نابودی کامل با پول‌پرستی بیش از حد می‌آید: بازی Doom Eternal سیستمی منفور را نخواهد داشت!

همه‌ی ما بدون شک منتظر بازگشت سری خارق‌العاده‌ی Doom با عنوان موردانتظار Doom Eternal هستیم. خبرهای بسیاری حول محور این بازی به دست ما رسید که باعث خوشحالی ما شد. حالا هم خبری بسیار عالی و خوشحال‌کننده درباره‌ی این بازی دریافت کردیم. عنوان فوق‌العاده‌ی Doom Eternal یکی از وحشتناک‌ترین و نفرت‌انگیزترین سیستم‌ها را نخواهد داشت. باعث افتخار است که اعلام کنیم، این عنوان عالی‌رتبه هیچگونه سیستم Microtransaction ای نخواهد داشت و تمامی موارد بازی (چه سلاح و چه ظاهری) توسط یک چیز باز می‌شوند که آن هم Experience Point می‌باشد. حداقل این چیزی‌ست که کارگردان خلاقیت این عنوان، یعنی آقای Hugo Martin در کامنت‌های Facebook خود تأیید کرده است. ما نیز امیدواریم که حقیقت داشته باشد. این برای همه‌ی کسانی که از سیستم جدید Pay 2 Win بدشون می‌یاد و می‌دونن که چقدر اشتباهه خبری عالی‌ست. این یکی از رسوم جدید و واقعاً منفور صنعت گیم است که سازنده‌ها از افراد پول می‌گیرند تا به آنها راهی ساده‌تر و کوتاه‌تر جهت بردن در بازی بدهند. این خبر از آنجایی شروع شد که آقای Hugo Martin فهمید مردم به شدت برای آینده‌ی بازی Doom Eternal نگران هستند چراکه این عنوان واقعاً پتانسیل تبدیل شدن به یک اثر کاملاً Microtransaction مدار را دارد. آقای Hugo Martin هم تصمیم گرفت به این نگرانی‌ها پایان دهد و حقیقت را درباره‌ی عنوان Doom Eternal بیان کند.

 

نابودی کامل با پول‌پرستی بیش از حد می‌آید: بازی Doom Eternal سیستمی منفور را نخواهد داشت!

تصویری از این بحث و گفت و گو درون کامنت‌های Facebook

 

در سایت و شبکه‌ی اجتماعی Facebook به دلیل صحبت‌ها و بحث‌هایی که پیش‌آمده بود ما شاهد چیزی بودیم که توسط این Screenshot نشان داده‌ایم. خیلی‌ها از این گفت‌ و گو راضی بودند. چراکه طی همین مکالمات کامنتی بود که Hugo Martin تأیید کرد بازی Doom Eternal آیتم‌های ظاهری یا همان Cosmetic خواهد داشت اما بازیکنان تنها با خرج کردن Experience Pointهای درون بازی خود می‌توانند آنها را باز کنند. آقای Hugo Martin در ادامه به کاربران Facebook توضیح داد که این بازی یک فروشگاه مجازی نخواهد داشت و تمامی این آیتم‌های Cosmetic ظاهراً زیبا هستند و تأثیری در اجرای بازی نخواهند داشت. (یعنی کسانی که این آیتم‌ها را دارند، نه قوی‌تر از بقیه خواهند شد و نه ضعیف‌تر.) او در ادامه دلیلی بسیار منطقی برای این موضوع آورد.

او اینگونه گفت که:

بازی Doom Eternal یک عنوان کامل به قیمت ۶۰$ است، نه یک بازی رایگان یا مخصوص گوشی‌های موبایل. ما داریم به شما یک تجربه‌ی کامل را ارائه می‌دهیم پس در نتیجه این عنوان هیچگونه فروشگاه مجازی نخواهد داشت. پس اگر شما می‌خواهید اسلحه‌های خود را زیبا و جذاب کنید، باید این قابلیت را با گذاشتن زمان در این بازی بدست آورید، نه با پول. بازکردن Skin مخصوص اسلحه‌ها با استفاده از XP بخشی از تجربه‌ای‌ است که این عنوان دارد. اگر هم که ظاهر برای شما مهم نیست می‌توانید کاملاً آنها را نادیده بگیرید.

حس عجیبی دارد گزارش کردن این خبر چرا که رسم Microtransaction تا حد باورنکردنی دنیای بازی‌ها را در خود گرفته و حتی دولت و متخصصان روان و سلامت هم از آن نفرت دارند و ضد آن هستند. پس خوب است که بدانیم درون دریایی از پول، یک عنوان وجود دارد که به فکر خالی کردن جیب شما نیست.

 

تگ ها
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)