انسانیت در جهان گیم نخواهد مرد: بررسی Event خیریه‌ی SONY Australia!

SONY و ادامه‌ی یاری رساندن‌ها از همه سو. از شرکت‌ها گرفته تا خود گیمرها. همه و همه سعی در کمک به کشور استرالیا و شرایط کنونی آن دارند. از شرکت‌های عظیمی چون UBISOFT گرفته تا گیمرهایی که در Livestreamهای خود برای خیریه‌های مختلف پول جمع کردند. در ماه فوریه خیریه‌ای شروع خواهد شد که تا ۲۳م همان ماه ادامه خواهد داشت. این خیریه‌ همانSONY Foundation Australia است که SONY تعلق دارد و به زودی میزبان یک مراسم خیریه‌ی Twitch Streaming تحت عنوان Gaming4Life خواهد بود که هدف آن حمایت و یاری‌رساندن به مشکلات موجود در کشور استرالیاست. (مخصوصاً جوانانی که توسط یک سری آتش‌سوزی وحشتناک آسیب جسمانی یا مالی دیدند.) آنها این Event را با یک Donation به مبلغ غیر قابل باور ۲۰۰۰۰۰ دلار شروع کردند، که از آن لحظه به بعد این مبلغ با Donationهای صورت گرفته از سوی Streamerها افزایش میابد.

برخی از اعضای تیم PlayStation و سایر استودیوها نیز میزبان Gameplay Streamهای مخصوص خود خواهند بود تا در این تلاش به Sony Foundation Australia کمک کنند. لیست کامل اعضای PlayStation در پایین این متن ذکر شده است.

  • ۱۴ فوریه: Media Molecule از ساعت ۴ بعد از ظهر تا ۶ بعد از ظهر به وقت GMT و جامعه‌ی The Dream برای بقیه‌ی روز
  • ۱۹ فوریه: Naughty Dog از ساعت ۱۰:۳۰ صبح تا ساعت ۱۲:۳۰ بعد از ظهر به وقت Pacific Time
  • ۲۰ فوریه: رئیس و پایه‌گذار شرکت Insomniac Games یعنی همان Ted Price از ساعت ۱ بعد از ظهر تا ۲:۳۰ بعد از ظهر به وقت Pacific Time
  • ۲۱ فوریه: آقایان Sid Shuman و البته Shuhei Yoshida با هم برای یک Stream اشتراکی متحد می‌شوند

بر اساس گفته‌های سایت اصلی ” تحقیقاتی که درباره‌ی فاجعه‌های طبیعی انجام شده است نشان می‌دهند که ۲۷% از کودکان به صورت خفیف یا به شدت خشن به PTSD دچار شده‌اند. فاجعه‌های طبیعی یک فرم خاص از سختی می‌باشند که به خاطر ویرانی‌های بسیار، سرویس‌های محلی، Social Networkها، تالار جوامع و یا حتی کلوپ‌های ورزشی را برای کمک گرد هم می‌آورند. همین موضوع یکی از دلایل برگزار شدن این مراسم برای یاری رساندن به افراد جوانی‌ست که در دردسر افتاده‌اند.

 

انسانیت در جهان گیم نخواهد مرد: بررسی Event خیریه‌ی SONY Australia!

تصویری از علامت مشخص‌شده برای مراسم Gaming4Life

 

شرکت Sony تنها کمپانی نیست که در حال کمک کردن است. شرکت Bungie اخیراً یک سری جدید تی‌شرت را به عنوان پروژه‌ی خیریه منتشر کرده است. شرکت Bethesda یک Stream خیریه به صورت ۲۴ ساعته تنها برای جمع‌آوری پول جهت کمک کردن برگزار کرد. Humble Bundle یک Bundle جدید که شامل Donate شدن همه‌ی خریدهای صورت گرفته در سایت می‌شد را فعال کرد. شرکت UBISOFT AUSTRALIA به صورت مستقیم به خانواده‌های آسیب‌دیده ۳۰۰۰۰ دلار بخشید و شرکت Infinity Ward نیز یک پک Outback Relief برای عنوان Call of Duty Modern Warfare منتشر کرد که تاکنون در آمد آن به کشور استرالیا بخشیده شده است. حتی جوامع  بازی‌های Overwatch و Apex Legends درگیر این موضوع شده‌اند. جدیداً اعضای این جوامع دور هم آمدند تا منتشرکنندگان را برای کمک به این فجایع قانع کنند. کاربری به نام WippitGuud در Subreddit بازی Overwatch پیشنهاد فروش لباس‌های درون بازی را جهت کمک کردن به سرطان سینه در ماه می ۲۰۱۸ داد. در آن زمان این پروژه و این Skin ویژه‌ی Pink Mercy به قیمت ۱۲٫۷ میلیون دلار فروخته شد و این مبلغ به تحقیقات سرطان سینه داده شد. در آن زمان این فروش تبدیل به موفق‌ترین فروش خیریه‌ی خارج از شرکت شد.

 

تگ ها
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)