دو نگاهی متفاوت به آینده: بررسی رقابت بین Cyberpunk 2077 و Half-Life: Alyx!

بازی Cyberpunk 2077 احتمالاً بزرگ‌ترین انتشار بازی در نیمه‌ی اول ۲۰۲۰ خواهد بود. این غول مرحله‌ی آخر است، گوریلی که شاتگان در دست خود دارد و هیچکس با آن درگیر نخواهد شد. یا شایدم درگیری ایجاد خواهد شد. چندی پیش، وقتیکه شرکت Valve بازی بعدی خودش یعنی Half-Life: Alyx (یک بازی جدید واقعی از سری Half-Life) را معرفی کرد، اعلام نمودند که در ماه March عرضه خواهند شد. تنها یک ماه پیش از عرضه‌ی بازی Cyberpunk 2077.

ورود ناگهانی بازی Half-Life: Alyx مطمئناً ماه‌های بهار را شلوغ می‌کند، اما شرکت CD Projekt Red گفته است که در یک بررسی مالی و درآمدزایی اعلام کرده است که نگران رقابت نیستند. در جواب به یک سوأل درباره‌ی تأثیر احتمالی یک بازی جدید از سری Half-Life بر روی انتشار Cyberpunk، معاون رئیس توسعه‌ی کسب و کار شرکت، آقای Michal Nowakowski اینگونه در مورد VR گفت که این بخشی کاملاً پوچ از بازار است و ما فکر نمی‌کنیم Valve قصد داشته باشد تا این بازی را به بازی بزرگی تبدیل کند.

 

دو نگاهی متفاوت به آینده: بررسی رقابت بین Cyberpunk 2077 و Half-Life: Alyx!

آیا رقابت بین دو بازی عظیم به نفع Cyberpunk 2077 تمام می‌شود؟

 

آقای Michal Nowakowski در ادامه گفت:

تنها دلیل اینکه من فکر می‌کنم Valve این عنوان را به بازار معرفی کرده است، به خاطر اینه که شرکتی هستند که بخش سخت‌افزاری دارند و از این لحاظ تلاش بسیار بزرگی برای پیشرفت در این زمینه ‌می‌کنند. بازاری که برای این تکنولوژی وجود دارد بسیار بسیار بسیار بسیار بسیار بسیار (صدها بسیار دیگه می‌تونم اضافه کنم.) کوچک است. پس از پرسپکتیو بازاریابی، آیا ما می‌ترسیم؟ نه بخاطر اینکه چیز بسیار پوچی‌ست. در حالیکه آنها تلاش می‌کنند برای پیشنهاد دادن استفاده از یک فناوری، ما تمرکز خودمون رو روی بازاری عظیم قرار داده‌ایم. بازاری که شامل Microsoft Windows و کنسول‌ها هم می‌شه.

آقای Nowakowski همچنین افزود:

حتی اگر بازی Half-Life: Alyx با موفقیت روبه رو بشه، هیچ یک از سازنده‌ها به VR به این محصول متعهد نیستند. پس احتمال یورش ناگهانی برای تمرکز روی این کنسول بسیار کم و ناچیز است. ممکن است بازی Half-Life اولین عنوانی باشد که یک موج تازه‌ای از علاقه‌مندی به VR را شروع کند اما من اینطور فکر نمی‌کنم. این اتفاق نه تنها در نیمه‌ی اول سال جاری صورت نمی‌گیرد بلکه من به جرأت می‌تونم بگم که در سال آینده چنین اتفاقی نخواهد افتاد. البته من متخصص این موارد نیستم و ممکن است در یک نقطه در آینده، دستگاه VR یک علاقه‌مندی بزرگی را در بازار عظیم سرگرمی ایجاد شود. اما این اتفاق برای شرکت ما اتفاق نخواهد افتاد.

 

دو نگاهی متفاوت به آینده: بررسی رقابت بین Cyberpunk 2077 و Half-Life: Alyx!

شرکت بازی‌سازی CD Projekt Red از دستگاه VR قطع امید کرده است.

 

درباره‌ی احتمال خلق شدن عنوانی VR برای بازی قبلی شرکت CD Projekt Red، رئیس اصلی و یکی از اعضای هیئت مدیره‌ی شرکت، آقای Adam Kiciński، پیشنهاد دادند که احتمال رخ دادنش وجود ندارد. بازی‌های VR باید از ابتدا به عنوان یک بازی VR طراحی شوند تا خوب باشند و عنوان The Witcher چنین بازی نیست و جدا از آن  ما ترجیح می‌دهیم که بازی‌های جدید ارائه دهیم تا اینکه عنوان‌های سابق را بازسازی کنیم.

 

تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)