خلاصه‌ی وقایع رویداد State of Play شرکت Sony!

شرکت Sony باری دیگر در رویداد State of Play غوغا به پا کرد. بازی‌های بسیاری به همراه یک بسته‌ی الحاقی در طول این رویداد معرفی شدند. امسال ما با عناوینی آشنا شدیم که بسیار نوآورانه، زیبا و خارق‌العاده بودند. در طی این مطلب ما به بازی‌هایی می‌پردازیم که در پادکست State of Play معرفی شدند و تریلرهای تازه‌ای را به نمایش گذاشتند.

 

اولین بازی که به بررسی آن می‌پردازیم، بازی عجیب و کمدی Untitled Goose Game است. از اسم این بازی گرفته تا طریقه‌ی تجربه‌ی آن، همه و همه غرق در کمدی هستند. چراکه نام این اثر به بازی بدون نام غازی‌ست و یک غاز را به عنوان شخصیت اصلی دنبال می‌کند. این عنوان توسط شرکت House House ساخته شده است و در سبک Puzzle-Stealth قابل تجربه است. که به خودی خود سبک بسیار عجیبی برای یک بازی غازمدار است. این بازی در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۱۹ (۲۶ آذر ۱۳۹۸) برای پلتفورم‌های Xbox One و PlayStation 4 عرضه خواهد شد.

 

 

با عنوانی تازه‌نفس در سبک Battle Royale آشنا شوید که المان‌های این سبک را با سبک RPG ترکیب کرده است. بازی Spellbreak مدتی طولانی‌ست که در حال Alpha Testing بود اما بالاخره در پادکست State of Play اعلام شد که این بازی در بهار ۲۰۲۰ و بر روی پلتفورم PS4 به صورت Closed Beta در دسترس قرار خواهد گرفت. این بازی توسط شرکت مستقل و Indie با نام Proletariat Inc. ساخته شده است.

 

 

و اما می‌رسیم به یک بازی PSVR که Art styleی واقعاً خارق‌العاده دارد. این Art style حالتی کاغذی به بازی می‌دهد. گیم‌پلی Paper Beast در کنترل هیولاهای کاغذی با نوعی قلاب ماهیگیری و تکمیل مراحل با استفاده از همین تغییرات است. این بازی ساخته شده توسط شرکت Pixel Reef می‌باشد و تا آخر امسال به احتمال زیاد برای PS4 عرضه خواهد شد. برای افرادی که به دنبال تجربه‌ای متفاوت، با Art Styleی بسیار زیبا در سبک VR هستند، این عنوان، اثری ایده‌آل است. در پادکست State of Play ، ما نگاهی عمیق‌تر به گیم‌پلی این عنوان انداختیم.

 

 

در میان تمام بازی‌هایی که معرفی شدند، یک بسته‌ی الحاقی نیز به نمایش گذاشته شد. این بسته‌ی الحاقی متعلق به بازی Kingdom Hearts 3 می‌باشد و نام آن نیز Re-Mind است. این DLC در تاریخ ۲۳ ژانویه ۲۰۲۰ (۳ بهمن ۱۳۹۸) عرضه خواهد شد و کارکترهایی همچون Leon، Yuffie و البته Aerith را به لیست همیارهای خود اضافه می‌کنند که البته خبری بسیار خوب از سوی پادکست State of Play برای طرفداران این بازی است. البته این را هم باید گفت که برخی از اطلاعات این DLC چندی پیش برای مردم فاش شده بود.

 

 

و حالا به بازی می‌پردازیم که ۲ سال پیش در E3 معرفی شد. در جشنواره‌ی State of Play بالاخره ما با گیم‌پلی آن آشنا شدیم و فهمیدیم که این بازی چگونه کار می‌کند. این عنوان نتیجه‌ی همکاری بین شرکت PlatinumGames به عنوان سازنده و Square Enix به عنوان منتشر کننده است. سیستم مبارزه‌ی این بازی برای طرفداران PlatinumGames بسیار آشنا خواهد بود اما فضای بازی و طراحی آن، ما را به یاد سری Dark Souls می‌اندازد. این دو شرکت به ما قول دادند که تا تابستان، اطلاعات بیشتری درباره‌ی این بازی، Babylon’s Fall، بدست خواهیم آورد که به این معناست که تاریخ عرضه‌ی آن خارج از سال ۲۰۱۹ خواهد بود.

 

 

یکی از بازی‌هایی که واقعاً به نوآوری در بازی‌ها معنای تازه‌ای می‌دهد. این بازی ابتدا یک عنوان Indie یا مستقل بود که بسیار برخورد Stanley Parable مانند با مکانیک‌های گیم‌پلی دارد. الان نزدیک به دو ماه است که این عنوان بر روی پلتفورم MICROSOFT WINDOWS عرضه شده است اما تا به الان کنسول‌بازها شانس تجربه‌ی این عنوان جذاب و خلاقانه را نداشتند. البته در پادکست State of Play معلوم شد که این بازی در آینده برای پلتفورم PS4 عرضه خواهد شد.

 

 

آیا شرکت Illfonic را به یاد دارید؟ نه؟ سازنده‌ی بازی Friday the 13th The Game؟ همچنان نه؟ دلیل این ناشناسی شکست وحشتناک این بازی بود. این عنوان ابتدا Launchی ناموفق داشت اما بعد از هر Patch قدمی به سمت پیشرفت برداشت تا اینکه کل پروسه‌ی ساخت و محتوای آینده‌ی آن متوقف شد. دلیل این واقعه، شکایتی از سوی خالق سری فیلم Friday The 13th از تمامی سازنده‌هایی بود که درباره‌ی این سری اثری ساختند. حالا پس از شکست اون بازی برگرفته از سری فیلم‌های ترسناک دهه‌ی ۸۰، نوبت به یک فیلم دیگر از دهه‌ی ۸۰ یعنی Predator رسیده. این بازی تحت نام Predator Hunting Grounds مکانیک‌های Horror دارد که به دو حالت شکارچی و قربانی قابل تجربه است. بیاید فقط امیدوار باشیم که پول گیمرهایی که این بازی را می‌خرند، همانند بازی قبلی هدر نشود.

 

 

عنوان بعدی یک اثر خارق‌العاده‌ست که به معنای واقعی کلمه عالی‌ست. در این بازی انحصاری زماندار، شما می‌توانید هر بازی که می‌خواهید بسازید. این گزینه فوق‌العاده‌ست که باعث شده بازیکنان همه گونه بازی از Silent Hills کنسل شده تا یک قسمت جدید از Dead Space را بسازند. این عنوان به نوعی پروژه‌ی ساخت بازی آسان برای بازیکنان تبدیل شده است. بازی Dreams تا الان در فاز پیش از عرضه یا همان Early Access بود اما با این وجود میزان فعالیت بازیکنان در این بازی باورنکردنی بود. طی پادکست State of Play، ما از تاریخ عرضه‌ی دقیق ۱۴ فوریه ۲۰۲۰ (۲۵ بهمن ۱۳۹۸) مطلع شدیم. در کنار این موضوع، به ما یک بخش جدید که با عرضه خواهد آمد نیز به نمایش گذاشته شد. خبر عرضه‌ی این بازی بسیار عالی‌ست چرا که هدف این بازی ساختن و توسعه‌ دادن یک جامعه‌ از بازیکنان است.

 

 

و البته نفر دوم مهم‌ترین تریلرهای این پادکست، بازی موردانتظار معروف Ghost of Tsushimaست. بازی که واقعاً توجه همه‌ی گیمرها را به خود جلب کرده است. این بازی توسط شرکت Sucker Punch ساخته و توسط شرکت Sony Interactive Entertainment منتشر خواهد شد. این بازی یک بازی Action-Adventure خواهد بود که البته در دنیایی Open World جریان دارد. داستان بازی و محوریت اصلی آن حول آخرین سامورایی جزیره‌ی Tsushima و ماجراجویی‌های او در قرن ۱۳م و ۱۲۷۰ هنگام اولین حمله‌ی مغول‌هاست. هرچند تریلری که در این مراسم پخش شد، تنها یک Cinematic Trailer بود و اطلاعاتی درباره‌ی گیم‌پلی این بازی در اختیارمان قرار نگرفت. هرچند، همین تریلر کافی بود تا این عنوان را دوباره همچون بمبی از اخبار خوب منفجر کند. این اثر هم‌اکنون نفر دوم بحث برانگیزترین عناوین است و همه منتظر یک تاریخ عرضه است.

 

 

اگر از شما بپرسیم که مورد بحث‌ترین عنوانی که امسال همه درگیر آن بودند، چه بود؟ مطمئناً اکثر شما هم اکنون به بازی موردانتظار Capcom یعنی همان Resident Evil 3 Remake فکر می‌کنید. این عنوان بالاخره پس از مدتی حدس و گمان از سوی طرفداران و البته فاش شدن برخی تصاویر آن قبل از عرضه‌ی این تریلر در پادکست State of Play حضور پیدا کرد. در این پادکست بالاخره از تریلر رسمی بازی و ظاهر شخصیت‌هایی چون Mikhail و البته Jill Valentine رونمایی شد. همین موضوع باعث شد تا موردبحث‌ترین و جذاب‌ترین بخش از این پادکست تبدیل شود. نقطه‌ی تمرکز تقریباً تمامی گیمرها همین تریلر بسیار زیبا و خیره‌کننده بود. کسانی که بازی Resident Evil 2 Remake را تجربه کردند، می‌دانند که این عنوان بازسازی خارق‌العاده و یکی از بهترین آثار سال ۲۰۱۹ بود. تمامی اعضای جامعه‌ی گیمرها بی‌صبرانه منتظر عرضه‌ی این بازی در تاریخ ۳ آپریل ۲۰۲۰ (۱۵ فروردین ۱۳۹۹) بر روی پلتفورم‌های MICROSOFT WINDOWS، PS4 و XBOX ONE هستند.

این مقاله‌ای بود که خلاصه‌ی وقایع رویداد State of Play را به اطلاع شما رساند. آیا شما امیدی به بازی Predator Hunting Ground دارید؟ آیا در بازی Dreams فعالیت خواهید داشت؟ شما برای کدام یک از این بازی‌ها بیشتر از همه هیجان‌زده هستید؟

تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)