منتظر تغییرات هستیم: بررسی ویدئوی Developer Update بازی Overwatch!

امروز شرکت پرطرفدار و شناخته‌شده‌ی Blizzard اولین ویدئوی Developer Update یا همان آپدیت سازنده‌های سال ۲۰۲۰ را در کانال رسمی Overwatch در سایت YouTube منتشر کرد. طبق معمول همیشه، کارگردان ارشد یعنی Jeff Kaplan با ما همراه شد تا درباره‌ی تغییرات و البته افزودنی‌های آینده که به بازی خواهند آمد صحبت کند. موضوع بحث شامل موارد Balancing و معرفی سیستم Hero Pools برای بخش Competitive Mode و البته Overwatch League بود. در گذشته، بازیکنان پلتفورم WINDOWS قابلیت این را داشتند تا وارد یک نسخه‌ی Public Test Region بازی شده، بیشترین اطلاعات ممکن را درباره‌ی آپدیت‌های آینده بدست آورده و آنها را قبل از انتشار به صورت عمومی، تجربه کنند. (این سیستم برای امتحان کردن تغییرات قبل از عرضه یود) در آینده‌ی بسیار نزدیک بازی Overwatch یک کاربرد جدید را اضافه خواهد کرد. نام این کاربرد Experimental Card می‌باشد. این Experimental Card هر از چندگاهی ظاهر می‌شود و به بازیکنان تمامی پلتفورم‌ها اجازه‌ی این را داده تا تغییرات احتمالی را که تیم سازنده‌ در حال کار بر روی ‌آنهاست را تجربه کنند.

این تغییرات همیشه حول محور Buff یا Nerf کردن یک کارکتر نخواهند چرخید و به جای آن بر روی تغییر دادن یک Map یا حتی یک Game Mode خاص تمرکز خواهند داشت. آقای Jeff Kaplan اظهار داشت که تمامی Progressی که یک نفر طی می‌کند در حین استفاده از Experimental Card پس از اتمام آن به بازی اصلی منتقل خواهد شد. زمانیکه حرف از Public Test Region می‌شود، شما به صورت Early Access به یک Patch عرضه نشده دست خواهید یافت، اما Progressی که در این بخش انجام می‌دهید به بازی اصلی منتقل نمی‌شود. به این شکل است که به پلیرها اجازه داده می‌شود تا طوری بازی کنند که در بخش اصلی بازی و آن چیز که به صورت Reward به آنها داده می‌شود، حفظ شود. حس خوبی هم دارد که شما با تغییراتی که هنوز حتمی نیستند بازی کنید در حالی که به شما برای بازی اصلی Reward داده می‌شود.

 

 

در کنار موضوع Experimental Card در عنوان Overwatch، آقای Jeff Kaplan توضیح داد که تیم سازنده‌ در حال حاضر مشغول تغییر دادن فلسفه‌ی بالانس بازی هستند. او اینگونه گفت که، حالا ما قرار است به طریقه‌ی خشنی موضوع Meta را با بالانس‌های جدید هدف قرار دهیم و شما هم می‌توانید از موضوع Meta سریع‌تر خارج شوید. با این شیوه‌ی فکری جدید تیم سازنده‌،Buff یا Nerf کردن Heroها بیشتر و زود به زودتر صورت می‌گیرد تا بحث Meta ایجاد نشده و تصمیمات شما هم دائمی نشوند. هدف تیم سازنده‌ی Overwatch تمرکز روی بازخورد مردمی و عمل کردن به آنهاست. در ادامه‌ی بحث Jeff Kapplan به توضیح دادن شیوه‌های تغییرات Meta و متحرک نگه داشتن آن با آوردن Hero Pools به بازی، ادامه داد. سیستم Hero Pools یک مکانیک کاربردی‌ست که در آن برخی Heroها با رأی‌گیری برای استفاده در بخش Competitive Play حذف شده و بازیکنان را مجبور می‌کند تا با کسی که انتخاب می‌کنند انعطاف‌پذیرتر عمل کنند.

سیستم Hero Pools (که پیش از این در عناوینی چون Paladins و League of Legends مورد استفاده قرار گرفته بود) در ماه مارچ و با فصل ۲۱ وارد بازی می‌شود. این Hero Poolها هر هفته عوض می‌شوند. سیستم Hero Pools بخشی از فصل بعدی Overwatch League نیز خواهد بود. اینها همه تغییرات عظیم و اساسی‌ست که به زودی به Overwatch خواهند آمد و دیدن واکنش Community این بازی بسیار جالب خواهد بود. با معرفی سیستم Meta عده‌ی بسیار زیادی از این بازی ناامید شدند و خداحافظی کردند. اما حالا با پروسه‌ای که تیم سازنده‌ی Overwatch دنبال می‌کند، به نظر می‌رسد دلیلی برای بازگشت بسیاری از بازیکنان قدیم ایجاد خواهد شد.

 

تگ ها
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)