به دنیا آمده برای مرگ: از کار انداختن Battleborn توسط شرکت ۲K!

بازی Battleborn ، تلاش ناموفق و فراموش‌شده‌ی شرکت Gearbox برای ساختن یک بازی Hero Shooter در ژانویه‌ی ۲۰۲۱ (۱۲ دی تا ۱۲ بهمن ۱۳۹۹) خاموش خواهد شد، منتشرکننده‌ی بازی ۲K این را امروز اعلام کرد. این بازی همین الان هم از تمامی فروشگاه‌های دیجیتال برداشته شده است و ۲K اعلام کرد که این پروسه همانند طلوع آهسته‌ی خورشید خواهد بود تا ما بتوانیم تمرکزمان را بر روی سایر منابع و تلاش‌ها بگذاریم.

برای مثال، قابلیت خرید مبلغ‌های Premium Platinum در تاریخ ۲۴ فوریه ۲۰۲۰ (۵ اسفند ۱۳۹۸) ار کار خواهد افتاد. شرکت ۲K اعلام کرد مبالغی که در حال حاضر در دست مردم است همچنان س از ۲۴ فوریه قابل استفاده خواهد بود اما قابل خرید نخواهند بود. و بله، خیلی عجیب است که یک بازی از تمامی مغازه‌های دیجیتال حذف شد اما همچنان آیتم‌های قابل خرید داشته باشند. جدا از این بازی Battleborn تغییرنیافته خواهد بود تا اینکه در سال ۲۰۲۱ از کار بیافتد. پس از آن، نه بخش Solo Campaign و نه بخش‌های Multiplayer قابل بازی نخواهد بود. تمام بازی از بین خواهد رفت. یک خداحافظی ناگهانی از دنیای دیجیتال.

 

تصویری از شخصیت‌های نه‌چندان جذاب بازی Battleborn

بازی Battleborn موفق به کسب توجه نشد و شکست خورد.

 

اگر توجه نکردید و یا اینکه فراموش کردید، این یک یادآور کوتاه و مختصر است. بازی Battleborn در تاریخ ۳ می ۲۰۱۶ عرضه شد، نزدیک زمانی که سبک Hero Shooter بسیار معروف شده بود. دلیل این موضوع بازی Overwatch و موفقیت ناگهانی آن بود. طراحی زیبا و سیستم ساختن شخصیتی مشابه بازی‌های MOBA داشت. بازی Battleborn در بهترین حالت یک بازی سطح معمولی بود. متأسفانه معمولی در سال ۲۰۱۶ کافی نبود و همه درگیر بتای Overwatch بودند. با مشکلاتی همچون باگ و بالانس بد برخورد کرد که باعث شد دیگران سریع این بازی را ترک کنند.
شرایط این بازی یادآور Paragon، بازی ضعیف و شکست‌خورده‌ی Epic Games است. (که توسط Epic آفلاین شد تا بتوانند روی موفقیت Fortnite تمرکز کنند.) بازی Battleborn یک پایه‌ی طرفداران کوچک اما وفادار داشت که تا سال‌ها همراه آن بودند. تعجبی ندارد که شرکت ۲K در حال از کار انداختن این بازی هستند. این موضوع که تا تاریخ ژانویه‌ی ۲۰۲۱ کار خواهد کرد، شوکه کننده‌ست. بازی Battleborn همانطور که کارگردان هنری این بازی، آقای Scott Kester، گفت، به عنوان استراحت لازم برای ساختن بازی موفق Borderlands 3 شناخته خواهد شد.

 

منبع

https://www.gamesradar.com/uk/battleborn-removed-from-stores-ahead-of-server-closure-in-january-2021/

[collapse]

تگ ها
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)