۵ قدم برای موفق شدن در یوتیوب در سال ۲۰۲۰

در این دوره زمانه کمتر کسی هست اسم یوتیوب را نشنیده باشه، سایتی برای اشتراک ویدیوها که میلیون ها مخاطب در سراسر جهان داره و همچنین رنک ۲ سایت جهانی در سایت الکسا را در اختیار دارد.

حال ما تصمیم گرفتیم ۵ راه برای موفق شدن در یوتیوب را برای شما شرح بدیم، در ادامه با npcbot همراه باشید.

 

۱) مطمئن بشید که این چیزی هست که واقعا شما میخواهید. ایا شما میخواهید که یک یوتیوبر شوید؟

 

خیلی آسونه که چیزایی خوبی که یوتیوبر های معروف به ما نشون میدن رو ببینیم ولی قضیه خیلی بیشتر از این چیز هاست. این سلبریتی ها آنلاین زمان زیادی رو صرف پول در آوردن از اینترنت کردن شاید روز ها ماه ها و سال ها.

این یوتیوبر های میلیونر ویدیو درست نکردند که فقط ازش پول در بیاورند. درست کردند چون دوست داشتند که ویدیو درست کنند. واقعیت اینه که شما قادر به پست گزاشتن و ویدیو درست کردن نیستید تا زمانی که دوست داشته باشید.

من تونستم که کانالم رو به سرعت فوق العاده زیادی بزرگ کنم حتی بیشتر از ۹۹ درصد یوتیوبر های معروف و جدید و این خیلی عالیه. ولی متاسفانه من متوجه شدم که من از ساختن ویدیو ها مثل چیزی که فکرشو میکردم لذت نمیبردم. ممکنه چیزی مشابه این برای شما اتفاق بیوفته پی باید از خودتون بپرسید که چرا من میخوام کانال یویتیوب بزنم؟

اگه این موارد بر شما صدق میکنه بهتره بگم که شما برای یوتیوبر شدن ساخته نشده اید:

 – شما میخواید به طور جهانی با ویدیو هاتون معروف بشید.
 – شما فقط به فکر پول در اوردن از یوتیوب هستید.
 – شما دوست ندارید ساعت ها وقت بزارید برای کاری که برای اون پول نمیگیرید.

در مورد من، من فکر میکردم اگر بتونم با بازی کردن مخارج زندگیم رو در بیارم خیلی خوب میشه ، ولی متاسفانه بازی کردن هرروز اون هم فقط یک بازی یکم برای من قدیمی شد. سرگرم کردن مردم در زمانی که من بازی میکردم همراه با چک کردن هر ثانیه برای برخورد نکردن با مشکلات ضبط فیلم چیزی نبود که من ازش لذت میبردم.من فقط میخواستم دراز بکشم و دکمه شروع رو بزنم و بازی کنم فقط. استریم کردن و فیلم گرفتن فقط استرس بازی رو زیاد تر میکرد.من عاشق بازی کردن هستم ولی مثل اینکه تولید محتوا در مورد اون ها طبق سلیقه من نبود.همین مشکل ممکنه برای شما هم پیش بیاد پس باید مطمعن بشید که دارید کار درست رو انجام میدید.

شما برای یوتیوبر شدن ساخته شدید اگه این موارد زیر بر شما صدق میکنه:
 – شما از کمک کردن به دیگران و لذت میبرید و این کار رو بدون انتظار از گرفتن پول از شخص مقابل انجام میدهید.
 – شما به درست کردن ویدیو ها برای تفریح علاقه دارید.
 – شما به فکر راجب اینکه یک ادم های جدید زیادی رو در اجتماع اینترنتی که درست کردید میبینید علاقه دارید.
 – شما نباید برای پول در اوردن کانال یوتیوب بزنید

 راه های دیگه ای برای پول دراوردن بهتر از ساختن کانال یوتیوب وجود داره. برای همینه که باید شما بدونید که دقیقا چی میخواید و چیکار میخواید بکنید این قدم اول بود، اگر به سبک زندگی یک یوتیوبر هنوز علاقه دارید به خوندن ادامه بدهید.

 

۲) موضوع کانال یوتیوب تون رو اگر میخواید درست کنید انتخاب کنید شما نیاز دارید یک حرفه انتخاب کنید.

 

حرفه یک گروه از چیز هایی هست که مردم دوست دارند و به اشتراک میزارن یا برای رفع نیاز هاشون میبینن و دنبال میکنند
یک سری مثال برای حرفه:

گیمینگ موسیقی ورزش

 

ولی راز واقعی برای بهتر کردن اون حرفه های کوچک هست. حرفه های بالا بیشتر باید تلاش کنید و شما در به دنبال نفوذ بیشتر برای طرفدار ها هستید حرفه های پایین حتی برای بهتر شدن هم هست.
مثل این میمونه که شما در حرفه های سخت تر و بهتر به دنبال حرفه های کوچیک تر باشید مثل زوم کردن توی یک حرفه و پیدا کردن حرفه اسون تر، برای مثال حرفه اصلی و حرفه فرعی

حرفه ای داخل حرفه فرعی(این حرفه هارو هدف قرار بدید)

(حرفه اصلی)گیمینگ                /       موسیقی                       /ورزش

(حرفه فرعی)بازی های اکشن      /      گیتار زدن                       /فوتبال

 

امیدوارم این مثال ها بهتون کمک کنه که چه چیزی رو انتخاب کنید برای کانال یوتیوب خودتون. ترفند اینجا اینه که یک حرفه که شما دوست دارید توش فعالیت کنید و میتونید براش ویدیو بسازید رو انتخاب کنید.

این به این معنی نیست که شما نمیتونید کار های دیگ انجام بدید شما میتونید کار های زیر رو هم انجام بدید

– با یک حرفه مشخص شروع کنید

-تمام جهاتی که میتونید زیر نظر بگیرید رو ضبط کنید

-به یک حرفه دیگه ورورد کنید

-دوباره از اول شروع کنید

ولی اگه من بخوام از روزمرگی هام فیلم بگیرم باید چه حرفه ای در مورد زندگی خودم پیدا کنم؟

برای همینه که من بهتون توصیه میکنم همون اول با چنل vlog شروع نکنید .شما باید با جذب کردن مردم با درست کردن ویدیو های پرمحتوا و ارزشمند شروع کنید. با درست کردن اموزش یا یا دادن چیزی که باهاش مشکل دارن مردم رو جذب کنید. بعد از اینکه شما بیشتر فهمیدن و اشنا تر شیدن برای انها اونها بیشتر دوست دارن که شمارو بشناسند .اون زمان هست که شما باید شروع به درست کردن ولاگ کنید: زمانی که مردم به شما اهمیت میدن. زندگی شما تا زمانی اول شمارو نشناسند برا اونها جذاب نیست و عجیب هست.

به هر حال شما میتونید کار دیگه ای رو هم انجام بدید .شما میتونید با ولاگ هاتون هم شروع کنید ولی حتی در اون ها هم چیزی اموزش بدید.

به طور مثال من افرادی رو دیدم که روزمرگی هاشون رو که در شهر دنبال مشاور املاک با خونه های خوب و سرمایه گذاری برای اونها میگردند رو پست میکنند

این نوع ولاگ ها اطلاعات زیادی برای افرادی که به دنبال شروع صنعت جدیدی هستن انتقال میده . شما نیز میتونید با ولاگ هاتون به افرادی که میخوان حرفه جدید رو شروع کنند کمک کنید. فقط مطمعن بشید که در موضوع اصلی ویدیو تون میخواید محتوا بدید یا میخواید اموزش بدید

به طور کلی اینجا ما نمیخوایم با ولاگ هایی که در مورد زندگی تون هست شروع کنیم چون جوری که فکر میکنید زندگی شما برای دیگران جالب نیستیکم شاید ناراحت کننده باشه ولی به طور کلی همینه که میبینید.

شما باید چیزی درست کنید که ارزش داشته باشه که بیننده ساب اسکرایب کنه و شما هم رشد کنید.

 

۳)وسایل مورد نظرتون را تهیه کنید

 

شما نیاز دارید که راجب به تجهیزات خودتون فکر کنید. چیزهایی که معمولا نیاز دارید:  دوربین، میکروفون، نورپردازی 

از چیز های ذکر شده میکروفون و دوربین مهمتر هستند.

دوربین


بسیاری از تازه کار ها فکر میکنند باید هزاران دلار صرف یک دوربین برای ضبط کنند حقیقت اینه که شما میتونید با دوربین گوشی تون هم شروع کنید.

در واقع من این رو براتون پیشنهاد میکنم که ببینید اصلا از فیلم گرفتن خوشتون میاد که یک وقت کلی پل خرج نکنید و بعد هم ببینید دوست ندارید. اگر یک دوربین معمولی گوشی رو با نورپردازی خوب ترکیب کنید یک فیلم full hd خوب و مناسب یوتیوب میتونید درست کنید.

فقط یک پایه برای گوشی تون بگیرید و شروع کنید به فیلمبرداری .شما بیشتر به به تجهیزات مور نیاز دیگه تون فکر کنید.

میکروفون

اگه مردم قادر به شنیدن صدای شما نباشند نمیتونند ویدیو هاتون رو هم ببینند به همین سادگی!

میکروفون ها ارزون هستند و میتونید با هزینه کمی یک میکروفون بهتر از گوشی تون بگیرید. اگه تازه شروع به کار در یوتیوب کردید اولین چیزی که دست کم میگیرید نورپردازی هست.نورپردازی بود میتونه یک دوربین ۳۰۰۰ هزار دلاری رو تبدیل به دوربین ۵۰ دلاری بکنه.

به دلیل اینکه دوربین ها نور نسبتا زیادی برای ضبط محیط با کیفیت بالا نیاز دارند

ما یک ویدیو هم برای آموزش نورپردازی حرفه ای برای شما درنظر گرفته ایم که اگر این پست بازدید زیادی داشته باشد آن را برای شما فراهم میکنیم.

به طور کلی شما اگه خونه و محیط روشن دارید و موقع روز فیلم برداری میکنید نباید مشکلی داشته باشید ولی یک کیت نورپردازی میتونه کمک کنه که هر جایی بتونید فیلم برداری کنید .در ادامه باید بگم که کیت نورپردازی خیلی ارزون تر از یک دوربین هم هست

 

۴) ضبط کردن را تمرین کنید.

خب الان شما حرفه تون رو میشناسید و تجهیزات خوبی هم دارید. وقتشه که دست به کار بشید

چه چیزی رو میتونید به مردم در رابطه به حرفه تون یاد بدید و به اشتراک بزارید؟ شروع به ساختن ویدیو های خلاقانه کنید و یادتون باشه همه چی از همون اول درست و عالی نیست و سعی نکنید ویدیو هاتون رو عالی درست کنید.

در زمان شروع کردن نیاز به تمرکز و تمرین بر روی حرف زدن با دروبین کنید. .در اول شاید براتون عجیب باشه ولی در مرور زمان بهتر میشه براتون.

امیدتون رو از دست ندید اگه نتونستید ویدیو خوب از همون اول درست کنید هیچکس با مهارت های خوب در جلوی دوربین به دنیا نیومده، من کارم در اول افتضاح بود و واقعا خجالت آور ولی عادت می کنید.

همین طور میتوانید بر روی ساخت تامب نیل و ادیت کردن نیز تمرین کنید

اینها چیز هایی هست که باید یاد بگیرید و استفاده کنید.

ادیت کردن

من به شما توصیه میکنم در یوتیوب به دنبال آموزش های ادیت کردن بگردید . اگه توجه کنید میبینید که ادیت کردن بیشتر از ضبط فیلم زمان میبرد. دقیقا همین زمان هست که می فهمید که آیا میخواهید ادامه بدید توی زمان طولانی یا دیگر حوصله برای انجام آن ندارید

طراحی تامب نیل(کاور)

طراحی های ابتدایی توی درست کردن تامب نیل قدم بزرگی توی مشهور کردن کانال یوتیوب ایجاد کرده است.خوشبختانه این رو خیلی راحت میتوانید یاد بگیرید

حتی یک سری سایت ها هست که این کار را برای شما انجام میدهد.

شما میتوانید با فوتوشاپ تامب نیل های حرفه ای تر هم درست کنید ولی فوتوشاپ یک برنامه کامله و به مهارت های طراحی زیادتری نیاز دارد. سایت های ساخت تامب نیل بهترین گزینه هستند برای شروع هستند

به مرور زمان ویدیوهای خود را به اشتراک بزارید

نیاز اصلی برای رشد یک کانال یوتیوب درست کردن ویدیو به مرور زمان هست. چند وقت یکبار مثلا؟ شما حداقل باید هفته ای ۱ ویدیو درست کنید.حالا برای شفاف سازی بگم که این کمترین حالت هست و شما باید بر روی حداقل هفته ای ۳ تا ویدیو درست کنید.

هرچقدر به مرور زمان بیشتر درست کنید رشد بهتری توی کانال یوتیوب خودمیبینید. الگوریتم های یوتیوب مقدار زیادی به درست کردن ویدیو ها زیاد اهمیت میدهد . خب با اینکار نه تنها شما بیشتر تمرین میکنید بلکه به بیشتر شدن بازدید کننده ها و ساب اسکرایب هاتون کمک میکنه

 

۵)Youtube SEO را یاد بگیرید

خب حالا SEO یوتیوب چیست؟

بهینه سازی موتور جست و جو یا SEO در رابطه به این هست که محتوا و ویدیو هاتون رو کاری کنید که در موتور های جست و جو مثل گوگل و بینگ راحت تر پیدا شود و به نمایش در بیاید.

یوتیوب هم یه موتور جست و جو برای ویدیو ها هست .الگوریتم یوتیوب به گونه ای هست که تصمیم می گیرد که چه ویدیو هایی را برای افراد پیشنهاد کند.این الگوریتم میتواند بهترین دوست شما باشد یا بدترین دشمن شما. شما درواقع باید بدانید که الگوریتم یوتیوب چگونه کار می کند.

شما باید بدانید که:

چگونه موضوع گذاری کنیم که بیشتر بازدید کننده جمع کند

چگونه بازدید کننده را تشویق به لایک و کامنت گذاری کنیم

به طور متوسطی هشتگ استفاده کنید نه طوری که الگوریتم سردرگم شود

چگونه از تامب نیل برای اضافه کردن CTR استفاده کنیم

چگونه کاری کنیم که بازدید کننده ویدیو های زیاد تری از شما ببینید

و چیز های زیادتر….

یادگیری اینکه چه چیزی درست کار میکند و بیشتر بازدید کننده میگیرد میتواند برای شما تعداد زیادی بازدید کننده بگیرد حتی وقتی شما خواب هستید. چیز های زیادی در این مورد برای یادگیری وجود دارید ولی اول شما باید یاد بگیرید که چگونه ویدیو بگیرید. بعد از آن میتوانید به یاد گرفتن SEO یوتیوب کنید.

مطمعنا شما این قسمت از یوتیوبر شدن رو اصلا دوست نخواهید داشت . شخصا از این قسمت بیشتر از بقیه قسمت ها لذت میبرم

 

 

نتیجه

شما باید در به طور کلی علاقه داشته باشید به یوتیوبر شدن در غیر این صورت پی میبرید که وقت خود را طلف کردید

شما نباید این کار رو برای پول یا شهرت انجام بدهید باید برای اینکه از اینکار لذت میبرید انجام بدهید.

اگه این کار رو نکنید به هیچ جایی نمی توانید برسید.

بعد از این کار ها باید به این فکر کنید که چه چیز هایی رو می خواهید در ویدیو های خود بگویید

هدف خود را مشخص کنید سعی کنید تمام جوانب موضوع انتخابی خود را تحت نظر بگیرید و از آنها ویدیو بسازید

به دیگران کمک کنید که به هدف شان برسند، در حل مشکلات آنها کمک کنید و به آنها انگیزه بدهید. بدین ترتیب شما بازدید کننده های جدید خود را به ساب اسکرایبر تغییر بدهید

برای درست کردن اولین ویدیوی خود آماده باشید و یادتان باشد که تجهیزات مناسب داشته باشید. به خاطر داشته باشید که دوربین خوب تاثیر زیادی ندارد. بیشترین تاثیر را میکروفون و نورپردازی دارد

از همان اول مبلغ زیادی رو خرج تجهیزات با هزینه های زیاد نکنید.

بعد از اینکه شروع به ضبط ویدیو کردید و تصمیم گرفتید که این کار رو برای مدت زمان طولانی تری انجام دهید به فکر تجهیزات بهتر و یادگیری الگوریتم یوتیوب باشید

انجام این کار ها هرچه بیشتر بازدید جمع کنید و بیشتر طرفدار جمع کنید پول بیشتری در می آورید.

به مراتب می توانید این کار را به یک کار تمام وقت نیز تغییر دهید اگر علاقه داشتید.

تگ ها
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)