دوئل‎ها به زودی به پایان خواهند رسید، دوست قدیمی: بررسی توقف بازی Duelyst!

در سال ۲۰۱۶، ما با عنوانی رو به رو شدیم که واقعاً خارق‌العاده بود. یکی از بهترین IPهای جدید و اوریجینال شرکت Bandai Namco Entertainment. این بازی چیزی نبود جز Duelyst. یک اثر رایگان برای بازی یا همان Free to Play و به صورت ترکیبی از دو سبک Digital Collectible Card Game و البته Turn Based Strategy که همه را واقعاً خوش‌حال و هیجان‌زده کرد. این بازی با برخورد بسیار خوب و عالی مردم مواجه شد اما خبری که امروز برای شما خواهیم گفت چندان خوشایند نیست و بدون شک تلخ خواهد بود. حتماً بسیاری از شما دوستان عنوان Duelyst را تجربه کردید و با آن آشنا هستید. پروسه‌ی ساخت این اثر توسط شرکت سازنده‌ی آن یعنی Counterplay Games بسیار دشوار بود و به همین دلیل است که خبر امروز واقعاً دلخراش خواهد بود.

در بازی Duelyst دو بازیکن در یک میدان نبرد تاکتیکی مبارزه می‌کردند. به صورت نوبتی هرکس افراد خود را جاساز، ورد‌های خود را خوانده و حرکت خود را انجام می‌داد. این اعمال توسط کارت‌هایی که شما بازی می‌کردید صورت می‌گرفتند که بسیار یادآور سریال انیمه‌ای Yu-Gi-Oh! بود. بازی ترکیبی Digital Card Game و Tactics Battler یعنی همان Duelyst سرورهای خود را در تاریخ ۲۷ فوریه امسال یعنی همان ۲۰۲۰ تا ابد متوقف و یا اصطلاحاً Shut Down می‌کند. شرکت سازنده‌ی این عنوان یعنی Counterplay Games به Steam رفت تا این خبر بد را به اطلاع طرفداران برساند. در این پست که تحت عنوان “بدرود Duelyst” منتشر شد، توضیحاتی داده شده مبنی بر اینکه این موضوع (بسته و تعطیل شدن این بازی) باعث ناراحتی همه‌ی اعضای تیم سازنده شده است.

 

دوئل‎ها به زودی به پایان خواهند رسید، دوست قدیمی: بررسی توقف بازی Duelyst!

تصویری از فضای بازی و نگاهی به UI گیمپلی عنوان Duelyst

 

از آنجایی که عنوان فوق‌العاده‌ی Duelyst یک اثر تماماً و کاملاً آنلاین است. این اعلامیه به معنای پایان کل بازی به صورت کامل است. اگر چه شرکت Counterplay Games تنها استودیوی طراح این عنوان است، بازی Duelyst با همکاری شرکت Bandai Namco Entertainment ساخته شد (که البته این شرکت مسئولیت انتشار آن را نیز به عهده داشت.) قابل توجه بازیکنانی که به تازگی الماس یا همان Diamonds (واحد پولی پرداختی درون بازی Duelyst) خریداری کرده‌اند. اصلاً نگران نباشید چراکه پول شما به صورت تمام و کمال به شما برگردانده خواهد شد. این عنوان فوق‌العاده در ابتدای عرضه‌ی خود به خاطر ترکیب خاص Tactical Combat با مکانیک‌های کارت مدار خود مورد تحسین قرار گرفت. Duelyst یکی از بهرین عناوین Digital Card Gameای بود که پس از عنوان پرهیاهوی Heathstone عرضه شد.

اگر بخواهیم دقیق گیمپلی این اثر را بررسی کنیم باید گفت که شما در این عنوان با استفاده از کارت‌های خود موجوداتی را به میدان نبرد احظار می‌کردید. (آن هم با استفاده از قوانین جاسازی خاصی که به کمک آنها می‌شد شرایط تاکتیکی را به نعف خود کنید.) به نظر ما عنوان Duelyst یک اثر زیبای تاکتیکی کارتی‌ست که عمق زیادی دارد. این اثر به صورت مداوم در لیست‌های برترین بازی‌های کارتی حضور داشته است. این بازی توسط آقای Eric Lang طراحی شده بود. ایشان یکی از طراحان قهار و معروف بازی‌های فضایی در سبک Tabletop می‌باشد. عنوان Duelyst در سال ۲۰۱۶ و پس از طی کردن پروسه‌ی Beta ی خود عرضه شد. برای ما، این یک یادآور تلخ است که هیچ یک از ما صاحب عناوین زیبای صنعت گیم نیستیم و ممکن است هر لحظه آثار محبوبمان از ما گرفته شود.

 

تگ ها
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)