ناامیدی‌های بسیار پس از این همه وعده: بررسی اجرای ضعیف Stadia!

یکی از جالب‌ترین و خلاقانه‌ترین جنبه‌های صنعت گیم در سال ۲۰۱۹، معرفی شدن پلتفورمی جدید و خلاقانه بود. یک پلتفورم برای تمامی کسانی که سیستم بسیار ضعیف و اینترنت بسیار عالی دارند. ما داریم راجع به پلتفورم Stadia ساخته‌ی شرکت Google صحبت می‌کنیم. سرویس Stream Gaming که در تاریخ ۱۹ نوامبر سال ۲۰۱۹ منتشر شد با نزدیک به ۲۲ عنوان قابل تجربه و قول‌ها و وعده‌های بسیار. اگرچه که بسیاری از کسانی که به سمت سرویس پلتفورم ساخت Google رفتند، این کار را صرفاً جهت باوری که به آینده‌ی درخشان Stream Gaming دارند کردند. چراکه از طریق این پلتفورم است که همه و بر روی هر پلتفورمی می‌توانند بازی کنند. آن هم بازی‌های AAA و سنگین. اما یک مشکل نسبتاً بزرگ باعث نارضایتی عده‌ی زیادی از مردم شده‌ است. این مشکل نیز همان کمبود محتوا و عناوین جدید برای Stadiaی تازه‌تأسیس است.

کاربرانی که در سایت Reddit حضور دارند به این موضوع اشاره کردند که در طول ۴۰ روز اخیر هیچ بازی جدیدی به لیست عناوین این پلتفورم اضافه نشده‌ است. صد در صد کارمندان پلتفورم Stadia نیازمند یک تعطیلات هستند، هرچند، وعده دادن نزدیک به ۱۲۰ بازی جدید برای این پلتفورم، نارضایتی زیادی را به همراه داشت. پلتفورم Stadia آغازی نه چندان خوب را تجربه کرده است. از این فراتر، باید گفت که بیشر از ۶ عدد از ۴۲ عنوانی که در بخش Games پلتفورم Stadia می‌توان مشاهده کرد، هنوز عرضه و منتشر نشده‌اند. این بازی‌ها شامل عناوین موردانتظار Cyberpunk 2077، Doom Eternal، Baldur’s Gate 3 و البته اثر کارتونی Orcs Must Die 3 می‌شوند که به این معناست که هیچ یک از این عناوین در حال حاضر در این پلتفورم حضور ندارند. اگرچه که بسیاری از عناوین عرضه‌نشده به نظر خارق‌العاده خواهند بود، تصور اینکه چگونه Google بتواند تا پایان سال، ۱۲۰ بازی جدید اضافه کند، بسیار سخت و تا حدودی حتی غیر ممکن به نظر می‌رسد.

 

ناامیدی‌های بسیار پس از این همه وعده: بررسی اجرای ضعیف Stadia!

تصویری از برخی عناوین موجود حال خاضر پلتفورم Stadia.

 

در آپدیت سال نویی که در تاریخ ۱۶ ژانویه، تیم سازنده و توسعه‌دهنده‌ی آن در کمپانی Google اینگونه نوشته‌اند که:

ما برنامه‌های بسیاری را آماده‌سازی کردیم و سخت به کار کردن برای خوشحال کردن گیمرها با این نسخه از Stadia ادامه خواهیم داد. با نگاه کردن به Lineup سال آینده، ما بیش از ۱۲۰ بازی را دنبال خواهیم کرد و در سال ۲۰۲۰ به پلتفورم Stadia خواهیم آورد. در کنار این عناوین ما در حال هدف‌گذاری بیش از ۱۰ عنوان از نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۰ خواهیم بود. این بازی‌ها همه بر روی پلتفورم Stadia منتشر خواهند شد. ما در حال کار با همکاران خود برای اشتراک گذاشتن هرچه سریع‌تر بازی‌ها هستیم.

در نظر داشته باشید که جمله‌ی دوم اشاره‌ای به ۱۰ عنوانی دارد که ابتدا به صورت Timed Exclusive (انحصاری مدت‌دار) مشاهده‌ می‌کنیم. (آن هم قبل از ماه July) اگرچه که همه‌ی جامعه‌ی گیم به پلتفورم Stadia و البته آینده‌ی سرویس تماماً دیجیتال Stream Gaming باور دارند. متأسفانه نگران نبودن برای آینده‌ی Stadia بسیار سخت است. در کنار کمبود بازی‌های جدید، با به پایان رسیدن Subscription اعضای این پلتفورم برای ثبت‌نام دوباره و تجدید Subscription خود دو دل خواهند بود.

از هر چیز بگذریم، اولین بازی بزرگ و عنوان شناخته‌شده‌ی Stadia در سال ۲۰۲۰ همان اثر Doom Eternal، تا تاریخ ۲۰ مارچ عرضه نخواهد شد. برای بدتر شدن ماجرا، پلتفورم Stadia همچنان خصوصیت‌هایی که سایر پلتفروم‌ها (همچون Steam) به شکل بی‌نقص پیاده کردند را شامل نمی‌شود. در کنار این موضوع، بسیاری از کاربران Stadia مشکلاتی را درباره‌ی رزولوشن ۴K اعلام کرده‌اند. البته Network Errorها هم زمانیکه به LTE وصل می‌شوید کم نیستند. در حالیکه ما وارد ماه چهارم از فعالیت Stadia می‌شویم، بیشتر و بیشتر واضح می‌شود که این یک محصول Early Access است تا یک پروژه‌ی تکمیل شده. در هر صورت، همه‌ی ما امیدواریم که Stadia با انتشار عناوین بسیار و نوین سورپرایزمان کند. هروقت هم که این اتفاق بیافتد، ما برای شما آن را گزارش خواهیم کرد.

 

تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)

نمره یاب