اولین نگاه به BATTLEFIELD 5

نسخه جدید فرانچایز محبوب و پرطرفدار سری Battlefield ، معرفی شده و گیمر ها و منتقدین واکنش های گوناگونی به این نسخه نشان دادند که اکثریت آنها با تفکرات مثبت و خوش بینانه به نسخه جدید نگریسته و ما هم همانند اکثریت امیدواریم Battlefield جدید همانند نسخه قبلی سربلند بیرون بیاید.

قبل از هر چیز شما میتوانید تریلر بازی را با زدن لینک زیر مشاهده فرمایید:

https://npcbot.ir/avalin-trailer-bazi-battlefield5/ ‎

اما در این مقاله سعی داریم هرآنچه که ما در رابطه با نسخه جدید این فرانچایز میدانیم با شما در اشتراک بزاریم و تحلیلی بر روی تریلر آن داشته باشیم ؛ پس با NPCBOT همراه باشید !

جنگ جهانی دوم و راه شانزده ساله این فرانچایز

سازندگان که به نسخه های اولیه این سری وفادار بوده ، بار دیگر راه شانزده سال پیش خود که در اولین نسخه شاهد آن بودیم در پیش برده و به جنگ بزرگ و عظیم دوم جهانی رفتند. در رابطه با جنگ جهانی دوم که این روز ها بیشتر بازیهای شوتر اول شخص در آن غلت میخورند از جمله آنها میتوان به نسخع جدید سری call of duty و سری فرانچایز Wolfenstein اشاره کرد ؛ اما واقعا چرا این بازه زمانی در اکثر موارد مورد انتخاب سازندگان این سبک بازی ها بوده ؟ اما چند دلیل اصلی وجود دارد که به آنها اشاره میکنیم ؛

خب تجربه ثابت کرده اکثریت گیمر ها از این بازه زمانی بدشان هم نمی آید! بازیکنان و طرفداران سری فرانچایز Battlefield ثابت کرده اند که با حال و هوای جنگ های صد سال پیش کنار آمدند و به خوبی از آن استقبال کردند ، همانگونه که Battlefield 1 با جنگ اول جهانی توانست به خوبی طرفداران این سری را راضی نگهدارد و حتی بسیاری از گیمر های دیگر را نیز به سوی این بازی بکشد ، میتوانیم از این موضوع نیز خیالمان راحت باشد که Battlefield 5 نیز از این قاعده مستثنی نیست و جنگ جهانی دوم میتواند یکی از نقاط مثبت و قوت این نسخه نیز به شمار برود. پتانسیل این دوره و جنگ های آن به خوبی میتواند تغییرات اساسی در گیم پلی بازی ایجاد کند و روند بازی را به کلی تغییر دهد ، پس از بابت جنگ جهانی دوم نباید نگران باشیم و ریسک خاصی در آن وجود ندارد ، چنانچه سازنده ها نیز به این نکته اشاره کردند که این نسخه نمیخواهد به سراغ نبرد های کلیشه ای که در بازی های گوناگون شاهد آن بودیم برود و سعی دارد از جلوه های دیگر به این جنگ نگاه کند ، مانند بخش جدید WAR STORIES که در این نسخه هم وجود دارد و قسمتی از آن در جریان حمله به نروژ توسط آلمان ها در همان اوایل جنگ جهانی اشاره دارد که تا کنون شاهد این بخش از جنگ در هیچ بازی دیگری اشاره نبودیم.

نگاهی موشکافانه به تریلر بازی 

گرافیک بازی فوق العاده است !

از نظر سایت ما اگر گرافیک بازی کوچکترین پیشرفتی هم نسبت به نسخه قبلی نداشته باشد و  شاهد همان Texture ها و Detail و گرافیک Battlefield 1 باشیم باز هم خوب است زیرا نباید یادمان برود که در هنگام عرضه این نسخه در همان زمان هم ، گرافیکش نسبت به رقیبانش یک سر و گردن بالاتر بود !

آنچه در تریلر بازی در رابطه با گرافیک بازی دیدیم واقعا معرکه و عالی بود ، DICE در اکثر موارد در رابطه با تریلر هایش صادق بوده و سعی داشته واقعیت را به نمایش بگذارد ، چنانچه به گفته خودشان گیم پلی دیده شده درون تریلر توسط Xbox One X ضبط شده بود که اگر هم صحت داشته باشد میتوانیم مطمئن شویم که این سری واقعا همواره در حال پیشرفت است و گرافیکش همواره در زمان عرضه برتر و حتی میتواند یک بنچمارک بشمار برود.

اولین بخش مهم دیده شده درون تریلر جزئیات به شدت خوب و بالای بازی بود ، سازندگان بازی در رابطه با گرافیک بازی گفته اند که در این نسخه از بازی Battlefield از تمام قابلیت های موتور بازی سازی معروف EA یعنی Frostbite استفاده کرده اند که این موضوع بسیار حائز اهمیت است. تخریب پذیری که یکی از بخش های مهم سری Battlefield بوده در این نسخه نیز با قدرت و بهتر از قبل آماده برای هرچه بهتر و طبیعی تر جلوه دادن گرافیک بازی می باشد. انفجار ها نیز به شدت پیشرفت چشمگیری داشته و واقعا طبیعی تر از قبل به نمایش کشیده میشود ، همانند لحظه برخورد راکت آلمانی به زمین که در تریلر بازی شاهد آن بودیم ، بسیار با ظرافت بسیاری طراحی شده و لحظه انفجار آن بسیار چشم نواز است. انتظار میرود با توجه به تریلر دیده شده ، استدیو DICE مانور خاصی بر روی محیط بازی بدهد و ارتباط آن را با بازیکتان چه در دریا و چه در آسمان و چه در خشکی بیشتر و بهتر از قبل نمایان کند. جزئیات لحظه برخورد جنگنده آلمانی به زمین ، افتادن ماشین جنگی از روی پل به زمین ، انفجار تانک ها ، حرکت بمب افکن ها در آسمانی پر جزئیات و چتربازان در حال آمدن به زمین یا حتی لحظه برخورد تیر کالیبر ۵۰ میلیمتری به دیوار ساختمان در همان لحظات اول تریلر بیانگر این موضوع است.

گیم پلی ، مهمترین بخش تریلر 

مکانیزم های بیشمار جدیدی به بازی اضافه شده که هرکدام به نوبه خود تغییرات زیادی در گیم پلی ایجاد میکند اما آنگونه که به نظر میرسد ریشه گیم پلی درون بازی حفظ شده و تنها نکات مثبت بسیاری به درون آن اضافه شده و DICE سعی در از بین بردن نکات منفی نسخه های پیشین دارد.

اولین نکته حائز اهمیت قابلیت پرتاب کردن مجدد نارنجک ها زمانی که دشمنان شما آن را به سمت شما پرتاب میکنند است ؛ یکی از نقاط منفی که همواره در نسخه های قبلی شاهد آن بودیم نبودن قابلیت پرتاب مجدد نارنجک های پرتاب شده از سوی دشمن بود ، چیزی که همواره در نسخه های سری Call Of Duty ممکن بود ، اما حالا این مکانیزم نیز در بازی گنجانده شده و این قابلیت را برای بازیکن امکان پذیر میکند. همچنین فیزیک این نارنجک ها پس از پرتابشان و در آسمان نیز حفظ شده ، همانطور که در صحنه ای از تریلر دیدیم نارنجک پس از پرتاب توسط بازیکن مورد هدف قرار میگیرد و پس از شلیک تیر و اصابتش به نارنجک ، در آسمان منفجر شده و باعث سقوط هواپیمای دشمن که در همان لحظه در حال حرکت در آن مسیر بود میشود ! چیزی که برای بسیاری از قبیل خودم واقعا شگفت انگیز بود.

دومین نکته در رابطه با اضافه شدن انیمیشن های جدیدی است که به این سری اضافه شده و قطعا پیامد های بسیاری در بخش گیم پلی و روند بازی دارد ؛ از قبیل آنها میتوان به قابلیت سُر خوردن روی زمین و شلیک تیر در آن لحظه و انیمیشن های جدید در بخش melee attack اشاره کرد.

نکته سوم  همانظور که به آن اشاره کردیم ، تمرکز DICE بر روی ارتباط بازیکن با محیط اطراف در این نسخهقطعا در گیم پلی بازی تاثیرات جدی میگذارد، همانگونه که در تریلر نیز مشاهده کردیم. لحظه برخورد راکت به زمین که سبب پرت شدن بازیکنان درون بازی که در اطراف راکت بودند شد ، یا همان افتادن ماشین از روی پل به زمین که سبب کشته شدن یکی از بازیکنان درون بازی شد. همچنین بهتر شدن و بهبود مکانیزم سقوط هواپیماها به زمین که در این نسخه شاهد انقلابی بی نظیر می باشد، به گونه ای که هواپیماها پس از سقوط به طبیعی ترین شکل ممکن واژگون میشوند و حتی پس از سقوط هواپیما به زمین ممکن است بازیکن درون هواپیما که نقش خلبان را دارد سالم بماند ! چیزی که درون تریلر به عینه دیده شد ؛ خلبان جنگنده آلمانی پس از سقوط هواپیمایش ، جان سالم بدر برد. این قابلیت نیز به بازیکن اجازه میدهد که یک شانس دیگر پس از سقوط هواپیمایش داشته باشد و بتواند اینبار بر روی زمین به میدان جنگ وارد شود!

 تنوع بالای تانک ها در جنگ جهانی دوم شدیدا در روند بازی تاثیرات بسزایی دارد !

حضور تانک های بسیار مختلف در کلاس های گوناگون نیز سبب می شود که نبرد لذت بخش تر و متفاوت تر از همیشه در Battlefield 5 باشد. حال میخواهیم تانک هایی که ما در این تریلر به صورت کامل مشاهده کردیم و از حضور آنها باخبر شدیم را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهیم ؛

تانک چرچیل ؛ غول گنده انگلیسی ها در میدان نبرد !

چرچیل تانک سنگینی است که در جبهه انگلیسی ها حضور داشت و در تریلر از حضور این تانک با خبر شدیم. این تانک می تواند عوارض مخربی بر علیه پیاده نظام و تانک های آلمانی داشته باشد. این تانک توانایی شلیک هم با مسلسل و هم با گلوله اصلی لوله تانک را به بازیکن میدهد. ما احتمال میدهیم این تانک ظرفیت حمل ۲ الی ۳ اعضا  را در بازی با توجه به ظرفیت های این تانک به بازیکنان بدهد.

تانک تایگر ؛ ببر آلمانی ها ، شکارچی تانک های متفقین !

تانک آلمانی تایگر ، دیگر تانک سنگینی است که حضورش را در Battlefield 5 با نشان دادن خود در تریلر تایید کرد، این تانک در جنگ جهانی دوم کابوس تانک های نیروهای متفقین بود ، انتظار میرود در نسخه جدید Battlefield نیز حضور پررنگی درون روند بازی ایفا کند. این تانک میتواند اثر مخربی بر روی تانک های دشمن در بازی گذاشته ، توان شلیک با گلوله توپ و مسلسل های خود را داراست ؛ با توجه به ظرفیت های این تانک انتظار میرود درون بخش انلاین بازی بین ۲ الی ۳ خدمه  داشته باشد.

تانک ولنتاین ؛ کوچک اما چابک و سریع

تانک Mk III انگلیسی ملقب به ولنتاین ، تانکی در کلاس Light tank بوده که در تریلر این بازی قابل مشاهده بود ، این تانک سریع و کوچک است و توانایی شلیک توپ و مسلسل را دارد ، با توجه به ظرفیت هایش نیز انتظار میرود بین ۱ الی ۲ خدمه را درون بخش آنلاین بازی داشته باشد. نکته بسیار جالب درون تریلر این بود که پشت تانک یک ضدهوایی نصب شده بود ، از این موضوع میتوان نتیجه گرفت که شاید تانک ها نیز قابلیت customize را داشته باشند و این قابلیت تانک ولنتاین نیز یکی از Option های همین بخش باشد.

تانک SturmTiger ؛ بوووم ، همه چیز نابود شد !

تانک آلمانی Sturmtiger یک راکت انداز فوق العاده مهیب میباشد ، این تانک با راکت غول پیکر خود میتواند از استحکامات دشمن در زمین تنها پودرشان را باقی بگذارد! این تانک قابلیت پرتاب راکت و همچنین شلیک مسلسل را داراست ، این تانک سنگین بخاطر راکت فوق العاده گنده اش زبانزد و معروف بوده و قابلیت شلیک تنها یک راکت مرگبار در هر چند دقیقه را داراست ، انتظار میرود تعداد ۱ الی ۲ بازیکن با توجه به قابلیت های این تانک درون یکی از این تانکها در بخش آنلاین بتوانند از آن استفاده کنند. درون تریلر شاهد این تانک و لحظه شلیک این تانک قدرتمند بودیم.

تانک پانزر ۴ ، قدرتمند و سریع

تانک پانزر ۴ اگرچه درون تریلر نبود اما در مراسم معرفی Battlefield 5 ، توسط یکی از عکس ها حضورش را تایید کرد. این تانک که در کلاس medium tanks جای دارد ، تانکی تقریبا همه کاره بوده و در میدان نبرد نقش مهمی دارد ، این تانک توانایی شلیک توپ و مسلسل را داراست ، انتظار میرود این تانک نیز در بخش آنلاین وجود داشته و توانایی حضور ۱ الی ۲ بازیکن را درون خود بدهد.

یک تانک نامعلوم اما به نظر آشنا…

درون تریلر شاهد تانکی بودیم که در میدان نبرد حضور داشت ، به نظر میرسد این تانک Panther یا Tiger 2 باشد. اما به احتمال ۷۰% به نظر ما تانک Panther آلمانی بوده ، به دلیل اینکه درون تریلر تانک به خوبی قابل مشاهده نیست ، اطلاعات خاصی نیز از این تانک نداریم.

Fortifications نقظه عطف این نسخه از بازی 

بخش کاملا جدید Battlefield 5 ، ساخت و ساز است ، ساختن استحکامات دفاعی درون بازی و بخصوص در بخش آنلاین جان تازه ای به نبرد های درون بازی بخشیده ، نبرد هایی که حالا در ابعاد وسیع تر می باشند ، این بخش هم در طول مراسم معرفی Battlefield جدید و هم درون خود تریلر به خوبی قابل مشاهده است. کشیدن استحکامات از قبیل سنگر ، موانع و سیم خاردارها برای سخت تر کردن کار دشمن برای حمله از جمله موارد درون این بخش است.

ساخت استحکامات از جمله سنگر و موانع ، جان تازه ای به گیم پلی بازی عطا کرده است

چه اسلحه هایی درون بازی وجود خواهد داشت ؟

درون تریلر اسلحه های بسیار گوناگونی وجود ، برخی از آنها به وضوح قابل مشاهده بود و برخی دیگر بسیار سخت اما همه و همه قابل مشاهده بود.

Bren LMG

این اسلحه انگلیسی در چندین صحنه به وضوح قابل مشاهده بود ، این سلاح در کلاس تفنگ های LMG بوده و با توجه به مدل های مختلف با گنجایش تیرهای گوناگون شاید بتوان در بخش customize مربوط به تفنگ ها، میزان تیر های موجود درون یک خشاب را بیشتر از حد معمولی آن کرد. این اسلحه چندین صحنه در دست کماندو های انگلیلسی دیده شد.

STG 44

این تفنگ آلمانی نیز یک اسلحه در کلاس  Assault بوده و در چندین صحنه از جمله در اوایل تریلر بر روی زمین قابل مشاهده بود.

MG42

این اسلحه که به صورت کاملا واضح در دست بازیکن اصلی قرار داشت ، این تفنگ یک سلاح در رده LMG بوده و یکی از معروف ترین اسلحه های آلمانی در جنگ جهانی دوم نیز می باشد.

MP40

این Submachine gun محبوب و معروف آلمانی نیز چندین صحنه در دست سربازان غیور آلمانی قابل مشاهده بود.

Panzerschreck

مگر میشود که بازی شوتری در رابطه با جنگ جهانی دوم ساخته شود و این اسلحه در آن وجود نداشته باشد ؟ این Raketwerper محبوب آلمانی نیز برای آوردن دَخل تانک ها ساخته شده و هم میتونه تانک بزنه و هم اگر خیلی بی رحم باشید آدم ! این سلاح نیز در یک صحنه درون تریلر قابل مشاهده بود.

PIAT

از قرار معلوم DICE علاقه داشته یک Rocket launcher جدید و متفاوت جدای از کلیشه های همیشگی مثل Panzerschreck و Bazooka درون بازی قراردهد و خب چه چیزی بهتر از PIAT ؟ این Rocket launcher انگلیسی نیز همانند نمونه آلمانی خود قادر به نابود کردن هر چیزی است!

 

Thompson

این سلاح خفن آمریکایی نیز در دست یکی از پارتیزان های زن درون بازی دیده شد. این Submachine gun میتونه خیلی راحت آلمانی هارو سلاخی کنه !

نسخه جدید این سری یعنی Battlefield 5  دیگر به مشکل کمبود سلاح همانند Battlefield 1 مواجه نخواهد شد ، زیرا جنگ جهانی دوم همه نوع تفنگی دارد !

خوشبختانه دیگر خبری از تکرار یک سلاح اما با تفاوت های بسیار ناچیز مثل scope و … که Battlefield 1 به این بلا دچار بود نیستیم ، چنانچه این نسخه با پا گذاشتن بر جنگ جهانی دوم یقینأ وارد عصر جدیدی از سلاح ها شده و دیگر دچار مشکل کمبود اسلحه نمی شود.

و اما قطعا ۵ Battlefield همانند نسخه های پیشین پر است از سلاح های سنگین ، درون تریلر هم ما شاهد حضور یکی از این سلاح ها بودیم، PAK 40 یک توپ ضد تانک آلمانی که توسط نیرو های انگلیسی در حال استفاده بود. این توپ سنگین در تصویر مربوط به اسلحه PIAT به راحتی قابل مشاهده است.

و اما چند خبر خوب !

در این نسخه خبری از محتوای پولی نیست !

DICE در همان مراسم معرفی به صورت کاملا واضح گفت در این نسخه هیچگونه محتوای پولی از قبیل PREMIUM PASS , LOOT BOX یا هرچیز دیگری نیست! تمام محتواهای  اضافی در قالب آپدیت و کاملا رایگان در دسترس قرار میگیرد. همچنین آیتم های درون بازی نیز توسط سیستم جدیدی به نام Tides of War در دسترس بازیکنان قرار میگیرد. این سیستم که درون بازی گنجانده شده کاملا بر اساس مهارت بازیکنان بوده و از این طریق بازیکنان آیتم های گوناگونی دریافت میکنند.

همچنین DICE در مراسم معرفی بازی اعلام کرد که تنها مهارت کلید دستیابی به آیتم های درون بازی می باشد.

CO-OP و بسیاری Mode دیگر برای بخش آنلاین بازی در دسترس خواهد بود.

دیگر بخش بازی که گیمرها بعد از Battlefield 3 بار دیگر امکان تجربه آن را دارند، حالت Co op است که تحت عنوان Combined Arms شناخته می‌شود. در این حالت چهار گیمر می‌توانند به صورت همزمان مراحل مختلف را پشت سر بگذارند. در همین راستا باید توضیح دهیم که طبق معمول ساخته‌های استودیو DICE بازی جدید آنها یعنی Battlefield 5 نیز دارای قسمت چند نفره و آنلاین است که نه تنها بخش‌ها و حالت‌های گذشته را به همراه دارد بلکه سعی شده قسمت‌های جدیدی نیز در آن قرار گیرد. یکی از این حالت‌ها Grand Operation نام دارد که سعی دارد گیمرها را در موقعیت‌های از پیش تعریف شده قرار دهد.

 شخصی سازی اسلحه ها و سربازت قوی تر و در ابعاد گسترده تر در Battlefield 5

یکی از ایرادات وارد بر نسخه های قبلی از جمله Battlefield 1 ، نبود بخش شخصی سازی به حد مطلوب بود. حال در این نسخه شخصی سازی در ابعاد بسیار گسترده تر و وسیع در بازی گنجانده شده ، از قبیل شخصی سازی صورت سربازان که در تریلر بازی هم قابل مشاهده بود ، تا انواع لباس ها و شخصی سازی های گوناگون در بخش اسلحه ها و وسایل نقلیه درون بازی .

همچنین تاریخ انتشار بازی Battlefield 5 هم مشخص شد و بر این اساس  ۱۹ اکتبر امسال یا همان ۲۷ مهر شاهد عرضه رسمی این بازی  خواهیم بود. با پیش خرید این بازی  میتوانید beta (نسخه آزمایشی) این بازی را نیز تجربه کنید.

 

 

کپی با ذکر منبع آزاد ( NPCBOT.IR )

 

 

تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (۳ دیدگاه)
علیرضا | سه‌شنبه 29 می 2018

عالی

0

0
علیرضا | سه‌شنبه 29 می 2018

عالی و آموزنده

0

0