رنگین‌کمان بازمی‌گردد، مرگبارتر از همیشه: بسته‌ی الحاقی Shifting Tides برای Rainbow Six Siege!

بخوابید رو زمین: یک اسلحه‌ی بزرگ و ترسناک داره با آپدیت بعدی Rainbow Six Siege میاد.

اسلحه‌ی CSRX 300 اولین تک‌تیرانداز بُلت اَکشن بازی‌ست. می‌تونه هفت دیوار نرم رو رد کنه و با گَدجِتی که می‌تونه وسایل دفاعی که اونور دیوار Reinforced Wall قرار دارند رو نابود کنه. اسلحه‌ی اضطراب‌آور و لوله دراز توسط Kali مورد استفاده قرار می‌گیره. یک Attacker که ترکیبی از تک تیر‌اندازی Glaz، از کار انداختن Thatcher و نابودگری از مسافت دور Ashه. برای ما، Kali بعد از اومدن Electrified Shield شخصیت Clash (که به صورت کوتاه‌مدت از بازی حذف شد و تغییرش دادن) تحسین برانگیزترین و کنجکاوانه‌ترین Operatorه.

شخصیت Kali به صورت اختصاصی از اسلحه‌ی CSRX 300 به عنوان اسلحه‌ی اصلی خودش استفاده می‌کنه که باعث می‌شه اون دومین تک‌تیرانداز اصلی بازی Rainbow Six Siege بعد از Glaz باشه. (البته Glaz عضوی از گروه اصلی سال ۲۰۱۵ بود.) هرچند اسلحه‌ی Kali اُپتیک‌های حرارتی/Thermal Optics نداره، زوم این اسلحه بین ضربدر ۵ تا ۱۲ داینامیکه. (که قابل مقایسه با ضربدر ۳ی Glaz نیست)، که به اون اجاز می‌ده تا از مسافتی دورتر از همه‌ی کارترای دیگه مبارزه کنه. البته دَمِج‌های این اسلحه‌ نیز متفاوت است.

 

تصویری از کارکتر Kali

تصویری دقیق‌تر از کارکتر Kali و اسلحه‌ی بسیار مرگبار اون.

 

مثل همه‌ی اسلحه‌ها تو Rainbow Six Siege، تک‌تیرانداز CSRX با هدشات درجا می‌کشد، ولی اگه به تن دشمن برخورد کند، اونا درجا داون می‌شوند و به صورت خودکار می‌چرخند تا با Kali رودررو بشن. این باعث می‌شه که اسلحه‌ی اون به مرگبارترین اسلحه‎‌ی بازی تبدیل بشود، اما اگر بخواهیم عملی به آن نگاه کنیم، این موضوع به تیم مدافع برتری می‌ده: اگر شما از توی یک پنجره تیر بخورین، به صورت اتوماتیک به روی زمین میفتید و این خودش از شما دربرابر یک تیر کشنده دفاع می‌کنه. اگر شما از یک پنجره‌ی بلند در مَپ Consulate توسط Kali تیر بخورید و اینستاداون شید، می‌تونید خوابیده به سمت یکی از هم‌تیمی‌هاتون برید و ریوایو شید. اون چیزی که زیر این اسلحه‌ قرار داره خیلی مهم‌تره. گَجِت Kali، که اسمش LV Explosive Lanceه، مثل یکی از Breaching Roundهای Ash شلیک می‌شه: از لوله پرتاب می‌شه، توی هر سطحی فرو می‌ره و پس از یه مدت کوتاهی منفجر می‌شه. شخصیت Kali سه تا گلوله‌ داره.

 

شخصیت Kali از زاویه‌ی عقب

تصویری از شخصیت Kali و تأثیری که تجهیزات او بر روی سطوح نرم دارد

 

این گلوله‌های منفجره تقریباً می‌تونن هرچیزی رو که پشت یه دیوار نرم یا Reinforced Wall باشه رو نابود کنن: سیم خاردار، Deployable Shield (شامل Volcan کارکتر Goyo هم می‌شه)، Evil Eyeهای شخصیت Maestro، باتری‌های Blitz، رتیل‌های Kaid و همه‌ی تجهیزات دیگه‌ای که تو شعاع ۲٫۵ متری قرار دارن. Black Eyes شخصیت Mira جزو تنها تجهیزاتیه که آسیب نمی‌بینن. به صورت پکیجی، Kali طراحی مرحله‌ی همه‌ی مَپ‌‎های موجود در Rainbow Six Siege رو تست می‌کنه: انتظار داشته باشید که بازیکنان از قابلیت رد شدن گلوله‌های این اسلحه از دیوارها با بُرد غیرقابل باورش سوءاستفاده کنن. با قابلیتی مثل خراب کردن گَجِت‌ها از فاصله‌ی خیلی زیاد، اون به یکی از زیرک‌ترین Attackerها تبدیل می‌شه، شخصیتی که می‌تونه اتاق Objective رو از فاصله‌ی خیلی دورتر از هر Operator دیگری تحت تأثیر قرار بده. تنها شیوه‌ی مقابله با این Operator اینه که سریع حرکت کنید و سپس خط‌های سفیدی که هر گلوله‌ی سلاح CSRX به جا میزاره رو به موقعیت Kali دنبال کنید.

 

یه Operator جدید با نام Wamai

تصویری از یه Operator جدید دفاعی به نام Wamai

 

Operator دفاعی جدید، Wamai

شحصیت Kali خیلی لایق توجه و بررسی‌هاست، اما اون همراه خودش Wamai رو قراره بیاره، یک مدافع جدید که از Goyo و Warden (مدافعین اخیر) بر روی تاکتیک بازی‌های Rainbow Six Siege تأثیر بزارند. قابلیت MAG-NET اون همه‌ی نارنجک‌های دشمن رو از چندین متر دورتر جمع می‌کنه. اون قراره نسخه‌ی دیگری از Jäger باشه که به خاطر Turretهای نارنجک خراب‌کنندش معروقه و پس از استفاده از این قابلیتش هم بقیه‌ی راند رو به گشت و گذار می‌گذرونه. اما برعکس Jäger، کارکتر Wamai با فریزبی مغناطیسیش نارنجک‌ها رو نابود نمی‌کنه. بعد از اینکه اونا رو جمع می‌کنه، فیوز آنها رو ریسِت می‌کنه و دوباره آنها رو منفجر می‌کنه. این مکانیک، احتمالات وحشتناکی رو برای استفاده‌ از سلاح‌های پرتابی دشمنان علیه آنها ایجاد می‌کنه. یه نارنجک پرت کن سمت یه Volcan Shield و همه‌ی کف زمین رو به آتیش می‌کشی، یه بمب دودزا پرت می‌کنی و خودتون کور می‌شین. یه Fuze می‌کشی و به جاش همه رو محکوم به فنا می‌کنی.

 

تصویری از Wamai

تصویری نزدیک از Operator جدید دفاعی به نام Wamai به همراه MAG-NET او

 

گَجِت MAG-NET برد بیشتری از تجهیزاتی پرتابی رو نسبت به ADS شخصیت Jäger پوشش می‌دهد– حتی Candela کارکتر Ying و Boltهای اپراتور Capitão هم در امان نیستن. البته X-KAIROS معروف Hibana استثناست. به غیر از این، MAG-NETها می‌تونن به سمت هر سطحی پرتاب شن و یه تایمر مثل Gu Mines شخصیت Lesion دارن. درصد انتخاب بالای Jäger باعث الهام UBISOFT برای ساختن یه کارکتر با قابلیت‌های مشابه شد. همانند Jäger، اون دوربین اسلحه ACOG رو برای هیچ یک از دو اسلحه‌ی خودش یعنی MP5K یا AUG A2 استفاده نمی‌کند. ولی به عنوان یه کارکتر سرعت و زره ۲، او لنگر بزرگ‌تریه نسبت به نسخه‌ی آلمانی خودش. جالب می‌شه که ببینیم بازیکنان چه موقعیت‌هایی را برای استفاده از MAG-NET انتخاب می‌کنند. با بُرد طولانی که این گَجِت دارد، برای استفاده برای تمامی بازیکنان با مهارت‌های مختلف مناسب است، اما پلیرهای Wamai باید این گَجِت را در مکان‌هایی بزارند که با مغناطیسش برای تیم خود دردسرساز نشود. اینطور که به نظر می‌رسد UBISOFT به پشتیبانی خود از Rainbow Six Siege ادامه خواهد داد.


تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)