خالق از مخلوق جدا می‌شود: خبر جدایی خالق BioShock از عنوان جدید آن!

آقای Ken Levine، خالق یکی از خاطره‌انگیزترین و دوست‌داشتنی‌ترین فرنچایزهای بازی یعنی همان BioShock است. در حالیکه این سری به استودیوی دیگری (Cloud Chamber) منتقل می‌شود، آقای Levine نیز متأسفانه از سری جدا خواهد شد. سری که خود اون آن را خلق کرد. رئیس استودیوی Cloud Chambers آقای Kelley Gilmore در مصاحبه‌های خود می‌گوید که Levine بخشی از عنوان جدید BioShock نخواهد بود و به جای این بازی بر روی پروژه‌ها و استودیوی شخصی خود تمرکز خواهد کرد.

بر اساس گفته‌های آقای Gilmore:

کمانی تازه‌تأسیس این سازنده‌ی محبوب Ghost Story Games نام دارد. از آنچه که ما می‌دانیم آنها به شدت درگیر ساخت پروژه‌‌ی بعدی خود هستند و ما می‌دانیم که زمانیکه عرضه شود، حتماً اثری عالی‌رتبه و به یادماندنی خواهد بود و حمایت ما را به همراه خواهد داشت. پس به دلیل درگیری او با پروژه‌ی شخصی خود، در عنوان بعدی BioShock حضور نخواهد داشت.

البته نامعلوم است که آیا آقای Levine از ساخت بازی BioShock جدید باخبر است یا اینکه هیچ اطلاعاتی در دسترس ندارد. با این وجود احتمال اینکه به این پروژه به صورت غیررسمی یاری برساند کاملاً ممکن است.

 

خالق از مخلوق جدا می‌شود: خبر جدایی خالق BioShock از عنوان جدید آن!

 

در حالیکه عنصر اصلی و خالق سری BioShock در ساخت قسمت جدید دستی ندارد، شرکت Cloud Chamber بسیاری از اعضای سابق بازی‌های این سری را استخدام کرده است. افرادی چون Hogarth de la Plante (مسئول طراحی محیط و مراحل قسمت اول و کارگردان هنری قسمت دوم)، Shawn Elliott (طراح ارشد بازی BioShock Infinite)، آقای Scott Sinclair (هنرمند قسمت اول) و Jonathan Pelling (کارگردان طراحی Remake دو قسمت اول سری). در کنار تمامی این موارد، شرکت Cloud Chamber توانسته تا از برخی از سازنده‌ها که بر روی سری پروژه‌های ASSASSIN’S CREED، STAR WARS و Call of Duty کمک بگیرد.

استودیو جدید آقای Levine که Ghost Story Games نام دارد تحت نظارت و مدیریت شرکت صاحب ۲K یعنی Take-Two فعالیت می‌کند و در حال کار بر روی تجربه‌های تازه‌ی داستان‌محور در دنیای بازی‌هاست. اخبار و اطلاعات چندانی درباره‌ی این استودیو در دسترس نیست اما در ماه اکتبر یک اعلامیه کار تحت عنوان “درخواست استخدام بر رو پرو‌ژه‌ای غوطه‌‎ورکننده در ژانر Simulator” منتشر شد که البته خود آقای Levine و بدون شک سایر اعضای تیم او با آن تجربه‌ی بسیاری دارند.

تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)