خانواده‌ای که دوباره گرد هم جمع خواهند شد: خریدهای شرکت THQ Nordic!

سایت شناخته‌ شده‌ی Gameindustry.biz به تازگی گزارش کرده است که شرکت THQ Nordic به خریداری کمپانی‌های سابق و یا تازه‌ی خود ادامه می‌دهد. این شرکت به طریقه‌ای خارق‌العاده موفق شده است تا به صورت خیلی آهسته و برنامه‌ریزی شده، تمامی شرکت‌های زیرشاخه‌ی سابق خود را خریداری کند. برای کسانی که با موضوع بحث آشنایی ندارند باید گفت که شرکت THQ نزدیک به ۷ سال پیش ورشکست شد و سپس شرکت‌های زیرشاخه‌ی آن چه به شکل Indie یا همان مستقل و چه به صورت زیرشاخه‌هایی برای شرکت‌های دیگر از این کمپانی جدا شدند. اما اکنون به نظر می‌رسد که این شرکت در حال جمع‌آوری دوباره‌ی خانواده‌ی سابق خود است. این اخبار اصلاً شوکه‌کننده‌ نیست چراکه شرکت THQ Nordic در چند سال اخیر نزدیک به ۱۲ شرکت مختلف را خریداری کرده است.

شرکت Nine Rocks Games که در شهر Bratislava در کشور Slovakia قرار داشته و توسط آقای David Durcak مدیریت می‌شود، تجربه‌ی خود را با مدیریت پروژه‌ی DayZ بدست آورده است. به غیر از DayZ، این تیم بر روی عناوینی همچون Soldier of Fortune 3 و البته Chaser کا کرده است. با بررسی کردن کارنامه‌ی کاری این شرکت، می‌توان حدس زد که این کمپانی در حال کار بر روی یک عنوان در سبک PvP Survival است. (چیزی شبیه به بازی DayZ) طی چند سال گذشته، حقیقتاً این حس ایجاد شده است که شرکت THQ Nordic هر آن چیز که می‌توانند را خریداری کرده‌اند. در ماه فوریه‌ی سال ۲۰۱۹، این کمپانی، سازنده‌ی بازی Kingdom Come Deliverance یعنی همان Warhorse Studios را خریداری کرد و چندی بعد از این حرکت، میلیون‌ها دلار را برای سایر خرید‌های خود آماده کرد.

 

خانواده‌ای که دوباره گرد هم جمع خواهند شد: خریدهای شرکت THQ Nordic!

شرکت Nine Rocks Games بالاخره پس از گذشت ۷ سال به خانواده‌ی THQ بازگشت. این موضوع مطمئناً طرفداران قدیمی این شرکت فوق‌العاده (THQ) را خوشحال خواهد کرد.

 

حقیقت این است که، شرکت THQ Nordic در ماه می گذشته ادعا کرد نزدیک به ۸۰ بازی مختلف در دست ساخت دارد و پس از آن دوباره به خرید خواهد پرداخت. اگرچه عناوینی همچون Dead Island 2 به نظر هرگز عرضه نخواهند شد، شرکت THQ Nordic به صورت فعال بازی‌های زیادی را طی چند سال اخیر معرفی و عرضه کرده است. ماه آگوست سال ۲۰۱۹، بازی Remnant From the Ashes را در خود قرار داد. البته عنوان Spongebob Squarepants Battle for Bikini Bottom نیز در سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد. (برای طرفداران Spongebob شاید؟) در نهایت هم، شرکت THQ Nordic نشان داده است که کاملاً موضوع جدی‌ست. آنها فعالیت خارق‌العاده‌ی خود را با Metro Exodus به مرز‌های جدید رساند.

این عنوان این هفته برای Steam عرضه خواهد شد. آنها موجی از عناوین عرضه نشده را معرفی کردند، از Remasterهای عالی برای بازی‌های محبوب گرفته تا تجربه‌های جدید و خاص همچون Man Eater. این شرکت در کنار این موضوع، نشان داده است که می‌تواند با فرنچایزهای معروف و بزرگ خود همچون Darksiders نیز آزمایش کند. این اتفاق زمانی افتاد که شرکت THQ Nordic بازی Darksiders Genesis را معرفی کرد که از لحاظ گیم‌پلی شباهت‌های بسیاری به بازی Diablo دارد. برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی بازی در دست ساخت Nine Rocks Games و THQ Nordic همراه ما باشید.

 

تگ ها
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران (بدون دیدگاه)