خداحافظ، سنت‌های آزاردهنده: معرفی سیستم جدید مدیریت Soundtrack روی پلتفورم Steam!

یک چیزی که در پلتفورم Steam همیشه در طول فعالیت آن آزاردهنده بوده است، شیوه‌ی مدیریت Soundtrack ها می‌باشد. آنها به صورت DLC یا همان بسته‌ی الحاقی فروخته می‌شوند، این به این معناست که شما تنها می‌توانید زمانی آنها را خریداری کنید که بازی اصلی را داشته باشید. و اگر می‌خواهید آنها را روی Windows خود دانلود کنید باید ابتدا بازی پایه را نصب کرده باشید. همچنین مدیریت موسیقی شما هم سخت است، چرا که Steam هیچگونه کارکردی برای این موضوع ندارد. شما یا باید بر روی سیستم خود به صورت دستی دنبال آنها بگردید، یا اینکه از طریق Tab بسته‌ی الحاقی یا همان DLC خود آن را در Steam Library پیدا کنید. بدترین حالت ممکنه نیست اما خیلی بهتر می‌تواند باشد.

از امروز به بعد،(حداقل برای عناوین منتشرشده‌ی تازه) شرکت Valve از سیستم جدیدی برای Soundtrack های بازی‌ها بر روی Steam رونمایی کرد که آنها را از بازی‌های مربوطشان جدا می‌کند و اجازه‌ی استفاد و خرید جداگانه‌ی آنها را به شما می‌دهد. آن هم به صورت حالت Sountrack جدید. این باعث پیشرفت‌های زیادی نسبت به سیستم DLC می‌شود که شامل این موارد است:

  • مشتریان می‌توانند Soundtrackها را به صورت جدا از بازی پایه خریداری کنند
  • مشتریان می‌توانند Soundtrackها را جدا از بازی پایه دانلود کنند
  • مشتریان می‌توانند جداگانه به جستجو و مدیریت Soundtrackهای خود در Steam Library جدید بپردازند
  • مشتریان می‌توانند یک مکان جداگانه برای Steam MUSIC خود مشخص کنند که تمامی Soundtrackها را در خود جای داده و دیگر زیرشاخه‌ی بازی مرتبط با آن نخواهد بود
  • سازنده‌ها می‌توانند Soundtrackها را آپلود و مدیریت کنند بدون آنکه نیازی به سیستم SteamCMD داشته باشند
  • سازنده‌ها می‌توانند Soundtrackها را جایی به فروش بگذارند که خود بازی پایه برای فروش موجود نمی‌باشد

 

خداحافظ، سنت‌های آزاردهنده: معرفی سیستم جدید مدیریت Soundtrack روی پلتفورم Steam!

تصویری از زیرمجموعه‌ی جدید Steam Library که تحت عنوان Music اضافه شده است

 

Soundtrack ها جداگانه در فرمت استاندارد MP3 در دسترس خواهند بود اما می‌توانند در فرمت‌های با کیفیت‌تر دیگر همچون FLAC و WAV نیز در دسترس قرار گیرند. این موارد ممکن است شامل محتوای اضافی همچون “Album Art” و یا “Liner Notes” نیز باشند که از بخش Details Page در اختیار کاربر قرار می‌گیرند. یک Interface تازه نیز به Steam اضافه شده که در آن قابلیت Common Actions که شامل Playback، جستجو و مدیریت است نیر قابل استفاده می‌باشد. سیستم Soundtrack جدید امروز فعال می‌شود، اما مقداری زمان می‌برد تا تأثیری بزرگ و اساسی روی سیستم حال حاضر مخصوص Soundtrack ها بگذارد چراکه Soundtrack های موجود همچنان به عنوان DLC دسته‌بندی می‌شوند مگر اینکه سازنده‌ها خودشان آنها را تغییر دهند. اما این پروسه به نظر زیاد پیچیده نیست چراکه شرکت Valve، خود ابزاری را جهت انجام اتومات این عمل برای سازنده‌ها معرفی کرده است. تا آن زمان که این موارد عملی شوند، شما مجبور خواهید بود تا موسیقی‌های خود را به همان شیوه‌ی قدیمی و از کار افتاده مدیریت کنید. شرکت Valve در اعلامیه‌ی خود گفت:

این یک انتشار ابتدایی‌ست برای همکاران محترم ما، ما در حال برنامه‌ریزی برای عرضه‌ی این قابلیت‌ها به صورت خیلی گسترده‌تر هستیم که شامل یک Sale Event در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۲۰ (۳۰ دی ۱۳۹۸) می‌شود.

البته این Sale Event ممکن است تماماً مختص Soundtrack ها باشد، یا اینکه ممکن است آغاز Lunar New Year Sale باشد: چراکه اولین روز سال نوی چینی در سال ۲۰۲۰ برابر خواهد بود با ۲۵ ژانویه یا همان ۵ بهمن.

 

تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)