وداعی دیگر در دنیای بازی: خداحافظی آقای Fergusson با Gears و The Coalition!

رئیس شرکت The Coalition یعنی آقای Rob Fergusson که پیش از این بر روی تک تک عناوین تاریخ فرنچایز Gears of War کار کرده است، امروز اعلام کرد که این شرکت سازنده را برای آغاز ماجراجویی جدیدی در زندگی کاری خود ترک خواهد کرد. آقای Rob Fergusson این اعلامیه‌ی عجیب و باورنکردنی را در اکانت رسمی توییتر خود امروز منتشر کرد و مشخص نمود که زمان آن رسیده تا شرکت The Coalition را وداع گوید. آقای Fergusson در سال ۲۰۱۴ به استودیوی واقع در Vancouver پیوست.(آن هم زمانیکه این شرکت هنوز با نام Black Tusk Studios شناخته می‌شد.) در آن سال شرکت Microsoft اعلام کرد که IP مربوط به سری بازی‌های Gears را خریداری کرده است.

آقای Fergusson که پیش از آن در کمپانی شناخته‌شده و معروف Epic Games کار کرده بود به عنوان رهبر و رئیس استودیوی جدید انتخاب شد و شروع به کار بر روی پروژه‌ای کرد که بعداً با نام Gears of War 4 شناخته شد. از آن موقع تا کنون، آقای Fergusson به عنوان کارگردان بازی Gears 5 و اعلام‌کننده‌ی عنوان Gears Tactics (که در اواخر امسال منتشر خواهد شد) فعالیت کرده است. او در اکانت توییتر خود نوشت که من کار بر روی عناوین Gears of War را نزدیک به ۱۵ سال پیش شروع کردم و از آن موقع تا کنون، ساخت این عناوین لذت زندگی من بودند. اما الان وقت شروع یک ماجراجویی تازه است. من سری بازی‌های Gears را در دستان خلاق و عالی The Coalition قرار می‌دهم و بی‌صبرانه منتظر واکنش مردم به بازی Gears Tactics (که در تاریخ ۲۸ آپریل منتشر خواهد شد) خواهم بود.

 

وداعی دیگر در دنیای بازی: خداحافظی آقای Fergusson با Gears و The Coalition!

توییت آقای Rob Fergusson درباره‌ی وداع گفتن به شرکت اصلی خود.

 

ما قدم بعدی Rob Fergusson را نیز می‌دانیم. در توییتی که بعد از این توییت منتشر کرد، Fergusson از پیوستن به شرکت Blizzard Entertainment در ماه مارچ حرف زد و گفت که به عنوان رئیس سری بازی‌های Diablo به این شرکت ملحق خواهد شد. این حرکت تنها پس از گذشت چند ماه از معرفی Diablo 4 در مراسم BlizzCon 2019 رخ داده است. آقای Fergusson دومین فردی‌ست که با داشتن جایگاه ریاست در یک شرکت، بیرون می‌آید و تصمیم برای ماجراجویی‌های جدید می‌گیرد. همین دیروز بود که ما از جدایی آقای Dan Houser (یکی از پایه‌گذاران شرکت محبوب Rockstar Games) از شرکت Take-Two Interactive با خبر شدیم. این اتفاق پس از استراحتی طولانی مدت در سال ۲۰۱۹ رخ داد. اما ما هیچ خبری از اینکه آقای Dan Houser کجا خواهد رفت نداریم. به نظر بنده، رفتن آقای Fergusson ضرر بزرگی برای شرکت The Coalition خواهد بود.

در حالیکه بسیاری از افراد حاضر در شرکت آشنایی بالایی با فرنچایز بازی‌های Gears of War دارند، هیچکس به اندازه‌ی آقای Fergusson با تک تک جنبه‌های این سری آشنایی کامل را ندارد. تصور ساخت عناوین سری Gears of War در آینده بدون حضور اثر انگشت این فرد بر روی پروژه بسیار عجیب است، اما از آنجایی که شرکت The Coalition بسیار ماهر و با استعداد است، مطمئناً می‌توانیم انتظار ادامه‌ای پرکیفیت را برای این سری داشته باشیم. با بررسی این خبر، می‌توان پی برد که این موضوع سود بسیار بالایی برای شرکت Blizzard خواهد داشت. در زمانیکه این شرکت مورد تهاجم همه جانبه به خاطر ساخت عناوین کم کیفیت (همچون عنوان مورد انتظار Warcraft 3 Reforged) قرار دارد، حضور آقای Fergusson در تیم ساخت Diablo مطمئناً تأثیری بسیار مثبت خواهد داشت. حضور او امید تازه‌ای را، برای طرفداران، زنده کرده است.

 

وداعی دیگر در دنیای بازی: خداحافظی آقای Fergusson با Gears و The Coalition!

 

تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)