گزارش تمامی رویدادها و رونمایی‌های جشنواره‌ی Game Awards 2019

جشنواره‌ی بسیار بزرگ و شناخته‌شده‌ی Game Awards 2019، با اهدا کردن جوایز به بازی‌هایی که در سال گذشته عرضه شدند شروع شد اما در این میان نگاهی بهتر به بازی‌هایی که در آینده عرضه خواهند شد به ما دادند. این جشنواره عناوین بسیاری را به ما معرفی کرد و حتی نگاه‌های تازه‌ای به عناوینی که می‌شناختیم نمایش داده شد. پس بدون هرگونه انتظار به رونمایی‌های جشنواره‌ی Game Awards 2019 بزرگ می‌پردازیم.

 

و بله، اولین اتفاقی که در این جشنواره افتاد، معرفی کنسولی بود که تمامی جامعه‌ی گیم به دنبال آن بودند. بالاخره از نام واقعی و ظاهر حقیقی Xbox Project Scarlet رونمایی شد. نام اصلی این کنسول Xbox Series X است و ظاهر آن نیز در تریلر رونمایی شد اما بلافاصله نقطه‌ی تمرکز بسیاری از جوک‌ها و Memeهای آنلاین شد.

 

 

در کنار معرفی کنسول Xbox Series X، ما شاهد معرفی اولین عنوان Launch این کنسول نیز بودیم. قسمت دوم و ادامه‌ی بازی Hellblade تحت عنوان Senua’s Saga Hellblade 2. ما اطلاعات چندانی از این اثر جدید نداریم، جز اینکه این بازی فعلاً به صورت انحصاری برای کنسول Xbox Series X عرضه خواهد شد. اما تریلر بسیار زیبایی به نشان داده شد که می‌توانید از آن لذت ببرید. احتمال اینکه این عنوان برای تمامی پلتفورم‌ها عرضه شود بسیار بالاست.

 

 

چندی پیش ما یک تریلر Cinematic از بازی Ghost of Tsushima در رویداد State of Play دریافت کردیم که هیچ اطلاع گیم‌پلی برای ما در دسترس قرار نگرفت. هم اکنون ما بالاخره از بازه‌ی زمانی تاریخ عرضه‌ی این بازی مطلع شدیم. این بازی Action-Adventure که در جهانی Open World قرار دارد، در تابستان سال آینده برای PS4 به صورت انحصاری عرضه خواهد شد. این عنوان جذاب ساخته‌ی شرکت Sucker Punch است.

 

 

شزکت Telltale Games به طرز غم‌انگیز تعطیل شد و ما به این باور رسیده بودیم که تمامی سری‌های بازی آن نیز کنسل خواهند شد اما جشنواره‌ی Game Awards 2019 خبری خارق‌العاده به همراه داشت و آن هم معرفی زنده شدن دوباره‌ی ادامه‌ی Wolf Among Us (عنوانی خارق‌العاده و داستان‌‌مدار) تحت عنوان Wolf Among Us 2. البته ما اطلاعاتی درباره‌ی تاریخ عرضه‌ی آن نداریم اما همین که می‌توان مشاهده‌ کرد که میراث فوق‌العاده‌ی Telltale Games ادامه پیدا خواهد کرد اشک شوقی را به چشمان تمامی گیمر‌های جامعه‌ی بازی‌ها می‌آورد.

 

 

و اما نوبتی هم باشه، میرسیم به عنوانی که به احتمال زیاد موفقیت چندانی با خود به همراه نخواهد داشت. بازی Fast & Furious Crossroads طی جشنواره‌ی Game Awards 2019 معرفی شد اما کسانی که با تاریخ بازی‌ها آشنایی دارند می‌دانند که ۹۰% از بازی‌هایی که از دنیای سینما الهام گرفتند با شکست روبه رو شدند. این موضوع به نوع خود جذاب است چراکه همچون نسخه‌های بازی فیلم‌ها، نسخه‌های فیلمی بازی‌ها نیز ۹۰% با شکست مواجه شده‌اند. بیاید تنها امیدوار باشیم که این بازی جدید در آن ۱۰% موفق قرار داشته باشد و به عنوانی ضعیف و تک بعدی تبدیل نشود.

 

 

حالا می‌رسیم به یکی از اولین عناوین Launch کنسول رقیب Xbox Series X یعنی همان PS5 که طی این مراسم معرفی شد. این بازی Godfall نام دارد. این عنوان سبکی جدید را پایه‌گذاری خواهد کرد. سبکی به نام Looter-Slasher. این بازی توسط شرکت Gearbox Software منتشر خواهد شد. شرکتی که مسئول ساخت سری Borderlands بوده. این بازی برای پلتفورم‌های PS5 و WINDOWS عرضه خواهد شد. یکی از خصوصیات‌های هیجان‌انگیز آن، قابلیت بازی کردن به صورت Co-Op سه نفره‌ است. بازه‌ی زمانی که در مراسم Game Awards 2019 به ما داده شد برای عرضه‌ی این بازی تعطیلات کریسمس ۲۰۲۰ است.

 

 

البته یکی از عناوین جدید که در مراسم Game Awards 2019 معرفی شد و به شخصه پیشنهاد می‌شود منتظر آن باشید Nine to Five یا همان ۵-۹ است. چراکه شرکت سازنده‌ی آن Redhill Games است. تا به حال چیزی درباره‌ی آن نشنیدید؟ چونکه این شرکت یک کمپانی مستقل و تازه‌تأسیس است که توسط Matias Myllyrinne رئیس سابق شرکت Remedy Entertainment (سازنده‌ی Max Payne) و Wargaming (سازنده‌ی World of Tanks) پایه‌گذاری شده است. تیم سازنده‌ی این شرکت تشکیل شده است از کهنه‌کارهای صنعت گیم که بر روی بازی‌هایی همچون Quantum Break، Arma 3 و Trivial Pursuit Mobile کار کرده‌اند. این عنوان یک بازی Team Based Tactical Shooter جدید است که فاز Alphaی پلتفورم WINDOWS خود را در سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد کرد.

 

 

آیا می‌دانستید شرکت ارسال جعبه و محصولات Amazon علاوه بر شرکت سینمایی، شرکت یازی‌سازی نیز دارد؟ نمی‌دانستید؟ شرکت Amazon Game Studios تا به امروز هیچ بازی برای هیچ یک از پلتفورم‌های بزرگ نساخته است. اما طی مراسم Game Awards 2019 اولین بازی بزرگ این شرکت برای پلتفورم‌های اصلی عرضه خواهد شد را معرفی کرد. نام این بازی New World می‌باشد و تاریخ انتشار آن ماه مِی ۲۰۲۰ است.

 

 

بالاخره به عرضه‌ی بازی Final Fantasy 7 Remake نزدیک هستیم. نزدیک به ۲۳ سال از عرضه‌ی نسخه‌ی اصلی این بازی می‌گذرد. در طول این سال‌ها گیمرها بارها تقاضای بازسازی این بازی را داشتند. اما با وجود اینکه هنگام عرضه‌ی PS3 ما تریلری از نسخه‌ی بازسازی‌شده‌ی آنرا دیدیم، هیچوقت نسخه‌ای از این بازی برای PS3 عرضه نشد. هم‌اکنون بالاخره پس از گذشت این زمان ما می‌دانیم که این بازی قطعاً عرضه خواهد شد. طی مراسم Game Awards 2019 ما تریلری از شخصیت اصلی بازی یعنی Cloud دیدیم که واقعاً روح طرفداران واقعی این سری را نوازش می‌کند. کارکتر Cloud یکی از معروف‌ترین شخصیت‌های مثبت دوران طلایی PlayStation است که به خاطر مو، شمشیر بیش از حد بزرگ او شناخته شده است.

 

 

بازی احساسی و زیبای Ori and the Blind Forest را به یاد دارید؟ البته که اگر یکی از طرفداران بازی‌های مستقل و Indie باشید، حتماً این بازی معرکه را با داستان عاطفی‌ش به یاد خواهید داشت. این سری بازی تا به امروز تنها ۲ قسمت داشت هرچند که طرفداران آن تشنه‌ی قسمت سومی بودند. امروز در مراسم Game Awards 2019 قسمت سوم این سری عالی معرفی شد و البته تأخیر خورد چراکه هم اکنون، در تاریخ ۱۱ مارچ ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد. نام این عنوان نیز Ori and the Will of the Wisps می‌باشد.

 

 

شرکت کهنه‌کار و شناخته‌شده‌ی SEGA از بازی جدید و Turn-Based خود که داستانی تاریخی دارد رونمایی کرد. در این بازی ما نقش شخصیت‌های تاریخی را بازی نخواهیم کرد بلکه آواتاری را خواهیم ساخت که در طول بازی و پروسه‌ی تکمیل آن، از لحاظ بصری متحول می‌شویم. این بازی در سبک تلفیقی Turn-Based Strategy ساخته شده است. اطلاعات چندان غیر از این در دست ما نیست چراکه از این بازی تازه همین امروز در جشنواره‌ی Game Awards 2019 رونمایی شد. این بازی قرار است تا به بهترین اثر شرکت سازنده‌ی آن یعنی Amplitude Studios تبدیل شود.

 

 

آخرین موردی که به بررسی آن می‌پردازیم خبری خوبی‌ست برای طرفداران Destiny 2 بر روی WINDOWS و کنسول‌ها. آپدیت جدیدی تحت نام، Empyrean هم‌اکنون برای پلتفورم WINDOWS در دسترس است. البته این تنها خبر خوبی نیست که برای این عنوان در جشنواره‌ی Game Awards 2019 شنیدیم، چراکه آپدیت Rising Tides نیز هم‌اکنون برای بازیکنان کنسولی در دسترس قرار داده شده است.


 

برای اطلاع از برندگان TGA 2019 امسال کلیک کنید

 

نظر شما درباره‌ی رونمایی‌های Game Awards 2019 چه بود؟ آیا از این جشنواره به اندازه‌ی سال گذشته لذت بردید؟

تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)