نکاتی که باید از ps4 بدانیم(پست اپدیت شد)

در این مقاله سعی داریم هر انچه که شما از بازی های ps4 و یا اکانت ها نیاز دارید بدونید به شما یاد اور شویم امیدواریم مفید بخش باشد.

شما قبل از هر چیزی برای بازی کردن بهتره به یک اکانت psn (playstation network ) داشته باشید. بازی ها همان طور که میدانید به ۲ صورت فیزیکی ودیجیتالی تقسیم میشوند.فیزیکی که به صورت دیسک هست و مشکلی نخواهد بود دیجیتالی به صورت اکانت خواهد بود که در ادامه به شرح ان خواهیم پرداخت.

قسمت هایی از این مقاله با همکاری کانال @game_school بوده است.

 

 

آموزش ساخت اکانت در PSN

۱-از اتصال کنسول به اینترنت مطمئن شوید و روی New User بروید

۲- در این صفحه روی Create a User ضربدر بزنید :

۳- در این صفحه اطلاعاتی درباره ی اکانت PSN نوشته ، برای ادامه روی Next ضربدر برنید.

۴- سپس قوانین قبول میکنید و برای Accept ضربدر بزنید.

 

۵- برای ساختن اکانت روی New to playstation network? Create an account ضربدر بزنید. (اگر از قبل اکانت PSN داشتید و میخواهید Sign In کنید، به سادگی ایمیل و پسورد خود را وارد کنید و روی Sign In ضربدر بزنید و وارد اکانت خود می شوید.)

۶- روی Sign Up Now ضربدر بزنید.

۷- در اینجا ریجن و زبان و تاریخ تولد را انتخاب میکنید،

چند نکته قابل ذکر است:

ریجن: تفاوت انتخاب ریجن اکانت شما فقط در خرید محصولات دیجیتال (آنلاین) از playstation store است. یعنی هر ریجنی که انتخاب کنید، اگر بخواهید محصولات آنلاین خریداری کنید باید با قیمت ها و واحد پول آن ریجن خریداری کنید. و در ادامه هم باید کدپستی معتبری از ریجن انتخاب شده در دست داشته باشید. ولی در اجرای بازیهای فیزیکی هیچ تفاوتی ندارد.

تاریخ تولد: حتما دقت کنید که تاریخ تولد خود را به خاطر داشته باشید ، چون در آینده برای تغییر رمز عبور به آن نیاز خواهید داشت!

۸- در این قسمت کدپستی را ۳۲۱۱۸ یا ۳۲۱۱۷ یا ۳۲xyz که xyz یک عدد سه رقمی در حدود همین اعداد گفته شده است. در قسمت City و State پیشنهاد میشه شهری از امریکا مثل کالفرنیا انتخاب کنید

 

۹- در این قسمت ایمیل و پسورد اکانت خود را وارد کنید. دقت کنید که ایمیل معتبر و برای خودتون باشه و ایمیل موقت ندین بهش ، در غیر این صورت در آینده در خرید و تایید اکانت ممکن است به مشکل بخورید!

۱۰- ID و اسم و فامیلی خود را وارد کنید.

ID باید باید جدید باشد و کسی اون را انتخاب نکرده باشه که دیگران شما را با ان پیدا می کنند. اسم و فامیل به دیگران نمایش داده نمی شود مگر خودتان بخواهید. ID قابل تغییر نیست ولی اسم و فامیل قابل تغییر هستند

۱۱- در این قسمت می توانید اجازه ی دسترسی دیگران به اطلاعات و اخبار شما رو تعیین کنید. این تنظیمات درآینده هم قابل تغییر می باشند. در صورت تکمیل Confirm را انتخاب کنید.

۱۲- در این صفحه مانند صفحه قبل دسترسی افراد رو در گزینه های زیر تعیین می کنید.

گزینه اول: تعیین افرادی که می توانند به شما درخواست دوستی دهند.

گزینه دوم : تعیین افرادی که می توانند اسم شما را علاوه بر ID ببیند.

گزینه سوم : تعیین افرادی که می توانند با اسم واقعی شما را جستجو کنند.

گزینه چهارم: تعیین کسانی که می توانند شما را با پیشنهادهای سونی پیدا کنند.

۱۳-قوانین را Accept کنید.

۱۴- در پایان برای شما ایمیل تایید سازی اکانت برای شما فرستاده میشود که شما تا ان را در ایمیلتون باز و تاییدنکنید اکانت برای شما فعال نخواهد شد.

حال اگر آنرا تایید کردید گزینه ی Already Verified رو بزنید تا وارد اکانت شوید. اگر می خواهید بعدا تایید کنید Verify Later را بزنید

[collapse]

 

 

نکاتی که باید از playstation 4 بدانیم

۱.حذف بازی از روی کنسول

ابتدا در صفحه اصلی کنسول روی بازی خود رفته و دکمه option از روی کنترلر خود زده .یک لیست در سمت راست باز شده در ان لیست گزینه delete را زده و بازی خود را حذف کنید.

با Deleteکردن هر بازی تمام بکاپ ها سیو ها و مراحلی که داخل اون بازی رفته اید حتی اپدیت ها پاک شده .

۲.playstation plus

شما برای بازی کردن به صورت انلاین حتما نیاز به پلاس دارید و در اگر پلاس تهیه کرده باشید میتونید اطلاعات ان را به این صورت ببینید.

در نوار ابزار بالا روی گزینه پلاس رفته و داخل پلاس روی گزینه managemembreship  در نوار باز شده گزینه subscription را بزنید یک صفحه باز مشود که اطلاعات کامل پلاس خریداری شده را به شما میدهد .

که به ترتیب هر ردیف توضیح داده میشود

سه ماهه نوع پلاس خریداری شده
$۲۴٫۹۹ هزینه داده شده بابت پلاس
۴/۲۵/۲۰۱۷ ماه/روز/سال شروع پلاس
سه ماه بعد از شروع انقضا
سه ماه بعد از شروع تاریخ خرید پلاس بعدی تجدید
در حال استفاده وضعیت

گزینه های  extend:گسترش     ,   خاموش کردن خرید پلاس به صورت اتوماتیک:turn off auto renew

 

۳.نحوه redeem card گیفت کارت

این مسیر را دنبال کنید

Playstatoin store 》redeem cods

در این بخش کد ۱۰ عددی دیجیتال را وارد کنید و گزینه continue را بزنید.

۴. هدست سیمی خود را به سادگی به یک هدست بی سیم تبدیل نمایید

در پلی استیشن ۴ به کاربر اجازه داده می شود تا هدست سیمی خود را به یک هدست بی سیم تبدیل کند،در زیر دسته ۴Dual Shock  می توانیم جک ۳٫۵ میلی متری صدا را ببینیم،می توانید هدست خود را به آن متصل کرده و از مزایای آن بهره مند شوید،برای مثال فرض کنید شما قصد دارید تا در طول شب بازی کنید و یا می خواهید فیلمی تماشا کنید و از طرفی نمی خواهید مزاحم خواب دیگر ساکنان خانه شوید،به سادگی هدست خود را به جک ۳٫۵ میلی متری صدای دسته ۴Dual Shock  متصل کنید،سپس با توجه به اینکه تنظیمات پیش فرض برای هدست متصل به دسته برای گفتگوی صوتی با دیگر بازیکنان بهینه سازی شده شما می بایست به ترتیب زیر برای تنظیم هدست عمل کنید.

ابتدا دکمه PS Button را نگه داشته تا منویی برای شما باز گردد،از این منو گزینهAdjust  Devices را انتخاب کرده و از آنجا گزینهOutPut To Headphones  را انتخاب کنید،سپس گزینهAll Audio  را فعال کنید،در نتیجه این تنظیمات تمام صدای خروجی کنسول از بلندگو های تلویزیون به داخل هندزفری شما منتقل می شود و بدین طریق می توانید بدون ایجاد مزاحمت برای خانواده در هر ساعتی از شبانه روز بازی کنید.

۵٫ از راه دور بازی کنید

اگر تلویزیون جداگانه ای را برای کنسول خود در نظر نگرفته باشید یکی از معمول ترین مشکلاتی که با آن رو به رو می شوید این است که به هنگام بازی کردن یکی از اعضای خانواده می خواهد تا به تماشای برنامه ای تلویزیونی بنشیند و یا فیلمی را تماشا کند و…

شرکت سونی راه حل خوبی برای این مشکل در نظر گرفته است،Remote Play پاسخ سونی به این مشکل همیشگی گیمر هاست،ابتدا نرم افزارRemote Play  را بر روی کامپیوتر و یا لپ تاپ خود نصب نموده،اگر کنسولPS Vita  داشته باشید هم می توانید از این ویژگی بهره مند گردید،شما نیاز دارید تا به منظور اجرای بازی خود بر روی لپ تاپ و یا کامپیوتر یا دستگاه را به طور مستقیم و از فاصله حد اکثر ۵ متری به کنسول خود متصل کنید و یا در صورتی که فاصله کامپیوتر یا لپ تاپ شما از کنسول زیاد است می توانید برای اتصال آنها از مودمWifi  خود به عنوان یک روتر استفاده کنید،اگر فاصله شما بیشتر از حد پوشش دهی مودمWifi  است هم سونی راه حلی را برایتان در نظر گرفته تا از هر نقطه کره زمین بتوانید بازی های خود را از دور انجام دهید،البته این امکان با توجه به سرعت پایین اینترنت ما در ایران تقریبا غیر قابل استفاده می شود،اما اگر در کشور دیگری زندگی می کنید و یا در داخل ایران از سرویس اینترنت خیلی خوب و سریعی استفاده می کنید باید برای انجام تنظیمات لازم برایRemote Play  به ترتیب زیر اقدام کنید.

ابتدا از قسمتSetting  به زیر شاخهPower Save Setting  رفته و از آنجا کزینه Enable Turning On PS4 From Network را فعال کنید،بدین ترتیب شما از هر نقطه کره زمین و در اختیار داشتن نرم افزارRemote Play  بر روی لپ تاپ و کامپیوتر و یا PS Vita خود قادر خواهید بود دستگاه خود را روشن کرده و به انجام بازی های خود بپردازید.

۶٫ ازPS Vita به عنوان یک دسته اضافی استفاده نمایید

قابلیتPS Vita  بهRemote Play  ختم نمی شود،شما می توانید ازPS Vita  به عنوان یک دسته ۴Dual Shock  استفاده کنید،فرض کنید که مهمانی برایتان آمده و شما هم یک دسته بیشتر ندارید در این شرایط شما می توانید با استفاده از نرم افزارRemote Play  موجود درPS Vita ،کنترل PS4 را توسط کنسول پرتابل خود بدست بگیرید،توجه داشته باشید که وقتیPS Vita  کنترل PS4 را بدست می گیرد هنوز هم می توان با یک دسته  ۴Dual Shock کنسول را کنترل کرد،در نتیجه شما می توانید ازPS Vita  به عنوان یک دسته اضافی استفاده نمایید و بازی ها را با مهمانتان به صورت دو و یا چند نفره بازی کنید.

۷٫ ازGamePlay  خود ویدئو هایی را به یادگاری نگه دارید

نسل چهارم از کنسول های گیمینگ سونی به طور پیش فرض یک نرم افزار رکوردر را با خود به همراه دارد که با وجود امکانات جالب و کاربردی آن هر کاربری از وجود آن آگاه نیست،کاربر با استفاده از این برنامه می تواند ازGameplay  خود عکس و ویدئو ضبط کرده و آن ها را به صورت آنلاین با دوستان خود به اشتراک بگذارد،برای شروع ضبط کردن یک ویدئو به صورت دستی تنها نیاز است تا دکمهShare  را دوبار پشت سر هم فشار دهید،کاربر می تواند ویدئو هایی را با حداکثر مدت ۲۵ دقیقه ضبط کند.

اما ویژگی جالب این نرم افزار این است که PS4 همیشه در حال ضبط کردنGameplay  شماست به طور مثال فرض کنید که به صورت اتفاقی حرکت زیبایی را در بازی فوتبال اجرا کردید و یا در بازی دیگری توانستید تا حرکات اکشن جالبی را پیاده کنید در این موقعیت ممکن است دوست داشته باشید تا ویدئوی این قسمت ازGameplay  خود را به عنوان یادگاری نگه دارید،در این صورت تنها کافیست تا یک بار دکمهShare  را بر روی دسته فشار دهید و پس از ورود خودکار کنسول به محیط نرم افزارShare  دکمه مربع را فشار دهید تاGameplay  شما در ۲۵ دقیقه گذشته ذخیره گردد..

۸٫ ویدئو های ضبط شده خود را ویرایش کنید

فرض کنید که ویدئو های جذابی را ازGameplay  خود ضبط کرده اید،حالا چه می کنید؟می توانید آنها را سریعا با دوستانتان به اشتراک بگذارید و یا اینکه می توانید نرم افزار ویرایش ویدئوی PS4 و یاShare Factory  را بر روی کنسول خود دانلود و نصب کرده و قبل از به اشتراک گذاری ویدئو های خود مقداری آنها را ویرایش کرده و به جذابیت آنها اضافه کنید،علاوه بر قابلیت ویرایش ویدئو به صورت مستقیم در محیط کاربری ۴PS این نرم افزار رایگان به شما ویژگی های یک برنامه ویرایش ویدئو نیمه حرفه ای را ارائه می دهد که با توجه به رایگان بودن Share Factory امیدوار کننده است،با استفاده از این نرم افزار می توانید برای ویدئو های خودIntro  وOutro  تعریف کرده،بر روی آنها موسیقی متن تنظیم کنید و از میان ده ها افکت تصویری جالب چند تا از آنها را برای افزایش جذابیت ویدئوی خود انتخاب کنید،علاوه برافکت هایی که به صورت پیش فرض در این نرم افزار در اختیار کاربر قرار داده شده اند می توان از فروشگاه اینترنتی سونی  افکت های بیشتری را دانلود نمود،علاوه بر این برخی از افکت ها به بازی های خاصی اختصاص دارند برای مثال کاربر با رجوع به فروشگاه اینترنتی سونی قادر خواهد بود تا پک افکت های تصویری مربوط به بازیDestiny  را دانلود و استفاده کند،علاوه بر این امکاناتی چون تنظیم زیر نویس،اضافه کردن استیکر های متعدد و جذاب و …در این نرم افزار برای کاربران در نظر گرفته شده است.

۹٫ فرمان های صوتی

با اینکه تقریبا هر گیمری از وجود فرمان های صوتی در کنسولXbox One  شرکت مایکروسافت خبر دارد،تقریبا هیچکسی نمی داند که PS4 هم از این ویژگی استفاده میکند،ممکن است فرمان های صوتی کنسول نسل چهارم سونی تنوع و دقت رقیب خود و یا Xbox One را نداشته باشد اما باز هم می تواند در بسیاری از مواقع به کمک کاربر بیاید،برای فعال کردن عملگر فرمان دهی صوتی کافیست هدست را به دسته ۴DualShock  متصل کرده)اگر دوربین کنسول را تهیه کرده اید نیازی به هدست نخواهد بود و کلمه Playstation را به زبان آورید،کاربر با استفاده از فرمان های صوتی قادر خواهد بود تا کار های زیادی از اجرای بازی ها گرفته تا گرفتن اسکرین شات و حتی خاموش کردن کنسول به انجام برساند.

برای مثال اگر قصد دارید تا با استفاده از فرمان صوتی بازی ۴Uncharted  را اجرا کنید کافی است تا عبارت Playstation4,Open Unchated  را به زبان بیاورید تا کنسول به طور خودکار بازی مذکور را برایتان اجرا کند.

برخی از دولوپر ها از این ویژگی کنسول در بازی های خود بهره گیری کرده اند،برای مثال در بازیThief  می توانید با استفاده از فرمان صوتی سوت زده و حواس نگهبان ها را پرت نمایید،البته هرچه می گذرد،دولوپر های کمتری از این قابلیت PS4 استفاده می کنند و دلیل هم نیاز کاربر به در اختیار داشتن دوربین کنسول و یا یک هدست است،که خیلی از گیمر ها از آنها استفاده نمی کنند.

۱۰٫مولتی تسکینگ

در ابتدا باید بگوییم که ویژگی مولتی تسکینگ به کار رفته در PS4 به روانی و دقیق بودن مولتی تسکینگIphone  نیست،اما ویژگی مذکور کاربرد مشابهی را برای گیمر ها به ارمغان آورده که کاربر با به کارگیری آن می تواند با سرعت هر چه بیشتر بین دو نرم افزار در حال اجرا سوییچ کند،فرض کنید در حال بازی کردنCall Of Duty  هستید و در عین حال با استفاده از نرم افزارMusic  یک آلبوم معروف از خواننده محبوب خود را پخش کرده اید،در حال کشتن دشمنان و انجام یک عملیت سخت هستید که تِرََکی نه چندان محبوب از آلبوم پخش می شود،در این شرایط شما برای عوض کردن ترک در حال پخش دو انتخاب خواهید داشت،یا اینکه دکمهPS Button  را فشار داده و نگه دارید تا به عملگر های ساده پخش موسیقی دسترسی پیدا کنید و یا با دو بار فشار دادن سریع دکمه مذکور به سرعت به محیط کاربری نرم افزار Music منتقل شده و با دسترسی کامل ترک مورد علاقه خود را پخش نمایید.

۱۱٫ استفاده از نرم افزار Spotify در PS4

اگر با رادیو های اینترنتی و سرویس های پخش موسیقی آنلاین آشنایی داشته باشید حتما با نرم افزارSpotify  غریبه نیستید،شرکت سونی با سرویسSpotify  قرار دادی را تنظیم کرده است که طبق آن کاربر ۴PS می تواند با استفاده از حساب کاربری خود در سرویسSpotify  به طور مستقیم از روی کنسول خود از مزایایSpotify  بهره مند شود و در نتیجه با دانلود و نصب نرم افزارPlaystation Music  از روی فروشگاه اینترنتی پلی استیشن و داشتن یک حساب کاربریSpotify  به سادگی قادر خواهید بود تا در حین انجام بازی های خود به موسیقی مورد علاقه تان گوش فرا دهید.

۱۲٫ از راه دور بازی ها را بر روی کنسول خود دانلود و نصب نمایید

یکی از ویژگی های جالب به کار رفته در نسل چهارم کنسول های گیمینگ سونیDigital  Download می باشد،با استفاده از این ویژگی کاربر قادر است تا بدون در اختیار داشتن دیسک فیزیکی،بازی مورد علاقه خود را از روی فروشگاه اینترنتی پلی استیشن خریده و آن را بر روی کنسول خود دانلود و نصب نماید،گر چه با توجه به قیمت بالا و نیز سرعت پایین اینترنت در کشورمان ویژگیDigital Download  آنطور که باید بین کاربران PS4 ساکن در ایران جا نیفتاده اما اگر در کشور دیگری زندگی می کنید و یا سرویس اینترنت مورد استفاده شما به لحاظ حجم و سرعت محدودیتی ندارد می توانید از مزایای این ویژگی جالب بهره مند شوید،فرض کنید در دانشگاه در حال صرف نهار خود هستید و در همین حین بحثی راجع به یک بازی جالب و هیجان انگیز کنسول PS4 به راه می افتد،شما به سرعت به این بازی علاقه مند می شوید اما ترافیک بعد از ظهر به شما اجازه نمی دهد تا از دانشگاه به مرکز شهر بروید و بازی را به صورت دیسک فیزیکی خریداری کنید،در این شرایط شما قادر خواهید بود تا به سادگی با استفاده از فروشگاه اینترنتی پلی استیشن بازی را به صورت مجازی خریده و سپس اطلاعات دیسک آن را بر روی کنسول خود دانلود و سپس نصب نمایید،به این منظور نیاز است تا بهSetting  رفته و از را فعال Connect To The Internet گزینه Power Save Options قسمت نمایید،با انجام این تنظیمات شا قادر خواهید بود تا از راه دور و با استفاده از ویژگیRemotePlay که قبلا درباره آن به شما توضیح دادیم بازی را بر روی کنسول دانلود و نصب نمایید تا وقتی به خانه رسیدید در کمترین زمان ممکن روند بازی کردن را آغاز نمایید.

۱۳٫ آنلاین بودن خود را از دیگران پنهان کنید

Appear Offline از ابتدای عرضه PS4 همواره از اصلی ترین ویژگی هایی بود که کاربران این کنسول از فقدان آن انتقاد می کردند و سرانجام پس از گذشت ۱ سال از عمر PS4 سونی به حرف این مشتری ها گوش فرا داده و ویژگی مذکور را به سیستم عامل نسل چهارم کنسول خود اضافه کرده است،دوست وراجی دارید که اگر حس کند شما آنلاین هستید سر شما را به دردخواهد آورد؟ و یا دوستانتان انتظار دارند تا شما به صورت گروهی با آنها بازی کنید و شما مایل به این کار نیستید؟اگر این مشکلات شما را عذاب می دهند کافیست تا از قسمتProfile  به زیر شاخهQuick Menu  رفته وOnline Status  را اجرا کنید،سپس قادر خواهید تا نمایش وضعیت آنلاین بودن خود را به گزینه Appear Offline تغییر دهید و بدون درد سر به انجام بازی های مورد علاقه خود بپردازید.

[collapse]

 

هر انچه که باید از ریجن بدانیم

ریحن (region)

 معنی ریجن به معنی منطقه می باشد که تقسیم بندی ریجن به شرح زیر است:

ریجن ۱ برای امریکا

ریجن ۲ برای اروپا و ژاپن

ریجن ۳ برای اسیا

ریجن ۴ برای استرالیا که در ایران این ریجن نیست

(شما ریجن اکانت خود را به وسیله ادرسی که در ثبت نام اکانت وارد کرده اید مشخص میکنید.)

ریجن یه قرارداد برای جلوگیری کپی محتوا و کنترل بازی برای سازنده هست.مسئله ریجن بندی بیشتر برای سونی اهمیت داره و فرق چندانی برای کاربران نداره  و مواردی که باید درباره ریجن بدانیم به شرح زیر است:

 • ریجن دستگاه ها از لحاظ سخت افزاری هیچ فرقی ندارند
 • در مورد بازی انلاین هیچ محدودیت یا تفاوتی بین ریجن ها برای بازی آنلاین وجود ندارد. حتی تفاوتی هم در وصل شدن به سرورها نیست. توجه داشته باشید که بعضی از بازیها با توجه به IP، شما را به سروهای نزدیکتر وصل میکنند که این هم ربطی به ریجن دستگاه ندارد.
 • طبق اعلام سونی کلیه بازیها  ریجن فری (Region Free) هستند. یعنی اینکه ریجن اکانت شما و ریجن هر بازی هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارد.
 • ریجن پلاس خریداری شده باید با ریجن شما یکی باشد
 • ریجن گیفت کارت باید با ریجن اکانت شما یکی باشد پس در خرید گیفت کارت دقت فرمایید.
 • در مورد خرید از فروشگاه  چنانچه دارای کریت کارت هستید باید ریجن دستگاه شما هم منطبق بر آدرس کریت کارت شما باشد.
 • محتویات و تخفیف هایی که در Store های ریجن های مختلف می آید با هم متفاوت است. تجربه ثابت کرده که در این زمینه ریجن US یعنی ریجن ۱ از همه موفق تر عمل کرده است. مخصوصاً در مورد برنامه هایی برای افراد بزرگسال بالای ۱۸ سال.
  [collapse]

 

هر انچه که باید از بازی های دیجتال بدانیم

بازی دیجیتالی :با توجه به رشد روز افرون صنعت دیجیتال شاهد رشد این صنعت بودیم و همان طور که میدانید فروش بازی های دیجیتال هر روز در حال افزایش است به طوری که شاید در اینده نزدیک فروش فیزیکی دیسک دیگر نخواهیم داشت.

مزایایی که بازی دیجتال دارند اینه که شما هر وقت اراده کنید میتوانید آن را از استور خریداری کنید و برای همیشه در اکانتتان ان را داشته باشید و همین طور میتوانید اکانت خود را به یک نفر به اشتراک بگذارید

ار معایب آن هم میشه به دانلود کردن بازی و عدم فروش ان اشاره کرد .

در کشورمون چیزی که از اکانت دیجیتالی جا افتاده اکانت هکی هست که معایب و فوایدی به شرح زیر دارد:

مهم ترین فایده که اکانت هکی دارند ارزونی ان هست که شما میتوانید با یک مبلع ناچیز بازی مورد نظر تهیه کنید .

تنها عیب این روش خطر و احتمال بن شدن اکانت شما و کنسول شما می باشد(احتمال بن شدن کنسول خیلی کم می باشد) و اگر دستگاه شما بن بشود تنها از بخش انلاین بازی بن میشود و بخش داستانی بازی ها همچنان میتوانید بازی کنید (هر چند راهکار هایی برای از بین بردن دستگاه وجود دارد)

پس اگر شما شخصی هستید که بازی انلاین برایتان اهمیت ندارد پیشنهاد میشه از این روش استفاده کنید

[collapse]

 

 

راهنمای استفاده و فعال سازی اکانت هکی در ps4

بعد از خرید اکانت و دریافت ایمیل و پسورد طبف مراحل زیر انجام میدهیم

۱-  روی گوشیتون برنامه PlayStation دریافت کنید و ان را اجرا نمایید

)برنامه را از لینک زیر دریافت کنید:

http://www.apkmirror.com/apk/playstation-mobile-inc/playstationapp/playstation-app-3-10-10-android-apk-

برنامه را بر روی گوشی خود نصب کنید.

۱-۱ با اطلاعات اکانتی که گرفتید تو برنامه وارد بشید.

۲-۱ درقسمت بالا سمت راست روی عکس لمس کنید و گزینه Profile رو انتخاب کنید و حالا کنار نام کاربری یه چراغ میتونید ببینید که یا سبز،آبی یا قرمز خواهد بود.

۴-۱ اگر آبی یا سبز بود : به معنیه اینه که صاحب اکانت آنلاین هستش و شما نمیتونید فعلا کاری کنید،نیم ساعت منتظر بمونید و دوباره رنگ چراغ رو چک کنید.

۵-۱ اگر قرمز بود : به معنیه اینه که صاحب اکانت آفلاین هستش و شما میتونید مرحله ی بعد)۲( رو اجرا کنید.

 

به آدرس زیر برید:

https://account.sonyentertainmentnetwork.com/liquid/login.action

۲- بعد از رفتن به آدرس بالا ، در قسمت مربوط ایمیل و پسوردی که از ما دریافت کردید را وارد میکنید.

راهنمای استفاده از اکانت هکی PS4

۳- به قسمت Account برید و سپس از منوی سمت چپ قسمت MEDIA AND DEVICES رو انتخاب کنید و روی دکمه ی DEACTIVATE ALL کلیک کنید و بعدش سمت راست بالا گزینه ی Sign Out رو انتخاب کنید.

مثل تصویر ذیل:

 

توجه:  این مرحله رو بعد از قرمز بودن چراغ به سرعت انجام بدید:

۴- کنسول پلی استیشن را روشن کنید و همون قبل از ورود به یوزر خودتون وارد قسمت New Profile یا New User بشید و قسمت Sing in رو انتخاب کنید.

۱-۴ اطلاعات یوزرنیم و پسوردی که از ما گرفتید رو در بخش email و password وارد کنید.

۲-۴ وقتی وارد اکانت شدید وارد قسمت Setting بشید

۴-۳بر روی گزینه ی  Activate as Your Primary PS4 کلیک کنید

۴-۴ گزینه Active رو انتخاب کنید:

توجه:  اگر احیانا گزینه ی Active غیرفعال و خاموش بود به این معنیه که با وارد شدن به اکانت بطور خودکار این اتفاق افتاده و نیاز نیست این مرحله رو انجام بدید.

۵- حالا کنار اسم بازی ها و منو اول وارد PlayStation Store بشید و اسم بازی ای که بابتش اکانت را خریدید رو وارد کنید و اون بازی رو برای دانلود قرار بدید اگر چندین بازی تو یک اکانت بود باید این کار رو تکرار کنید.

۶- بعد از اینکه تمام بازی ها رو برای دانلود قرار دادید از قسمت PlayStation Network از اکانت Sign Out بشید و وارد اکانت اصلی خودتون بشید و دیگه هرگز وارد اون اکانت نشید.

حالا شما میتونید با اکانت متعلق به خودتون بازیها رو تا مادام العمر بازی کنید و داشته باشید.

* هرگز از پول و یا امتیاز اکانتی که خریدید استفاده نکنید.

**هرگز مجدد وارد اکانت نشید.

[collapse]

 

اموزش SHARE کردن اکانت

با خرید بازی های پلی استیشن ۴ به صورت دیجیتال شما می توانید بازی های خود را با یکی از دوستانتان به اشتراک بگذارید و هر دو به طور  همزمان بازی های به اشتراک گذاشته شده را بازی کنید. علاوه بر بازی ها، می توانید اشتراک پلی استیشن پلاس را هم به اشتراک بگذارید .

توجه داشته باشید که دوستتان هم می تواند بازی های دیجیتال و اشتراک پلاس خود را با شما به اشتراک بگذارد. و در نتیجه در هر زمان، تنها یکی از شما نیاز دارد اشتراک پلاس داشته باشد تا هر دوی شما بتوانید آنلاین بازی کنید. برای درک چگونگی به اشتراک گذاری بازی ها باید با پرایمری کردن آشنا شوید:

با استفاده از حساب سونی خود PSN ، سیستم PS4  خود را به عنوان سیستم پرایمری (Primary) فعال کنید

 فعال کردن سیستم خود این ویژگی های زیر را فراهم می سازد:

 • هر کسی که از سیستم PS4  پرایمری شما استفاده کند (چه با حساب خود وارد شود چه با حساب شما)، می تواند از برنامه ها و بازی هایی که از پلی استیشن استور (PlayStation Store) به صورت دیجیتال خریداری کرده اید استفاده کند.
 • هرکسی که از سیستم PS4  پرایمری شما استفاده کند می تواند از امکانات اشتراک پلی استیشن پلاس شما بهره مند شود.
 • شما برای هر حساب سونی PSN تنها یک کنسول را می توانید پرایمری کنید.
 • زمانی که یک کنسول را فعال می کنید، بقیه ی کاربران آن کنسول می توانند از بازی ها و امکانات پلی استیشن پلاس استفاده کنند، حتی اگر آن کاربرlogin نشده باشد.

در نتیجه شما می توانید با پرایمری کردن کنسول خود با اکانت دوستتان و پرایمری کردن کنسول دوستتان با اکانت خود، بازی ها و اشتراک پلاس را بهه اشتراک بگذارید.

مزایای اشتراک اکانت: 

 • این روش هک اکانت نیست.
 • با این روش کنسول شما بن یا بازی ها قفل نمیشود.
 • در خرید بازی ها شریک پیدا میکنید مبلغ پرداختی نصف میشود

  نحوه ی پرایمری کردن کنسول:

 1.   Settings
 2. PlayStation Network
 3. Account Management
 4.  Activate as <Your Primary PS۴
 5. Activate

غیر فعال کردن کنسول از پرایمری

روی کنسولی که روی اکانت شما پرایمری است مراحل زیر را طی کنید.

 

 1. Settings
 2. PlayStation Network
 3. Account Management
 4.  Activate as <Your Primary PS۴
 5. Deactivate

 

 

توجه داشته باشید که اگر می خواهید کنسول دوستتان را روی حسابPSN  خود پرایمری کنید ابتدا باید در کنسول خودتان ، اکانت خودت را از حالت پرایمری بیرون اورید )غیر فعال کنید

[collapse]

 

امیدوارم از این آموزش بهره کافی برده باشید اگر سوالی دررابطه با PS4  دارید مطرح کنید

ممنون که ما را هم در شبکه اجتماعی حمایت و دنبال میکنید.

تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (۱۱ دیدگاه)
Mobin | جمعه 16 ژوئن 2017

ممنون خیلی از سوالامو جواب داد.

1

0
هيچکس | شنبه 17 ژوئن 2017

سایت خوبی دارید

0

0
محمد | سه‌شنبه 20 ژوئن 2017

سایت خوبی دارید ، موفق باشید.

0

0
ميثم | چهارشنبه 21 ژوئن 2017

ممنون بابت اطلاع رسانی.

0

0
احمد | چهارشنبه 21 ژوئن 2017

مطالب بسیار خوب و کاملی بود.
ان شاالله مطالب بیشتری بزارید.
یک درخواستی داشتم ، اگه میشه در مورد بازی Hurt World هم مطلبی بزارید
ممنون

0

0
  صدرا طاهری | چهارشنبه 21 ژوئن 2017

  چشم احمد جان مطالب بیشتری در دست نوشتنه
  در مورد Hurt World هم خودتون استاد هستید باید خودتون مطلب بگذارید واسه ما :V

  0

  0
امیر محمد | دوشنبه 04 سپتامبر 2017

سلام ببخشید این بازیهارو انلاین هم میشه بازی کرد؟

0

0
  امیر محمد | دوشنبه 04 سپتامبر 2017

  منظورم بازی هایی اس که از اکانت هکی میگیریم؟

  0

  0
   صدرا طاهری | دوشنبه 04 سپتامبر 2017

   بله اگر اکانت هکی دارای پلاس باشه و ظرفیتش پر نباشه میشه انلاین بازی کرد اصلا به طور کل هر اکانت ps4 2 نفر میتونند به صورت قانونی بازی کنند

   0

   0
chocolate | شنبه 05 می 2018

Hey there, You have done an excellent job.
I’ll certainly digg it and personally suggest to my friends.
I am sure they will be benefited from this site.

0

0