هر انچه که از fable 4 میدانیم

این چیزی است که ما می دانیم
fable 4 در راه است اما نه برای پلی استیشن…

مجموعه فابل کمی پر سر و صدا بود،بازیها سعی کردند انحصاری باشند،و قطعا آنها کمی بهتر از بقیه بودند.هر دو سری فابل ۱ و ۲ بی اندازه محبوب و بازیهای بزرگی بودند.نسخه سوم هم…بخوبی اتفاق افتاد. حالا ما می دانیم که فابل ۴ به زودی همراه ما خواهد بود.

برای اینکه منصفانه قضاوت کنیم هنوز هم این بازی خوب و سرگرم کننده به نظر میرسد،اما شاید نتواند شما را شگفت زده کند.بعد از سه عنوان اصلی،ریمستر ها و عناوین کوچکی منتشر شد،اما هواداران این بازی به دنبال یک ایده جدید بودند.مشکل اینجا بود که استودیوی lionhead بازی را ساخته است.اگر شما قبلا با این استودیو مواجه شده بوده اید میدانید که چند سال پیش بسته شد و ساخت عنوان دیگر توسط آن غیر ممکن است.
این استودیو همچنین چند بازی قابل توجه دیگری از جمله مجموعه black and white ساخت،اما آنها مانع از بسته شدن استودیو نشدند.به همین خاطر به نظر میرسید که دنیای آلیبون برای همیشه بسته شده است.خوشبختانه این اتفاق نیفتاد و حالا مطمئنیم.
در ژانویه امسال یوروگیمر تایید کرد که فابل ۴ نه تنها وجود دارد
بلکه در حال ساخت و توسعه نیمه فعال است.باتوجه به منابع Close the project (بله این اسمی است که برایش انتخاب کردند)فابل بعدی از یک شرکت انگلیسی است.

به طور خاص Playground games توسعه دهنده مستقر در انگلیس استودیویی است که مجموعه فورزا هورایزن را ساخت(در صورتیکه با نام آن آشنایی ندارید).این شرکت برای دفتر جدید خود در اسپانیا قصد دارد حدود ۲۰۰ نفر را استخدام کند.این یک تیم خوب برای عنوان Fable 4 خواهد بود.هواداران خوشحال خواهند شد اگر بشنوند که استودیو جدید سعی نمیکند اهداف خود را تغییر دهد، آنها از بازیهای اصلی سری قبلی استفاده خواهند کرد.داستان از داستانهای قبلی بازی گرفته شده است و درنهایت به عنوان یک بازی سبک جهان باز، RPG، اکشن ساخته خواهد شد.

 

اگرچه playground games صراحتاً اعلام نکرده روی این بازی کار میکند ولی آنها برای یک بازی جهان باز RPG استخدام شده اند.این باعث شایعاتی شده بود(البته این شایعات در اینترنت اتفاق افتاده بود و مردم باعث ایجاد آن شده بودند)که فورزا هورایزن جدید در دست ساخت است که متاسفانه با وجود اینکه یک بازی جهان باز است اما سبک RPG ندارد بنابراین این شایعه رد میشود.

این مخفی کاری ها باعث شد به صورت راز نماند و شواهدی نشان داد که طبق لایو مایکروسافت بازی جدیدی تحت عنوان wisdom به بیرون درز پیدا کرده،البته ما می دانیم که fable:wisdom کمی عنوان بی روحی است به خاطر همین امیدواریم چیزی جذابتر و الهام بخش تری پیشنهاد شود.

یکی از اعضای استودیو don williamson ،lionhead در این مورد در توییت خود نوشت:بدون داشتن اطلاعات داخلی من کاملا مطمئنم که چه کسی هم اکنون در حال ساخت Fable 4 است. که پس از مدتی به سرعت این توییت را حذف کرد. نکته جالبتر اینکه یکی از کاربران پرسید که آیا استودیو جدیدی در برایتون(شهری در انگلیس)وجود دارد یا نه؟پاسخ او این بود:هیچ کسی در برایتون نیست که بتواند چنین کاری را انجام دهد.از آنجایی که چند استودیوی ساخت بازی در شهر برایتون وجود دارد،این یک سرنخ کوچک می شود، منظورم این است برنامه نویس مطمئناً میدانست در مورد چه چیزی صحبت میکند،پس به احتمال زیاد ساخت این بازی وجود دارد.
در واقع در مصاحبه با یکی از اعضای تیم سازنده با سیمون کارتر، او گفت که:”احساس متفاوتی در این مورد دارم.” از طرف دیگر برای صنعت بازی بریتانیا این بازی عالی است و خبر خوبی است که هنوز فابل منقرض نشده است در واقع این بازی باعث ساخت یک سکوی پرتاب برای شرکت سازنده خواهد شد.از طرف دیگر کمی عجیب به نظر میرسد که بخواهند از شر تیم انحصاری و متخصص ساخت فابل خلاص شوند و سپس ساخت بازی را به تیم جدیدی دیگری واگذار کنند،ساخت بازی فابل کمی عجیب و غریب و دشوار است،درحالیکه گفتند:”تیم مورد نظر بسیار با استعداد است و مطمئن هستیم که آنها یک کار خارق العاده ای را خلق خواهند کرد.”
اگر در طول این مدت که این مطلب را خواندید هیجان زده شده اید،باید بگویم متاسفم که به دل خودتان صابون زده اید چون هنوز استودیو استخدام خودش را تکمیل نکرده و ساخت این بازی همچنان دور از تکمیل شدن و آماده انتشار شدن قرار گرفته ولی همچنان ما امیدواریم که یک تریلر کوتاه با ایده هایی در مورد آینده بازی فابل در E3 به نمایش درآید.

از آنجا که همه ما میدانیم ایکس باکس به شدت به چند عنوان انحصاری نیاز دارد،این بازی مطمئناً میتواند یک تغییر بزرگی برای هواداران این کنسول فراهم کند.با بازیهای Sea of thieves و crackdown 3 به اندازه ای که برای کنسول نیاز داشته باشد،موفقیتی کسب نکردند و به حد کافی نبودند.
یک جای این مقاله را ما مطمئن هستیم و آن این است که این بازی هیچ وقت برای ps4 عرضه نخواهد شد چون صددرصد امتیاز این بازی متعلق به مایکروسافت است و هیچ شانسی برای طرفداران پلی استیشن وجود ندارد ،با عرض معذرت ولی برای شما بازی های سرگرم کننده فراوان دیگری وجود دارد.

تگ ها
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (۱ دیدگاه)
مبین | شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۷

ببینم اینبار تو فیبل ۴ زنم به چه بهانه ای منو تا اخر دنیا دنبال میکنه!

0

0