همه‌ چیز بر سر قیمت است: بررسی شرایط کنونی کنسول PS5!

همه‌ی ما به عنوان جامعه‌ی گیم بی‌صبرانه منتظر کنسول بعدی از سری PlayStation یعنی همان PS5 هستیم اما متأسفانه برعکس حریف خود، شرکت Sony تصمیم گرفته است که جزئیات را ذره ذره منتشر کند. بسیاری قبول دارند که شرکت Sony با این کار خود، از مسابقه‌ی کنسولی بین دو شرکت‌ عقب مانده است. صفحه‌ی اصلی PS5 در سایت رسمی PlayStation چند هفته پیش پایه‌گذاری شد اما جزئیات و اطلاعات چندانی در آن قرار نگرفته بود. هر بار که وارد این صفحه‌ یا همان Page می‌شدید با پیغامی رو به رو می‌شدید که عملاً خبر از آماده نبودن شرکت عظیم Sony برای رونمایی کامل از نسل بعدی کنسول‌های PlayStation می‌داد. بر اساس گزارش‌های صورت گرفته توسط نویسنده‌ی بخش تکنولوژی Bloomberg یعنی همان آقای Takashi Mochizuki، دلیل این اتفاق ممکن است به خاطر صورت گرفتن تحقیقات توسط این غول عظیم‌الجثه‌ی الکترونیکی برای پی بردن به هزینه‌های کنسول نسل بعدی خود است.

کمبود محتوا و فاصله بین گزارش‌ها. آقای Takashi Mochizuki حدس زده است که هزینه‌ی ساخت هر کنسول PS5 نزدیک به ۴۵۰ دلار می‌باشد. این موضوع باعث شده تا این کمپانی تاکتیک Wait and See و یا همان صبر و مشاهده‌ را پیاده کند تا بتواند با بررسی دقیق‌تر، قیمتی مناسب برای فروش هر کنسول مشخص کند. ما می‌دانیم که کنسول PS5 در تعطیلات امسال و تقریباً همزمان با کنسول شرکت Microsoft یعنی همان Xbox Series X منتشر خواهد شد. نقطه‌ی قیمتی که شرکت Microsoft برای کنسول خود مشخص خواهد کرد تأثیر زیاد و کلیدی بر روی عدد Sony خواهد داشت. (این گزارش بر اساس منابع آقای Takashi Mochizuki ئر بخش Business Unit شرکت PlayStation صورت گرفته است.)

 

همه‌ چیز بر سر قیمت است: بررسی شرایط کنونی کنسول PS5!

برخورد کنونی شرکت Sony و تصمیماتی که برای PlayStation 5 خواهند گرفت بسیار عجیب و در عین حال جالب است.

 

شرکت Microsoft ممکن است این اطلاعات را تا مراسم E3 در ماه ژوئن اعلام نکند. هرچند باید گفت که خط زمانی مشخص شده برای کنسول PS5 که در تعطیلات سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد، در حال پیچیده‌تر شدن است. در مقایسه، کنسول PlayStation 4 در ماه فوریه سال ۲۰۱۳ معرفی شد، یک لیست از عناوین Launch داشت، قیمت و تاریخ انتشار آن هم تا مراسم E3 مشخص شده بود، سپس در ماه نوامبر منتشر شد. درسته، شرکت Sony در حال حاضر با سرعت دلخواه خود جلو می‌رود. (این در حالی‌ست که این شرکت برای بار دوم در دو سال پی‌درپی در مراسم E3 شرکت نکرده است.) به نظر می‌رسد که کنسول PS5 بر اساس نقشه‌های خودشان منتشر خواهد شد. (تا حدی که تنها اطلاعاتی که از این کنسول در حال حاضر می‌دانیم Logo یا همان علامت آن است. برای کسانی که با جامعه و صنعت گیم آشنا هستند این معرفی علامت بیشتر خنده‌دار بود تا هر چیز دیگری.)

حقیقت این است که به نظر می‌رسد یک برخورد بسیار صبورانه‌تر با PS5 صورت خواهد گرفت. همانطور که آقای Takashi Mochizuki گفت، مسئولان اجرایی Sony انتظار یک فاصله‌ گرفتن آهسته از کنسول PS4 را دارند. بسیاری از عناوین Launch کنسول PS5 به همین دلیل بر روی هر دو پلتفورم قابل بازی خواهند بود. بر اساس بالا رفتن هزینه‌ی ساخت کنسول PS5 انتظار می‌رود که محموله‌های بسیار زیاد و مستمری از DRAM و البته NAND Flash Memory را شاهد باشیم. (هر دوی این موارد در ساخت گوشی‌های هوشمند مورد استفاده قرار دارند.) یک سیستم گران قیمت خنک‌کننده نیز احتمالاً برای این کنسول تأیید خواهد شد تا از داغ کردن سخت‌افزارهای آن جلوگیری کند. در کنار این موارد باید گفت که شرکت Sony اعلام کرده است ویروس Coronavirus هیچ تأثیری در پروسه‌ی ساخت کنسول PS5 نداشته است.

 

تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)