۵ بازی که در کشور های مختلف ممنوع هستن

توی این مقاله قصد داریم ۵ بازی که به دلایل مختلف در کشور های مختلف ممنوع هستن را به شما معرفی کنیم و البته این لیست ترتیب خاصی ندارد و به صورت دلخواه نوشته شده است.

 

  • بازی Bully در برزیل

شاید براتون عجیب باشه یکی از بهترین بازی های راکستار که بیشتر ما گیمر ها باهاش خاطره داریم برای مدت طولانی در برزیل ممنوع بوده ، دلیل ممنوع بودن این بازی نشان دادن خشونت و زورگویی در محیط مدرسه بوده است ، البته فروش این بازی از تاریخ ۲۳ June 2016  تا الان مجاز میباشد و چه به صورت فیزیکی یا دیجیتالی (استیم) قابل خرید میباشد.

 

  • بازی (Mortal Kombat (2011 در کره ی جنوبی

سری مورتال کامبت رو که دیگه همه مون میشناسیم ، حتی ممکنه همین الان که شما دارید این متن رو میخونید جمله ی Finish Him یا Get Over Here توی ذهنتون پخش بشه ، این بازی به خاطر صحنه های خشونت آمیز و فینیشر های وحشیانه و دلخراشش معروفه ، خب به خاطر همین صحنه های خشونت آمیز و دلخراش فروش این بازی در کره ی جنوبی ممنوعه.

 

  • بازی Battlefield 4 در چین

 

توی دنیای امروزه کمتر گیمری پیدا میشه که اسم سری Battlefield به گوشش نخورده باشه ، بیشتر گیمر ها این سری رو به خاطر مبارزه های نفس گیر و تخریب پذیری محیطش میشناسند ، البته اکثر گیمر ها این بازی رو فقط به خاطر بخش آنلاینش خریداری میکنن و کمتر کسی پیدا میشه که حتی کمپین بازی رو استارت کنه ولی همین کمپین بازی تو نسخه ۴ باعث ممنوع شدن این گیم در کشور چین شد ، دلیل ممنوع بودن فروش این بازی در چین:

جلوه دادن چین به عنوان یک خطر برای امنیت بین الملل

 

  • بازی Counter Strike در برزیل

 

شاید بشه گفت سری بازی کانتر استرایک معروف ترین بازی شرکت Valve میباشد ، ولی حتی این بازی محبوب هم از ممنوع شدن در امان نبوده ، علت ممنوع شدن این گیم شبیه بودن یکی از مپ های بازی به منطفه favela در کشور برزیل میباشد ، البته مدتی بعد دوباره فروش این بازی مجاز شد و الان قابل خرید میباشد.

 

  • بازی Postal 2 در نیوزلند

 

ممکنه که شما با این بازی آشنایی نداشته باشید ، پس یه مقدار راجب این بازی براتون توضیح میدم ، Postal 2 یک بازی اول شخص اکشن میباشد که در این بازی شما میتوانید با استفاده از ابزار مختلف مانند شاتگان ، اره برقی ، چاقو و …. مردم بی گناه را به قتل برسانید و جنازه ی آن ها را به وسیله ی بنزین و کبریت آتش بزنید؛ خب فکر کنم تا همینجا کافی باشه؟ فروش این بازی به دلیل خشونت بیش از حد در کشور نیوزلند ممنوع میباشد.

خب این بود ۵ بازی که به دلایل مخلتف در کشور های مختلف ممنوع شده بودند ممنون که این مقاله رو خوندید.

تگ ها
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)