نقد و بررسی بازی Shadow of Tomb Raider

بهراد سعیدی نویسنده: بهراد سعیدی 20 اکتبر 2018 ساعت 10:15
معرفی

سلام به همه ی کاربران سایت NPCBOT و خوش اومدید به بررسی بازی Shadow of Tomb Raider 

اول از باید بهتون بگیم که بهتر بود که این بازی به عنوان یک Spin Off برای نسخه ی Rise of Tomb Raider عرضه بشه و نه یک بازی جداگانه ، در ادامه دلیلش رو متوجه خواهید شد.

 

 

 

 

گرافیک بصری این بازی کاملا خوب و قابل قبول هستش و به خوبی حس یک بازی نسل هشتمی رو به شما القا میکنه ، محیط های ماجراجویانه در هر لحظه شما رو بیشتر جذب به بازی میکنه در کل چه کسی بدش میاد توی جنگل یا مقبره های تاریخی به جست و جو بپردازه؟ 

 

البته باید به این نکته هم توجه داشته باشید که گرافیک بازی نسبت به نسخه قبلی (Rise of Tomb Raider) پیشرفت چندانی نداشته ، که برای یک بازی نسل هشتمی یک ضعف به حساب میاد.

 

 

داستان بازی ، یک داستان قابل قبول میباشد و همون چیزی هستش که میشه از تومب ریدر توقع داشت ، البته این سادگی داستان با گیم پلی جبران میشه

در مورد گیم پلی میشه گفت که این بازی ترکیبی از Tomb Raider 2013 و Rise of Tomb Raider هستش ؛ البته این که گیم پلی بازی هم مانند گرافیک پیشرفت آنچنانی نداشته یک ضعف به حساب میاد.

دکمه زنی های جالب و به موقع باعث میشه که انیمیشن های بازی از اون حالت یکنواختی در بیاد ، در ضمن دکمه زنی ها خیلی سخت نیستن پس نگران خراب شدن دسته ها یا کیبوردتون نباشید.

 

 

لول دیزاین بازی هم که مثل سری های قبلی تومب ریدر با مناطق جذاب باستانی و شاید یه مقدار تکراری به سراغ ما بیاد و ما مثل همیشه میتونیم از حل کردن معما های قدیمی لذت ببریم.

 

 

لودینگ های بازی واقعا زیاد ، طولانی و خسته کننده هستن ، که برای یک بازی نسل هشتمی این حجم از لودینگ واقعا عجیبه و به نظر من یک ضعف به حساب میاد.

 حرف از طولانی و خسته کننده شد ، به جز لودینگ ها یک سری از کاتسین های بازی هم به شدت خسته کننده هستند ، البته گزینه ی اسکیپ کردن کاتیسین ها همچنان وجود داره ولی حتی با وجود گزینه ی اسکیپ باز هم این کاتسین ها طولانی و خسته کننده هستند.

البته توی یک سری از کاتسین ها و مکان های بازی یک سری جامپ اسکیر هم وجود داره که به نحوه ی خودش جالبه و فضای خالی بازی رو پر میکنه.

سیستم مخفی کاری بازی همون چیزیه که میشه برای یک بازی تومب ریدر توق داشت بالاخره این یک بازی ماجراجویی هستش و نمیشه توقع یک بازی پر از مخفی کاری رو داشت.

مکانیزم گیم پلی بازی کاملا تکراری و خسته کننده هستش ، پازل های بازی مثل همیشه خوب و قابل قبول میباشند و نه خیلی سخت هستند که آدم نتونه حلشون کنه و از بازی زده بشه و نه اونقدر راحت که توی چند ثانیه و بدون فکر کردن هم بتونید حلش کنید.

 

 

در مورد گان پلی هم حرف چندانی نمیشه زد ، گان پلی همچنان همون گان پلی به شدت خسته کننده ی سری تومب ریدر هستش که فقط به دلیل خارج شدن گیم ، از حالت یکنواختی به بازی اضافه شده.

و اما منوی آپگرید بازی ، حتما حواستون باشه که در طول بازی کدوم قابلیت هارو برای خودتون آزاد میکنید ، یک سری از این آپگرید ها ممکنه خیلی به راحت تر شدن روند بازی کمک بکنه ، در ضمن سعی کنید تعادل رو رعایت کنید و از سه دسته چند قابلیت رو آزاد کنید.

 

 

اسلحه هایی که در طول بازی بدست میارید هم قابل آپگرید کردنه ، البته این قابلیت توی نسخه های اخیر هم وجود داشته و میشه گفت بدون هیچ تغییر خاصی از نسخه ی قبلی به این بازی اضافه شده که برای یک بازی جدید خیلی خوشایند نیست.

 

 

همانطور که در ابتدای بررسی هم بهتون گفتیم ، خیلی بهتر بود اگه این نسخه به عنوان یک اسپین آف به بازی قبلی اضافه میشد نه یک بازی جدید ، چون پیشرفت چندانی نسبت به نسخه ی قبلی نداشته ، ولی همچنان برای یک بار بازی کردن تجربه خوبی هستش و پیشنهاد میکنیم.

 

امتیاز NPCBot: 6.5
ثبت امتیاز: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
میانگین امتیازات کاربران: 4٫00 (3 رای)

نقات قوت

نقات ضعف

منبع: NPCBOT
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)