خداحافظی با چهره‌ای بزرگ: غیبت Geoff Keighley کبیر در مراسم E3 2020!

بسیاری از اعضای جامعه‌ی گیم تا حدی غیر قابل باور منتظر مراسم عظیم E3 2020 می‌باشند، از رونمایی‌های بسیار در مورد عناوین معرفی‌نشده گرفته تا بازی‌هایی که همه‌ منتظر به نمایش گذاشته شدن جزئیات بیشتر درباره‌ی آنها هستند. این مراسم، سالیان سال است که نقطه‌ی امید و هیجان بسیاری از گیمران صنعت گیم است. حالا به نظر می‌رسد که خبری درباره‌ی جدیدترین مراسم E3 یعنی همان E3 2020 منتشر شده است که بسیاری از گیمرها را شوکه و متعجب کرد. مطمئناً شکی نیست که بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین جنبه و اساس مراسم E3 در طول تمامی این سال‌ها، آقای Geoff Keighley بوده است. برای کسانی که آشنایی زیادی با این فرد بزرگ ندارند باید گفت که او مجری و تهیه‌کننده‌‌ی The Game Awards و البته E3 Coliseum است. این فرد خیلی وقت است که در مورد میزان اهمیت وجود داشتن مراسمی برای گرد هم آمدن تمامی اعضای جامعه‌ی گیم صحبت می‌کند. اما به نظر می‌رسد بالاخره بعد از این همه‌ سال و پس از ابراز نارضایتی از مسیری که این جشنواره‌ی سالانه (E3) در آن قرار دارد، آقای Keighley سرانجام اعلام کرد که در جشنواره‌ی E3 2020 امسال حضور پیدا نخواهد کرد.

 جناب آقای Geoff Keighley در صفحه‌ی توییتر خود، روز گذشته، به طور رسمی اعلام کرد که در مراسم E3 امسال نه تنها حضور پیدا نخواهد کرد، بلکه از تهیه‌کنندگی E3 Coliseum نیز کناره‌گیری کرده است. او در توییت خود اینگونه گفت که، با وجود اینکه می‌خواهم از تمامی سازنده‌هایی که کار زیبای خود را به نمایش می‌گذارند حمایت کنم، باید با شما، یعنی طرفداران، نیز صادق باشم و دقیق بگویم که چه انتظاری از من می‌توانید داشته باشید. برای اولین بار پس از گذشت ۲۵ سال طولانی، من در مراسم E3 امسال شرکت نخواهم کرد. در پیغامی به مجله‌ و سایت معروف و شناخته‌شده‌ی The Washington Post، آقای Keighley توضیحات بیشتری را در مورد حضور پیدا نکردن در مراسم امسال ارائه دادند. ایشان یکی از دلایل این تصمیم خود را، ESA و نداشتن روحیه‌ی همکاری و تحول در این مراسم بیان کرد. (که بنده به شخصه کاملاً با ایشان هم‌عقیده هستم.)

 

خداحافظی با چهره‌ای بزرگ: غیبت Geoff Keighley کبیر در مراسم E3 2020!

تصویری از یکی از برترین چهره‌های تاریخ بازی، آقای Geoff Keighleyی کبیر.

 

ایشان در مصاحبه‌ی خود اعلام کرد که:

بر اساس چیزهایی که درباره‌ی این مراسم به اطلاع من رسانده شد، من به شخصه حس خوبی برای حضور در این جشنواره ندارم. راز نیست که جشنواره‌ی E3 نیازمند تحول و پیشرفت است. بنده‌ به عنوان یکی از افراد اصلی این مراسم ایده‌های بسیاری در این زمینه دارم. اما فعلاً تصمیم گرفته‌ام تا از دور و با دقت مسیر تعیین شده برای این جشنواره را مشاهده کنم. من برای دیدن تصور ESA برای آینده‌ی این مراسم و آن چیزی که در Blog Post هفته‌ی پیش دیدیم، هیجان‌زده هستم.

در حالیکه در نگاه اول، این موضوع اهمیت چندانی در این مراسم نخواهد داشت، باید گفت که تصمیم‌گیری آقای Geoff Keighley جهت حضور پیدا نکردن در این مراسم، ضربه‌ای بسیار بزرگ به جشنواره‌ی E3 وارد خواهد کرد. نه تنها برنامه‌ی عالی رتبه‌ی E3 Coliseum رخ نخواهد داد، (البته در صورتی که تهیه‌کننده‌ی دیگری استخدام نشود) بلکه آقای Geoff Keighley نقشی اساسی در E3 Judges Week دارد که هم اکنون احتمال پخش آن نامعلوم است. این موضوع، فرای باور، برای بسیاری از طرفداران E3 نگران کننده می‌باشد. تا این لحظه‌، آقای Geoff Keighley اعلام کرده است که همچنان، Game Critics Week امسال برگزار خواهد شد. (اگرچه که به E3 متصل نخواهد بود.) با وجود اینکه که به نظر می‌رسد، او تنها یک مجری در یک مراسم سالانه تحت نام E3 می‌باشد، آقای Geoff Keighley بخش اعظمی از مسئولیت‌ها را بر عهده دارد.

برای مثال Keighley نقشی بسیار مهم و عظیم در زمینه‌ی مسائل پشت صحنه و هماهنگ‌سازی‌های مراسمی چون E3 و البته Gamescom دارد. باید گفت که جناب آقای Geoff Keighley هم اکنون به دومین فردی تبدیل شده است که اعلام کردند در مراسم E3 2020 شرکت نخواهند کرد. فرد اول نیز در همین حد شوکه‌کننده بود، چراکه این شخص، شرکت PlayStation بود.(البته شرکت PlayStation در سال ۲۰۱۹ نیز در این جشنواره حضور نداشت) باید دید که آیا افراد، سازنده‌ها و یا منتشرکنندگان دیگری نیز از شرکت در این مراسم عظیم، واقع در شهر Los Angeles، در ماه آینده بیرون خواهند آمد یا خیر. یک چیز حتمی‌ست. مراسم E3 امسال در شرایط بسیار عجیب و نگران‌کننده‌ای قرار دارد. جشنواره‌ی E3 2020 قرار است در تابستان امسال و از تاریخ ۹ ژوئن تا ۱۱ ژوئن برگزار شود.

 

تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)