اسرار و رازها، اشارات و علامت‌ها، معنی‌شان چیست؟!: بررسی اشارات شرکت Frictional Games به عنوان بعدی خود!

موضوع بحث امروز شرکت Frictional Games است. اگر نگاهی به چند سال اخیر بیاندازیم، می‌فهمیم که دو تا از بهترین عناوین ژانر وحشت یا همان Horror که کاملاً اوریجینال بوده و اقتباسی یا Remake نمی‌باشند، عنوان Amnesia The Dark Descent و البته اثر بسیار جالب SOMA هستند. خیلی از اعضای جامعه‌ی گیم خواستار بازی‌های مشابه به این دو هستند و به همین دلیل است که خبری را امروز برای شما به ارمغان می‌آوریم که هم بسیار جالب و ترسناک است و هم به شدت خوشحال‌کننده. شرکت بازی‌سازی Frictional Games، همان استودیوی سازنده‌ی عناوین Horror همچون Amnesia The Dark Descent و البته SOMA، به تازگی اشاره‌ای به عنوان بعدی خود کرده است. این تیزر بسیار ترسناک و دلهره‌آور است. این اشاره به صورت یک ARG (حالت Alternative Reality Games) انجام شده است. وب‌سایت رسمی این شرکت در حال حاضر لینکی را به بازی بعدی خود در سایت قرار داده است،

در این صفحه شما شاهد یک علامت سفید در حال تپش و چند مورد دیگر خواهید بود. در کنار این موارد شما می‌توانید نظاره‌گر یک سمبل عجیب در بخش پایینی صفحه باشید که یک نوع عجیب و پیچیده از نماد Eye of Horus در زبان نوشتاری هیروگلیف است. البته لینک‌های همیشگی برای پیوستن به صفحات Instagram، Twitter و سایر موارد این شرکت نیز در این صفحه وجود دارند. همانطور که کاربران همیشه فعال و البته کنجکاو ResetEra فهمیده‌اند، بالای نماد عجیب و مرموز موجود و در بخش پایانی یک لینک YouTube مشاهده می‌شود. زمانیکه این لینک را وارد بخش URL سایت YouTube کنید، این لینک شما را به یک ویدئوی بسیار مرموز و عجیب تحت عنوان “Box 52, Tape 16” یا همان “جعبه‌ی ۵۲، نوار ۱۶” می‌برد. در توضیحات این ویدئو می‌توان این متن را مشاهده‌ کرد. “ویدئو کاست ضبط‌شده‌ی شماره‌ی/تاریخ ۱۶/۲/۸۳، یک کپی از یک کلکسیون خصوصی. علامتگذاری ‌شده تحت اسم Shetpe، KSSR.

 

 

ابن ویدئوی کوتاه ۹ ثانیه‌ای یک تعداد سنگ بزرگ را به نمایش می‌گذارد که نمادهای عجیب و مرموزی بر روی آنها حکاکی شده‌اند. با چک کردن کد منبع یا همان Source Code وب سایت Frictional Games به یک لینک YouTube دیگر دست پیدا می‌کنید که به یک ویدئوی عجیب دیگر تحت عنوان “Box 7, Reel 2, Partial Success” یا همان “جعبه‌ی ۷، نوار ۲، موفقیت تقریبی” منتهی می‌شود. (که در کانال تلگرام ما قرار داده شده است.) توضیحات این ویدئو به صورت “Artifact‌ شماره‌ی/تاریخ ۱/۷/۱۱۵، علامت‌گذاری شده تحت اسم Triple Crown، ویدئو غیرقابل دسترسی، قطعه‌ی ترک صدا بازسازی‌شده و Denoise شده” می‌باشد. در این ویدئو ما هیچ تصویری نداریم ولی به جای آن صداهای وحشتناک و دلهره‌‌آوری از جیغ زدن‌های پی در پی را می‌شنویم. بسیاری از بحث‌های موجود درباره‌ی این ویدئوها در حال رخ دادن در گروه Discord شرکت Frictional Game هستند. در حالی که یکی از کاربران یک فولدر مجازی Google Doc به صورت اختصاصی برای تئوری‌ها و ایده‌های احتمالی درست کرده است.

این تئوری‌ها از رخ دادن بازی در جمهوری شورویایی سوسیالیستی قزاقستان (۱۹۳۶ تا ۱۹۹۱) بر اساس توضیحات ویدئوی اول شروع می‌شوند تا اشاره‌ی Triple Crown در توضیحات ویدئوی دوم که ممکن است به تاج سه‌گانه‌ی Atef یا Hemhem مصر کشیده‌ شده‌اند. البته تئوری دوم با آن سمبل Eye of Horus همخوانی بالایی دارد. شرکت Frictional Games قبلاً از تکنیک ARG برای بازاریابی عنوان SOMA استفاده کرده است. در انتهای آن پروسه، ما با یک تریلر گیم‌پلی ۱۲ دقیقه‌ای رو به رو شدیم. بازی SOMA آن زمان معرفی شده بود، هرچند که این یکی تیزر به شدت اسرارآمیزتر و رازآلودتر است. استودیوی Frictional Games در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد که مشغول ساخت دو عنوان جدید است. ممکن است یکی از این دو عنوان همین باشد.

 

تگ ها
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)