گرافیک محبوبیت نمی‌آورد: شکسته شدن رکورد پربازدیدترین توسط بازی Minecraft!

بیش از یک دهه از زمانیکه بازیکنان اولین قدم‌های خاکی خود را در بازی Minecraft زدند می‌گذرد، در حالی که بیشتر بازی‌ها بسیار کم‌تر از آن دوام می‌اورند، بازی Sandbox شرکت Mojang هیچ مشکلی با محبوبیت ندارد. حتی در مقابل بازی محبوب Fortnite. امسال سایت معروف ویدئویی YouTube از این رونمایی کرد که این بازی تا بیش از ۱۰۰ میلیارد بازدید داشته است.

ویدئوی YouTube’s 2019 Rewind تمام سال این سایت را به کلیپی ۵ دقیقه‌ای از معروف‌ترین‌های YouTube تبدیل می‌کند. امسال بسیار افتضاح بود اما نه به بدی سال پیش که تبدیل به بیشترین dislike در یک ویدئوی YouTube تبدیل شد. البته توهین‌آمیزترین بخش این ویدئو، مشاهده‌ی مراسم بسیار خصوصی ازدواج آقای PewDiePie بود. در کنار این موارد، ما نگاخی به ۵ بازی پربازدید امسال نگاه کردیم که هر یک از آنها صدها میلیارد View داشتند. ویدئوهای بازی Roblox به میزان ۲۹٫۶ میلیارد View دارند، بعد از آن بازی موبایل Garena’s Free Fire تا ۲۹٫۹ میلیارد View داشت، بازی GTA 5 تا میزان ۳۶٫۹ میلیارد و بازی Fortnite تا ۶۰٫۹ میلیارد View داشت. پس از این بازی‌ها با تفاوتی باورنکردنی و ۴۰ میلیاردی، بازی Minecraft پیروز شده است و تبدیل به پربازدیدترین بازی تاریخ شد.

 

گرافیک محبوبیت نمی‌آورد: شکسته شدن رکورد پربازدیدترین توسط بازی Minecraft!

 

در حالیکه بازی‌های Battle Royale، به خصوص Fortnite و همچنین بازی‌های بسیار قدیمی و خاطره‌انگیز مانند Dota 2، CS:GO و League of Legends به پلتفورم Twitch حکومت می‌کنند. سایت YouTube همواره و همیشه خانه و منزل بازی Minecraft بوده است و خواهد بود. پس شوکه‌کننده و عجیب نیست که مشاهده می‌کنیم هنوز هم در اوج خود قرار دارد و شماره‌ای غیرقابل باور و عجیب همچون ۱۰۰ میلیارد View را به خود اختصاص داده است. در ماه مِی امسال، شرکت Microsoft درباره‌ی فروش بیش از ۱۷۶ میلیون نسخه‌ی بازی Minecraft در سرتاسر تمامی پلتفورم‌ها تعریف کرد. این واقعه‌ی این بازی را به پرفروش‌ترین تک بازی تاریخ بدل کرده است. البته این در صورتی‌ست که بازی Tetris را حساب نکنید و فراموش کنید.

 

تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)