخص شده است. حتماً پیش نهاد می‌کنم این بازی را تجربه کنید.

 

Elite Dangerous

 

بازی واقعیت مجازی Elite Dangerous

 

بازی Elite Dangerous چهارمین نسخه از این سری بود که منتشر شد و این بازی با تغییرات مهمی که داشت خیلی از قبل بهتر شده بود. در این نسخه از این سری برای اولین بار امکان آنلاین بازی کردن در بازی فراهم‌شده است و تجربه در این دنیا آن‌هم با افراد و پلیر های واقعی می‌تواند به‌اندازه‌ای هیجان داشته باشد که دیگر به سمت بازی دیگر کشیده نشوید. شما در بازی Elite Dangerous می‌توانید به خرید سفینه‌های مختلف و مسلح کردن آن‌ها بپردازید و سپس به نبرد در فضا بروید و آن هیجان را تجربه کنید. این بازی در سال ۲۰۱۴ منتشرشده است و به همین دلیل دارای گرافیک خوبی برای تجربه در دنیای واقعیت مجازی است. همچنین این بازی برای هدست های واقعیت مجازی پی سی منتشرشده است که با گرافیک بالا و توان پردازشی بالایی که دارند می‌تواند دنیایی سراسر از گرافیک را آن‌هم در گیم پلی سرعتی و هیجانی و در جهان فوق‌العاده فضا به وجود بیاورد که قطعاً مهر و دلیل قاطع برای تجربه این بازی به‌حساب می‌آید و تجربه این بازی می‌تواند برای هرکسی که به دنیای گیم و واقعیت مجازی علاقه دارد لذتی شیرین باشد.

 

Eagle Flight

 

بازی واقعیت مجازی Eagle Flight

 

یکی از ویژگی‌های اصلی دنیای واقعیت مجازی امکان ایجاد حس جایی است که تابه‌حال در آنجا نبودید و همین امکان انجام همچنین کاری می‌تواند برای شما جذابیت‌های زیادی را به همراه داشته باشد. نکته‌ی دیگری که باید بگویم این است که دیدن دنیا در واقعیت مجازی با دیدن دنیا در یک بازی کامپیوتری فرق دارد  و همین دقیقاً دلیل این است که این بازی در این مقاله حضور دارد. اگر در مقاله‌ی دیگری بود قطعاً این بازی امکان حضور نداشت اما در دنیای واقعیت مجازی همه‌چیز فرق می‌کند و حضور در  همین بازی هم می‌تواند باعث ایجاد حسی نو شود.

در بازی Eagle Flight شما تبدیل به ی عقاب می‌شوید. بلکه درست شنیدید شما در این بازی تبدیل به یک عقاب می‌شوید و می‌تواند بر فراز شهر پاریس پرواز کنید و از منظره‌های بی‌نظیر این شهر لذت ببرید. گرافیک جذاب محیط بازی یکی از نکات مثبت این بازی به شمار می‌رود که واقعاً تجربه‌ی بی‌نظیری را برای شما می‌تواند به وجود بیاورد. دنیای بازی به‌طور تقریبی چیزی جذاب را از پاریس به نمایش گذاشته است و دیدن این دنیا در قالب دید یک عقاب چیزی جذاب‌تر هم است. شما می‌توانید تنها باکمی گردش زاویه دیگری از دنیای را ببینید و هر طوری که می‌خواهید به پرواز در آسمان بپردازید. واقعاً تجربه‌ی فوق‌العاده است هم دیدن پاریس از بالا و از دیدن عقاب و هم حس تجربه‌ی پرواز بر فراز یک شهر بزرگ آن‌هم در قالب یک عقاب که می‌تواند حسی نو را در دنیای گیم و بازی به وجود بیاورد. همچنین این بازی امکان تجربه‌ی چندنفره و آنلاین را دارد و شما می‌توانید به‌صورت چندنفره به پرواز بپردازید که شاید پرواز به‌صورت گروهی حسی بهتر داشته باشد.

 

Job Simulator

 

Job Simulator

 

یکی دیگر از بازی‌های واقعیت مجازی فوق‌العاده بازی Job Simulator است که با دنیایی متفاوت و این حس تفاوت در واقعیت مجازی واقعاً چیزی فوق‌العاده را برای شما به وجود آورده است و شما می‌توانید حسی خیلی جذاب را در این بازی داشته باشید. دنیای بازی درجایی در جریان است که خیلی از کارها را دیگر ربات‌ها انجام می‌دهند  و انسان‌ها دیگر وجودی ندارد. دنیای بازی با طراحی خیلی ساده خود و با گرافیک خیلی فانتزی اما جذاب خود توانسته است دنیایی خوب و سرگرم‌کننده را به وجود بیاورد. شما می‌توانید در بازی یکی از ۴۷ شغل موجود یعنی سرآشپز،کارمند،فروشنده فروشگاه و مکانیک خودرو را تجربه کنید که تجربه‌ی هرکدام از این شغل‌ها در دنیای ربات‌ها و در واقعیت مجازی بسیار سرگرم‌کننده و  می‌تواند جذابت های زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. کار کردن در نقش هر یک از این شغل‌ها می‌تواند یک حس فوق‌العاده را برای شما به وجود بیاورد که نهایت لذت و سرگرمی را در بازی بچشید و تجربه‌ی لذت‌بخش و دل‌پذیری را داشته باشید.

تجربه‌ی این بازی به هرکسی که می‌خواهد یک بازی واقعیت مجازی را تجربه کند پیشنهاد می‌شود چون‌که جز بهترین بازی‌ای است که من تابه‌حال دیدم. شاید با بازی‌های دیگر این لیست فرق کند و مثل آن‌ها تجربه‌ی نو را برای گیمر به همراه نداشته باشد اما همین تجربه در نقش هر شغل هم می‌تواند یکی از بهترین تجربه‌های واقعیت مجازی هرکسی باشد که بتواند از آن لذت کامل ببرد.

 

Batman: Arkham VR

 

Batman: Arkham VR

 

یکی دیگر از بهترین تجربه‌ها در دنیای واقعیت مجازی بازی Batman: Arkham VR است که تجربه‌ای لذت‌بخش و فوق‌العاده را به همراه دارد. بازی Batman: Arkham VR شمارا در نقش بتمن قرار می‌دهد و به شما این اجازه را می‌دهد که در نقش این کاراکتر فوق‌العاده به ماجراجویی در جهان این کاراکتر بپردازید و تجربه‌های نابی را تجربه کنید و لذت ببرید. شما در این بازی می‌توانید با وسایل زیادی کارکنید و از آن‌ها برای اینکه خودتان در بازی بتوانید هر چه بیشتر ماجراجویی کنید استفاده کنید. تجربه کردن یک دنیا با ماجراجویی و با مبارزات و چالش‌های مختلف آن‌هم در نقش بتمن قطعاً می‌تواند خیلی جذاب باشد و هیجانی فوق‌العاده را به همراه داشته باشد. ولی باید از هر بازی به‌اندازه خودش انتظار داشت. بااینکه این بازی واقعاً عالی است و یک تجربه لذت‌بخش و پر از هیجان را برای شما فراهم می‌کند اما تا جاهایی کشش دارد و می‌تواند تجربه‌های خوبی به شما انتقال دهد. هنوز هم می‌گویم که این بازی برای تجربه‌ی وی آر فوق‌العاده است اما فقط در حد خوب نه بیشتر……

به‌هرحال با گسترده بالایی دارد و پر از شور و هیجان و اتفاق‌های مختلف است اما کیفیت این اتفاق‌ها در حد خوب است. ولی به هرکسی حتماً پیش نهاد می‌کنم که این بازی را حتی یک‌بار هم شده بازی کند و از تجربه‌ی لذت‌بخش آن نهایت استفاده را بکند.

 

Arizona Sunshine

 

Arizona Sunshine

 

یکی دیگر از بازی‌هایی که تجربه‌ی آن به‌شدت توصیه می‌شود بازی Arizona Sunshine است. در این بازی شما به جهان غرب وحشی برده می‌شوید.اما این غرب وحشی با چیزهایی که شما از بازی‌های دیگر دیدید فرق می‌کند. در این بازی شما در جهانی هستید که فقط خودتان و زامبی‌ها هستند و دیگرکسی نیست. بازی ازلحاظ گرافیک محیطی واقعاً طراحی خوبی دارد و می‌تواند نیازهای شمارا برطرف کند و شما دقیقاً حس می‌کنید که در یک دنیای کامل قرار دارید و می‌توانید تجربه‌ای بی‌نقص را تجربه کنید. اما خب درجاهایی هم وجود دارد که این تجربه بی‌کیفیت می‌شود و این از نقطه‌ضعف‌های این بازی به شمار می‌رود. اما تجربه‌ی این بازی به‌شدت توصیه می‌شود و به‌شدت توصیه می‌شود که این بازی را تجربه کنید و از آن لذت ببرید.

تجربه‌ی بازی Arizona Sunshine در  دنیای واقعیت مجازی چیز جذابیت و می‌تواند یک تجربه از شوتر و زامبی باشد که در دنیای غرب وحشی جریان دارد. قطعاً تجربه‌ی این‌ها باهم چیز جالبی است و جذابیت‌های زیادی هم دارد. گرفتن سلاح‌های متفاوت برای شلیک به سر زامبی‌ها و کشتن آن‌ها راه رفتن در مسیرهای مختلف و متنوع و سراسر جذاب می‌تواند یک تجربه‌ی کامل را برای شما به وجود بیاورد.

 

 

Surgeon Simulator 2013

 

بازی واقعیت مجازی Surgeon Simulator 2013

 

بازی Surgeon Simulator 2013 دیگر یک تجربه‌ی  عجیب در دنیای واقعیت مجازی است. شما در این بازی در نقش یک جراح قرار می‌گیرید و باید بیماران مختلفی را عمل کنید. شما در این بازی باید به‌عنوان یک جراح عمل‌های مختلفی را انجام دهید و هرکدام از این عمل‌ها می‌تواند برای شما یک تجربه چالشی و لذت‌بخش باشد. ابزارهای مختلفی در بازی وجود دارد برای عمل کردن که شما باید بامهارت تمام از ابزارهای مختلف استفاده کنید و عمل جراحی را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

اما چیزی که خیلی در این بازی جذابیت آن را بالاتر می‌برد آن جنبه‌ی فان بازی است که شما می‌توانید تجربه کنید. در کنار تجربه‌ی اصلی بازی اگر خودتان کمی تلاش کنید بازی ابزارهایی در اختیارتان قرار داده است که تجربه‌ی بازی را به بهترین نحوه ممکن تبدیل به یک تجربه‌ی فان می‌کند. فرض کنید شما با اره و چکش باید قلب یک بیمار را عمل کنید وای به حال آن بیمار که قرار است چه بلایی سرش بیاید. به‌طورکلی موارد مختلفی در بازی وجود دارد که تجربه بازی را جذاب می‌کند. گرافیک بازی هم چیزی برای گفتن ندارد و کیفیت بازی مثل اجزای بدن بیمار می‌توانست خیلی بهتر باشد به‌طوری‌که اصلاً خیلی چیزها جذابیت لازم را ندارد و کیفیتش می‌توانست خیلی بهتر باشد اما با توجه به اینکه بازی واقعیت مجازی است می‌توان از روی این موضوع رد شد و در کل بازی را بک بازی سرگرم کنند و جذاب دانست.

 

SportsBar

 

بازی sports bar vr

 

بازی SportsBar یکی از بازی‌های ورزشی واقعیت مجازی است که تجربه‌ای جذاب را برای گیمر ها می‌تواند فراهم کند. اگر شما علاقه‌ای به بازی‌هایی مثل بیلیارد دارید بازی SportsBar یک‌چیزی شبیه بیلیارد دارد که شما می‌توانید به تجربه‌ی آن لذت بالایی را در حالت وی آر ببرید. شما می‌توانید این بازی را به‌صورت چندنفره هم انجام دهید و با دوستان خود مسابقه و رقابت کنید و از این رقابت لذت ببرید. همچنین چیزی که نباید یادتان برود این است که این بازی در واقعیت مجازی می‌تواند چه تجربه‌ای را برای شما فراهم کند. شما به‌راحتی می‌توانید در این بازی با هیجان بالا شرکت کنید و حس کامل یک گیم ورزشی را بچشید و از آن لذت ببرید. گرافیک محیط بازی SportsBar واقعاً زیباست و کیفیت بسیار  خوبی دارد که قطعاً می‌تواند یک تجربه‌ی خوب را به وجود بیاورد. گرافیک میز بازی و پلیر های هم حالت هنری و مدرن و خیلی جذابی دارد و شما با دیدن همین محیط کلی هیجان و انرژی درونتان سرازیر می‌شود که به‌راحتی می‌توانید از بازی لذت ببرید و آماده یک تجربه‌ی حسابی در بازی شوید. همچنین اگر دلتان هم خواست می‌توانید کمی دارت هم‌بازی کنید و از آن‌هم لذت ببرید.

بازی SportsBar با گرافیکی که اجزای آن دار خودش شور زیادی ایجاد می‌کند و یک هیجان بالایی در مسابقات آن‌هم وجود دار د که دیگر بازی را خیلی جذاب‌تر می‌کند. بنابراین خیلی به شما پیش نهاد می‌کنم که این بازی را تجربه کنید.

 

با توجه به اینکه واقعیت مجازی تکنولوژی جدید است نباید از آن انتظار زیادی داشته باشیم و خیلی توقع‌های خود را بالا ببریم. در حال حاضر واقعیت مجازی مخاطبین زیادی دارد اما تعداد مخاطبین آن به دی نریسیده است که خیلی از بازی‌سازان بزرگ به سمت اینکه  برای واقعیت مجازی بازی بسازند بروند و این مشکل کم‌کم حل می‌شود و ما شاهدبازی‌های مختلف و متنوع ای در آینده خواهیم بود و می‌توانیم آن موقع انتظار بالایی داشته باشیم. در حال حاضر و با این موقعیت همین بازی‌هایی که وجود دارد کیفیت زیادی دارند و می‌توانند ما را به دنیای واقعیت مجازی ببرند و تجربه‌های سراسر لذت را برای ما به وجود بیاورند. همچنین به علت کمبود قدرت پردازشی شاید در حال حاضر بازی‌های گرافیک زیادی نداشته باشند اما همه‌ی بازی‌های واقعیت مجازی به علت نو بدون و جذابیت بالای این سیستم می‌توانند باگیم پلی و محتوای خود خیلی‌ها را سرگرم کنند.

 

نظر شما چیست؟ شما بهترین بازی‌های واقعیت مجازی که باید تجربه کنید که چه می‌دارید؟

تگ ها
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)